Fotoepilácia: recenzie, ceny

Fotoepilácia je spôsob odstraňovania nežiaducich chĺpkov vysokofrekvenčnými svetelnými impulzmi s vysokou intenzitou. Zariadenia, ktoré sa používajú na foto-epiláciu, sa nazývajú skratka „IPL“, ktorá sa prekladá ako „intenzívne pulzné svetlo“.

Napriek tomu, že IPL systémy (ako lasery) používajú pulzné svetlo - nie sú nakoniec lasery. Faktom je, že všetky lasery emitujú svetelné vlny s jednou presne definovanou vlnovou dĺžkou (napríklad 755 nanometrov) a systémy IPL súčasne emitujú svetelné vlny rôznych dĺžok - od 580 do 980 nm.

Fotoepilácia: foto

Fotoepilácia: ako to funguje

Proces používaný v systémoch IPL sa nazýva „fototermolýza“. Intenzívny tok svetelnej energie vytvorený systémom IPL pôsobí na vlasový folikul, čo spôsobuje jeho intenzívny ohrev a zničenie. Podobný proces nastáva, keď používate laserové epilačné systémy.

Podobne ako iné systémy, fotoepilácia pôsobí len na folikuly, ktoré sú v štádiu aktívneho rastu (približne 75-80% všetkých folikulov). Aj v hrúbke kože sú spiace folikuly, ktorých vlasy ešte nerastú. Fotoepilácia nemôže pôsobiť na takéto spiace folikuly. Aby ste dosiahli dobrý výsledok, budete potrebovať niekoľko postupov.

Funkcie systému IPL -

IPL systémy na odstraňovanie chĺpkov sú flexibilnejšie ako systémy na odstraňovanie chĺpkov, pretože majú ďalšie nastavenia na zmenu dĺžky svetelných vĺn. Koža každého človeka je individuálna: jeho farba, typ, farba vlasov je iná. V zariadeniach IPL, dĺžke svetelných vĺn, intenzite svetelného toku, dĺžke každého impulzu je možné individuálne nastaviť pre vašu pokožku.

Všetky tieto nastavenia umožňujú špecificky poškodiť len vlasové folikuly, čím sa znižuje možnosť poškodenia okolitých tkanív okolo nich. To všetko znižuje riziko nežiaducich reakcií a komplikácií. Pretože parametre sú stanovené individuálne pre každého pacienta, výsledky postupu sa mierne líšia od pacienta k pacientovi.

Profesionálne IPL zariadenia na fotoepiláciu -
→ Rozum,
→ Epilight,
→ PhotoDerm,
→ Quantum,
→ Vasculight.

Vo všeobecnosti boli IPL zariadenia pôvodne vyvinuté nie na foto-epiláciu, ale na foto-omladenie kože - na liečbu pigmentových a vaskulárnych lézií kože. Napríklad spider žily, vekové a vekové škvrny. tj Profesionálne IPL zariadenia môžu byť použité ako na odstraňovanie chĺpkov, tak aj na kozmetické účely.

Fotoepilácia: fotografia pred a po

reklama

Výhody fotoepilácie -

 • možnosť individuálneho nastavenia (s prihliadnutím na typ pokožky a vlasov),
 • menšie riziko poškodenia okolitého tkaniva ako pri laserovej epilácii,
 • schopnosť spracovať veľké plochy kože v krátkom čase.

Nevýhody fotoepilácie -

 • nie je možné používať na opálenú, tmavú pokožku, ako aj v lete,
 • nefunguje dobre s ľahkými vlasmi, na rozdiel od "ELOS",
 • Systémy IPL (keď sú zlé) môžu poškodiť pigmentové bunky produkujúce melanín, takže riziko pigmentových škvŕn je tmavšie alebo svetlejšie ako vaša pokožka.

Kľúčové otázky týkajúce sa IPL, o ktoré sa pacienti pýtajú -

Nižšie sme zostavili zoznam základných otázok, ktoré vám umožnia rýchlo pochopiť: je technika fotoepilácie vhodná pre vás ...

1. Aké vlasy sú vhodné na fotoepiláciu?

Fotoepilácia funguje dobre s väčšinou typov pokožky a vlasov, ale najlepšie funguje na svetlej pleti a tmavých vlasoch. Pre blond vlasy, červené alebo sivé vlasy, foto epilácia zostáva menej účinná.

V súčasnosti sa vyvíjajú ďalšie systémy pre blond vlasy, napríklad:
→ epilačný systém "E.L.O.S.",
→ Alexandritov typ lasera.

2. Je fotoepilácia bolestivá?

Vo všeobecnosti, fotoepilačné - prieskumy tvrdia, že postupy prinášajú len mierne alebo mierne nepríjemné pocity počas jej implementácie a nepohodlie sa stáva menej postupným od procedúry k procedúre, pretože koža sa postupne používa. To napríklad odlišuje foto epiláciu od laserovej epilácie, ktorá je veľmi bolestivá.

3. Foto-epilácia hlbokých bikín - je to bezpečné?

Lekári-dermatológovia považujú procedúry za absolútne bezpečné - foto-epilácia bikín je hlboká a bikiny foto-epilácia je klasická. Zozbierané štúdie z rôznych kliník vykonávajúcich tisíce týchto postupov mesačne. Majte na pamäti, že fotoepilácia hlbokých bikín vyžaduje veľmi jemné ladenie systému IPL, takže obrátenie sa na neskúseného špecialistu je zvýšené riziko vedľajších účinkov a komplikácií.

Fotoepilácia hlboké bikiny: foto pred a po

4. Koľko stretnutí je potrebných?

Všetky vlasové folikuly prechádzajú tromi štádiami rastu - štádiom aktívneho rastu, štádiom odpočinku a štádiom spánku. Fotoepilácia ovplyvňuje len vlasové folikuly, ktoré sú vo fáze aktívneho rastu. Postupom času sa spiace folikuly prebudia a vlasy z nich tiež začnú rásť.

Preto na dosiahnutie vynikajúcich výsledkov a najkomplexnejšieho zníženia rastu vlasov je potrebných niekoľko postupov. V priemere trvá 1 až 3 procedúry na zníženie množstva vlasov o 20% a na 4 až 8 procedúr - na zníženie vlasov o 95%.

5. Fotoepilácia ako dlho: recenzie

V roku 2007 sa uskutočnil prieskum 207 pacientov, ktorí boli vystavení foto epilácii na tvári a ďalších oblastiach tela. Všetci títo pacienti mali podobné typy vlasov a farbu kože a na nich boli aplikované rovnaké nastavenia systému foto-epilácie. Pacienti vykonali 1 až 13 zákrokov, z ktorých väčšina bola od 2 do 6 sedení.

Výsledky boli nasledovné -

 • Veľmi spokojných bolo 45 respondentov (22%)
 • 93 respondentov (45%) bolo spokojných
 • 69 respondentov (33%) nebolo spokojných s výsledkami odstraňovania chĺpkov touto metódou.

Odpoveď väčšiny respondentov na otázku: fotoepilácia o tom, koľko hodnotení je dosť - dosiahnutý výsledok trvá pomerne dlho, až niekoľko rokov. Aby sa však dosiahol získaný výsledok, musíte postup zopakovať raz - raz za 6 alebo 12 mesiacov.

6. Koľko môže foto stroj na odstraňovanie chĺpkov pomôcť doma?

Dermatológovia hovoria, že domáce foto-epilačné stroje sú dobré len pre podporné postupy a že nikdy nebudú schopné poskytovať dlhodobé výsledky ako hlavný typ liečby. Všetky IPL zariadenia pre domáce použitie sú obmedzené na výkon a nastavenia (podľa pravidiel Európskej únie a FDA).

Každý rok sú však na trh uvedené všetky nové modely fotoepilatátorov, ktoré využívajú stále viac vyspelých technológií. Takéto zariadenia už viac nevyžadujú vysoké výkonové impulzy Využívajú kombinovaný efekt niekoľkých druhov energie.

Majte na pamäti, že stroje najvyššej kvality budú schválené lekárskymi združeniami, ako je napríklad FDA (Organizácia pre kontrolu potravín a liekov v USA). Detailné hodnotenie domácich fotoepilatátorov môžete vidieť kliknutím na odkaz (ceny sú tu tiež uvedené).

Príklad kvalitných zariadení pre domácu fotoepiláciu -

 • Zariadenie "Iluminage TOUCH Permanentný systém redukcie vlasov" (Obr. 14) -
  Tento systém je prvý IPL systém pre domáce použitie, v ktorom sú svetelné impulzy kombinované s rádiofrekvenčnou expozíciou (technológia E.L.O.S.), ktorá viackrát zvyšuje účinnosť zariadenia. Vhodné aj pre blond vlasy. FDA schválila.
 • Zariadenie "Remington i-Light Pro Plus QUARTZ" (Obr. 15) -
  tiež schválený FDA a navyše je najpredávanejším zariadením v Európe. Má vstavaný snímač odtieňa pokožky, ktorý vám umožňuje prispôsobiť zariadenie individuálnym vlastnostiam vašej pokožky a vlasov.

Fotoepilácia: kontraindikácie a následky

 • Fotoepilácia: kontraindikácie a následky
  → diabetes akéhokoľvek typu,
  → hormonálna substitučná liečba alebo chemoterapia,
  → užívanie fotosenzibilizujúcich liekov,
  → opálená koža (hyper alebo hypopigmentácia je možná),
  → tehotenstvo (nie je to prísna kontraindikácia, je však nutná konzultácia s gynekológom, pretože existuje vysoké riziko pigmentácie v dôsledku nestabilného hormonálneho pozadia tehotných žien).
 • Nežiaduce účinky -
  → sčervenanie pokožky, ktorá bola ošetrená oblasťou kože,
  → pocit pálenia po zákroku,
  → možný rozvoj folikulitídy (zápal vlasových folikulov),
  → dočasná hypo- alebo hyperpigmentácia liečených oblastí kože.

Fotoepilácia alebo laser: čo je lepšie

Ak chcete, aby vlasy na určitých miestach nikdy nerástli, potom je pre vás vhodných len niekoľko metód, z ktorých jedna bude samozrejme fotoepiláciou. Alternatívne techniky fotoepilácie budú -

 • laserové odstránenie chĺpkov
 • epilačný systém "E.L.O.S."

Laser a fotoepilácia sú podobné tým, že podobným spôsobom ovplyvňujú problém odstraňovania chĺpkov. Ohrieva vlasy, ktoré ničí vlasové folikuly a malé kapiláry, ktoré ich kŕmia. Hlavným rozdielom je, že zariadenia na fotoepiláciu vydávajú svetelné vlny rôznych dĺžok a laser využíva svetelné vlny len jednej dĺžky.

Špeciálne filtre v systémoch IPL sú navrhnuté tak, aby pomohli dosiahnuť optimálnu vlnovú dĺžku svetla na riešenie problému v každom konkrétnom prípade v závislosti od farby pokožky alebo vlasov. Lasery nemajú schopnosť prispôsobiť sa. Fotoepilácia v Rusku má tendenciu stať sa viac populárnou a častejšou ako laserová epilácia - kvôli svojej lacnosti vo vzťahu k druhej. V Spojených štátoch a Európskej únii je všetko opačné: využíva len laserové odstránenie chĺpkov.

Posledné slovo pri odstraňovaní chĺpkov - nechcené vlasy -
V posledných rokoch sa na trhu s kozmetickými službami objavil nový hybridný spôsob odstraňovania chĺpkov, ktorý využíva kombináciu IPL (pulzného svetla) a rádiofrekvenčných efektov. Pôvodný názov tohto systému depilácia je "E.L.O.S.", odkaz, na ktorý sme dali o niečo vyššie.

Podľa lekárov a pacientov: účinok tohto systému je lepší ako laser a IPL. Okrem toho je úplne bezbolestný, ľahko tolerovaný a oveľa bezpečnejší pre pokožku ako všetky ostatné typy tradičného a hardvérového odstraňovania chĺpkov.

Fotoepilácia a tradičné metódy odstraňovania chĺpkov - porovnanie

Existujú tradičné metódy odstraňovania chĺpkov, ktoré nie sú spojené s lasermi, svetlom alebo elektrickým zariadením. Tieto metódy sú založené na mechanickom odstraňovaní chĺpkov. Hlavnou výhodou tradičných metód: po prvé, lacnosť, po druhé, odstránené vlasy môžu rásť späť, ak náhle chcete pestovať znova. Tieto metódy zahŕňajú -

 • holenie
 • depilačné krémy
 • vosková epilácia
 • epilácia s cukrom (shugaring).

Rozdiely vo fotoepilácii z tradičných metód -

 • Ušetrite čas -
  odstraňovanie nechcených vlasov holením alebo voskovaním / voskovaním - musíte neustále tráviť čas udržiavaním výsledku. Použitím metód fotoepilácie nežiaducich chĺpkov si dlhodobo ušetríte čas.

  Fotoepilačný zákrok sa vykonáva raz za 4 - 6 týždňov (hlavný liečebný cyklus pozostávajúci z celkovo 3 - 10 procedúr). V budúcnosti budete potrebovať len podporný postup len raz za šesť mesiacov alebo rok.

 • Bezpečnosť, pohodlie, nedostatok "zarastených vlasov" -
  depilácia po dlhú dobu pomocou fotoepilácie je najrelevantnejšia pre tých, ktorí majú citlivú pokožku, ktorá reaguje na krémy a depilačné vosky, alebo sú náchylné na vyrážky po holení. Osobitným problémom sú vrastené chĺpky, ktoré sa objavia po odstránení z vosku / cukru. Pri fotoepilácii sa nevytvoria zarastené chĺpky.
 • Cena -
  fotoepilácia je z dlhodobého hľadiska nákladovo efektívnejšia. Výdavky na určitú sumu raz za niekoľko postupov môžu byť ziskovejšie ako trvalé výdavky na iné produkty na odstraňovanie chĺpkov.

Fotoepilácia: ceny

Pre fotoepilačnú službu - ceny budú závisieť od toho, v ktorej zóne tela plánujete postupovať, ako aj od cenovej politiky kliniky. Koľko nákladov na fotoepiláciu - na niektorých klinikách môže počet požadovaných pulzov / zábleskov ovplyvniť aj spracovanie určitej zóny. Mnohé kliniky určujú náklady na 1 impulz a ich počet závisí od konkrétneho pacienta a množstva vlasov na ošetrenej koži.

Fotoepilácia - náklady v Moskve na 1 postup ...

 • horná pera - od 890 rubľov do 1400 rubľov,
 • podpazušia - od 1300 rubľov do 2400 rubľov,
 • klasické bikiny - od 2200 do 4600 rubľov,
 • fotoepilácia hlbokých bikín - od 4500 rubľov,
 • nohy nohy - od 4500 do 5800 rubľov,
 • nohy úplne - od 6700 rubľov.

Autor: redaktori portálu.

Zanechajte Svoj Komentár