Depilačný vosk doma

Depilácia voskom doma je pomerne jednoduchý postup, ktorý vyžaduje v podstate len správnu voľbu voskových značiek alebo voskových pásikov. Bude to vynikajúca voľba pre odstraňovanie nežiaducich chĺpkov po dlhú dobu, pokiaľ, samozrejme, nemáte problémy s zarastenými chlpmi alebo zápalom vlasových folikulov.

Spôsoby odstránenia nežiaducich vlasov voskom -

 • s teplým alebo horúcim voskom,
 • Depilácia voskom v kazetách a látkových pásoch, t
 • použitím voskových pásikov (vosk už bol nanesený na papierový alebo textilný podklad a aplikuje sa bez zahrievania).

Podrobne zvážime techniky a produkty pre každý typ voskovania. Tento podrobný prehľad vám pomôže vyhnúť sa mnohým problémom, ktorým čelia začiatočníci, a uľahčí váš prvý postup, rovnako ako vám pomôže vybrať najlepší horúci vosk alebo voskové pásy na depiláciu.

Depilačný vosk: techniky

Najčastejšie sa dievčatá zaujímajú: ako presne sa depilácia vykonáva doma, a to najmä - depilácia bikínovej zóny doma. Pretože vlasy v oblasti bikín sú často tvrdšie a hrubšie (ako na iných miestach), len horúci vosk sa s nimi dokáže účinne vyrovnať. Majte na pamäti, že na rozdiel od studeného a teplého vosku je horúci vosk najvhodnejší na depiláciu tvrdých vlasov.

Teplý vosk sa líši od horúceho vosku tým, že v dôsledku zahrnutia špeciálnych aditív do kompozície sa vosk stáva plastickým pri nižšej teplote. Tým sa znižuje riziko popálenia pokožky, ale mierne sa znižuje adhézna sila vosku s vlasmi. Depiláciu voskov doma je možné vykonať aj pomocou špeciálnych voskových kaziet, ktoré tiež popisujeme nižšie.

1. Depilácia horúceho vosku -

Aby bolo možné použiť horúci vosk na depiláciu doma - možno budete potrebovať špeciálnu voskovú taveninu, ktorá uľahčí celý postup (Obr. 4-7). Vzhľadom k tomu, takmer všetky modely vosk-taveniny majú vstavané senzory pre vykurovanie a udržiavanie teploty vyhrievaného vosku - nebudete musieť neustále ohrievať chladený vosk, a skontrolujte, na akú teplotu sa ohrieva. To všetko vám urobí voskovanie.

Teplota, na ktorú sa má vosk zahrievať, je vyznačená na obale výrobcu (zvyčajne 40-50 stupňov). Ak nie je vosková tavenina, potom sa vosk zahrieva v mikrovlnnej rúre alebo vo vodnom kúpeli. V závislosti od výrobcu, ako aj množstvo vosku - čas, počas ktorého sa v mikrovlnnej rúre zahrieva, sa môže líšiť (od 1 do 3 minút). Horúci vosk by mal byť viskózny, ale nie veľmi horúci, aby sa nespálil.

Hlavné fázy depilácie horúcim voskom -
1) vosk musí byť zahrievaný na požadovanú teplotu
2) na pokožku naneste horúci vosk špeciálnou špachtľou (Obr.8),
3) chvíľu počkajte - od 20 sekúnd do 1 minúty (v závislosti od značky vosku),
4) a ostrý pohyb na roztrhnutie spevneného koláča vosku z kože (obr. 9).

2. Vosk na depiláciu v kazetách -

Teplý vosk na depiláciu v kazetách je nová forma vosku, ktorá sa objavila pomerne nedávno (Obr.10). Takéto náboje sa vkladajú do špeciálneho zariadenia, ktoré súčasne pôsobí ako vosková tavenina, a tiež má otočný valec na aplikáciu roztaveného vosku na pokožku (obr. 11). Vosk v kazetách je najvhodnejší na depiláciu tváre alebo pokožky tenkými, mäkkými vlasmi.

Vosk na depiláciu v kazetách: ako používať ...
Nakláňanie valčeka na kožu, musíte ich držať na požadovanom mieste, čo povedie k aplikácii vosku na kožu rovnomerne tenkú vrstvu. Ihneď po tom, musíte pripojiť tkanivové obrúsky do tejto oblasti kože (prichádzajú v súprave s kazetami), a opatrne vyhladiť. Potom musíte chvíľu počkať, kým vosk ztvrdne, potom prudký pohyb proti rastu chĺpkov - odtrhnite tkaninový pásik (Obr. 12).

reklama

Depilačný vosk: video

Hot Wax Depilácia: Užitočné tipy

1. Pred každým procesom voskovania urobte peeling.

Peeling je primárne potrebný, aby sa zabránilo vzniku zarastených vlasov. Po vytiahnutí vlasov z vlasových folikulov sa póry pokožky, cez ktoré vlasy preniká, môžu uzavrieť a vlasy narastú subkutánne. Tento problém potom čelí takmer polovici žien, ktoré voskujú svoje vlasy.

Najlepšie je peeling so špeciálnymi rukavicami na peeling alebo na pečenie. Všeobecne platí, že peeling pomocou kroviny alebo špeciálne rukavice by mali byť vykonané neustále (aspoň 2-3 krát týždenne). Potom bude predchádzať problémom zarastených vlasov po depilácii voskom a navyše bude vaša pleť hladšia.

2. Pred voskovaním vždy používajte detský prášok alebo mastenec.

Po odlúpnutí povrchovej vrstvy odumretej kože s peelingom ju rozotrite detským práškom alebo mastencovým práškom. Absorbuje prebytočnú vlhkosť a tuk, čím sa zlepší priľnavosť vosku k pokožke a vlasom.

3. Uistite sa, že nechcené vlasy majú správnu dĺžku.

Aby všetky chlpy boli zachytené voskom - nemali by byť príliš dlhé alebo príliš krátke. Optimálna dĺžka, ktorá umožní dobrú priľnavosť k vosku a potom ľahko vystúpiť z koreňa - od 5 mm do 1,5 cm Ak sú chlpy príliš dlhé, budú musieť byť rezané, a ak sú príliš krátke, potom chvíľu počkajte, až rastú.

4. Pri použití metódy depilácie horúceho vosku vždy skontrolujte teplotu vosku.

Ak hovoríme o pevných typoch vosku na depiláciu horúceho vosku, ktoré je potrebné pred procedúrou zahriať, potom je potrebné pred použitím na kožu skontrolovať teplotu vosku. Ak sa vyhrievaný vosk ukáže ako príliš horúci, spálite sa. Ak vosk nie je dostatočne horúci, vosková depilácia jednoducho neodstráni vlasy, ale iba škvrny na pokožke. Ale ak používate obyčajné voskové pásy, potom tu, samozrejme, nie sú žiadne riziká.

5. Vždy odtrhávajte vosk v opačnom smere ako je rast vlasov.

To je veľmi dôležité! Pamätajte, že vosk je vždy aplikovaný v smere rastu vlasov a odstránený - vždy proti rastu vlasov (stále je potrebné dotiahnuť kožu voľnou rukou). Trhanie musí byť veľmi ostré a rýchle. Voskový koláč musí byť odtrhnutý v jednom pohybe, inak nie všetky chĺpky budú vypadávať.

Ale opakovať postup sa neodporúča, pretože opakované použitie horúceho vosku a jeho následné odtrhnutie bude nevyhnutne viesť k poškodeniu kože. Ak aj po voskovaní ostávajú riedke chĺpky, je lepšie ich odstrániť pinzetou.

6. Po zákroku vždy pokožku navlhčite.

Tento hrot je vhodný pre akýkoľvek druh nechcenej depilácie. Po zákroku je potrebné pokožku zvlhčiť a upokojiť. To je obzvlášť dôležité, ak máte tenkú citlivú pokožku. Akékoľvek prostriedky, ktoré sa vám budú páčiť.

Depilačný vosk: recenzie, ktoré si vyberiete

Vosk na domácu depiláciu vyrábajú rôzne spoločnosti rôznych foriem: brikety, tablety, disky, granule, plechovky, kazety. Uvoľňovanie formy nezáleží. Vosk na depiláciu je lacný na nákup - nie je to ťažké, ale je oveľa ťažšie vybrať si najlepšieho výrobcu, s ktorým bude depilácia voskom menej bolestivá a efektívnejšia.

Nasledujúce horúce vosky sú najobľúbenejšie na depiláciu:

 • Teplý vosk na depiláciu "Veet" -
  Francúzska spoločnosť "Veet" je najznámejšia na ruskom trhu. Ponúka teplý vosk na depiláciu v 250 ml plechovkách. Pravidlom je, že stačí jeden krát odstrániť vlasy zo všetkých hlavných častí tela: nohy, línie bikín, podpazušie a tvár.

  Teplý vosk na depiláciu Veet vyžaduje iba 40 sekúnd ohrevu v mikrovlnnej rúre a sľubuje, že vlasy sa prvýkrát odstránia a ľahko sa umyjú vodou. K dispozícii v dvoch verziách: teplý vosk s vôňou jazmínu a teplým voskom s éterickými olejmi (stojí od 550 rubľov).

 • Vosk "Beauty Image" -
  vosk na depiláciu krásy obrazu je španielsky vosk značky. Krása image vosk je možné zakúpiť v diskoch, kovových obaloch, v granulách alebo kazetách. Majú veľké množstvo farieb, vôní a prísad - od rastlinných olejov až po ovocné výťažky a umožňujú vám dosiahnuť dokonalý výsledok - zamatovú, zvlhčenú, hladkú pokožku.

  Vosk Krása image: cena
  → Beauty image vosk na diskoch (balenie 300 gramov) - od 800 rubľov,
  → v plechovkách po 100 gr. - od 350 rubľov,
  → V kazetách na 80 gr. - od 145 rubľov.

 • Filmový vosk "White Line Natura" -
  voskové granule vyrobené v Taliansku. Často sa nazýva filmový vosk na depiláciu, pretože Roztopí sa už pri 42 stupňoch a pri aplikácii na pokožku rýchlo vytvorí film, ktorý sa potom ľahko odstráni.

  Horúci filmový vosk v granuliach z bielej čiary obsahuje gumové komponenty, ktoré vďaka svojej plasticite ľahko kopírujú reliéf tela a robia vynikajúcu prácu s pevnými a krátkymi vlasmi, takže depilácia oblasti bikín sa stane normálnym a jednoduchým postupom doma.

  White Line Wax: Cena
  → Granulárny vosk bielej čiary (balenie 500 g) - od 600 rubľov,
  → vosk v nádobe s objemom 400 ml - od 400 rubľov,
  → horúci vosk v kazetách (balenie 100 gramov) - od 155 rubľov.

 • Vosk "Depilflax" (Španielsko) -
  výrobca tvrdí, že depilácia voskovania doma svojimi výrobkami bude pre ženy príjemným a jednoduchým postupom. Horúci vosk od Depilflax je vhodný pre všetky typy vlasov, vrátane tvrdých. Má plastovú textúru. Vhodné na depiláciu všetkých oblastí pokožky, vrátane tváre. Depilácia v intímnych oblastiach s voskami Depilflax je menej bolestivá.

  Výrobca má širokú škálu rôznych voskov pre všetky typy pokožky s rôznymi vôňami, farbami a vlastnosťami: pre citlivú pokožku, pre alergickú pokožku, pre suchú, normálnu pokožku, s protizápalovými účinkami, so zlepšenou mikrocirkuláciou atď.

  Wax Depilflax: Náklady
  → horúci vosk v obkladačkách (objem 110 g) - náklady od 140 rubľov,
  → horúci vosk v náplniach (100 ml) - od 150 rubľov,
  → horúci vosk v plechovkách (každý 800 ml) - od 750 rubľov,
  → ekonomicky veľký balík vosku (1 kg) - od 1000 rubľov.

 • Vosk "DAEN" (Španielsko) -
  Daen produkuje horúci vosk v granulách, tabletách, zásobníkoch a plechovkách s perom. DAEN vosky sa topia pri teplote 55-60 stupňov, preto pri aplikácii sa póry kože dobre otvárajú a chlpy sa odstránia ľahšie. Ako súčasť veľkého percenta prírodných živíc borovice. Robia vynikajúcu prácu s takým postupom, ako je depilácia intímnej zóny, depilácia bikín, podpazušia a iných citlivých oblastí tela.

  Vosk DAEN: cena
  → horúci vosk v tabletách (balenie 260 gr.) - od 400 rubľov,
  → horúci krémový vosk v granuliach (bal. 225 gr.) - od 200 rubľov,
  → krémový vosk v kovovom hrnci (balenie 90 gr.) - od 190 rubľov.

 • Taliansky vosk "RO.ial" -
  Vosky Roial majú základ prírodných rastlinných živíc s rôznymi prísadami, sú dostupné v náplniach a granulách. Spoločnosť je tiež hrdá na vývoj špeciálneho gélového vosku na kožu, ktorý má syntetický základ. Tento vosk je vhodný pre alergie na prírodnú živicu.

  Vosk Ro.ial - cena
  → granulovaný vosk v sáčkoch (balenie po 1 kg) - od 900 rubľov,
  → vosk v kazetách (unitary enterprise. 110 gr.) - od 110 rubľov.

Pásy na depiláciu doma -

Pokiaľ ide o studený voskový vosk, potom tu prichádzajú voskové pásy na odstraňovanie chĺpkov. Vosk je už aplikovaný v tenkej vrstve na špeciálny podklad a je narezaný na prúžky, ktoré sú vhodné na použitie.

Ako používať voskové pásy na depiláciu -

Použitie voskových pásikov na depiláciu je veľmi jednoduché a nevyžaduje žiadne špeciálne zručnosti.
Tento výrobok je úplne pripravený na použitie. Jeho jediná potreba sa zahriať v rukách, trením medzi dlaňami. Potom sa pás prilepí na pokožku presne v smere rastu vlasov. Potom sa musí pás opatrne narovnať a pritlačiť k pokožke. Ďalej, voskové pásy na depiláciu odchádzajú, ale je dôležité, aby ste to robili presne proti rastu vlasov.

Pokiaľ ide o súbory, potom je možné v každom supermarkete kúpiť depilačné pásy. Všetci výrobcovia v priemere v krabici od 10 do 24 pásov, plus mokré obrúsky na použitie po zákroku. Utierky sú potrebné na čistenie pokožky voskových zvyškov a zároveň upokojujú a hydratujú pokožku.

Depilačné voskové pásy - prehľad značky

 • "Lady Caramel" (16 prúžkov + 4 obrúsky) - od 140 rubľov
  dievčatá chvália voskové pásy Lady Caramel - kvôli ich cene, veľkému počtu prúžkov v balení, prítomnosti 4 obrúskov. Táto vosková súprava sa vyznačuje aj širokým výberom vôní vanilky, čokolády, jahod, zeleného čaju ...

  Výrobca sľubuje dlhodobý účinok vďaka extraktu z koreňov narcisu, ktorý je súčasťou voskových pásikov. Extrakt z koreňa narcisu inhibuje rast vlasov.

 • "Shary (12 pásikov + 2 obrúsky) - od 250 rubľov
  Pásy voskového vosku majú tieto odrody: prúžky na citlivú pokožku, prúžky na suchú pokožku a špeciálne pásy na tvrdé vlasy. Balenie má tiež špeciálny chladiaci gél, ktorý tiež inhibuje rast vlasov.
 • "Markell" (20 prúžkov + 3 podložky s maslom) - od 240 rubľov. Voskové pásy Markell sú určené pre tvár, podpazušie a oblasti bikín. Hypoalergénny. Sú chválení pre pohodlnú veľkosť.
 • "Deep Depil" (20 prúžkov + balzam) - od 160 rubľov
  Voskové pásy Deep Depil - recenzie tvrdia, že tieto prúžky sa ľahko natiahnu a dokonale zopakujú krivky tela (vďaka systému stretch). Sú tiež chválené pre šetrnú starostlivosť po zákroku, pretože obsahuje upokojujúci balzam a vosk samotný obsahuje extrakt harmančekového oleja, ktorý zabraňuje zápalu a podráždeniu pokožky.
 • "Veet" (10-12 pásikov a 2 obrúsky) - od 380 rubľov
  Veet voskové pásy - recenzie tvrdia, že napriek účinnosti prúžkov, mnoho dievčat si sťažujú na malý súbor obrúskov v balení, a tiež, že cena veet pásy vosk - cena (zrejme v dôsledku aktívnej reklamy) je veľmi nadhodnotené.

  Pásy voskového vosku majú mnoho možností: pre citlivú pokožku, pre suché, normálne, rovnako ako pásy s bambuckým maslom, ružové vône, éterické oleje. Veet "Suprem Essence" séria - voskové pásy na bikiny, tvár a podpazušie.

 • "Boli" (12 pásikov + 2 obrúsky) - od 350 rubľov
  Byly prúžky obsahujú prírodné zložky v zložení vosku. Existujú odrody pruhov špeciálne pre krátke vlasy, s vôňou čokolády, broskyne-papája, mäty-zelený čaj a aloe vera. Pre veľmi citlivú pokožku, výrobca vydal sériu "Gold", ktorá sľubuje špeciálnu starostlivosť o pleť, mäkkosť a žiarivosť.
 • "Cliven" (20-24 prúžkov) - od 325 rubľov
  Pásy Cliven sú dvojakého typu: po prvé - pre tvár a oblasť bikín a po druhé - pre telo (s prirodzeným zložením, príjemnou vôňou a jemnou starostlivosťou).
 • "Tanita" (10/24 prúžky + 3/5 obrúsky) - od 280 rubľov
  Voskové pásy Tanita obsahujú prírodný medový vosk. Pásy majú papierový podklad, existujú dva typy: oddelene pre tvár a oddelene pre telo. Kompozícia sa skladá z extraktu voňavého dreva, ktorý zjemňuje pokožku a zabraňuje zápalu. Niektoré dievčatá si sťažujú, že tieto prúžky nemajú krátke vlasy.

Ako odstrániť vosk po depilácii -

Vo všeobecnosti je voskovanie doma trochu nepríjemné a vyžaduje si určité zručnosti. Bežné problémy sú:

 • problémy s odstraňovaním vosku z kože po depilácii,
 • problémy s čistením pracoviska po depilácii (pri použití horúceho vosku).

Po depilácii je možné vosk odstrániť z kože špeciálnymi utierkami, ktoré sa predávajú spolu s voskom, alebo vatovými tampónmi namočenými v olivových alebo iných rastlinných olejoch. Olejové tekutiny sa ľahko vyrovnávajú s akýmkoľvek zvyškom vosku na koži.

Ale na umývanie vosku na depiláciu z iných povrchov (čistenie pracoviska) môže byť alkohol, terpentín alebo špeciálne nástroje predávané v špecializovaných železiarňach. Samozrejme, môžete vyskúšať a očistiť pokožku alkoholom, ale pamätajte, že alkohol má silný účinok na schnutie na pokožke a nemali by ste to robiť rovnako.

Dúfame, že náš článok na tému: Čo je najlepšie kúpiť vosk na depiláciu doma - sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár