Elos epilácia: recenzia, cena

Technika epilácie E.L.O.S. sa používa v zahraničí 10 rokov, postupne získava popularitu. V Rusku sa táto metóda objavila relatívne nedávno. Elos je pokročilá metóda foto-epilácie pomocou IPL zariadení, ktorá má množstvo jedinečných výhod.

Musím povedať, že jedným z hlavných problémov epilácie vo všeobecnosti je obtiažnosť odstraňovania svetlých a sivých vlasov. S takými vlasmi, ani fotoepilačná metóda a laserová epilácia sa nerobia dobre. Ale Elos depilácia dokonale odstraňuje vlasy akejkoľvek farby a nespôsobuje komplikácie (hypopigmentácia) u ľudí s tmavými odtieňmi pleti.

Elos epilácia - čo to je, ako to funguje?

Názov E.L.O.S. - je skratkou termínu „elektrooptická synergia“. Na rozdiel od techník foto a laserovej epilácie, ktoré používajú iba svetelné impulzy - Elos kombinuje dva typy expozície naraz: vysokofrekvenčné svetelné impulzy + rádiofrekvenčné efekty (obr. 2). Táto kombinácia vám umožní dosiahnuť vynikajúci účinok na odstránenie chĺpkov na akýkoľvek typ pokožky a farby vlasov.

Rozdiely Elos od lasera a fotoepilácie -
Svetelný lúč použitý v Elos sa líši od laserového lúča. Lasery používajú monochromatické svetlo jednej presne definovanej vlnovej dĺžky. V Elos sa používa svetelný lúč, ktorý súčasne pozostáva zo svetelných vĺn rôznych dĺžok od 580 do 980 nm.

Elos je tým skôr foto-epilačný postup s IPL zariadeniami, ktoré tiež používajú pulzné svetlo rôznych vlnových dĺžok. Ale súčasne, IPL aj laser nemajú súčasne vplyv na vlasové folikuly s rádiofrekvenčnou energiou.

Ako Elos pracuje na vlasových folikuloch -
Elos depilácia zahŕňa kombinované účinky svetelných a rádiových frekvencií, ktoré zahrejú vlasový driek. Ohrev vlasov vedie k tepelnému poškodeniu vlasového folikulu, ako aj k malým krvným kapiláram, ktoré ho kŕmia. tj Elos vlastne ničí vlasový folikul sám, ale okolité tkanivá nie sú nijako poškodené.

ELOS epilácia: video

Elos epilácia: recenzie

Pulzy svetla a rádiových frekvencií v Elos - majú tendenciu sa navzájom posilňovať. Vďaka tomu bolo možné znížiť výkon svetelnej energie o približne 60% (v porovnaní s tradičnými laserovými systémami na odstraňovanie chĺpkov). Toto zníženie dramaticky znížilo riziko a frekvenciu vedľajších účinkov a tiež viedlo k bezbolestnosti postupu.

Elos epilácia - recenzie pacientov tvrdia, že toto je najbolestnejšia metóda všetkých metód epilácie prístrojov. Okrem toho Elos funguje oveľa rýchlejšie a mäkšie a je vhodný na odstraňovanie chĺpkov akejkoľvek farby a všetkých odtieňov pokožky. Technológia ELOS vyvinutá spoločnosťou Syneron (USA).

Aplikácia Elos: fotografia pred a po

reklama

Prečo Elos odstraňuje blond vlasy lepšie ako iné metódy -

Je to kombinácia impulzov svetelnej a vysokofrekvenčnej expozície, ktorá poskytuje vynikajúci účinok na blond vlasy. Je to preto, že účinnosť svetelných impulzov závisí výlučne od koncentrácie melanínu vo vlasoch. Čím viac melanínu vo vlasoch - tým tmavšie budú vlasy, a tým silnejší bude zahrievaný pulzmi svetla.

Ľahké vlasy obsahujú malý melanín, čo znamená, že nebudú dostatočne vyhrievané na zrútenie vlasových folikulov. Ale tu prichádza na pomoc rádiofrekvenčné efekty, ktorých energia pomáha zahriať vlasové folikuly, bez ohľadu na percento melanínu v vlasovej šachte. To je presne to, čo umožňuje dosiahnuť dobrý výsledok pri epilácii svetlých / sivých vlasov s Elos.

Elos hlboké bikiny odstránenie chĺpkov: recenzie

Hlboká oblasť bikín je jednou z najcitlivejších oblastí. To je obzvlášť jasné po vosku alebo postupy odstraňovania chĺpkov. Elos je prakticky bezbolestný dokonca aj v tejto oblasti, a všetko, čo pacienti cítia, je „rýchle a jednoduché vylepšovanie“.

Obvykle tmavé vlasy rastú v oblasti bikín, v ktorých účinnosť Elos a laserové odstránenie chĺpkov nie sú veľmi odlišné. Avšak pocity po týchto procedúrach sú veľmi odlišné ... Koniec koncov, lasery majú intenzitu svetla o 60% vyššiu, ako je Elos, čo znamená, že ľahká trauma na koži a frekvencia popálenín sú oveľa častejšie (24stoma.ru).

Najčastejšie otázky týkajúce sa pacientov s ELOS - t

1. Bolí elos?

Elos postup je prakticky bezbolestný v porovnaní s inými typmi depilácie. Elos epilácia - Pacient si spomína len pocit sotva rozpoznateľného brnenia na koži. Okrem toho sa pred zákrokom aplikuje anestetický krém na pokožku 20-30 minút, čo robí proces epilácie ešte pohodlnejším. Vzhľadom k tomu, že špička pera je ochladená na 5 stupňov, nebudete cítiť žiadne teplo počas zábleskov svetla, ktoré napríklad silne pociťujete pri odstraňovaní laserových vlasov.

2. Je možné dosiahnuť úplné odstránenie chĺpkov po dobu 1 zákroku?

Vlasy rastú v cykloch. Na povrchu vidíme len asi 80% možných vlasov. Samy o sebe sú vlasové folikuly pod kožou oveľa väčšie, ale všetky sú v rôznych štádiách rastového cyklu.

Existujú nasledujúce štádiá vývoja vlasových folikulov -

 • anagén (štádium aktívneho rastu vlasov),
 • katastrofický (stupeň degradácie),
 • telogén (oddychová fáza).

Najzraniteľnejšie a najcitlivejšie na tepelné poškodenie sú folikuly, ktoré sú v štádiu anagénu. Elos epilácia na 1 návštevu vedie k poklesu počtu chlpov, ale len na úkor tých folikulov, ktoré boli v štádiu aktívneho rastu v čase epilácie. pretože vlasové folikuly sú v rôznych štádiách vývoja vo vnútri kože, potom je zvyčajne potrebných niekoľko postupov na zabezpečenie najlepšieho výsledku (približne 3-4).

3. Ako často musím vykonávať Elos postupy odstraňovania chĺpkov?

Prvé 3 postupy by sa mali vykonať raz za dva mesiace. Pretože všetky folikuly sú v rôznych štádiách rastu - postup ovplyvňuje tie folikuly, ktoré prechádzajú štádiom aktívneho rastu vlasov. Po treťom zákroku sa spravidla synchronizujú všetky folikuly (sú v štádiu odpočinku).

Po 2-5 mesiacoch od posledného zákroku môžu spiace folikuly začať synchrónne rásť, čo bude ideálny čas pre štvrtý a posledný postup. Na dosiahnutie požadovaného výsledku sú teda zvyčajne potrebné iba 4 postupy. Ale niekedy to môže trvať viac procedúr (ale nie viac ako sedem), čo závisí od individuálnych vlastností vlasov a pokožky každého človeka.

4. Musím sa holiť pred zákrokom epilácie Elos?

To všetko závisí na klinike, kde sa vykonáva Elos depilácia. Recenzia potvrdiť, že niekedy kozmetička, vykonávanie postupu vás požiada oholiť 1 deň pred zákrokom, pretože nadmerne hrubé vlasy na povrchu znižujú účinok (absorbujú svetlo a môžu horieť).

V niektorých prípadoch sa však pacientom ponúka, aby si svoje vlasy neholili vopred, takže kozmetička môže zhodnotiť ich celkový stav a vidieť účinok predchádzajúcich postupov. V tomto prípade sa holenie vykoná bezprostredne pred zákrokom.

5. Kedy vlasy vypadnú po zákroku?

Väčšina pacientov uvádza výskyt plešatých oblastí liečenej kože 3-4 týždne po zákroku. Tmavé vlasy majú tendenciu vypadávať rýchlejšie ako blond vlasy.

6. Čo by malo nasledovať po zákroku?

 • Vyhnite sa priamemu slnečnému žiareniu na ošetrovaných miestach (obzvlášť dôležité pre typy tmavej pleti). Ak je ošetrená pokožka otvorená slnku, používajte opaľovací krém (je to dôležité v období zvýšenej slnečnej aktivity, tj na jar / leto).
 • Počas niekoľkých dní po zákroku sa vyvarujte podráždeniu v ošetrovanej oblasti (kozmetika, trenie, masáž).
 • Vyhnite sa pôsobeniu tepla na ošetrenej ploche 2-3 dni.

7. Existujú nejaké alternatívy k Elos s ľahkými vlasmi?

K dispozícii je systém na odstránenie chĺpkov "Epilight", ktorý je účinný na blond vlasy. Tento systém je obyčajným IPL zariadením na foto-epiláciu (to znamená, že funguje v dôsledku pulzov svetla), ktorý môže dodatočne použiť dýzu na rádiofrekvenčné vystavenie. V súhrne je to Elos. Aj na blond vlasy je účinný alexandritový typ lasera.

Elos epilácia: kontraindikácie a následky

Dôsledky a vedľajšie účinky -
Niektorí pacienti si všimnú sčervenanie ošetrenej oblasti kože, ktorá prechádza v priebehu niekoľkých hodín. Bezprostredne po zákroku sa môžete vrátiť do svojho normálneho života bez následkov.

Elos epilácia: kontraindikácie

 • rôzne kožné ochorenia (napr. psoriáza, vitiligo),
 • podstupujete chemoterapiu alebo rádioterapiu,
 • užívanie fotosenzibilizujúcich liekov,
 • po aplikácii šupiek obsahujúcich kyselinu glykolovú (je to možné len po 3 mesiacoch), alebo fenol (čakacia doba 1 rok).

Elos epilácia: cena

Elos epilácia je jednou z najnovších technológií na odstraňovanie chĺpkov, a preto by sa nemali očakávať nízke ceny tohto postupu ...

 • horná pera - od 1750 do 2400 rubľov,
 • podpazušia - od 2200 do 3500 rubľov,
 • klasické bikiny - od 3500 do 5000 rubľov,
 • hlboké bikiny - od 5000 do 7000 rubľov,
 • holene - od 6700 do 7700 rubľov,
 • nohy úplne - od 12.000 do 16.000 rubľov.

Porovnanie účinnosti Elos a laser -

Princíp činnosti lasera spočíva v tom, že lúč laserového svetla ohrieva vlasy a v dôsledku toho dochádza k deštrukcii vlasových folikulov a krvných ciev, ktoré ho dodávajú (obr. 11, 12). Vyhrievanie vlasov nastáva, pretože vlasy obsahujú pigment melanín. Čím viac melanínu - tým rýchlejšie a efektívnejšie sa vlasy zahrejú a vlasové folikuly sa zničia.

Tmavé vlasy obsahujú veľa melanínu vo svetle - trochu. Preto, aby sa dosiahol dobrý výsledok na blond vlasy (keď majú takmer žiadny melanín), je dosť ťažké. Staré laserové technológie s touto úlohou nezvládli: laserové typy Diode a Ruby sú pri svetlých vlasoch neefektívne.

Ale epilácia lasera typu alexandrit bude účinná na blond vlasy. Alexandritový laser je reprezentovaný systémami "EpiTouch Plus" a "GentleLase". Len majte na pamäti, že v ruských kozmetických klinikách sú pacienti veľmi často oklamaní a vydávajú niektoré zariadenia ako iní.

Niektoré triky pred laserovou epiláciou -
ak je Elos pre vás drahý alebo nedostupný, potom existuje spôsob, ktorý vám umožní zvýšiť efektivitu odstraňovania vlasových vlasov laserovými vlasmi. Vlasy môžu byť farbené. Na to sú najvhodnejšie prírodné farbivá, ako napríklad melanín. Toto farbivo sa skladá z prírodných zlúčenín nachádzajúcich sa v atramente. Zvyšuje melanín vo vlasoch a pomáha zlepšovať účinok expozície laserovým epilátorom.

Elos tvár omladenie: recenzie

Technológia Elos sa dá použiť nielen na odstraňovanie chĺpkov. Je to prielom v kozmetike. Unikátna kombinácia rádiových frekvencií a svetla používaného v ELOS sa môže použiť aj na liečbu širokého spektra kožných ochorení a procedúr omladenia tváre.

Elos zvláda -

 • vekové škvrny na tvári, začervenanie,
 • hnedá a ružová vaskulitída,
 • žilky pavúkov,
 • pehy
 • ochabnutie kože, strie,
 • zvýšená veľkosť pórov kože
 • nerovnomerné odtiene pleti spôsobené slnečným svetlom.

Elos tvár omladenie - recenzia pacientov nazýva táto metóda slogan "krása bez bolesti", pretože Procedúra je bezbolestná a môžete sa okamžite objaviť na ľuďoch - bez začervenania a iných vedľajších účinkov na tvári. Toto sa stalo možným vďaka skutočnosti, že Elos zariadenia v ich účinkoch na kožu používajú kombináciu dvoch zdrojov energie (svetelné a rádiové frekvencie).

Tieto zdroje energie sa navzájom posilňujú, a preto na dosiahnutie vynikajúceho výsledku nemá zmysel aplikovať vysoké právomoci týchto aktívnych síl - na rozdiel od technológií, ktoré využívajú buď svetelné alebo rádiové frekvencie samostatne. Preto ovplyvňuje frekvenciu a závažnosť vedľajších účinkov.

Elos omladenie je však bezpečné nielen vďaka kombinácii svetelných a rádiových frekvencií. Prístroje Elos majú veľmi jemné nastavenie pre každého pacienta: po každom impulze prístroj meria absorpciu energie pokožkou av závislosti od indikátorov môže byť dodávka energie automaticky znížená alebo zvýšená.

Elos tvár omladenie: foto pred a po

Liečba pigmentových a cievnych škvŕn Elos -

Aplikačná hlava Elos vyžaruje filtrované spektrum svetelných lúčov 580-980 nm. Pigmenty melanín a hemoglobín absorbujú toto spektrum dobre, čo poskytuje vynikajúci cieľ pre selektívnu elektro-optickú termolýzu pigmentových škvŕn a cievnych lézií. Inými slovami, pigmentové a vaskulárne škvrny sa jednoducho odparia (Obr. 13, 14).

Ako sa to deje na príklade cievnych porúch -
Svetlo je absorbované hemoglobínom, ktorý zahrieva kapiláry (cievy) a tým znižuje ich odolnosť. Ďalej, vďaka zníženej rezistencii, rádiofrekvenčné vlny zahrejú patogénne kapiláry ešte viac. V dôsledku toho nastáva ich tepelná deštrukcia (termolýza) bez prehriatia susedných tkanív.

Elos na stimuláciu syntézy kolagénu a odstraňovanie kože (obr.16,17) -
Technológia Elos (hybridné svetlo a rádiofrekvencia) sa používa v takej dobre známej omladzovacej procedúre tváre, známej ako FotoFacial-RF. Tento postup má výrazný vplyv na kožu, stimuluje produkciu vlastného kolagénu.

Elos tvár omladenie: recenzia onkológov

Ak máte zdravú kožu, bez benígnych alebo malígnych nádorov (a neexistujú žiadne iné kontraindikácie), potom môžete bezpečne urobiť Elos. V dostupnej odbornej literatúre nie je dôkaz, že Elos môže byť pre zdravú kožu nebezpečný. V prítomnosti rakoviny kože nie je možné túto metódu použiť.

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár