Baziron AS: recenzie, ceny, inštrukcie

Baziron AS je liek vo forme gélu na liečbu akné. Vyrobené farmaceutickou spoločnosťou "Galderma" (Francúzsko). Liek je dostupný v lekárňach bez lekárskeho predpisu a je schválený na použitie u pacientov starších ako 12 rokov.

Dnes majú lekárne obrovské množstvo liekov na liečbu akné a akné. Vzhľadom na nedostatok poznatkov je pre pacientov takmer nemožné, aby si liek zvolili správne. Tento článok je napísaný profesionálny dermatológ, a nižšie si môžete prečítať, čo by ste mali očakávať od použitia Baziron, a či to pomôže.

Baziron AS - návod na použitie

Baziron: zloženie a forma uvoľnenia
hlavnou účinnou zložkou je benzoylperoxidová zložka. Existujú 3 formy liečiva: gél môže mať koncentráciu benzoylperoxidu 2,5%, 5% alebo 10%. Každá forma je dostupná v skúmavkách po 40 g.

Komplexný "akrylátový kopolymér-glycerín" sa používa ako prídavná zložka v prípravku, vďaka čomu má gél odmasťovací účinok. Po absorpcii kožného mazu kopolymérom dochádza k pomalému uvoľňovaniu glycerínu, ktorý umožňuje zvlhčovať a zmäkčovať pokožku.

Aká je koncentrácia gélu na výber -
Baziron návod na použitie lieku neobsahuje podrobné informácie o tom, ktorá koncentrácia gélu sa uprednostňuje. Klinické štúdie však ukázali, že účinnosť lieku je takmer nezávislá od toho, akú koncentráciu používate.

Ak používate benzoylperoxid prvýkrát, odporúčame 2,5% gél. Ak sa opakuje liečba, potom 5% gél. 10% gélu by sa však malo používať len na ťažké formy akné, ktoré sú odolné voči liekovej terapii.

Farmakologický účinok lieku -

Benzoylperoxid, ktorý je súčasťou gélu Baziron, má veľmi vysokú aktivitu proti baktériám, ktoré spôsobujú hnisanie vlasových folikulov kože, t.j. vzhľad akné. Takéto baktérie zahŕňajú - Propionibacterium Acnes a Staphylococcus Epidermidis. Mikrobiologické štúdie ukázali, že Baziron gél už 7. deň aplikácie potláča baktérie spôsobujúce akné o 94% a po 15 dňoch o 97-99%.

Okrem antimikrobiálneho účinku lieku má aj -

  • znižuje sekréciu mazových žliaz,
  • protizápalový účinok (znižuje začervenanie a zápal),
  • keratolytický účinok (exfoliačný),
  • pomáha odstraňovať akné (tuky) z pórov kože.

Priebeh liečby je

Liek je určený len na vonkajšie použitie. Gél sa má aplikovať na postihnutú pokožku dvakrát denne s ľahkými masážnymi pohybmi. Najprv je potrebné pokožku očistiť jemnými čistiacimi prostriedkami a dobre ju osušiť.

Výrazný účinok lieku bude zrejmý po 3-4 týždňoch od začiatku používania. Avšak, v žiadnom prípade v tomto bode nemôže zastaviť používanie lieku. Dlhodobý konsolidačný účinok - liečba má trvať 3 mesiace. Zároveň, ak sa vám podarilo dosiahnuť zmiznutie akné oveľa skôr ako 3 mesačné obdobie - od tohto okamihu môžete začať užívať drogu len raz denne.

O akej koncentrácii gélu (2,5%, 5% alebo 10%) si vyberieme - sme napísali vyššie. Pamätajte, že opakované cykly užívajúce lieky na báze peroxidu kyseliny benzoovej sa odporúčajú len po konzultácii s dermatológom.

Baziron AS: cena, hodnotenie

Baziron cena lieku v lekárňach v roku 2019 začína od 750 rubľov. Okrem toho gély v koncentráciách 2,5%, 5% a 10% sú približne rovnaké.

Baziron AU: Lacné analógy
lacnejšie náprotivky vyrábajú hlavne indické spoločnosti, ale musím povedať, že nie sú zastúpené na ruskom trhu. Ale môžete ľahko nájsť značkové drogy firmy Neutrogena alebo Mary Kay, rovnako ako Persa-gel (USA).

Baziron AS: recenzie dermatológov

Baziron Gel - recenzie na liek bude závisieť predovšetkým na tom, akú formu akné budete používať: na akné, akné alebo na zmiešané akné (to znamená, keď je akné a akné na koži).

Malo by byť zrejmé, že akné a akné sú úplne odlišné formácie. Akné je hnisajúce vlasové folikuly (obr. 6). Keď sa vytvorí akné vo folikulovom hnis a koža nad ňou má červený, zapálený vzhľad.

Akné nie je nič iné ako tukové zátky v póroch kože, ktoré vznikajú v dôsledku zvýšenia tvorby mazu mazovými žľazami umiestnenými okolo vlasových folikulov. Akné môže vyzerať takto: buď ako biele hrbole na povrchu kože (obr. 7), alebo ako čierne škvrny v póroch kože (obr. 8).

reklama

1) Použitie Baziron pre akné -
Zlaté peroxidové prípravky, vrátane Baziron AU, sú zlatým štandardom na liečbu akné (s výnimkou cystickej formy). Podľa odporúčaní Európskej a Americkej lekárskej asociácie by sa benzoylperoxid na akné mal predpisovať ako základná liečba.

Alternatívne sa benzoylperoxid môže použiť na liečbu akné: gély obsahujúce klindamycín alebo antibiotiká erytromycínu alebo kombináciu liekov, ktoré obsahujú ako benzoylperoxid, tak antibiotikum. Tieto lieky sa však najlepšie používajú len vtedy, ak základný priebeh 2,5% benzoylperoxidového gélu je neúčinný.

Ďalšie informácie o celej rade účinných liekov na akné, o tom, aké formy akné, ktoré lieky budú účinnejšie - môžete v článku:
→ "Poradenstvo dermatológa pri výbere liekov na liečbu akné"

2) Použitie Baziron v akné -
aj keď, v návode na liek je napísané, že liek môže byť použitý na liečbu akné - neodporúčame používať pre akné, pretože Komedonolytické a keratolytické účinky liečiva sú veľmi mierne a výrazne tu strácajú lieky retinoidnej skupiny. Ide o retinoidné lieky, ktoré sú zlatým štandardom na liečbu akné.

Okrem toho, pre akné v koži nie je žiadny zápal, ktorý by bol spôsobený patogénnymi baktériami. Použitie antimikrobiálneho činidla (benzoylperoxidu) za týchto podmienok môže spôsobiť tvorbu kmeňov patogénnych baktérií rezistentných na antimikrobiálne činidlá na koži. V budúcnosti to môže viesť k vzniku akné, ktorá je extrémne necitlivá na liečbu akoukoľvek liečbou.

3) Ak máte akné a akné na koži -
v tomto prípade by mal byť použitý Baziron AC gél spolu s prípravkami retinoidnej skupiny, t.j. používať paralelne. V tomto prípade je však najlepšie použiť na liečbu kombinovaných liekov, ktoré už obsahujú benzoylperoxid a retinoid. Tým sa zníži možné podráždenie pokožky. Príkladom takéhoto lieku je Epidoo gél (Francúzsko).

Vedľajší účinok lieku -

Pri používaní lieku môže spôsobiť lokálne podráždenie kože, čo je normálne. Symptómy podráždenia zahŕňajú: odlupovanie a suchosť pokožky, jej sčervenanie, pocit pálenia. Často, potom, čo si zvyknúť na liek - tieto príznaky sú znížené. Ak sa príznaky podráždenia neznižujú, potom môžete buď znížiť frekvenciu používania na 1 krát denne, alebo prejsť na užívanie inej skupiny liekov, napríklad antibakteriálnych gélov.

Zriedka môže byť alergická na zložky lieku, čo si vyžaduje jeho zrušenie.

Je dôležité: benzoylperoxid zvyšuje citlivosť pokožky na slnko. To znamená, že pri použití lieku počas obdobia vysokej slnečnej aktivity sa hyperpigmentácia kože objaví s vysokou pravdepodobnosťou v miestach, kde sa liek používa. Preto budete musieť používať výrobky na ochranu pred slnkom (krémy, slnečné okuliare, Panamas).

Kontraindikácie na použitie -

  • alergický na jednu zo zložiek lieku,
  • vek do 12 rokov.

Použitie počas gravidity a laktácie - t

Liek má extrémne nízku absorpciu z povrchu kože, takže prakticky nevstúpi do krvného obehu a nemá systémový účinok na telo. Počas gravidity a laktácie sa však neuskutočnili žiadne štúdie bezpečnosti. Menovanie lieku je teda možné, ale v prípadoch, keď zamýšľaný prínos prevýši vnímané riziko.

Osobitné pokyny -

  1. Nemôžete dať liek na sliznice. Aplikuje sa len na pokožku. V prípade kontaktu so sliznicami nosa, očí, ústnej dutiny okamžite opláchnite vodou.
  2. Neodporúča sa používať Baziron AU paralelne s látkami, ktoré majú sušiaci, odlupovací účinok, výrobky na báze alkoholu.
  3. Liek by sa mal skladovať pri teplote neprevyšujúcej +25 ° C. Čas použiteľnosti lieku 3 roky

Dúfame, že náš článok na tému: Baziron AS hodnotenie cien - sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: redaktori portálu.

Pozrite si video: : Satakunnan opiskelijaetupalvelu (December 2019).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár