Elektrolýza: recenzie, fotografie

Elektrolýza je kozmetický postup na odstránenie nežiaducich chĺpkov elektrickým prúdom. Väčšina žien hovorí, že je veľmi účinná, ale zároveň najbolestnejšia procedúra na odstránenie chĺpkov (v porovnaní s laserom alebo foto-epiláciou).

Elektrolýza: foto

 

Ako funguje elektrolýza?
počas elektrolytického postupu je tenká ihlová elektróda pripevnená ku koreňu každého jednotlivého chlpu, po ktorom je na elektródu aplikovaný výboj elektrického prúdu. Elektrický prúd sa dostáva do folikulu a poškodzuje ho, rovnako ako tkanivá susediace s folikulom, ktoré sú zodpovedné za rast vlasov (kapiláry a najmenšie nervové zakončenia). Životaschopnosť vlasového folikulu je teda úplne stratená.

Elektrolýza: recenzie kozmetológov a pacientov

Elektrolýza - recenzie kozmetológov a pacientov súhlasia, že táto metóda je skutočne účinná. U niektorých pacientov sa však môžu vyskytnúť nežiaduce účinky, ktoré môžu trvalo zhoršiť estetiku liečenej oblasti. O tomto všetkom sa dozvieme nižšie.

1. Výhody elektrolýzy -

 • Je vhodný pre všetky druhy vlasov a pokožky,
 • najvyššie percento účinnosti a trvania účinku (v porovnaní so všetkými ostatnými typmi depilácie), t
 • aplikuje sa na väčšinu častí tela: elektroepilácia tváre, obočia, líca, hrudníka, elektroepilácie podpazušia, ako aj bikín, nôh a chrbta.

Elektrolýza: foto pred a po

2. Hlavné nevýhody elektrolýzy -

 • Nemusí fungovať dobre po niektorých metódach depilácie -
  Ak ste už predtým používali depiláciu voskov, odstraňovanie chĺpkov (shugaring) alebo trhanie, potom môžu byť folikuly deformované alebo zakrivené. Zakrivené folikuly je ťažšie odstrániť elektrolýzou, pretože sú problémy s vkladaním ihly elektródy do vlasového koreňa.
 • Vyžaduje veľký počet sérií postupov -
  Musíte pochopiť, že trvalé odstránenie vlasov elektrolýzou môže vyžadovať veľký počet procedúr. V priemere trvá približne 15-30 sedení na úplné odstránenie všetkých vlasov v jednej zóne. Je to spôsobené tým, že v koži sú okrem aktívnych folikulov, z ktorých rastú vlasy, aj spiace folikuly, z ktorých vlasy nerastú v neaktívnom stave.

  Ale tieto spiace folikuly sa postupne aktivujú, čím sa v nich začína proces rastu vlasov. Každý nový postup zničí aktívne folikuly v tomto okamihu, až kým v koži nebudú žiadne aktívne alebo spiace folikuly.

 • Dlhé trvanie postupu v čase -
  (pretože k nárazu dochádza na každej jednotlivej srsti, napríklad elektrolýza nad horným perom trvá približne 20 minút).
 • Vysoká cena -
  Celkové náklady na elektrolýzu sú pomerne vysoké vzhľadom na veľký počet postupov. Náklady na elektrolýzu závisia od oblasti ošetrenej pokožky a trvania relácie (pozri nižšie).

  Elektrolýza: video

reklama

Elektrolýza: kontraindikácie a účinky

Ako každý postup, ktorý vyžaduje elektrické účinky na telo, elektrolýza má zodpovedajúci rozsiahly zoznam kontraindikácií. Nemôže sa vykonať, ak -

 • nainštalovaný ovládač tepovej frekvencie,
 • ochorenie mitrálnej chlopne a iné srdcové ochorenia,
 • s hemofíliou, hepatitídou, epilepsiou,
 • čerstvé jazvy a jazvy na ošetrovanej oblasti kože,
 • akékoľvek poškodenie kože v mieste liečby (vyrážka, rezy, akné atď.),
 • bradavice, materské znamienka, papilómy, rakovina (na ošetrenej oblasti kože),
 • vírusové, bakteriálne a plesňové kožné lézie na mieste liečby,
 • psoriáza, ekzém, dermatitída, akné (akné a akné),
 • kŕčové žily, tromboflebitída,
 • prítomnosť akýchkoľvek kovových lekárskych výrobkov v tele, t
 • tehotenstvo,
 • endokrinné ochorenia, hormonálne poruchy.

Elektrolýza: vedľajšie účinky

 • silná bolesť počas zákroku
 • mierna bolesť môže pretrvávať dlho po zákroku,
 • začervenanie a opuch kože na ošetrovanej ploche (od 3 do 14 dní),
 • výskyt akné naplnený sekréciami mazových žliaz (obr. 8),
 • dočasný výskyt papúl a pľuzgierov, t.j. akné (obr.8-9),
 • niekedy tvorba mikrotubulov,
 • dočasný výskyt chrasty na koži (obrázok 10),
 • fokálna hypopigmentácia ošetrovanej oblasti kože (obrázok 11).
 • Po prvé, póry kože sa môžu stať veľmi krásnymi - póry budú zväčšené, červené alebo tmavé, ktoré môžu trvať až niekoľko týždňov (obr. 12-13).

Najčastejšie otázky od pacientov:

1. Elektrolýza navždy alebo nie - recenzie

Elektrolýza koľko je dosť? Dnes je elektrolýza jedinou metódou na trvalé odstránenie nežiaducich vlasov. Vlasy vo vlasových folikuloch sú v rôznych štádiách rastu a v koži je veľký počet „spiacich“ folikulov, ktorých vlasy nepreniknú na povrch kože, a preto ich nemožno odstrániť.

Postupne sa folikuly aktivujú, vlasy z nich prenikajú do povrchu kože. Každý nový postup bude teda bojovať s novo aktivovanými folikulami. Musia sa vykonať postupy, až kým v pokožke nezostanú žiadne aktívne alebo spiace folikuly (24stoma.ru).

2. Elektrolýza - koľko postupov je potrebných?

Ako sme už povedali: na dosiahnutie požadovaného výsledku je potrebná celá séria postupov. Po každom sedení sa odstránenie chĺpkov elektrolýzou - nové chĺpky riedia a riedia. Treba tiež poznamenať, že ak ste predtým použili voskovú epiláciu alebo metódu epilácie cukru, vlasy budú odolnejšie voči elektrolýze a budú potrebné ďalšie postupy.

Okrem toho, hlboko ležiace vlasové folikuly, ako aj folikuly, ktoré majú hrubý vlasový hriadeľ, nie sú vždy prístupné odstraňovaniu po 1 postupe, preto môže byť na tých istých folikuloch potrebné niekoľko opakovaných zákrokov. Treba povedať, že takéto opakované zásahy zvyšujú riziko vzniku komplikácií: objavenie sa mikrotubúl, hypopigmentácia kože.

3. Elektrolýza - to bolí?

Každá osoba má svoj prah bolesti. V každom prípade však elektrolýza bude veľmi bolestivá. Čím tenšia je koža a čím bližšie je umiestnenie folikulu k zakončeniu nervu - tým je postup bolestnejší. Ďalšími faktormi bolesti sú: intenzita prúdu (čím vyššia, tým bolestnejšia) a typ použitej ihly.

Elektrolytické ihly sú rozdelené do dvoch typov: nie sú izolované a izolované. Neizolované ihly nevedú prúd po celej dĺžke folikulu a okolitých tkanív, čo robí postup bolestnejším. Izolované ihly sústreďujú prúd iba na bunky zodpovedné za rast vlasov v spodnej časti folikulu, čo trochu znižuje bolesť.

4. Ako dlho trvá postup elektrolýzy?

Každá oblasť tela vyžaduje iné množstvo času. Záleží na stave vlasov a ich množstve. Napríklad, elektrolýza na horných perách - recenzie naznačujú, že 1 relácia môže trvať od 15 do 40 minút. Laserové odstránenie chĺpkov v rovnakej oblasti bude vyžadovať iba 4 alebo 8 minút.

5. Bikini electro-epilácia: foto pred a po, recenzie

Elektroepilácia bikín je možná pre ženy aj pre mužov. Popri klasických bikinách sa často lieči aj zadný rozkrok (koža medzi konečníkom a vulvou alebo mieškom), ako aj koža okolo konečníka. Bikini electro-epilácia - recenzie kozmetológov sú vo väčšine prípadov negatívne, ak ide o hlboké, nie klasické bikiny.

Väčšina kozmetológov sa nezaväzuje vykonávať tento postup v oblasti hlbokých bikín kvôli jeho nedostatku estetiky (snažte sa sledovať video z odstraňovania cukrových vlasov v rozkrokovej oblasti na YouTube ... a pochopíte všetko).

Bikini electro-epilácia: foto pred a po

Obrázok 16-18 ukazuje postupné zmeny v koži po vykonanej elektrolýze: chrasty a začervenanie, ktoré postupne miznú, ale čierne bodky sa objavujú v póroch kože, ktoré sa podobajú čiernej akné v póroch kože na tvári.

Zhrnutie: Stojí za to robiť elektrolýzu?

Ak si zvolíte túto metódu, potom by ste nemali okamžite zaobchádzať s nimi do veľkých oblastí kože, najmä viditeľné pre ostatných. Najprv by ste mali držať malé sedenie a odstrániť vlasy na malej ploche kože, aby ste zistili, ako vaša pokožka reaguje na túto metódu. Dôvodom vyššie uvedených komplikácií môže byť tak individuálna charakteristika pokožky, ako aj chyby kozmetičky počas zákroku. Napríklad nesprávne zvolené parametre sily elektrického prúdu.

Podľa nášho názoru má elektrolýza zmysel robiť len v jednom prípade: ak sa potrebujete zbaviť dosť riedkych vlasov na obmedzenej ploche kože. V tomto prípade môžete na 1 návštevu vyriešiť problém. Ale ak potrebujete liečiť veľké oblasti kože, na ktorých rastie veľa vlasov, potom je táto metóda pravdepodobne jedným z najhorších.

Najefektívnejšie alternatívy elektrolýzy (najmä v oblasti bikín), ktoré vám umožnia dosiahnuť vynikajúce výsledky len za 3-4 návštevy, sú:

 • IPL fotoepilačný systém,
 • epilačný systém E.L.O.S.,
 • laserové odstránenie chĺpkov.

Elektrolýza: cena

Pre službu elektrolýzy - cena sa skladá z nasledovných faktorov: trvanie procedúry, na ktorej ploche pokožky je epilácia plánovaná, typ použitej ihly, spôsob anestézie, množstvo vlasov na pokožke ... Cenníky kozmetických kliník najčastejšie uvádzajú cenu za minútu. Majte na pamäti, že táto cena zvyčajne neberie do úvahy náklady na ihlu alebo použitie anestetického gélu.

V priemere na klinikách elektrolýzy v Moskve pre 1 minútu stojí za to -

 • tvár - od 22 rubľov,
 • telo - od 19 rubľov,
 • bikiny - od 26 rubľov.

  Dodatočný poplatok -

 • ihla - od 100 rubľov,
 • anestetický gél - od 200 rubľov.

Dúfame, že náš článok na tému: Elektroepilácia v Moskve, kde je pre vás hodnotenie užitočné!

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár