Plazmolifting: recenzie, foto pred a po

Plazmolifting je injekčná procedúra na omladenie a zlepšenie stavu pokožky tváre, ktorú ponúkajú kozmetické kliniky. Ako injekcia sa používa krvná plazma bohatá na krvné doštičky. Technika získavania a používania plazmy bola vyvinutá v USA v roku 1975.

Spočiatku sa plazma použila len na rýchle hojenie tkanív po operácii. Plazma obohatená plazmou sa teraz snaží použiť všetko v nových kvalitách (vrátane omladzovania pokožky tváre, ako aj stimulácie rastu vlasov).

Plazmolifting: fotografia

Plazma bohatá na krvné doštičky z určitých dôvodov (budeme ich diskutovať nižšie) sa zvyčajne používa len s inými metódami omladenia. Nebudete môcť nájsť skutočné fotografie pacientov na internete pred a po zákroku plazmatického dvíhania z jedného jednoduchého dôvodu - po jedinom plazmovom zdvíhaní jednoducho nevidíte žiadnu zmenu stavu kože alebo vlasov.

Všetci pacienti, ktorí majú zrakové zmeny, sú viditeľní - v skutočnosti boli na stimuláciu rastu vlasov použité buď frakčné typy laserov alebo výplne, alebo chemické séra ... Ak niekde vidíte fotografie a hovoria vám, že takéto drastické zmeny sú len z plazmového dvíhania - okamžite vedieť, že vás klamú. Nižšie môžete vidieť fotografie takýchto pacientov.

Plazmové zdvíhanie: technika

Podstatou postupu je zabezpečiť, aby si pacient odobral vlastnú krv a prešiel cez špeciálne zariadenie (odstredivka). V dôsledku centrifugácie sa plazma s krvnými doštičkami oddelí od červených krviniek. Výstupom je koncentrovaná plazma pacienta obohatená trombocytmi a fibrínom.

Táto plazma sa môže vstrekovať do kože pacienta a môžu existovať takmer žiadne vedľajšie účinky, pretože takáto plazma je veľmi čistá látka, ktorá sa skladá z vlastných buniek jedinca. Preto neexistuje absolútne žiadne riziko odmietnutia, infekcie alebo alergických reakcií.

Ako sa postup plazmového zdvíhania?
Samotný postup trvá asi 20 minút. Krv sa odoberá pacientovi zo žily (obr. 6), ktorá sa otáča v odstredivke počas 6 minút (obr. 7). V dôsledku rotácie sa krv delí na niekoľko frakcií, t.j. plazma sa oddelí od krvných doštičiek a fibrínu z červených krviniek. Potom sa táto plazma bohatá na doštičky injektuje intradermálnou injekciou (obr. 9). Podľa vývojára metódy: výsledky sa objavia do 3-5 týždňov, a plný účinok sa dosiahne na 4-7 týždňov a trvá až 18 mesiacov.

reklama

Aký je účinok plazmového zdvíhania?

Kľúčom k úspechu je, aby sa bunky domnievali, že sú poškodené. Plazma bohatá na krvné doštičky vstrekovaná do kože spôsobuje, že telo si myslí, že v mieste vpichu injekcie došlo k poraneniu a telo na týchto miestach začína vytvárať fibrínové siete (reťazce). Tieto fibrínové siete aktivujú rastové faktory kožných buniek, čo vedie k stimulácii funkcie fibroblastov (buniek, ktoré produkujú kolagén).

To znamená, že teoreticky dostaneme: zdravý vzhľad pokožky, zhrubnutie dermis (a nakoniec redukciu vrások), zlepšenie tonusu pokožky, rýchlejšie zotavenie po akýchkoľvek invazívnych zákrokoch. Keď však teória čelí praxi, odpovede môžu byť menej ružové, ako nám hovoria vývojári metódy. Prehľady pacientov, výsledky klinických štúdií budú uvedené nižšie.

História plazmy bohatej na krvné doštičky -

V medicíne sa od roku 1975 používa plazma obohatená trombocytmi. Spočiatku sa používala len na lepenie rohovky, bezproblémovú fúziu nervov. Štúdie na zvieratách ukázali, že krvné doštičky a fibrín vo zvýšených koncentráciách urýchľujú migráciu buniek a syntézu kolagénu, ako aj fibropláziu a angiogenézu, čo vedie k rýchlejšiemu hojeniu tkanív.

Masívne použitie plazmy bohatej na krvné doštičky sa však v operácii začalo až v roku 1986, kedy sa získali určité skúsenosti a boli publikované prvé štúdie. V roku 1997 bol publikovaný článok, ktorý hovoril o účinnosti plazmy pri regenerácii kostí tváre. Potom sa plazma začala aktívne používať v zubnom lekárstve na implantačné operácie, operácie na zvýšenie hladiny kosti pri periodontitíde, na liečbu rán a poranení mäkkých tkanív.

V súčasnosti sa plazma používa v ortopedickej chirurgii, traumatológii, v kozmetickej a plastickej chirurgii, pri gastrointestinálnych operáciách, pri operáciách bypassu srdca, pri operácii chrbtice atď.
V poslednom desaťročí plazma bohatá na doštičky začala priťahovať pozornosť dermatológov a kozmetológov z estetického hľadiska na omladenie pokožky.

Plazmolifting: video

Plazmové zdvíhanie -

Lekári sa snažia vykonávať plazmové dvíhanie bez ďalších paralelných postupov na omladenie tváre. Prečo sa to deje - môžete si prečítať v našom článku nižšie a tieto informácie budú pre vás veľmi zaujímavé. Najčastejšie sa plazmové zdvíhanie vykonáva v kombinácii s nasledujúcimi postupmi proti starnutiu ...

 • Plazmolifting + plnivá na báze kyseliny hyalurónovej (obr.10-11) -Mnohí kozmetológovia hovoria, že najlepší účinok sa dosahuje kombináciou plazmy s výplňami tváre. Táto kombinácia poskytuje zvýšenie objemu v problémových oblastiach, utiahnutie kontúr tváre, redukciu vrások a záhybov a tiež poskytuje lesk pokožke, zlepšuje jej tón a štruktúru.

  Predpokladá sa, že plazmové zdvíhanie v kombinácii s plnivami predlžuje účinok plnív na 3-6 mesiacov v porovnaní s účinkom plnív bez plazmy. Ako však uvidíme nižšie, ide o úplne nepodložené tvrdenie, ktoré zjavne slúži len na jeden účel: pacient by si mal kúpiť oba postupy.

  Plazmolifting tváre: foto pred a po

 • Plazmolifting + laserové ošetrenie tváre (obr.12) -
  Frakčné laserové ošetrenie tváre sú známe svojou schopnosťou zlepšiť textúru pokožky. Pridanie tejto obohatenej plazmy vám umožní dosiahnuť výraznejší výsledok urýchlením hojenia a zvýšením množstva novo vytvoreného kolagénu.

  Podľa nášho názoru je to naozaj dobrá kombinácia. Ale mali by ste pochopiť, že kombinácia týchto dvoch metód bude mať v prvom rade dobrý účinok, zameraný práve na zlepšenie vzhľadu a pružnosti pokožky. Hĺbka vrások sa mierne zníži, ale vôbec nezmizne. Ale kombinácia s plnivami - menej zameraná na zlepšenie štruktúry pokožky, ale dokonale vyhladzuje všetky vrásky.

Pacienti, ktorí nechcú používať žiadne plnivá, môžu vykonávať procedúru zdvíhania plazmy oddelene od iných metód. V tomto prípade to bude len niečo ako mezoterapia (biorevitalizácia). A hoci výsledky takéhoto postupu budú oveľa horšie ako pri kombinácii plazmového zdvíhania s plnivami alebo laserom, môžete ešte získať určité zlepšenie štruktúry pokožky.

Plazmolifting na vlasy - t

Veľmi často, s veľkou stratou vlasov a ich posilnením, sa používa plazma bohatá na krvné doštičky samotného pacienta, ktorá sa vstrekne do pokožky hlavy. Plazmolifting pre hodnotenie vlasov je väčšinou pozitívny, ale opäť len vtedy, keď sa plazma bohatá na krvné doštičky používa v kombinácii s rôznymi stimulátormi rastu vlasov, ako napríklad "Propecia" alebo "Minoxidil" (obr. 14-15).

Prirodzene, hlavným účinkom je tu presne sérum a vôbec nie plazmové zdvíhanie. A okrem toho, účinok séra bude len dočasný (v čase jeho aplikácie). A v zásade je veľmi jasné, prečo lekári odporúčajú robiť plazmové zdvíhanie vlasov len so sérom. Pretože žiadny účinok bez séra, si nevšimnete.

Plazmolifting vlasovej pokožky má zmysel robiť (podľa nášho názoru) až po transplantácii vlasov, pretože je však možné navrhnúť zlepšenie miery prežitia implantovaných vlasových folikulov. Avšak, toto sú len odhady, pretože Neexistujú žiadne klinické štúdie na túto tému vôbec.

V každom prípade, skôr ako sa dohodneme na podobnom postupe, odporúčame, aby ste najprv vyskúšali overenú metódu, ako je napr. Fyzioterapeutický postup darsonval. Prístroje na domáce použitie je možné zakúpiť online. 20-dňový cyklus darsonvalu môže výrazne urýchliť rast vlasov, ako aj aktivovať spiace vlasové folikuly.

Plazmolifting: kontraindikácie, vedľajšie účinky

Plazmolifting nemá prakticky žiadne vedľajšie účinky a kontraindikácie a vzťahuje sa na neškodné postupy. Keďže plazma je vyrobená z krvi pacienta, neexistuje riziko odmietnutia alebo alergickej reakcie. Infekčné komplikácie sú možné len vtedy, ak lekár nespĺňa pravidlá asepsy a antisepsy počas odberu krvi, odstreďovania a následnej injekcie.

Plazmolifting: kontraindikácie

 • pacientov s rakovinou,
 • v prítomnosti infekcií
 • pacientov užívajúcich vysoké dávky kumadínu, t
 • s Parkinsonovou chorobou alebo akýmkoľvek typom paralýzy.

Vedľajšie účinky zahŕňajú mierne začervenanie kože až do 48 hodín po zákroku. Niekedy sa v mieste vpichu môže vyskytnúť malý opuch (hematómy), ktorý zvyčajne trvá až 10 dní. Použitie studených obkladov ihneď po zákroku minimalizuje riziko ich vzniku.

Plazmolifting: recenzie lekárov

Plazmolifting tváre - recenzie sú vo väčšine prípadov negatívne. Pozitívna spätná väzba sa vyskytuje hlavne u pacientov, u ktorých bolo uskutočnené plazmové zdvíhanie v kombinácii s jednou z ďalších techník omladenia tváre.

V USA sa procedúra zdvíhania tváre nazýva "Vampire Facelift" alebo "PRP Therapy" a často ju vykonávajú lekári v kombinácii s plničmi na tvár, ktoré sú určené na to, aby poskytovali objem, znižovali vrásky a odstraňovali vrásky. Nemusíte mať veľkú myseľ pochopiť, že sú to výplne (a nie plazma), ktoré sú zdrojom pozitívnej spätnej väzby v tomto prípade, pretože plnivá okamžite vyhladzujú vrásky po injekcii do kože, a tento účinok trvá od 0,5 do 1,2 roka.

Plazmolifting: Výsledky klinických štúdií

S ohľadom na profesionálny pohľad na plazmové dvíhanie - hodnotenia lekárov takmer jednomyseľne hovoria o spornej účinnosti samostatného plazmového dvíhania. Lekári citujú absenciu akýchkoľvek vedeckých dôkazov a uverejnili spoľahlivý výskum o účinku proti starnutiu plazmou. Výskum ako taký existuje, ale všetky sú z hľadiska profesionality veľmi pochybné.

Medzi lekármi sú najbežnejšie negatívne, pretože lekári sa domnievajú, že plazma-lifting je termín používaný ako marketingový krok na podporu výplní pre osobu v kombinácii s plazmou pacienta. Doteraz neexistuje žiadna klinická štúdia, ktorá by potvrdila, že plazmové zdvíhanie skutočne prispieva k omladeniu a sprísneniu pokožky tváre.

V roku 2011 bola publikovaná štúdia účinnosti plazmy bohatej na krvné doštičky pri omladzovaní kože (odkaz na štúdiu). Štúdia sa uskutočnila v laboratórnych podmienkach (v skúmavkách). Bolo zistené, že plazma stimuluje funkciu fibroblastov a vedie k zvýšeniu ich počtu, ako aj k zvýšeniu kolagénu typu 1. To sa však stalo nielen zavedením plazmy bohatej na krvné doštičky, ale aj po zavedení plazmy chudobnej na krvné doštičky, ktorá už vyvoláva množstvo otázok.

Je zarážajúce, že v tejto štúdii sa vo všeobecnosti nehovorí o kvantitatívnom (percentuálnom) ukazovateli tohto zvýšenia, čo je dôvodom domnievať sa, že toto zlepšenie zostáva na pokraji štatistických chýb. K dnešnému dňu neexistuje jediná štúdia, ktorá by sa uskutočňovala jediným spoľahlivým spôsobom: odoberanie tkanivových častíc na výskum pred a po plazmovom zdvíhaní a porovnanie fibroblastov a kolagénu v kožných rezoch.

V tomto ohľade neexistujú žiadne predpoklady na to, aby sa zvážilo, že plazmolifting je účinný postup proti starnutiu napriek aktívnej reklame a podpore tohto postupu. Aj vyššie uvedená štúdia in vitro zdôrazňuje, že existuje málo údajov na potvrdenie účinnosti použitia plazmy v kozmetológii na omladenie tváre a je potrebný ďalší výskum.

závery: Mnohé estetické kliniky a kozmetické salóny dnes vykonávajú procedúry plazmového zdvíhania tváre, v kombinácii s plnivami alebo inými postupmi proti starnutiu. Recenzia tvrdí, že koža po zákroku skutočne získava pružnosť a žiarivosť. Treba však poznamenať, že samotné plnivá môžu významne zlepšiť stav vyblednutej kože.

Osoba, ktorá čelí plazmoliftingu, je len ďalšia procedúra, ktorá zatiaľ nemá žiadny dôkaz o účinnosti, za ktorú budete musieť platiť dodatočné peniaze. Ukazuje sa, že klient platí za dva postupy, z ktorých jeden je s najväčšou pravdepodobnosťou figurínou a výsledok je vynikajúci, neuvedomujúc si, že by získal presne ten istý výsledok až po použití iba výplní.

Jediná kombinácia, podľa nášho názoru, ktorá si zaslúži pozornosť, je použitie obohatenej plazmy spolu s frakčným typom lasera. Ten vytvára v koži mikroskopické otvory (povrchová vrstva kože nie je zranená), čo vedie k výraznej stimulácii reparačných procesov v koži. Paralelná aplikácia plazmy by mala výrazne urýchliť proces hojenia a tvorbu nového kolagénu.

Plazmolifting: ceny

Pre postup plazmového zdvíhania sa ceny môžu líšiť vo veľkom rozsahu, pretože Samotný postup môže byť kombinovaný s laserovou terapiou, mikrodermabráziou, chemickými šupkami, plnivami, použitím Botoxu a ďalšími postupmi. Na dosiahnutie požadovaného účinku to trvá v priemere 2 až 3 procedúry (každé 3 - 4 mesiace).

Priemerné náklady na plazmové zdvíhanie (bez iných postupov) -

 • čelia plazmoliftingu - cena sa pohybuje od 8 000 rubľov do 11 000 rubľov,
 • plazmové zdvíhanie krku - od 4500 do 7500 rubľov,
 • plazmolifting na vlasy - cena začína od 4000 rubľov.

Dúfame, že náš článok na tému: Plazmolifting pred a po, spätná väzba od lekárov - sa ukázala byť pre vás užitočná!

Autor: redaktori portálu.

Pozrite si video: plazmolifting (Marec 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár