Depilačný krém: recenzie

Existujú dve najjednoduchšie a najbolestnejšie metódy odstraňovania nežiaducich chĺpkov doma - krém na holenie a depiláciu. Obe tieto spôsoby depilácie sú veľmi podobné - odstraňujú chĺpky z tela bez toho, aby ovplyvňovali vlasové folikuly v hĺbke kože. Prvá metóda zastriháva chlpy čepeľou a druhá metóda odstraňuje chĺpky s leptavými chemikáliami, ktoré rozpúšťajú vlasový driek.

Holenie je najznámejšou a najbežnejšou metódou depilácie, napriek všetkým jej nedostatkom (krátke trvanie účinku, únavné procedúry atď.). Depilačný krém sa dá kúpiť v každom supermarkete, ale ďaleko od všetkých žien o nich vie a používa ich. Prečo sa to deje - pozri nižšie.

Ako funguje depilačný krém?
Všetky depilačné krémy obsahujú zásady, ktoré rozpúšťajú keratínový proteín, ktorý tvorí vlasy. Po nanesení krému na pokožku, ktorá je pokrytá vlasmi, krém absorbuje a ničí vlasy a mení ich na gélovitú látku. Tento proces trvá od 3 do 10 minút (v závislosti od značky výrobku).

Depilačný krém: recenzie pre a proti

Tí, ktorí používajú krém na depiláciu - recenzie tvrdia, že táto metóda nie je pre každého a má pozitívne aj negatívne stránky. Medzi výhody takéhoto odstraňovania chĺpkov najčastejšie nazývané:

 • Absencia akejkoľvek bolesti alebo nepohodlia -
  Počas procedúry by ste nemali pociťovať žiadne nepríjemné pocity ani pocit pálenia. Ak sa takéto príznaky vyskytnú, potom je to signál, že tento krém nie je pre vás veľmi vhodný vzhľadom na vývoj alergickej reakcie alebo kvôli vysokej citlivosti pokožky.
 • Jednoduché použitie -
  vlasy sa rozpúšťajú v priebehu niekoľkých minút. Jediné, čo sa vyžaduje, je najprv veľkorysým mazaním miesta, kde nechcené vlasy rastú depilačným krémom, potom počkajte toľko času, ako je uvedené na škatuli (zvyčajne od 3 do 6 minút). Potom musíte zoškrabať krém a vlasy špeciálnou stierkou alebo ich umyť v sprche.
 • Nízke náklady -
  ako sme už uviedli vyššie, depilačný krém sa dá kúpiť v každom supermarkete a cena jedného balenia smotany je pomerne malá (analýza krémov rôznych značiek a ich cena bude uvedená nižšie).

Použitie depilačného krému: foto pred a po

reklama

Nevýhody depilačných krémov -

 • Krátky účinok -
  na rozdiel od iných metód odstraňovania chĺpkov doma, napríklad voskovanie alebo voskovanie (účinok, ktorý trvá niekoľko týždňov) - po depilácii krémami rastú vlasy do 3-5 dní. Ale je to stále dlhšie ako po holení, keď vlasy rastú po 1-2 dňoch.
 • Ťažkosti s odstraňovaním tmavých vlasov -
  Depilácia s krémami od majiteľov čiernych alebo veľmi tmavých vlasov vedie k tomu, že v oblasti kožných pórov, z ktorých predtým vyčnievali chĺpky, zostávajú tmavé oblasti kože. K tomu dochádza v dôsledku skutočnosti, že korene vlasov, ktoré zostávajú hlboko v koži, sa objavujú. A neexistuje žiadny liek na to, len odstránenie chĺpkov, v ktorých sú vlasy odstránené spolu s koreňom.
 • Nepríjemný zápach smotany -
  Väčšina depilačných krémov má veľmi nepríjemný zápach, ktorý je spôsobený prítomnosťou chemikálií v nich, ktoré korodujú vlasy. Hoci v posledných rokoch sa výrobcovia snažia zabiť chemický zápach rôznych vôní a parfumov. Napríklad Depilačný krém Veet a Depilačný krém Velvet - majú pomerne príjemnú a jemnú vôňu, ktorá je veľmi zriedkavá.
 • Depilačný krém nie je možné použiť -
  prevažná väčšina krémov sa nedá použiť v citlivých oblastiach, napríklad okolo obočia alebo v oblasti bikín. Pozorne si prečítajte pokyny, ktoré by mali byť podrobne uvedené v oblastiach kože, na ktoré môžete aplikovať tento krém.

  V žiadnom prípade nepoužívajte depilačný krém, ak ste alergický; Zloženie takýchto krémov je veľmi agresívne. V tomto prípade, v žiadnom prípade, nemôžete aplikovať krém na kožu dlhšie, ako je čas určený výrobcom v návode, inak sa úplne dostanete kožný popáleniny (pre komplikácie použitia, pozri koniec článku).

Ako používať krém na depiláciu tváre -

Koža na tvári je veľmi citlivá a delikátna, takže musíte používať krém na depiláciu tváre s veľkou opatrnosťou. Ihneď si všimneme, že depilačné krémy sa môžu používať len na určitých plochách tváre, medzi ktoré patrí: povrch nad hornou perou, fúzy a brada. Použitie depilačného krému na kožu okolo očí alebo obočia je prísne zakázané !!!

Žena depilácia tváre krém: ako používať ...
1.Pozorne si prečítajte návod a uistite sa, že výrobca vám umožňuje používať tento krém na depiláciu tváre a citlivých oblastí.
2.Vykonajte test na malej ploche kože, ktorá nie je na tvári. Naneste malé množstvo krému a nechajte ho v odporúčanom čase. Potom krém zotrite a zistite, či sú vlasy preč. Nemôžete držať krém na depiláciu na koži viac ako 10 minút, inak môžete získať chemický popáleniny.
3.Umyte krém a počkajte 10-15 minút, aby ste zistili, či existujú nejaké vedľajšie účinky vo forme svrbenia, začervenania, podráždenia kože. Ak sa na ošetrenej ploche objaví akýkoľvek príznak - v žiadnom prípade nepoužívajte tento krém na tvár! Ak nie je reakcia, môžete ju použiť na depiláciu tváre.
4.Pred aplikáciou krému na tvár - umyte si tvár teplou vodou alebo aplikujte horúci uterák na rozšírenie pórov a uľahčenie odstraňovania chĺpkov.
5.Naneste krém na ošetrovanú plochu dostatočne silnou vrstvou, aby sa zabezpečilo lepšie rozpustenie vlasov.
6.Krém držte tak dlho, ako je uvedené v návode.
7.Vezmite nepotrebný kus látky alebo látky, navlhčite teplou vodou a jemne utrite krém z tváre (majte na pamäti, že tkanina môže zmeniť farbu, je to normálne). Tento postup je u konca a môžete si vychutnať čistú, hladkú pokožku.

Krém na depiláciu intímnych oblastí: recenzie

Použiť alebo nepoužívať krém na depiláciu intímnych zón - recenzie na túto tému sú najkontroverznejšie. Faktom je, že genitálie majú najcitlivejšiu pokožku, vďaka ktorej je epilácia voskom, cukrová pasta alebo laser - veľmi, veľmi bolestivá. Preto vynikajúcou alternatívou k holeniu a všetkým vyššie uvedeným spôsobom môže byť len depilácia krémami.

Ihneď si všimneme, že nie je absolútne žiadny rozdiel, použitím mužského alebo ženského depilačného krému na intímne oblasti je procesová technológia identická a nie je iná. Mužský depilačný krém, pokiaľ neobsahuje vône, maskujúci chemický zápach smotany.

Depilačný krém pre intímne zóny: Dôležité body

 • Použitie v oblasti klasických bikín -
  Vzhľadom na chemické zloženie krému sa mnohí výrobcovia vyhýbajú špecifikácii, či je možné použiť tento krém na intímne miesta. Keďže koža je veľmi citlivá a citlivá, existuje riziko chemického popálenia. V klasickej oblasti bikín však môžete použiť depilačný krém podľa všetkých bezpečnostných opatrení.
 • Použitie v hlbokej oblasti bikín -
  Vyhnite sa aj najmenšiemu kontaktu so sliznicami pohlavných orgánov, ako aj kožou okolo konečníka, inak je zaručené chemické popálenie. Preto nie je možné použiť depilačný krém v hlbokej bikinovej zóne.
 • Uistite sa, že prísne dodržiavať čas, koľko krém je na koži. Viac ako 10 minút na udržanie smotany je všeobecne zakázané a je žiaduce zamerať sa na čas určený výrobcom v pokynoch.

Ako používať krém na depiláciu intímnych oblastí -

 • Koža musí byť zdravá -
  žiadne podráždenie, akné, rezy alebo vyrážky na mieste liečby v intímnych oblastiach by nemali byť v zásade. Pamätajte, že krém v žiadnom prípade nesmie spadnúť na sliznice pohlavných orgánov.
 • Pred procedúrou ostrihajte vlasy -
  Po prvé, ušetrí vaše peniaze, pretože potom budete potrebovať menej krému. Po druhé, keď sú chĺpky krátke - bude pre vás ľahšie sledovať účinok krému: ak sa chĺpky úplne rozpustia, alebo jednoducho slzy po dĺžke.
 • Použiť staré spodné prádlo -
  Aby ste presne pochopili, ktoré oblasti potrebujete na odstránenie vlasov pomocou depilačného krému v oblasti bikín, je jednoduchšie dať si spodnú bielizeň, ktorá pokryje tie oblasti tela, ktoré nemusíte používať. Spodná bielizeň poskytne dodatočnú ochranu pred tým, ako sa krém dostane do najcitlivejších oblastí a slizníc. Majte na pamäti, že keď narazíte na krém na bielizeň - posledná zafarbená. Preto používajte zbytočné staré oblečenie.
 • Na konci postupu odstráňte všetok krém bez zvyškov -
  po zákroku dôkladne utrite vlhkým uterákom a potom opláchnite pokožku. Majte na pamäti, že krém môže odfarbiť tkaninu, takže použite nepotrebné uteráky a tkaniny na utretie krému z kože.

Depilačný krém: hodnotenie, ktoré je lepšie

Ďalej zvažujeme tie najlepšie depilačné krémy v Rusku (podľa ich popularity a slávy). Ale na začiatku nášho hodnotenia uvádzame v tabuľke najobľúbenejšie depilačné krémy v Európe a USA. Tieto krémy nie sú komerčne dostupné v Rusku, ale dajú sa objednať online.

Top značky
Európy a USA

Skinception Stopgrow

Ultra vlasy spôsobom

Revitol
Naše hodnotenie9.8 / 108.4 / 107.8 / 10
Rýchlosťnajrýchlejšírýchlorýchlo
prísadyje vynikajúcidobredobre
bezpečnosťzabezpečiť
pri používaní
zabezpečiť
pri používaní
zabezpečiť
pri používaní
spokojnosť
klienti
98,4%80,6%71,3%
Úspešnosť94%91%83%

Depilačný krém - recenzie, ktorý je najlepší z tých, ktoré sa predávajú v Rusku ...

1. Depilačný krém Veet: recenzie

Pre porovnanie sme si vzali špeciálne vyvinutú depiláciu krém v sprche "Veet Suprem'Essence" s vôňou zamatovej ruže a éterických olejov. Veet je lídrom v nechcených produktoch na odstraňovanie chĺpkov na ruskom trhu a má širokú škálu produktov vhodných pre všetky typy pleti. Podľa nášho názoru je tento krém Vit pre depiláciu v duši to najlepšie zo všetkých ostatných krémov Veet.

Depilačný krém Veet - väčšina recenzií je len pozitívna. Súdiac podľa hodnotení, to je uznané ako takmer najrýchlejší spôsob, ako depilovať nohy, podpazušia, v oblasti bikín (to je kvôli vysokej koncentrácii účinných látok v smotane). Veľké plus - tento krém naozaj vonia ako ruže, nie chémia.

klady:

 • veľká skúmavka 150 ml,
 • príjemná vôňa
 • doba expozície - 3-6 minút

nevýhody:

 • nie je vhodný pre tvár
 • voet depilačný krém - cena začína od 430 rubľov,
 • Musím povedať, že asi 30% ľudí, ktorí používajú krém na depiláciu Wit - review poskytli negatívne (užívatelia si sťažovali na podráždenie a začervenanie kože po aplikácii). Mohlo by to byť okrem iného spôsobené zvýšením času aplikácie krému (od výrobcu odporúčaného) a tiež preto, že krém nemusí byť veľmi vhodný pre tenkú citlivú pokožku.

2. Velvet Depilačný krém

Tento výrobca depilačných krémov sa etabloval ako najdostupnejší. Ale napriek tomu, krém na depiláciu Velvet recenzia má veľmi dobré a robí vynikajúcu prácu s jeho úlohou, bez toho, aby spôsobili akékoľvek podráždenie a začervenanie na koži. Vynikajúca kombinácia ceny a kvality.

klady:

 • Depilačný krém Velvet stojí od 35 rubľov,
 • veľmi hustá konzistencia
 • príjemná vôňa
 • nespôsobuje žiadne podráždenie kože,
 • Vhodné pre všetky zóny.

nevýhody:

 • dlhá doba expozície - 10-20 min,
 • nepohodlná špachtle,
 • malá skúmavka - 100 ml.

3. Depilačný krém Evelyn "9 v 1"

Krém Evelyn dobre zvláda všetky vlasy akejkoľvek dĺžky. Vhodné aj na tvár.

klady:

 • Depilačný krém Eveline náklady od 88 rubľov,
 • Bioextrakt zabraňuje podráždeniu
 • vhodné pre tvár
 • Koenzýmy Q10 + R na rýchlu regeneráciu pokožky,
 • doba expozície - 5 minút.

nevýhody: malá skúmavka (100 ml).

4. Depilačný krém Krstiteľ "Uhorka"

Tento depilátor z ruskej spoločnosti "Red Line" ovplyvňuje rôzne pachy: čokoláda, uhorka, jogurt. Prípravok obsahuje aj prírodné zložky, ktoré sa pri depilácii starostlivo starajú o pokožku.

Depilačný krém Baptiste - recenzie ukazujú, že krém nerozpúšťa tvrdé vlasy, aj keď zvýšite expozičný čas. Majte na pamäti, že ani uhorka, ani jogurtový krém nie je vhodný na tvrdé vlasy. Pre tvrdé vlasy, Batista má samostatný depilačný krém s názvom "čokoláda".

klady:

 • príjemné "chutné" vône,
 • prítomnosť prírodných zložiek v zložení, t
 • doba expozície 5-10 minút
 • nespôsobuje podráždenie
 • Krémy Baptiste stoja len 80 rubľov.

nevýhody:

 • sa nenachádza v obchodoch, ale dá sa objednať online,
 • Nie všetky krémy Baptiste zvládajú tvrdé vlasy (okrem "čokolády").

5. Depilačný krém Lowa Lowa

Depilačný krém Lova Lova je celý komplex pozostávajúci z dvoch skúmaviek - depilačného krému Lowa Lowa a depilačného krému Lowa Lowa. Ten je určený na zníženie rastu vlasov a na zjemnenie pokožky. Výrobca je hrdý na to, že jeho krém pozostáva výlučne z prírodných surovín a uvádza, že po 6-týždňovom kurze, na ktorý je komplex navrhnutý, vlasy navždy zmiznú.

Avšak, Lov Lov krém na hodnotenie depilácie je väčšinou negatívny. Ľudia sa sťažujú na podvod. Áno, krém odstraňuje vlasy, ale rovnako ako akýkoľvek iný krém na odstraňovanie chĺpkov. Po 3 až 5 dňoch vlasy dozrievajú.

klady:

 • skvelá reklama 🙂

nevýhody:

 • neznáme zloženie
 • kozmickej ceny
 • malá skúmavka - 75 ml,
 • nie je vhodný pre tvár
 • cena komplexného smotany LowaLowa na depiláciu - od 990 rubľov.

Popáleniny po použití depilačných krémov a ako sa im vyhnúť

Depilačné krémy obsahujú agresívne látky, ktoré rozpúšťajú vlasy pod povrchom vašej pokožky. Tieto zlúčeniny môžu spôsobiť podráždenie kože a môžu tiež spôsobiť niektoré nežiaduce vedľajšie účinky. Nanešťastie, takéto krémy nie sú vhodné na použitie vo všetkých oblastiach pokožky, napríklad nemôžu byť aplikované na líca, okolo obočia, v oblasti hlbokých bikín.

Možné vedľajšie účinky -

 • sčervenanie kože, pľuzgiere (to sú známky rôznych popálenín),
 • vyrážka je známkou alergickej reakcie (okamžite začne užívať antialergiká, nazývajú sa aj antihistaminiká).

Ako zaobchádzať s popáleninami na depiláciu krém - t

Konkrétne kroky uvedené nižšie a ako pri liekovej terapii, mali by ste okamžite začať užívať buď antihistaminikum (napr. Suprastín) alebo niečo z kategórie NSAID (napríklad ibuprofén). Tým sa zníži opuch, bolesť a zápal.

 • Krok 1 -
  oplach opláchnite studenou (nie studenou) vodou po dobu 5-10 minút. To môže zmyť špinu a baktérie, a pomôcť, vrátane ochladzovania kože. Nepoužívajte mydlo ani iné čistiace prostriedky, ako napr Môže spôsobiť podráždenie pokožky.
 • Krok 2 -
  Na prevenciu kožných infekcií použite tenkú vrstvu antibiotickej masti. Optimálne použitie mastí obsahujúcich sulfadiazín striebra, ktorý je vynikajúci na liečbu menších popálenín. Použite masť podľa pokynov.
 • Krok 3 -
  Vždy zakryte horiacu oblasť gázovými obväzmi, ktoré ochránia pokožku pred bakteriálnym zápalom. Pravidelne vymieňajte obväzy po ošetrení pokožky antiseptikom a naneste na ňu vrstvu antibakteriálnej masti.

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár