Gel Klenzit S: recenzie

Prípravky Klenzit-S a Klenzit sú radom liekov určených na liečbu akné a akné. Vyrába ich indická farmaceutická spoločnosť "Glenmark", výrazne sa líšia v zložení a sú určené na použitie v rôznych klinických situáciách.

Toto odborné preskúmanie prípravkov pripravených praktickým dermatológom. Nižšie uvedené informácie vám umožnia pochopiť, ktoré z príprav série Klenzit budú účinné vo vašom konkrétnom prípade.

Prípravy Klenzit-S a Klenzit: fotografie

Klenzit a Klenzit C: návod na použitie

Forma zloženia a uvoľnenia -
hlavnou účinnou zložkou lieku je látka "Adapalen". Adapalen patrí do novej generácie syntetických retinoidov (Retreoin a Tazaroten tiež patria do retinoidov). Differín je dostupný v dvoch formách - vo forme krému alebo gélu na vonkajšie použitie:

 • Gel Klenzit 0,1% -
  obsahuje iba jednu účinnú látku "adapalen", ktorá patrí do triedy retinoidov (účinky adapalénu možno nájsť nižšie). Gél Klenzit sa dodáva v skúmavkách s hmotnosťou 15 a 30 g.
 • Gel Klenzit S -
  obsahuje kombináciu účinných látok: retinoid "adapalen" (0,1%) a antibiotikum klindamycín (1%). Dostupné v tubách 15 a 30 g. Uvoľnené v lekárňach len na lekársky predpis.

Ktorý liek si vybrať: indikácie na použitie

V pokynoch pre obe drogy je napísané, že on a druhý liek by mali byť použité na akné. Vlastne to nie je úplne správne, pretože Medzinárodná klasifikácia, bohužiaľ, neberie do úvahy rozdiel medzi akné a akné.

Akné (synonym - komedóny) vzniká ako dôsledok blokovania pórov kože mastnými sekrétmi vylučovanými mazovými žľazami, ako aj deskvamovanými nekrotickými epiteliálnymi bunkami. V skutočnosti je akné mastnou zátkou v póroch pokožky, v ktorej sa nachádzajú vlasové folikuly a mazové žľazy. Akné môže vyzerať ako -

 • buď ako biele hrbole na povrchu kože (uzavreté komedóny, obr.3),
 • alebo ako čierne bodky v póroch kože (otvorené komedóny, obr. 4).

reklama

Akné je pokračovaním vývoja akné. Vytvorené v hornej časti kožných pórov tukové zátky (akné) vedú k tomu, že vlasové folikuly a mazové žľazy, nachádzajúce sa hlboko v póroch, zostávajú v uzavretom priestore. To vytvára podmienky pre reprodukciu patogénnych baktérií a preháňanie vlasových folikulov. Takto vzniká klasická akné (obr.5). S akné v koži nie je zápal a hnisanie.

zistenie: liek "Klenzit" s retinoid adapalen by mal byť použitý pre klasickú akné, keď je len akné bez akné. Ale liek "Klenzit-S" s adapalen a antibiotiká - by mali byť použité v situáciách, kedy koža má akné aj akné.

Farmakologické vlastnosti - t

Gely "Klenzit-C" a "Klenzit" sa používajú iba externe. Účinky liekov sú spôsobené aktívnymi zložkami, ktoré tvoria gély: gél Klenzit obsahuje Retinoid Adapalen a gél Klenzit-C obsahuje Adapalen a antibiotikum Clindamycin.

 • Retinoid Adapalen -
  všetky retinoidy sú derivátmi vitamínu A. Majú výrazný vplyv na komedóny (akné), a to ako otvorené, tak uzavreté. Retinoidy normalizujú procesy keratinizácie epitelu vlasového folikulu, čo má za následok prudký pokles počtu deskvamovaných epiteliálnych buniek v lúmene folikulu, čo vedie okrem iného k upchatiu pórov kože.
 • antibiotikum klindamycín -
  patrí do skupiny linkozamidov; Je veľmi účinný proti baktériám, ktoré vedú k hnisaniu vlasových folikulov (t.j. vzniku akné). Pri predpisovaní sa má vziať do úvahy skrížená rezistencia: ak baktérie neboli citlivé na antibiotikum Lincomycin, potom by neboli citlivé ani na klindamycín. V tomto prípade je potrebné predpísať gély obsahujúce antibiotikum inej skupiny, napríklad erytromycínu.

Klenzit a Klenzit-S - recenzie dermatológa

1) Gel Klenzit C" -
pretože obsahuje ako retinoid, tak antibiotikum - tento liek je dobrou voľbou na liečbu kombinovaných kožných lézií, t.j. ak sú súčasne akné a akné. Ale v situáciách, kde je len akné, alebo len akné - nemôžeme odporučiť. Najmä akné - zlatý štandard liečby na celom svete sú lieky na báze benzoylperoxidu.

2) Klenzitový gél -
obsahuje len retinoid (bez antibiotík), čo robí tento liek vynikajúcou voľbou pre liečbu akné, pretože retinoidy sú najúčinnejším spôsobom boja proti akné dnes. Alternatívami retinoidov v tomto prípade môžu byť liečivá na báze kyseliny azelaovej alebo salicylovej, napríklad Skinoren-gel.

Spôsoby použitia a dávkovanie - t

Aplikujte len externe, zabraňuje vniknutiu liekov na sliznicu očí, ústnej dutiny, červeného okraja pier. Pred použitím gélov Klenzit-S a Klenzit je potrebné dobre očistiť pokožku jemnými čistiacimi prostriedkami a potom ju dôkladne osušiť. Gél sa aplikuje na postihnutú pokožku ľahkými triacimi pohybmi a gél sa musí aplikovať striktne.

 • Gél Klenzit-S -
  spracovanie sa vykonáva len raz denne (pred spaním); Priebeh liečby je 2 až 4 týždne. Opakovaný priebeh aplikácie sa musí dohodnúť aj s lekárom.
 • Klenzit gél -
  Ošetrenie kože sa tiež vykonáva len raz denne (pred spaním). Aby sme mali menej vedľajších účinkov, odporúča sa, aby ste liek užívali každý druhý týždeň počas prvých 1-2 týždňov tak, aby sa koža používala na liek. Priebeh liečby je najmenej 3 mesiace, ale dobrý terapeutický účinok užívania lieku bude zrejmý po 4-8 týždňoch. Na dlhodobú konsolidáciu výsledkov terapie je potrebný úplný priebeh.

Gels Klenzit a Klenzit C: cena

Treba povedať, že náklady na tieto lieky sú v porovnaní s drogami európskych výrobcov pomerne nízke. Priemerná cena v lekárňach:

 • Klenzit gél: cena za balenie 15 g je od 600 rubľov a za balenie 30 g je od 700 rubľov.
 • Gél Klenzit C: cena za 15 g - od 620 rubľov, a za balenie 30 g - od 850 rubľov.

Drugové analógy -

 • Klenzit gél - analógy "Derive" (India), "Differin" (Francúzsko).
 • Klenzit-S je analógom "Deriva-S" (India) a relatívnym analógom bude "Isotrexin-gel" obsahujúci antibiotikum erytromycín v kombinácii s retinoidným izotretinoínom.

Ako nepriamy analóg prípravku Klenzit-C je tiež vhodné zvážiť skupinu kombinovaných prípravkov obsahujúcich retinoidy v kombinácii s benzoylperoxidom (namiesto antibiotika). Napríklad liek "Epido" (Francúzsko). V mnohých prípadoch môžu byť takéto prípravky výhodné.

Kontraindikácie na použitie -

 • v prípade precitlivenosti na ktorúkoľvek zložku lieku,
 • počas tehotenstva a dojčenia,
 • s opatrnosťou - s dermatitídou alebo ekzémom.

Možné vedľajšie účinky -

Začervenanie kože v mieste aplikácie, ako aj odlupovanie kože. Menej časté môžu byť pálenie, alergické reakcie. V prípade silného podráždenia pokožky je nutné buď liek dočasne prestať používať, alebo ho používať každý deň, ale každý druhý deň.

Osobitné pokyny -

 • Majte na pamäti, že na začiatku používania gélov Klenzit-C a Klenzit je možné dočasné zhoršenie akné. To je normálne. Tento účinok zmizne počas liečby. Tiež majte na pamäti, že nemôžete aplikovať gél na poškodenú pokožku s odreninami, škrabancami.
 • Tiež musíte mať na pamäti, že retinoidy zvyšujú citlivosť pokožky na slnečné svetlo. Preto, ak máte v pláne použiť niektorý z týchto gélov v období výraznej slnečnej aktivity (jar, leto), potom v čase aplikácie by ste mali určite používať výrobky na ochranu pred slnkom, najmä opaľovacie krémy s vysokou ochranou pred slnkom.
 • Pri použití retinoidov tiež nie je žiaduca paralelná aplikácia kozmetických výrobkov s dráždivými alebo sušiacimi účinkami (napríklad obsahujúcich alkohol). Zároveň je potrebné úplne vylúčiť používanie kozmetiky na báze tuku. Pre akné a akné vo všeobecnosti môžete používať iba kozmetiku na báze vody.

Dátum exspirácie a podmienky skladovania -

Je potrebné uchovávať gély na mieste chránenom pred svetlom a pri teplote od 2 do 25 ° C. Prípravky nevymrazujte. Skladovateľnosť gélov Klenzit a Klenzit-S je 3 roky. Dúfame, že náš článok na tému: Klenzit C z recenzií akné sa vám ukázal ako užitočný!

Autor: redaktori portálu.

Pozrite si video: Anti Acne Gel for Pimple Breakout. Adapalene Clindamycin Phosphate. Hey Berty (Január 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár