Domov Shugaring: Recipe

Shugaring nie je nič viac ako epilácia s viskóznou pastou z cukru. To je dôvod, prečo je táto metóda často nazývaná termín "odstránenie chĺpkov". Shugaring doma sa najčastejšie vykonáva s domácimi cestovinami, ale v salónoch sa na tieto účely používajú hotové pasty, ktoré si môžete kúpiť v lekárňach alebo kozmetických predajniach.

Shugaring je veľmi jednoduchý a lacný spôsob odstraňovania chĺpkov, ktorý poskytuje dobré krátkodobé výsledky. Treba poznamenať, že odstránenie chĺpkov doma je dvoch typov -
1) pasta, z ktorej pozostáva iba z cukru (obr. 1-3),
2) epilácia voskovou pastou s pridaným cukrom (Obr. 4-6).

Shugaring: foto

Rozdiely shugaringa od odstraňovania vosku a cukru -epilácia cukru a epilácia voskom s pridaným cukrom sú úplne odlišné techniky epilácie. Po prvé, líšia sa zložením. Po druhé, napriek tomu, že obidva spôsoby vyžadujú zahrievanie počiatočných zložiek, musí byť pasta na pečenie ochladená na teplotu miestnosti pred nanesením na pokožku, ale pri voskovaní a voskovaní epilácie sa zložky nanášajú horúco na pokožku (mali by sa ochladiť na koži). Po tretie, presúvanie nevyžaduje použitie žiadnych tkaninových pásikov a pri použití kombinácie cukru a vosku sa už vyžadujú textilné pásy.

Odstraňovanie chĺpkov voskovým cukrom s použitím tkaninových pásikov: foto

Shugaring pasta doma: recept

Shugaring doma je rozumne lacný a jednoduchý spôsob, ako odstrániť nežiaduce vlasy, najmä ak si pripravíte vlastnú cukrovú pastu. Ak ste príliš leniví na to, potom v niektorých lekárňach hotové shugaring pasta sa predáva. Je to tento druh cestovín používaných v salónoch. Cenové rozpätie je veľmi veľké, ale náklady na kvalitné cestoviny (vyrobené iba z prírodných surovín) môžu dosiahnuť 50 dolárov.

Majte na pamäti, že drvivá väčšina lacných pastí sa nevyrába z cukru, ale zo syntetickej živice (získava sa z oleja). Do tejto živice sa potom pridá cukor, rôzne vône a bylinné extrakty. Pre alergikov a ľudí s citlivou pokožkou to nemusí byť veľmi dobré. Preto si pozorne prečítajte zloženie na obale.

Pasta, ktorú urobíte, bude určite obsahovať iba prírodné zložky, a preto je ideálna pre citlivú pokožku. Pre odstránenie chĺpkov, budete potrebovať správne pripravenú pastu pre shugaring - recept, ktorý je pomerne jednoduchý ...

Budete potrebovať nasledujúce zložky. -

 • 2 šálky cukru
 • 1/2 šálky citrónovej alebo limetkovej šťavy
 • 1/8 šálky vody
 • 1 lyžička guarovej gumy (voliteľné)
 • panvica s nepriľnavým povlakom.

Niekoľko tipov na výber ingrediencií -

 • Cukrová pasta na domácu výrobu môže byť pripravená z akéhokoľvek typu cukru (svetlého aj tmavého),
 • Guarová guma pomáha zachovať viskozitu pasty dlhšie, ale nie je povinná.
 • Ak nemáte čerstvý citrón vytlačiť šťavu z neho, potom môžete použiť kyselinu citrónovú, ktorá sa predáva v tekutej forme aj v prášku, ale potom budete musieť pripraviť roztok z prášku.

Ako urobiť shugaring doma - recept na správnu prípravu

Shugaring: recept na varenie (obr. 10-12)

 1. Odmerajte všetky ingrediencie a premiešajte citrónovú šťavu, cukor a vodu v hrnci. Umiestnite nádobu na malý oheň a zmes miešajte neustále, kým sa cukor úplne nerozpustí. (Najlepšie je použiť drevenú alebo silikónovú stierku.)
 2. Keď je cukor úplne rozpustený a zmes začne variť, znížte teplo na minimum a pokračujte v neustálom miešaní. Všimnete si, ako vaša cukrová pasta pre shugaring začína stmavnúť. Farba pasty bude závisieť od toho, ako dlho bola zahrievaná. Cukor sa pri dlhšom zahrievaní mení na hnedé a môže mať rôzne odtiene od hnedej až po svetlú alebo tmavú jantárovú. Pasta by mala byť viskózna a mäkká, ak sa použije pri izbovej teplote, a jej farba nie je absolútne dôležitá.
 3. Keď sa pasta na pašovanie stala viskóznou, opatrne ju nalejte (kým je ešte horúca a tekutá) do samostatnej vhodnej nádoby a nechajte niekoľko hodín vychladnúť.

Je dôležité: Nesnažte sa používať cestoviny, kým je horúca! Nechá sa vychladnúť na teplotu miestnosti.

reklama

Ako robiť shugaring doma -

Shugaring doma: ako to urobiť správne (obr. 13-18)

1. CLEAN SKIN -
shugaring doma je najlepšie urobiť po horúcej sprche alebo vani, pretože horúca voda rozširuje póry a znižuje citlivosť kože na bolesť. Ale po sprchovaní nepoužívajte žiadny hydratačný krém, pretože to zabráni lepeniu cukru na vlasy.

2. PRÍPRAVA KOŽA -
Najlepšie je posypať ošetrenú plochu mastencom alebo detským práškom - to pomôže lepšej priľnavosti k cukru. Tiež majte na pamäti, že cukor depilácia funguje najlepšie na krátke vlasy, takže si môžete orezať je trochu pred postupom, v prípade potreby.

3. NAPÍŠTE PASTE -
Naberte trochu studenej pasty (veľkosť veľkého orecha), potom jemne natiahnite kúsok pasty v smere proti rastu vlasov. Potom, čo ste natiahli a vložili časť pasty - počkajte niekoľko sekúnd, kým pasta prenikne do pórov a lepšie sa drží na vlasoch.

Niekoľko tipov ...
→ Najskôr je najlepšie, ak ošetrovanú oblasť pokožky natiahnete voľnou rukou pred nanesením pasty. V tomto prípade sa chĺpky mierne natiahnu z kože a budú lepšie zachytené pastou.
→ Po druhé - natiahnite každý kúsok pasty na kožu presne na takú dĺžku, že jeden pohyb ruky stačí na jej odtrhnutie.

4. VYBERTE PASTE -
aby sa odstránila pasta z kože - musíte odtrhnúť ostrými pohybmi v smere rastu vlasov. Môžete použiť rovnaký kúsok pasty, kým už nie je elastický a stvrdne.

Nevkladajte pastu prísne hore alebo do strany! Mal by sa ťahať len po povrchu kože, akoby ste z nej niečo triasli. V zásade by mal smer pohybu chvenia presne zodpovedať smeru, v ktorom vlasy rastú v ošetrovanej oblasti.

5. OPAKOVAŤ, AK JE POTREBNÉ -
prejsť tou istou oblasťou kože, koľkokrát je to potrebné. Zvyčajne, aby sa odstránili všetky vlasy z jednej oblasti kože - to musí byť odovzdaný s cukrovou pastou niekoľkokrát. Niekedy je po epilácii s cukrom nepríjemné pocity v najcitlivejších oblastiach, potom jemne potiahnite ošetrovanú oblasť kože dlaňou v smere rastu vlasov. Časté pohyby ťahom pôsobia ako blokátor bolesti.

6. CLEAN LEATHER PO POSTUPU -
malé kúsky cukrovej pasty zostávajúce na koži po zákroku sa ľahko zostavujú. K tomu - roll loptu zo zvyškov cestovín a chodiť okolo neho, zbierať zvyšky. Ak sa pasta dostane na odev alebo iný povrch - ľahko sa umyje vodou a nezanechá žiadne škvrny (24stoma.ru).

výsledok: po shugaringu trvá účinok niekoľko týždňov. Ak pravidelne robíte shugaring doma, vlasy rastúce dozadu budú menej, tenšie a mäkšie.

Shugaring doma: video

Problémy, s ktorými sa môžete stretnúť počas procedúry -

Nižšie uvádzame zoznam hlavných problémov, s ktorými sa môžete stretnúť pri príprave pasty alebo počas procedúry. Po ich prečítaní budete vedieť, ako to urobiť.

 • Počas varenia cestoviny varí a varí sa silno -
  pri zahrievaní alebo varení cestovín stúpa a môže sa variť. Preto prísne monitorujte úroveň požiaru, znížte ho na minimum. Použite malú / strednú nepriľnavú panvicu a najmenšiu varnú platňu na sporáku.
 • Pasta bola príliš mäkká alebo tekutá -
  najpravdepodobnejšie ste zvolili nesprávnu teplotu pri varení cestovín, alebo nerešpektovali pomery zložiek. Snažte sa znovu zahriať pastu a zahriať ju o niečo dlhšie, alebo začať od nuly.
 • Cestoviny boli príliš tvrdé a husté -
  ak je príliš dlhá na zahriatie pasty na ohni, potom to nakoniec stvrdne. Ak sa to stane, potom stačí pridať trochu vody do pasty a dať ho do mikrovlnnej rúry po dobu 10-15 sekúnd, kým sa stane viskózny a mäkký znova.
 • Prilepte sa k pokožke, šíri sa a je ťažké ju vymazať.
  Zvyčajne sa hotová pasta ľahko oddelí od pokožky, ale ak ju pridržíte na koži príliš dlho, začne sa topiť a stať sa lepkavejšou. Pasta by mala byť pri izbovej teplote a povrch kože má teplotu 36,6 stupňov. Vezmite nový kúsok cestovín z nádoby a položte ho na ten, ktorý sa roztopil. Spoločne sa im to ľahko podarí.

Shugaring: hlboké bikiny

Aby ste sa mohli presťahovať doma do hlbokých bikín - budete potrebovať:

 • cukrová pasta na pašovanie, t
 • mastenec alebo detský prášok,
 • ručné zrkadlo (najvhodnejšia veľkosť je 15x20 cm).

Pokiaľ ide o umiestnenie procedúry shugaring bikiny zóny, najlepšia vec je podlaha v kúpeľni. A ľahko sa čistí, a voda s uterákom na dĺžku ramena, a môžete zavrieť, takže nikto nezasahuje. Prvýkrát budete potrebovať viac času, než očakávate, takže si ponechajte čas v rezerve. Majte na pamäti, že budete potrebovať malé kúsky cukru pasty a tam bude veľa odstránené vlasy. Keď sa prilepí príliš veľa vlasov na pastu, odložte ho a vezmite si ďalší.

Je dôležité: Ošetrená oblasť musí byť úplne suchá. Je to veľmi dôležité, pretože Pasta na vlhké shararing zmäkčuje, stáva sa lepkavým a obtiažne sa vyberá z kože. To môže viesť k dodatočnej bolesti alebo dokonca podliatinám. Bolesť môže tiež spôsobiť potenie. Preto majte po ruke mastenec alebo prášok a ošetrovanú plochu neustále vysušte. Keď sa potíte, možno budete musieť znova osprchovať studenou vodou alebo ísť do chladnejšej miestnosti.

1. Shugaring oblasť bikín na plavky line -

Pred presúvaním intímnej zóny jasne uveďte, koľko vlasov chcete odstrániť a kde presne. Ak chcete odstrániť vlasy len po stranách, môžete to urobiť v polohe na chrbte.

Technika -
prášok alebo práškový prášok. Roll loptu veľkosti orecha z cukrovej pasty. Pracujte zo strán do centra. Vlasy horného a vnútorného stehna zvyčajne rastú smerom dole. Naneste pastu najprv na hornú časť, zatlačte na ňu (nevysunujte väčšie ako malíček). Nechajte niekoľko sekúnd.

Potom držte kožu na vrchu jednou rukou, vytiahnite pastu dolu s blikajúcim pohybom paralelne a blízko kože. Väčšina alebo všetky vlasy by mali byť okamžite odstránené. Ale ak je to potrebné, proces môžete zopakovať. Prejdite na ďalšiu časť, ešte bližšie k stredu. Môžete si upraviť oblasť liečby podľa svojich pocitov. Keď dokončíte spracovanie jednej strany, môžete prepnúť na druhú stranu. Po spracovaní sa uistite, že obe strany sú symetrické.

2. Shugaring hlboké bikiny: video, technika

Majte na pamäti, že keď robíte shugaring hlboké bikiny, budete musieť stráviť nejaké množstvo času squatting na vaše strašidlá. Začnite s práškom z ošetrenej oblasti mastencom alebo práškom. Dajte na podlahu zrkadlo. Sadnite si po zrkadle, aby ste mohli jasne vidieť celú plochu ošetreného povrchu.

Technika -
bude musieť pracovať zo strany konečníka dopredu, tzn. pozdĺž rastu vlasov v tejto oblasti. Pasta by sa mala aplikovať aj v smere rastu vlasov. Treba poznamenať, že zóna bližšie k anu je menej citlivá, ako by sa dalo očakávať. Čo nemožno povedať o inej zóne, ktorá je bližšie k pubis. Všetko je tam tak citlivé, že musíte pracovať s veľmi malými kúskami cestovín - maximálne 2 cm.

Ale keď je celá zóna hlbokých bikín pro-epilovaná, výsledok si užijete niekoľko týždňov. Nasledujúce chĺpky, ktoré rastú, budú oveľa mäkšie a tenšie a ďalší postup odstraňovania chĺpkov z cukru bude menej bolestivý, ako to bolo po prvýkrát. Hlavnou vecou nie je oddialiť následné postupy shugaringu.

Shugaring hlboké bikiny: video

Na konci epilácie bude možné opláchnuť pokožku najprv teplou vodou, ale skončiť chladom, aby sa znížila bolesť a upokojila pokožka. Po niekoľkých hodinách zmizne začervenanie a podráždenie. Obvykle nasledujúci deň je koža už v poriadku.

Na ktorých častiach pokožky sa dá použiť?

Domáca pasta sa používa len pri izbovej teplote a okrem toho sú všetky zložky prírodné a netoxické. Preto môže byť pasta použitá na ktorejkoľvek časti tela - boky, nohy, línia bikín, hlboké bikiny, tvár, obočie ...

Bolí shugaring?

Odstraňovanie chĺpkov doma je bolestivé, ale závažnosť bolesti je individuálna pre každého. Tento postup bude menej bolestivý, ak máte: vysoký prah bolesti, riedke vlasy v oblasti epilácie, ako aj epiláciu vosku alebo epiláciu s cukrom na tejto oblasti kože.

Shugaring alebo vosk, ktorý je lepší?

Často kladú otázky ... Shugaring alebo vosk, ktorý je lepší? A to nie je to isté? Ľudia považujú tieto dva podobné procesy, ako sa zbaviť nechcených vlasov, takmer rovnaké. To je však ďaleko od prípadu. Hoci shugaring a voskovanie sú podobné tomu, že vytiahnu chĺpky z koreňa, procesy samotné sú úplne odlišné. Pokúsme sa pochopiť hlavné rozdiely ...

Tabuľka 1. Zloženie.

Shugaringvosk
Skutočná pasta na shugaring pozostáva výlučne z prírodných potravín, ako je cukor, citrónová šťava, voda a niekedy esenciálne oleje.Väčšina prostriedkov na voskovanie je založená na živiciach, obsahuje mnoho umelých vonných látok, farbív, chemikálií a konzervačných látok. Hoci alergická reakcia môže byť na prírodné zložky, najčastejšie alergie sú stále spôsobené umelými arómami a prísadami obsiahnutými vo vosku.
Cukrová pasta pre shugaring je rozpustná vo vode, čo znamená, že ju môžete jednoducho umyť vodou a nezanechá žiadne škvrny na žiadnom povrchu.Vosk je ďalší príbeh úplne - kvapky vosku padajúce na handričku alebo akýkoľvek povrch možno umyť len špeciálnymi chemikáliami.

Tabuľka 2.

 Shugaringvosk
Vplyv na
koža
Shugaring nepoškodzuje zdravé kožné tkanivo, odlupuje a odtrháva iba odumreté kožné bunky.Zatiaľ čo vosk môže tiež odstrániť vrstvu živých kožných buniek.
zariadenieShugaring pasta sa aplikuje na pokožku pri izbovej teplote (je jednoducho nemožné dostať popáleniny).Vosk sa aplikuje vo forme tepla, ale niekedy sa môže prehriať. V druhom prípade sa koža spáli.
BolesťShugaring pasta sa odstraňuje v smere rastu chlpov, ako by to bolo kefovanie pohybu, ktorý nenatiahne kožu a znižuje účinok bolesti.Vosk sa aplikuje v smere rastu vlasov a je odtrhnutý proti rastu vlasov, čo vyžaduje napätie kože a zvyšuje bolesť.
pozemky
žiadosti
Niektoré oblasti kože sú citlivejšie ako iné. Najťažšie z nich sú horná pera, hrudník, bikiny a oblasti genitálií. Domáce shugaring je pre tieto zóny extra šetrný postup.

Shugaring: recenzie

Samozrejmosťou je, že shugaring je omnoho lepší ako holenie a o niečo lepší ako epilácia s horúcimi voskovými alebo voskovými pásmi. S cukrom a voskom odstránenie chĺpkov, rovnako ako s použitím elektrických epilátorov - vlasy sú odstránené z kože spolu s koreňom, ale vlasový folikul zostáva životaschopný.

Takéto odstránenie chĺpkov môže viesť k uzavretiu pórov (z ktorých vyčnievajú chĺpky vlasov), po ktorých nasleduje subkutánny rast vlasov. Toto sa nazýva termín zarastené vlasy. Okrem toho, ťahanie vlasov z koreňa môže viesť k rozvoju folikulitídy. Pod týmto pojmom sa rozumie zápal vlasových folikulov. Zvlášť často sú takéto komplikácie na nohách v hlbokej bikinovej zóne.

Preto je shugaring ďaleko od ideálnej metódy. Je potrebné povedať, že efektívnejšie techniky odstraňovania chĺpkov, ktoré vám umožnia zbaviť sa vlasov navždy, napríklad: E.L.O.S., fotoepilačná technika, metóda laserovej epilácie - nedávajú takéto komplikácie.

Dúfame, že náš článok na tému: Ako urobiť shugaring recept doma sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: redaktori portálu.

Pozrite si video: How to Make Traditional Arabic Wax Sugaring Caramel Recipe and Tutorial (Júl 2019).

Zanechajte Svoj Komentár