Epilátor: recenzie, ktoré je lepšie

Domáce epilátor je elektrické zariadenie s otočnou hlavou, ktorá obsahuje mnoho malých "klipov". Počas otáčania hlavy sa klipy otvárajú a zatvárajú, uchopujú a ťahajú chĺpky z koreňa. Výsledkom je hladká, zamatová koža bez nežiaducich chĺpkov (asi 2 týždne).

Ako používať epilátor -

Aby ste dosiahli dobré a dlhodobé výsledky po epilácii, musíte vedieť, ako správne používať epilátor. Ak ste si kúpili epilátor, ktorý je určený na použitie na suchú pokožku - vaša pokožka by mala byť úplne čistá a suchá, bez akýchkoľvek hydratačných činidiel. Môžete použiť špeciálne utierky, ktoré nielen očistia a zbavia pokožku pred epiláciou, ale aj upokojia.

Ak používate epilátor prvýkrát, potom je najlepšie to urobiť nie predtým, než pôjdete k ľuďom, pretože Pravdepodobnosť je, že po epilácii bude pokožka podráždená a na chvíľu bude na nej sčervenanie. Najlepšie je vykonávať odstraňovanie chĺpkov večer (pred spaním), takže nasledujúci deň ráno má vaša pokožka po odpočinku hodvábny a hladký vzhľad.

Ako používať epilátor: video

Odporúčania na používanie epilátorov -

Tieto odporúčania vám povie, ako používať epilátor na dosiahnutie lepších výsledkov a viac pohodlia ...

 • Pred každým použitím epilátora sa uistite, že ste odlupovali.
 • Epilátor uchovávajte v uhle 90 stupňov a netlačte ho silno na pokožku.
 • Počas procedúry natiahnite kožu v smere rastu vlasov.
 • Strávte epilátor proti rastu vlasov.
 • Pomaly posúvajte epilátor, neponáhľajte, ak nechcete odtrhnúť chĺpky, namiesto toho, aby ste ich vytiahli z koreňa.
 • Po každom zákroku vyčistite hlavu epilátora.
 • Ak máte bezdrôtový epilátor, aspoň raz mesačne ho úplne nabite - predĺžite tak jeho životnosť batérie.

Diagramy smeru rastu vlasov a pohybu epilátora (v opačnom smere rastu vlasov) -

reklama

Epilátory: ktorý z nich je lepšie zvoliť, rating 2019

Vo všeobecnosti je porovnávanie modelov a výber najlepšieho epilátora z nich pomerne náročná úloha, ale snažili sme sa identifikovať ich hlavné rozdiely a tiež porovnať ceny tak, aby ste vedeli správne vybrať epilátor. V našom hodnotení sme zhodnotili niekoľko najlepších a najznámejších epilátorových modelov, vrátane epilátora Braun 7951 Silk epil 7, najkompletnejšieho epilátora Panasonic, Panasonic ES ED94 S520 a epilátora Roventa, Rowenta Aquaperfect Soft EP9330.

Epilátory, ktoré je lepšie vybrať, budú závisieť od nasledujúcich kritérií:

 • počet sponiek na vlasy na rotujúcej hlave,
 • vodotesný (možno použiť vo vani alebo v sprche),
 • možnosť výberu rýchlostí
 • káblové alebo bezdrôtové,
 • sú nejaké ďalšie doplnky pre tvár, bikiny,
 • koľko stojí epilátor (niekoľkokrát sa líšia v cene).

1. Epilátor Hnedý Silk Epil 9 (model 9-579)

Súprava obsahuje: zastrihávač, trysku na tvár, kefu na čistenie pórov tváre, trysku na masáž, holiacu hlavu, prípojku na zvýšenie účinnosti (pomáha udržiavať epilátor v správnom sklone vzhľadom na povrch pokožky).

klady:
→ hlava o 40% širšia,
→ vodotesné,
→ pulzujúce vibrácie,
→ systém podsvietenia
→ 2 rýchlosti
→ bezdrôtové.

nevýhody:
→ vysoká cena - tento epilátor Brown je možné zakúpiť od 10 700 rubľov.

2. Epilátor Hnedý Silk Epil 7 (model 7-7681)

Zväzok okamžite prichádza: Účinnosť tip, zastrihávač, tváre tip, tip pre citlivé oblasti. Epilátor Brown Silk Epil 7: recenzie ...

klady:
→ 40 sponiek na vlasy v hlave,
→ 2 rýchlosti
→ vodotesné,
→ bezdrôtové,
→ je tam svetlomet,
→ náklady - od 7990 rubľov

Nevýhody: nie

3. Epilátor Hnedý Silk Epil 7 (model 7-7951)

Epilátor Braun 7951 Silk Epil 7 je vyrobený na základe modelu 7681 (viď vyššie), dodáva sa s ním len sada trysiek. Výrobca zaručuje, že celá súprava môže nahradiť úplné procedúry SPA pre starostlivosť o telo. Zahrnuté: zastrihávač, holiaci strojček, masážny prístroj s tryskou, tryska na tvár, dýza pre oblasť bikín, kefa na čistenie pórov tváre, kefa na peeling a hlava na peeling pomocou technológie Sonic.

klady:
→ 40 sponiek na vlasy v hlave,
→ 2 rýchlosti
→ vodotesné,
→ bezdrôtové,
→ je tam svetlomet.

nevýhody:
→ z nejakého dôvodu nie je indikované nabíjanie batérie,
→ vysoké náklady - od 9990 rubľov.

4. Epilátor Panasonic ES ED94 S520

Súčasťou balenia je 7 dýz: hubica na holenie so zastrihávačom, dýza na epilačné ramená a nohy, dýza pre oblasť bikín, tryska na jemnú epiláciu, dýza na peeling, tryska na starostlivosť o nohy, hrebeň na dýzy. Náklady - od 7390 rubľov

klady:
→ hlava má 48 sponiek na vlasy,
→ 2 rýchlosti,
→ vodotesné,
→ podsvietenie
→ bezdrôtové.

Nevýhody: nie.

5. Epilátor Hnedý Silk Epil 5 (model 5-5780)

Zahrnuté sú: holiaca hlava, zastrihávač, tryska Účinnosť, čelná tryska a bikiny.

klady:
→ 40 sponiek na vlasy v hlave,
→ 2 rýchlosti
→ náklady len 6950 rubľov.

nevýhody:
→ sieťová (káblová),
→ žiadne svetlo,
→ Nie je vodotesný (ale môže byť opláchnutý pod tečúcou vodou).

Všetky staršie modely epilátorov Brown, ako napríklad hygienický epilátor Silk Epil Eversoft 3270 - nemajú žiadne ďalšie trysky, kefy. Tento epilátor má iba 20 sponiek na vlasy v hlave, sú tu 2 rýchlosti otáčania. Dodáva sa s britvou a zastrihávačom. Všetky takéto epilátory pracujú v sieti, ale sú nízke. Tak napríklad hygienický epilátor Silk Epil Eversoft 3270, o ktorom sme uvažovali, stojí len 2700 rubľov.

6. Epilátor Rowenta Aquaperfect Soft EP9330

Vrátane: holiaceho strojčeka, zastrihávača, odlupovacej trysky, trysky pre intímnu oblasť. Náklady - od 6920 rubľov

klady:
→ ultra kompaktné a ergonomické,
→ 2 úrovne rýchlosti
→ vodotesné,
→ svetlomet,
→ bezdrôtové.

nevýhody:
→ iba 24 klipov na vlasy v hlave,
→ malá sada trysiek.

7. Epilátor Philips HP6549 00 - recenzia

Súčasťou balenia je samostatný mini epilátor pre tvár a intímnu oblasť, ako aj bežné pinzety na obočie. Náklady na tento epilátor začína od 4390 rubľov. V tomto pluse (podľa nášho názoru) a koniec.

nevýhody:
→ jedna rýchlosť,
→ celkom 20 sponiek na vlasy v hlave,
→ nie je vodotesný (ale môže byť praný pod vodou),
→ káblové.

Epilátor: recenzie

1. Ako dlho trvajú výsledky?

Vzhľadom k tomu, že epilátor odstraňuje chĺpky z koreňa - bude nejaký čas trvať, kým budú znovu rásť. Výsledok v priemere trvá približne dva týždne, ale veľa závisí od vašich individuálnych charakteristík (napríklad hormonálnych hladín, ktoré ovplyvňujú rýchlosť rastu vlasov).

S konštantným odstraňovaním chĺpkov sa vlasy stávajú tenšími a tenšími, takže budete musieť epilátor používať stále menej a menej a časom bude postupovať menej a menej času. Okrem toho, po dlhšom používaní epilátora sú folikuly poškodené a čas na ich obnovenie sa zvyšuje. Preto sa postupne chĺpky dozrievajú pomalšie.

Množstvo vlasov pred použitím epilátora (obr.11, 12) a 14 dní po -

2. Bol epilátor zranený?

Hoci epilátory sú účinnou metódou odstraňovania nežiaducich chĺpkov - pri prvom použití bude epilátor veľmi bolestivý. Preto by bolo lepšie, keby ste pili pilulku proti bolesti, napríklad Nurofen, 1 hodinu pred zákrokom. Postupom času sa môže bolesť z epilátorov znížiť v dôsledku postupného prispôsobovania pokožky zákroku. Okrem toho sa chlpy postupne stávajú tenšie a slabšie, a preto sa ľahšie roztrhávajú z vlasových folikulov.

Niektoré epilátory majú na hlavách predmasírovacie zariadenia (napríklad epilátor Brown Silk Epil a epilátor Philips), ktoré pomáhajú znížiť bolesť počas zákroku. Najlepší spôsob, ako znížiť bolesť a nepohodlie počas epilácie je pokúsiť sa relaxovať a znížiť citlivosť pokožky po sedení niekoľko minút v horúcej vode. Keď sa pokožka zahrieva, póry sa rozširujú, čo uľahčuje odstraňovanie chĺpkov z nich.

V súčasnej dobe existujú špeciálne epilátory, ktoré môžu pracovať pod vodou, pretože Sú úplne vodotesné. Tieto modely zahŕňajú -

 • Epilátor Hnedý Silk Epil 9,
 • Epilátor Hnedý Silk Epil 7,
 • Epilátor Philips Satin Perfect HP6582.

3. Je možné použiť epilátor pre tvár a pre oblasť bikín?

Väčšina epilátorov je určená na odstránenie chĺpkov z celého tela, takže ich môžete použiť v akejkoľvek zóne a odstrániť všetky typy a typy vlasov. Existujú však špeciálne tipy na odstránenie chĺpkov určitých oblastí. Odstránenie nežiaducich chĺpkov na tvári štandardnou epilátorovou hlavou bude úplne nepohodlným postupom (vzhľadom na jeho veľkú veľkosť).

Epilátory pre bikiny zóny: ktorý z nich je lepší ...
Odporúča sa zakúpiť si epilátor so špeciálnymi tryskami s menšou veľkosťou hlavy, ktoré možno použiť pre bikiny a tvárové oblasti. Nasledujúce modely sú umiestnené presne ako špeciálny epilátor pre tvár a oblasť bikín -

 • Epilátor Hnedý Silk Epil 9,
 • epilátor Philips HP6549 00.

4. Vedľajšie účinky po použití epilátora

Najväčším a najnepríjemnejším vedľajším účinkom pri používaní epilátora sú zarastené chĺpky (obr. 14-16). Najčastejšie sa objavujú na nohách, ale v oblasti bikín budú určite. Všimnite si, že problém zarastených chĺpkov je relevantný nielen pri použití domácich epilátorov, ale aj pri iných druhoch epilácie (napríklad pri epilácii voskom alebo cukrovej pasty).

Aby sa zabránilo vzniku zarastených vlasov, je potrebný pravidelný peeling. Toto je jediný spôsob, ako tento problém vyriešiť. Peeling umožňuje odlupovanie odumretých kožných buniek a mal by sa vykonávať pred aj po použití epilátora. Je žiaduce 1 krát - za dva alebo tri dni. Potom budete mať určite hladkú a zamatovú pokožku.

Domáce použitie laserový epilátor: recenzie

Okrem epilátorov, ktoré ťahajú vlasy mechanicky - existujú laserové epilátory pre domáce použitie, ktoré využívajú silu svetla na odstránenie chĺpkov. Takéto laserové epilátory pracujú na rovnakom princípe ako profesionálne laserové stroje na odstraňovanie chĺpkov, ktoré vám v niekoľkých postupoch môžu ušetriť dobré vlasy.

Ktorý laserový epilátor môžete kúpiť -
Hlavným kritériom pre výber laserových epilátorov pre nás bola ich účinnosť a bezpečnosť pre pokožku, a preto hodnotenie zahŕňa iba laserové domáce epilátory, ktoré schválila FDA (americká vládna organizácia na kontrolu kvality potravín, zdravotníckych pomôcok a technológií).

1. Laserový epilátor "Tria Beauty Depilácia Laser 4X"

Klinické štúdie so 79 pacientmi potvrdili priemerný 70% pokles počtu chlpov po prvej liečbe. V tej istej štúdii sa zistilo, že na dosiahnutie stabilnej redukcie vlasov počas nasledujúcich 12 mesiacov to trvalo len 3 kompletné postupy.

Tento epilátor je jedným z najobľúbenejších modelov domácich epilátorov v Spojených štátoch. V hodnotení popularity trvalo trvá 3-4 miesta. Pre presnosť je potrebné poznamenať, že v takýchto hodnoteniach sú súčasne prezentované ako laserové epilátory, tak aj menej účinné domáce fotopilátory pracujúce na princípe fotoepilácie.

goodies:

 • udržateľný výsledok
 • nie je potrebná výmena kaziet,
 • zabudovaný senzor tónovania pokožky
 • Wi-Fi,
 • rovnaké technológie ako profesionálne laserové zariadenia
 • Malá laserová hlava je vhodná na spracovanie nielen tela, ale aj tváre, línií bikín a podpazušia.

cons:

 • malá hlava znamená veľa času na spracovanie,
 • batéria vydrží 30 minút (je potrebné ďalšie nabíjanie),
 • Zariadenie je určené pre 90 000 zábleskov a nemá vymeniteľné kazety, ktoré by bolo možné zakúpiť. Na jednorazové ošetrenie celého tela je však potrebných len približne 2 000 zábleskov.

Náklady na:
v online obchodoch, ako je EBAY alebo AMAZON, si môžete kúpiť tento laserový epilátor pre domáce použitie v rámci 450-600 dolárov.

2. Laserový epilátor "Tria Precision"

Tento kompaktný a krásny laserový epilátor dokonale zvládne svoju úlohu. Klinické štúdie ukazujú až 70% zníženie množstva vlasov po 3 týždňoch používania (už po druhom postupe). Po 2-3 mesiacoch používania sa zistilo, že novo rastúce vlasy sa stávajú tenkými a svetlými. Po 3 mesiacoch používania sa tie vlasové folikuly, ktoré boli ovplyvnené prípravkom Tria Precision, stali úplne životaschopnými.

goodies:

 • kompaktný (ľahko sa zmestí do kabelky),
 • Wi-Fi,
 • 3 úrovne intenzity
 • primeraná cena - od 300 USD,
 • Vhodné pre citlivé oblasti (tvár, podpazušie, oblasť bikín). Žiadne ďalšie laserové zariadenie neumožní, aby boli takéto oblasti spracované presne a jemne.

cons:

 • liečba veľkých oblastí tela je dlhá a únavná,
 • jeden náboj trvá len 5-20 minút práce (v závislosti od zvolenej úrovne intenzity zábleskov).

Čo potrebujete vedieť pred zakúpením laserového epilátora -

Pri kúpe laserového epilátora je dôležité poznať nasledujúce body:

 • Pred laserová epilácia nemôže robiť -
  Voskovanie, shugaring alebo iné typy depilácie, ktoré odstraňujú vlasy z koreňa, by sa nemali robiť. Vlasové folikuly musia byť neporušené, aby na nich mohol laserový epilátor pôsobiť a zničiť. Ak je vlasový folikul poškodený alebo chýba (napríklad po vytiahnutí), laser jednoducho nebude fungovať.

  Spravidla je to hlavný dôvod pre nie veľmi dobré recenzie po použití domáceho laserového epilátora. Najlepší spôsob prípravy pred použitím laserového epilátora je holenie, pri ktorom vlasové korienky zostanú neporušené.

 • Obmedzenia používania laserových epilátorov -
  Nepoužívajte domáci laserový epilátor, ak máte tmavý odtieň pleti (tóny 5-6), ako aj na určitých miestach pokožky. Napríklad koža na genitáliách a okolo konečníka je zvyčajne tmavšia a citlivejšia, a preto kozmetológovia v týchto oblastiach neodporúčajú použitie lasera.

  Ak máte na ošetrovanom povrchu tetovanie alebo materské znamienka, ktoré sú tmavšie ako okolité tkanivá, skontrolujte pomocou senzora odtieňa pokožky, či na nich môžete použiť laser. Každý epilátor má spravidla zabudovaný snímač odtieňa pokožky.

 • Výsledok závisí od hrúbky a farby vašich vlasov.  -
  Vo všeobecnosti platí, že čím hrubšie sú vlasy na ošetrovanom povrchu, tým rýchlejšie uvidíte výsledok použitia laserového epilátora. Hrubšie vlasy majú väčší povrch a obsahujú viac melanínu, a preto absorbujú viac laserového žiarenia ako tenké vlasy. Ak máte tenké vlasy, potom budete potrebovať viac sedení, aby ste videli výsledok.

  Ak máte blond vlasy, potom budete potrebovať viac procedúr, alebo výsledok bude vo všeobecnosti neuspokojivý. Blonďaté vlasy obsahujú malý melanín, a preto je vlasový vlas vyhrievaný v takýchto vlasoch slabší. Avšak, tam je malý trik: pred laserové odstránenie chĺpkov vlasy môžu byť tónované v tmavej farbe.

 • Rôzni ľudia majú rozdielne výsledky. -
  Každý z nás je jedinečný a konečný výsledok ovplyvňuje veľké množstvo faktorov. Veľkosť a tvar vlasových folikulov, skutočná farba vlasov na koreňoch (a nie ten na povrchu kože), tón pleti a mnoho ďalšieho - to všetko ovplyvňuje kvalitu laserovej epilácie.

Dúfame, že náš článok na tému: Ktorý epilátor je lepší kúpiť 2019 recenzií - sa ukázal byť pre vás užitočný!

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár