Gel Kamistad: návod na použitie

Gél Kamistad je rad liekov na lokálne použitie v ústnej dutine, určený na anestéziu ústnej sliznice alebo červeného okraja pier. Liek je k dispozícii v dvoch formách: po prvé, je to Kamistad Baby gél, ktorý sa používa u mladších detí s zubami, a po druhé, Kamistad klasický gél pre dospelých a deti od 12 rokov.

Lieky sa vyrábajú v továrňach nemeckej spoločnosti Haupt Pharma. V Rusku sa drogy distribuujú prostredníctvom farmaceutickej spoločnosti Nizhfarm. Ten je pravdepodobne známy každému spotrebiteľovi liečivom D-Panthenol. Ďalej vám povieme o situáciách, v ktorých gély radu Kamistad budú mať dobrý účinok a v ktorých situáciách by bolo lepšie vybrať si lieky od iných výrobcov.

Gels Kamistad a Kamistad Baby: fotografie

Indikácie na použitie -

Droga Kamistad Baby pre malé deti má iba jednu indikáciu na použitie - na zníženie bolesti zubov. Ak hovoríme o forme lieku pre dospelých a deti od 12 rokov, potom pre Kamistad návod na použitie obsahuje nasledujúce indikácie pre použitie gélu -

 • s gingivitídou,
 • bolesti múdrosti,
 • so stomatitídou a cheilitídou,
 • v prípade poranenia slizníc s odnímateľnými zubnými protézami, trakmi,
 • po zubných zákrokoch (napríklad na znecitlivenie oblasti sliznice, kde bola umiestnená injekcia anestetika).

Je dôležité: Je potrebné poznamenať, že nie všetky tieto indikácie bude Kamistad gél najlepším nástrojom. Napríklad tento liek neodporúčame na anestéziu uzlín sliznice pod odnímateľnými náhradami. Faktom je, že chlorid, ktorý je súčasťou benzalkónium gélu, má tendenciu spôsobovať podráždenie sliznice bez toho, čo sa dá povedať o poranenej sliznici.

Pri stomatitíde môže mať gél iba symptomatický účinok, t.j. na zmiernenie bolesti pri bolestivej ulcerácii. Musíte však pochopiť, že Kamistad neovplyvňuje príčinu stomatitídy. S zápal ďasien, bude tento liek tiež nie je najlepšou voľbou, a čítaním recenzie na liek nižšie, budete rozumieť, prečo.

1. Gel Kamistad - analýza cien a zloženia

V Kamistad gél začína cena v lekárni od 280 rubľov (cena je za rok 2019). Liek má len jednu formu uvoľňovania - žltohnedý gél v skúmavke s hmotnosťou 10 g. Liek je schválený na použitie u dospelých a detí vo veku od 12 rokov. Uvoľňuje sa bez lekárskeho predpisu.

Gel Kamistad: zloženie

Obsah účinných látok v 1 g gélu -
→ hydrochlorid lidokaínu 20 mg,
→ extrakt harmančeka 185 mg.
Pomocné látky -
benzalkóniumchlorid, korichnikový esenciálny olej (gáforový olej), sacharinát sodný, karbomér, trometamol, kyselina mravčia, etanol (etylalkohol), voda.

Analýza zloženia -
Hlavnou zložkou liečiva je anestetický lidokaín hydrochlorid (lidokaín), ktorého obsah v 1 g gélu je 20 mg. Z hľadiska percentuálneho podielu to zodpovedá 2% roztoku lidokaínu. Teda posledne uvedený poskytuje anestetický účinok a extrakt z kvetov harmančeka má mierny protizápalový, antiseptický a hojivý účinok na rany.

Na géli Kamistad obsahuje návod na použitie aj informácie o obsahu benzalkóniumchloridu v prípravku. Ide o antiseptikum, ktoré výrobca pridal k lieku na zvýšenie antiseptického účinku extraktu harmančeka. Treba poznamenať, že pri aplikácii tejto zložky na poškodenú sliznicu môže spôsobiť podráždenie a pomalé hojenie.

reklama

2. Kamistad Baby - analýza cien a zloženia

Na Kamistad Baby Gel, cena v lekárni začína na 300 rubľov (cena je pre 2019). Je to transparentný gél so žltohnedým odtieňom, je dostupný v tubách po 10 g. Liek nemá vekovú hranicu a je dostupný bez lekárskeho predpisu. Ako sme už uviedli vyššie, liek je určený na zmiernenie malej bolesti pri zubaní prvých zubov a je vhodný len pre najmenšie deti.

Na Kamistad Baby návod na použitie obsahuje nasledujúce informácie o zložení lieku -

Obsah účinných látok v 1 g gélu -
→ extrakt z harmančeka,
→ polidocanol.
Pomocné látky -
propylénglykol, carion (sorbitol), glycerín 85%, monopolisprit, trometamol, karbomér, medová príchuť, draslík acesuulfulfam, chladiaca príchuť, dvojsodná soľ EDTA, voda.

Analýza zloženia -
Hlavnou zložkou tejto drogy určite nie je extrakt z harmančeka, ktorý má len malý protizápalový účinok a nemá analgetické vlastnosti, ale polidocanol. Na druhej strane táto zložka už funguje tak, že znižuje citlivosť senzorických receptorov a tiež prerušuje prenos nervových impulzov pozdĺž senzorických (aferentných) nervových vlákien, a tým vedie k zníženiu bolesti.

Liek má vysoký bezpečnostný profil, avšak vedľajší účinok je skôr slabý a mierny anestetický účinok, ktorý sa výrobca snažil kompenzovať protizápalovým účinkom extraktu harmančeka, ako aj špeciálnu chladiacu príchuť, ktorá odvádza pozornosť dieťaťa od nepohodlia v oblasti rezných zubov.

→ Kamistad originálny návod (stiahnite si v PDF)
→ Kamistad Baby Instruction (Stiahnuť v PDF)

Kamistad gel: návod na použitie

Návod na použitie je rovnaký pre obe formy lieku. Bežný gél Kamistad a gél Kamistad Baby sa môžu aplikovať 3 krát denne. Zakaždým, keď stojí za to robiť len po jedle a ústnej hygiene. Pred aplikáciou gélu sa odporúča osušiť oblasť sliznice, na ktorej chcete aplikovať gél, suchou gázovou podložkou (tým sa zlepší penetrácia gélu a jeho fixácia na vlhkej sliznici).

Po tom vytlačte gél na čistý prst (v objeme s hráškom) a aplikujte ho na bolestivú oblasť sliznice, jemne ju trením. Po tom, je vhodné jesť nič a nie opláchnite ústa. Je žiaduce piť najskôr 20-30 minút. Voliteľne - gél môže byť vytlačený nie na prst, ale na bavlnenom tampóne (najmä ak momentálne nemáte miesto na umývanie rúk).

Ak sa rozhodnete kúpiť Kamistad pre anestéziu sliznice pod protézou, potom najlepšou voľbou pre aplikáciu gélu je nasledovné. Naneste gél na čistú zubnú protézu (na jeho spodnom povrchu, v blízkosti sliznice) - potom umiestnite zubnú protézu na čeľusť. Sušenie sliznice v tomto prípade nie je potrebné. Gél sa aplikuje na časť protézy, ktorá susedí s bolestivou oblasťou sliznice.

Schéma použitia stomatitídy -

Dospelá forma gélu sa môže použiť na zmiernenie bolestivých ulcerácií, ktoré sa tvoria počas herpetickej a aftóznej stomatitídy. Toto však nebude hlavnou liečbou. Pri stomatitíde akéhokoľvek pôvodu je potrebná komplexná liečba, ktorá môže v závislosti od príčiny zahŕňať - antiseptické oplachy, antivirotiká, antihistaminiká atď. Ako správne liečiť stomatitídu v článkoch -

→ Schéma liečby stomatitídy pre dospelých
→ Liečba stomatitídy u detí

Kamistad gel: recenzie

Na Kamistad Baby, bude hodnotenie zďaleka nadšený - ak vaše dieťa skúsenosti ťažké nepohodlie z zubov. Má zmysel používať len s malým nepohodlím. Účinok lieku nie je príliš dlhý, ale môže sa používať len 3 krát denne. Preto, s výraznejší nepohodlie, budete pravdepodobne musieť použiť nie jeden Kamistad, ale ďalšie z nasledujúcich liekov.

To môže byť sviečky Viburkol (Viburcol) - je homeopatický bylinný prípravok na zníženie podráždenosti a zmiernenie úzkosti. Alebo detský Panadol vo forme sviečok alebo suspenzie, alebo detský Nurofen vo forme suspenzie. Treba mať na pamäti, že niekedy rodičia užívajú príznaky herpetickej stomatitídy vo svojom dieťati - na príznaky zubného kazu (čítajte, ako rozpoznať herpetickú stomatitídu u detí). tu).

Gél Kamistad - recenzie na dospelých forme lieku

Výhody lieku -

 • dobrý analgetický účinok
 • Gél je dobre fixovaný na ústnej sliznici.

Nevýhody tejto drogy -

 • nie príliš dlhá analgézia
 • mierny protizápalový účinok,
 • slabý antimikrobiálny účinok v dôsledku malého obsahu chloridu tsetalkoniya, takže nemá zmysel používať tento liek na zápal ďasien (v tomto prípade je lepšie použiť gély, ktoré majú výrazný protizápalový a výrazný anestetický účinok, napríklad Holisal)
 • obsahuje benzalkóniumchlorid antiseptikum, preto je lepšie aplikovať gél na intaktnú ústnu sliznicu, pretože existuje dôkaz, že táto zložka s aplikáciou môže oneskoriť hojenie slizníc.

Kamistad a podobné drogy -

Ako sme už uviedli vyššie, cena v lekárňach pre gél Kamistad začína od 280 rubľov na 10 g tubu, cena je takmer rovnaká pre dospelé a detské formy lieku. Treba povedať, že dnes liek nemá lacnejšie analógy. Nižšie však uvádzame dentálne lieky proti bolesti s iným zložením, ktoré možno použiť aj u detí a dospelých.

Kamistad: analógy liekov

 • Príprava Kalgel -
  Tento dentálny gél tiež obsahuje lidokaín a cetylpyridíniumchlorid ako antiseptikum. Analgetický účinok tohto gélu bude menší, pretože jeho koncentrácia lidokaínu je 6-krát nižšia. Môže sa používať od 5 mesiacov veku. Droga Kalgel - cena od 350 rubľov za 10g skúmavky.

  Kalgel alebo Kamistad: čo je lepšie
  vďaka nižšej koncentrácii lidokaínu v Kalgeli bude hĺbka úľavy od bolesti výrazne nižšia. Po prvé - liek môže byť aplikovaný už 5 krát denne a po druhé - ak potrebujete presne vyslovený antiseptický účinok a len malé anestetikum, potom bude Kalgel tou najlepšou voľbou.

 • Holisal (návod na použitie) -
  Tento gél má výrazný protizápalový účinok, rovnako ako dobrý analgetický účinok a dlhodobejšie. Môže sa použiť na zápal ďasien, anestéziu erózií a ulcerované oblasti slizníc počas stomatitídy, vrátane malých detí.

  Ale keď ju deti nepoužívajú, pretože vďaka obsahu anízu liek silne stimuluje slinenie. Cena gélu bude od 350 rubľov na skúmavku 10 g.

 • Solcoseryl (návod na použitie) -
  Ak potrebujete zmierniť bolestivú eróziu počas stomatitídy a zároveň výrazne urýchliť ich epitelizáciu, potom bude tento gél tou najlepšou voľbou. Môžete ju však začať aplikovať už pri ústupe akútnej fázy zápalu. Cena za 20g trubicu je od 250 rubľov.

Kamistad počas tehotenstva a kŕmenia -

Gél Kamistad počas tehotenstva a dojčenia je kontraindikovaný. Ak potrebujete liek na anestéziu sliznice / zápalu, potom v tomto prípade je optimálnou alternatívou len HolisalGel ", pretože v súlade s pokynmi výrobcu môže byť tento dentálny gél použitý počas tehotenstva a obdobia dojčenia, ale" s opatrnosťou " ,

Termín s opatrnosťou znamená, že tento gél by ste nemali používať nekontrolovateľne a neustále - musí byť menovaný zubným lekárom a okrem toho musíte informovať svojho pôrodníka-gynekológa o začiatku jeho používania. Dúfame, že náš článok na tému: Kamistad gél návod na použitie - ukázala byť užitočné pre vás!

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár