Krém a gél Differin: cena, hodnotenie

Differín - liek vo forme krému alebo gélu, určený na liečbu akné. Vyrába ju francúzska farmaceutická spoločnosť "Galderma", ktorá sa špecializuje na výrobu liekov na liečbu kožných ochorení. Liek sa môže používať u pacientov starších ako 12 rokov; predávané bez lekárskeho predpisu.

Dnes v lekárňach môžete nájsť obrovské množstvo liekov na liečbu akné a akné, z ktorých väčšina je neefektívna. Rozmanitosť liekov vytvára ťažkosti správnej voľby - s odkazom na vašu situáciu. Tento článok bol pripravený profesionálny dermatológ, a to vám umožní pochopiť, či Differin bude účinný presne vo vašej situácii.

Differin: návod na použitie

Pre liek Differin recenzia bude závisieť od správnej voľby formy uvoľňovania lieku. Gél je vhodný pre pacientov s mastnou a normálnou kožou. U pacientov so suchou kožou je vhodnejšia krémová forma. Krém bude samozrejme o niečo menej účinný ako gél. Avšak, ak máte suchú pokožku a začnete používať presne gél, potom to povedie k ešte väčšiemu zvýšeniu podráždenia a suchosti pokožky a na konci - úplne opačný výsledok liečby.

Forma zloženia a uvoľnenia -

Hlavnou účinnou zložkou lieku je látka "Adapalen". Adapalen patrí do novej generácie syntetických retinoidov (tretinoín a tazaroten tiež patria do retinoidov). Differín je dostupný v dvoch formách - vo forme krému alebo gélu na vonkajšie použitie:

 • Differínový gél 0,1% -
  1 g gélu obsahuje 1 mg adapalénu; ako pomocné látky - fenoxyetanol, propylénglykol, edetát disodný, metylparabén, voda, karbomér; poloxamér 182, hydroxid sodný.
 • Differínový krém 0,1% -
  1 g gélu tiež obsahuje 1 mg adapalénu; ako pomocné látky - Carbomer 974P (a 934 P) glycerol, prírodný skvalan, edetát disodný, cyklomethikonu, metyl, propylparabén, metildekstrozy seskvistearát, fenoxyetanol, hydroxidom sodným, vodou a makrogol metildekstrozy seskvistearát. K dispozícii v tubách po 30 g.

Farmakologický účinok lieku -

Adapalen, ktorý je súčasťou Differinu, má comedonoliticheskuyu akciu (tj pomáha odstraňovať akné a tiež zabraňuje ich tvorbe), ako aj protizápalové a sebrostatické pôsobenie. Pôsobenie lieku je založené na účinku adapalénu na epitelové bunky, ktoré lemujú vlasový folikul zvnútra.

Ako viete, akné sa vyskytuje v dôsledku 2 faktorov -

 • v dôsledku zvýšenia sekrécie mazovými žľazami (sebum),
 • v dôsledku hyperkeratózy epitelu vlasového folikulu, v dôsledku čoho sa v lúmene folikulu akumuluje veľké množstvo nekrotických nekrotických epiteliálnych buniek. Prebytočná sekrécia tuku a exfoliované bunky vedú k zablokovaniu pórov kože a tvorbe akné (Obrázok 3-4).

Adapalén ovplyvňuje epitel vlasového folikulu, reguluje procesy keratinizácie a vylučovania odumretých buniek, čo vedie k prudkému poklesu počtu exfoliovaných epiteliálnych buniek v lúmene folikulu. V dôsledku toho sa zastaví tvorba tukových zátok (akné) v póroch kože.

Spôsob aplikácie, priebeh liečby -

Liek sa používa len externe 1 krát denne. Najlepšie je aplikovať liek na kožu večer (pred spaním), po odstránení pokožky jemnými čistiacimi prostriedkami a vysušení. Differín sa aplikuje len na postihnutú pokožku ľahkými masážnymi pohybmi.

Dobrý účinok pri použití lieku sa vyvíja po 4-8 týždňoch používania. Aby sa však dosiahol stabilný dlhodobý výsledok, je potrebné liek užívať v priebehu 3 mesiacov. Je žiaduce použiť prípravok opakovaný priebeh iba po konzultácii s dermatológom.

Differín sa môže kombinovať s inými liečbami na akné, napríklad s prípravkami kyseliny salicylovej alebo kyseliny azelaovej. Tým sa zlepší účinnosť liečby a rýchlosť dosiahnutia výsledku liečby. V tomto prípade sa Differin stále používa 1 krát denne pred spaním a uvedené drogy - ráno.

Ak máte akné a akné súčasne, musíte kombinovať retinoid (napríklad Differin) s nasledujúcimi skupinami liekov -

 • buď s benzoylperoxidovými prípravkami, t
 • buď s klindamycínom alebo erytromycínovými antibiotickými gélmi.

reklama

Differin: recenzia dermatológa

Dúfame, že pochopíte rozdiel medzi akné a akné, pretože liek Differin bude účinný od akné, ale nie od akné. Akné na koži tváre môže vyzerať ako -

 • buď ako biele hrboly (tzv. uzavreté komedóny, obr.5),
 • alebo ako čierne bodky v póroch kože (otvorené komedóny, obr. 6).

Akné sú len mastné zátky v póroch kože, ktoré vznikajú v dôsledku nadmerného vylučovania tuku mazovými žľazami a kvôli veľkému počtu exfoliovaných epitelových buniek. Pre akné vo vlasovom folikule stále neexistuje zápal.

Akné je pokračovaním vývoja akné. Koniec koncov, akné (mastné zátky) vytvárajú uzavretý priestor vo vlasových folikuloch, a to je podmienka pre začiatok reprodukcie patogénnych baktérií vo folikule. Tak, akné a transformované do pupku (obr. 7), a hnis sa postupne tvorí v pupienku.

zistenie:

 • Účinnosť akné -
  liek bude veľmi účinný pri uzavretých úhoroch vo forme bielych hrbole. Differín z čiernych škvŕn (tzn. S uzavretými úhormi) nebude tiež menej účinný. Treba povedať, že prípravky zo skupiny retinoidov, ku ktorým patrí Differin, sú zlatým štandardom pre liečbu akné na celom svete. Lieky na báze kyseliny azelaovej alebo salicylovej môžu slúžiť ako slabšia alternatíva k retinoidom akné.
 • Účinnosť s akné -
  Liek nebude účinný pre akné v žiadnom prípade! Správna liečba akné zahŕňa predovšetkým použitie benzoylperoxidových prípravkov, ktoré majú vysoký antimikrobiálny účinok, ako aj antibakteriálne gély.
 • Keď sú súčasne akné a akné -
  Tento liek môže byť použitý, ale nie vo forme monoterapie, ale v kombinácii s liečivami na báze benzoylperoxidu alebo s antibakteriálnymi gélmi (ten je najlepší, pretože v tomto prípade bude možné kombinované podráždenie kože menej).

Rozdiel: cena, analógy

Differin gel - cena v lekárňach začína od 950 rubľov.
Differin krém - cena od 920 rub.

Differín: analógy

 • Klenzit-gel (India) 15 g - od 550 rubľov, 30 g - od 750 rubľov.
 • Adaklin-krém (India) 30 g - od 500 rubľov.
 • Ruské náprotivky, ako napríklad „Adapalen gel“ alebo „Adolen gel“, sa prakticky nenachádzajú v lekárňach.

Vedľajšie účinky lieku Differin -

Môže sa vyskytnúť podráždenie kože: suchosť, svrbenie, pálenie. V tomto prípade by sa používanie lieku malo znížiť (to znamená, že prvé 1-2 týždne odporúčajú užívanie lieku nie každý deň, ale každý druhý deň), alebo úplne zrušiť používanie prechodom na menej dráždivé lieky, napríklad na báze kyseliny azelaovej.

Retinoidy zvyšujú citlivosť pokožky na slnečné svetlo, takže ak používate liek v období vysokej slnečnej aktivity, musíte použiť prostriedky na ochranu pred slnkom, ako je opaľovací krém (ale vždy na báze vody!).

Kontraindikácie -

1) Alergia na jednu zo zložiek lieku,
2) tehotenstvo a dojčenie,
3) dermatitídy a ekzémy sú relatívne kontraindikácie.

Osobitné pokyny -

Krém a gél Differin nemôžete aplikovať na sliznice (oči, sliznicu ústnej dutiny atď.). V prípade náhodného kontaktu opláchnite teplou vodou. Súbežne s použitím Differinu je nežiaduce používať výrobky (vrátane kozmetických prípravkov na starostlivosť o tvár) obsahujúce alkohol alebo dráždivé účinky na pokožku.

Dátum exspirácie, podmienky skladovania -
Čas použiteľnosti - 3 roky. Uchovávajte pri teplote neprevyšujúcej 25 stupňov (nezmrazujte). Dúfame, že náš článok na tému: Differin ceny recenzia - sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár