Lumineers: cena za 1 zub v Moskve

Luminátory na zuboch sú ultrajemné keramické dyhy, ktoré sú zlepené na prednej strane zubov, aby sa zlepšil ich vzhľad. Termín Lumineers (Lumineers®) - je patentovaná ochranná známka vo vlastníctve americkej spoločnosti DenMat. Názov bol vytvorený na označenie tenkých dýh, ktoré nevyžadujú otáčanie zubov.

Spoločnosť DenMat vyrába 2 typy originálnych svietidiel - Lumineers® CERINATE a Lumineers® DUO, o ktorom sa bude diskutovať v tomto článku. Treba si uvedomiť, že Lumineers nie sú jediné veľmi tenké dyhy svojho druhu, a to je len patentovaný obchodný názov. Preto, keď počujete o tenkých dýhach alebo ultraniroch - to všetko je rovnaké ako pôvodné Lumineers®.

Ultra tenké dýhy bez otáčania zubov: fotografie

V prípade originálnych svietidiel bude cena za 1 zub v Moskve od 30 000 rubľov (pozri cenník nižšie). Existujú však veľmi tenké dyhy vyrábané pod inými značkami, napríklad Vivaneers®, DaVinci®IPS-Emax®, V tomto článku sa nebudeme zaoberať reklamou, a naopak, budeme hovoriť o dôvodoch, prečo sú prehľady svetiel od esteticky náročných pacientov dosť zriedkavé.

Svetlá a dyhy: rozdiel

Aký je teda rozdiel medzi dýhami a svetelnými zdrojmi? Po prvé, pôvodné svietidlá majú hrúbku iba 0,2 mm, ale ich hlavnou konkurenčnou výhodou (aktívne distribuovanou v reklame) je nedostatok potreby brúsiť sklovinu z predného povrchu zubov. Je potrebné poznamenať, že to všetko nie je úplne pravda, a v oficiálnych inštrukcií je už viac hodnoverná hrúbka - "0.3-0.7 mm."

Hrúbka klasických štandardných dýh je v priemere 0,6 až 0,7 mm a ich inštalácia vždy vyžaduje brúsenie vrstvy smaltu na prednom povrchu zubov. Existujú však aj tzv. "Tenké dýhy" z lisovanej keramiky, ktoré majú hrúbku iba 0,3-0,4 mm. Na inštaláciu tenkých dýh je potrebné minimálne brúsenie skloviny a niekedy aj bez nej.

závery: ale potom dyhy a svetelné zdroje - aký je rozdiel medzi nimi? Nákup originálnych svietidiel, ktorých cena sa pohybuje od 30 000 do 60 000 rubľov (na jednotku) - kupujete iba značku a reklamný slogan „bez otáčania zubov“. Ale tvrdenie, že nie je potrebné brúsiť zuby pod Lumineermi, je veľmi kontroverzný moment. Zvýšenie hrúbky zubov o 0,2-0,3 mm bez ich otočenia - vizuálne výrazne zväčšuje ich veľkosť, čo ich robí "koňom".

Tenká dyha lisovanej sklokeramiky E.max vás bude stáť od 21 000 rubľov a zároveň má rovnakú hrúbku. Výrobca E.max (spoločnosť Ivoclar Vivadent, Nemecko) - v tomto prípade by tiež mohol hovoriť o absencii potreby brúsiť zuby, ale to by bolo nesprávne, pretože v tomto prípade sa dostať naozaj krásne, prirodzene vyzerajúce zuby - vo väčšine prípadov je to jednoducho nemožné. Na obrázku 8-11 vidíte, ako po upevnení svetiel bez otočenia zubov vyzerajú ako plastické korunky.

Porovnanie pôvodných Lumineerov a E.max: video

Video 1 - Original Lumineers® CERINATE,
video 2 - tenké dýhy E.max (bez otáčania zubov).

Pokiaľ ide o silu svietidiel -
pôvodných svetiel® Vyrobené z porcelánu značky Cerinate pevnosť v ohybe asi 110 MPa. Ohybová pevnosť tenkých keramických dýh E.max PRESS je asi 400 MPa. To ovplyvňuje riziko odlupovania keramickej hmoty a životnosti.

Luminátory na zuboch: indikácie na použitie

Vďaka svojej malej hrúbke, krehkosti a vysokej priehľadnosti majú svetelné zdroje na zuboch dostatočne veľké množstvo kontraindikácií (ktorých zoznam je ešte väčší ako u bežných dýh). Preto počas počiatočného vyšetrenia sa zubár pozrie na to, čo je najlepšie pre dyhy alebo svetelné zdroje vo vzťahu k vašej situácii. Zoznam indikácií pre luminisktory je pomerne skromný a každá indikácia má tiež veľa obmedzení týkajúcich sa veľkosti zubov, zápalu ďasien atď.

 • Maskovacie miesta a praskliny na sklovine, výplne -
  sú to poruchy farby, ktoré nie je možné neutralizovať chemickým bielením. Môžu to byť malé škvrny, praskliny skloviny alebo výplne, ktoré sú viditeľné na pozadí vlastných tkanív zuba. Vysoko kvalitné svetelné zdroje by mali byť a priori dostatočne transparentné, a preto nie sú vhodné na zakrytie zreteľne výrazných miest. A ak ich urobíte nepriehľadnými, budú viac ako žiarivo biely plast ako prírodná zubná sklovina.
 • Korekcia malých problémov s uhryznutím -
  po prvé, umožnia uzatvorenie malých medzier medzi zubami, napríklad diastému. Po druhé, ak sú zuby nerovnomerne usporiadané v chrupu - môžu byť použité na dosiahnutie efektu vizuálneho vyrovnania chrupu (to je spôsobené tým, že pri inštalácii luminiscenčných prístrojov len na niektoré zuby, zvýšia hrúbku týchto zubov).
 • Zosvetlenie zubov -
  Pomocou svetiel môžete opticky zosvetliť vaše zuby o 1-2 odtiene. Je to možné, ale stále je lepšie to urobiť pomocou chemického bielenia - bude to efektívnejšie a lacnejšie.

Je dôležité: Ako už bolo povedané, použitie svetiel bude účinné len na odstránenie malých problémov estetiky predných zubov. Odstránenie uvedených problémov: svetlé škvrny, široké medzizubné priestory, odštiepenie reznej hrany, zmena sklonu zubu atď. - mali by sa použiť štandardné dyhy.

Lumineers: fotografia pred a po

Nižšie môžete vidieť, ako Lumineers vyzerajú pred a po - fotografie skutočných pacientov. V tejto časti sme zverejnili fotografiu najúspešnejších prípadov liečby. Nižšie (v časti "Recenzie") môžete tiež vidieť fotografiu nie veľmi úspešných prípadov liečby, keď zuby začali vyzerať umelo a nie prirodzene (24stoma.ru).

reklama

Lumineers: cena za 1 zub v Moskve

Koľko sú Lumineers - cena za 1 zub bude od 30 000 do 60 000 rubľov, ak hovoríme o originálnych produktoch spoločnosti DenMat (USA). Táto spoločnosť vyrába 2 varianty svietidiel - Lumineers® CERINATE a DUO, líšia sa v cene.

 • Náklady spoločnosti Lumineers® CERINATE -
  Jedná sa o individuálne vyrobené Lumineery, ktoré sa vyrábajú na základe odliatkov zuba pacienta. Ich cena bude od 50 000 do 60 000 rubľov na jednotku. Táto cena zahŕňa výrobu, inštaláciu a všetky súvisiace náklady, s výnimkou prepravy. Náklady na dodanie (bez ohľadu na počet svietidiel) sú približne 40 000 rubľov.

  Dnes americká spoločnosť DenMat vyrába Lumineers® CERINATE nie je len vo vlastnom laboratóriu v Spojených štátoch, ale aj v 2 laboratóriách, ktoré sa nachádzajú jeden po druhom - v Taliansku a Luxembursku. Žiadna z ostatných dentálnych laboratórií po celom svete nemá právo vyrábať tenké dýhy pod značkou Lumineers.®.

 • Náklady spoločnosti Lumineers® DUO -tieto už nie sú individuálne vyrábané, ale slúchadlá z hotových svietidiel vyrábané v niekoľkých veľkostiach a farbách. Pri pohľade na zuby si lekár vyberie požadovanú verziu náhlavnej súpravy, ktorá bude konzistentnejšia so zubami. Ale v každom prípade by ste mali pochopiť, že nebudú presne zapadať vaše zuby do tvaru, a preto po upevnení na zuby budú schopní vŕtať s vŕtačkou na dlhú dobu a priviesť ho na myseľ.

  Lumineers Lumineers® DUO je hybrid keramického a kompozitného výplňového materiálu Cerinate. V skutočnosti nie sú o nič lepšie ako kompozitné dyhy v hodnote 8 000 - 9 000 rubľov, ktoré sú vyrobené výlučne z ľahkého polymérneho kompozitného výplňového materiálu. Ich jedinou výhodou pred individuálne vyrobenými svietidlami / tenkými dýhami je možnosť fixácie ihneď v deň ošetrenia na zubára.

 • E.max tenké dyhy -Keramika z lisovaného skla E.max je najlepším typom keramického materiálu používaného v zubnom lekárstve. Tento materiál najviac zodpovedá prirodzenej sklovine zubov podľa svojich optických vlastností, a preto umožňuje dodať veľmi vysokú úroveň estetiky dýh / korún vyrobených z tohto materiálu, čo je pre pôvodné Lumineery jednoducho nedostupné.®, Cena E.max v priemere asi 21.000 rubľov (na jednotku).

  Typ tenkých dýh E.max - foto pred a po

Lumineers: recenzie

Štúdie ukazujú, že svetelné zdroje majú životnosť, ktorá je zriedka porovnateľná s bežnými dýhami 15-25 rokov. Niekoľko štúdií preukázalo, že životnosť svetelných lúčov zvyčajne nepresahuje desať rokov. Všetky tieto štúdie sa však uskutočnili v Európe a USA, kde je kvalita lekárskej starostlivosti neporovnateľne vyššia a väčšina pacientov je chránená pred situáciou, keď lekár odporúča službu, a to aj v prípade, že nie je veľmi vhodný pre pacienta a existuje riziko porúch.

V USA len 5 - 6% lekárov používa luminiséry vo svojej praxi. Prieskum odhalil hlavný dôvod: je veľmi ťažké obnoviť estetiku pomocou svetiel. Väčšina amerických zubárov skúmaných v tejto štúdii uviedla, že jednoducho nemohli získať ten istý realistický, prirodzený vzhľad zubov so svetelnými zdrojmi, ktoré môžu získať pomocou bežných dýh.

Luminátory môžu mať rôznu transparentnosť. Transparentnejšie svetelné zdroje prirodzene vyzerajú na zuboch, ale zároveň nezakrývajú farebné problémy zubov. Viac nepriehľadné Lumineers - lepšie odstrániť problémy s farbou smaltu, ale dať zuby absolútne neprirodzený vzhľad (obr. 8-11), a kompromis je ťažké dosiahnuť tu.

Lumineers: fotografia pred a po

Nevýhody svetiel: zhrnutie

 • Výrazné zvýšenie hrúbky zubov -
  Zvýšenie hrúbky zubov hrúbkou svetiel (0,2 až 0,3 mm) bude veľmi zreteľné, t.j. vizuálne sa zuby stanú oveľa masívnejšími. Zvýšenie veľkosti zubov môže dokonca ovplyvniť reč človeka, artikuláciu pier a v niektorých prípadoch je pre niektorých pacientov ťažké zavrieť pery.

  Preto, ak už máte veľké zuby, potom je lepšie zvážiť možnosť inštalácie lumineers alebo dyhy s brúsením vrstvy smaltu. Zvýšenie hrúbky zubov, samozrejme, môže byť plus, ale len vtedy, keď sú zuby malé, rovnako ako v situácii nerovnomerného chrupu (pri lepení luminisérov na určitých zuboch bude vizuálne vyrovnávať mierne zakrivenie zubov voči sebe navzájom).

 • Umelý vzhľad zubov -
  ako sme už povedali vyššie: transparentnejšie svetelné zdroje nie sú dosť dobré na to, aby zakryli tmavé zuby alebo svetlé škvrny, a inštalácia menej transparentných svetiel okamžite vedie k tomu, že zuby vyzerajú menej prirodzene - ako keby boli na zuboch plastové korunky. Okrem toho, zuby vyzerajú oveľa masívnejšie, čo tiež nezlepšuje ich estetiku.

  Avšak v očiach mnohých ľudí je rýchle a bezbolestné umiestnenie svietidiel, ktoré nevyžadujú sústruženie zubov, výhodou, ktorá jednoducho prevyšuje nedostatočne dobrú estetiku svietidiel. Prítomnosť príliš objemných a menej prirodzených zubov u niektorých pacientov nespôsobuje obavy, pretože je pre nich dôležitejšie, aby sa stali prostejšie belšími.

 • Častejšie je kaz a zápal ďasien -
  Luminátory sa inštalujú bez otáčania zubov, čo vedie k tvorbe malých výčnelkov v medzizubných priestoroch a zóne ďasien. Po prvé, komplikuje hygienu a prispieva k hromadeniu mikrobiálneho plaku, pigmentového plaku a zubného kameňa. A ak nebudete po každom jedle nutne čistiť zuby (s kefou a zubnou niťou), upevnenie luminiscenčných prístrojov určite vyvolá vznik zubného kazu a zápalu ďasien.

  Po druhé - rímsa v oblasti ďasien prispieva k chronickému poškodeniu ďasien. Trauma ďasien vedie k zápalu a z dlhodobého hľadiska môže viesť k strate kostného tkaniva okolo zuba ak rozvoju gingiválnej recesie (vystavenie koreňa zubov). Ak sa súčasne pozoruje zhoršenie hygieny a chronické poškodenie ďasien, svetelný zdroj sa veľmi rýchlo stáva problémom.

Dyhy alebo Lumineers: Čo je lepšie

Ak máte na výber: Svetlá a dyhy - rozdiel medzi nimi spočíva v tom, čo je pre vás dôležitejšie. Budete si musieť vybrať medzi vynikajúcou estetikou a dlhou životnosťou dýh (s minimálne 0,3 mm brúsením smaltu z predného povrchu zubu) a len uspokojivou estetikou svietidiel, ale bez otáčania zubov.

Pointa je, že s pomocou dýh, môžete dosiahnuť realistickejšie prírodné estetiku, a pomocou luminiserov to možno dosiahnuť len vo veľmi zriedkavých prípadoch ... Napríklad, keď máte malé zuby v rovnakom čase, a tam sú mierne široké medzizubné priestory, a nie sú tmavé zuby alebo svetlé škvrny na nich - len v tomto prípade môžu byť svetelné zdroje vyrobené pomerne priesvitné a nie príliš objemné.

Okrem toho sú svietidlá ideálne pre pacientov, ktorí potrebujú len minimálne zmeny tvaru a farby zubov. Pamätajte si, že dobré svetelné zdroje sú vždy priesvitné, ale v tomto prípade nie sú schopné zakryť tmavú farbu a svetlé škvrny na zuboch. Ak lekár používa nepriehľadné Lumineers na uzavretie viac nápadných porúch farby zubov, vaše zuby budú vždy vyzerať umelo a nie prirodzene.

Je dôležité: ale existuje ešte jedna veľmi dôležitá vlastnosť, ktorá robí originálne svetelné zdroje® CERINATE a DUO sú ešte menej estetické ako dyhy. Faktom je, že originálne Lumineers nebudú vyrábané na klinike (kam idete), ale v jednom z 3 zubno-technických laboratórií umiestnených v USA alebo Európe. Najprv na klinike budete odstránení len zo zubov ich odoslaním do jedného z týchto laboratórií.

To znamená, že hotové Lumineery uvidíte len vtedy, keď sú dodané, a aj keď sa vám nepáči ich tvar alebo farba, nič sa nedá urobiť. Preto je najlepšie zvoliť tenké dýhy bez otáčania lisovanej keramiky E.max - budú vyrobené v dentálno-technickom laboratóriu na akejkoľvek klinike. A vo fáze montáže - stále sa môžete pýtať na zmenu farby alebo tvaru, ak sa vám niečo nepáči.

A posledný okamih - vyrábajte štandardné alebo tenké dyhy iba na tých klinikách, ktoré majú presne vlastné zubno-technické laboratórium, ktoré sa nachádza na samotnej klinike. V tomto prípade bude protéza v úzkom kontakte so zubným technikom, ktorý vás bude môcť vidieť aj na stoličke (v štádiu snímania a počas montáže diela). Verte mi, že to umožní zubnému technikovi dosiahnuť lepšiu estetiku.

Nainštalujte svetelné zdroje -

Dodávať svietidlá na mieru® Cerinate - budete musieť prísť k zubárovi dvakrát. Počas prvej návštevy si zubár vezme odliatok horných a dolných zubov, odfotografuje vaše zuby, prediskutuje s vami farbu a transparentnosť budúcich svetiel. Pri tejto prvej návšteve je už preč a klinika okamžite pošle Vaše dojmy do zubno-technického laboratória firmy "DenMat".

Počas druhej návštevy (po približne 1 mesiaci) budete opäť pozvaní na kliniku a zubár vám na zuby nainštaluje hotové svietidlá. Na ich fixáciu sa používa špeciálny super silný "cement", ktorý na nich vloží zuby a svetelné zdroje - jeden kus. Na konci musí zubár skontrolovať kontakty medzi horným a dolným zubom. To je dôležité, pretože ak tlak na žuvanie nie je rovnomerne rozložený na zuboch - hrozí rozbitím niektorých svetiel.

Ak si vyberiete nie originálne Lumineers® Cerinate a tenké sklené keramické dýhy E.max, ich výrobný čas bude trvať asi 1,5-2 týždne. A podľa nášho názoru budú individuálne vyrobené tenké dýhy E.max skutočne tou najlepšou voľbou, navyše z hľadiska ceny a kvality.

Inštalácia svietidiel zo štandardných slúchadiel -

Ak nainštalujete Lumineers z vopred zabalených štandardizovaných súprav Lumineers® DUO (obr.15-16), potom majte na pamäti, že nebudú brať do úvahy zvláštnosti vašich zubov. To znamená, že po fixovaní luminiscenčných prístrojov medzi zubami a v oblasti ďasien budú malé kroky, ktoré sa nedajú úplne odstrániť. Všeobecne platí, že je to obvyklé obloženie na zuby - cena, ktorá bude rovnaká veľmi vysoká.

Lumineers® DUO môže byť inštalovaný už v deň, keď idete k zubárovi. Po upevnení špeciálneho kompozitného „lepidla“ na zuby bude lekár schopný dlhý čas brúsiť ich vŕtačkou, čo im dodá dojem (po ktorom bude potrebný proces veľmi dôkladného leštenia).

Luminira: kontraindikácie

pretože Luminátory sú pripevnené k zubom bez toho, aby najprv brúsili sklovinu, sú vyrobené bez prekrývania reznej hrany (inak sa zuby jednoducho nezatvoria normálne - to je raz, a štiepaná keramika sa okamžite objaví - to sú dva). Klinické štúdie dokazujú, že dyhy s prekrytím reznej hrany sú vždy odolnejšie voči odštiepenej keramike ako tie, ktoré sa neprekrývajú.

Takže počet kontraindikácií pre Lumineers bude ešte väčší ako u dýh. A tu nie je dôležité brať do úvahy, že Lumineers bude kategoricky kontraindikovaný u pacientov s chronickým pomalým zápalom ďasien, ako aj u pacientov s nepravidelnou ústnou hygienou (najmä - bez použitia zubnej nite po každom jedle).

Люминиры не рекомендуются -

 • при повышенной стираемости зубов,
 • при отсутствии боковых жевательных зубов (перегрузка передних зубов в этом случае приведет к поломке люминиров),
 • при занятиях контактными и экстремальными видами спорта,
 • при бруксизме,
 • если у вас привычка кусать ногти, откусывать нитки, грызть семечки и т.д.
 • при наличии травматической окклюзии,
 • v prítomnosti priameho alebo reverzného uhryznutia,
 • Neinštalujte na zuby ošetrené rezorcin-formalínovou metódou.

Môžu sa svetelné zdroje časom odstrániť?

Zvyčajne sa predpokladá, že ak povrch zubov nie je pod svetelnými zdrojmi (vo väčšine prípadov), môžu byť úplne bezbolestne odstránené. Možno budete prekvapení, ale to nie je pravda. Samozrejme, luminiscenčné prístroje sa môžu pokúsiť vybuchnúť vŕtačku, ale to je veľmi dlhý proces, a to neznamená, že povrch zubov nie je zranený. Luminátory sa lepia na sklovinu na veľmi silný "cement", ktorý pevne viaže luminiscenčný prístroj na povrch zubu. Dúfame, že náš článok: Luminira fotografie pred a po cene - sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Pozrite si video: Реставрация зубов1 (Október 2019).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár