Skinoren gél - hodnotenie, cena

Skinoren je liečba akné na báze kyseliny azelaovej. Liek je vyvinutý slávnou nemeckou spoločnosťou "Bayer" a má 2 formy uvoľňovacieho gélu a krému na vonkajšie použitie. Možnosť použitia od 12 rokov.

V tomto článku, ktorý napísal profesionálny dermatológ, poskytneme komplexné informácie o účinnosti tohto lieku na akné a akné a tiež uvedieme klinické situácie, v ktorých odporúčame alebo neodporúčame jeho použitie.

Skinoren: návod na použitie

Skinoren: zloženie a formy uvoľňovania

 • Skinoren gél: zloženie
  Hlavnou účinnou zložkou je kyselina azelaová. 1 g gélu obsahuje 0,15 g kyseliny azelaovej. Gél má bielu alebo žlto-bielu farbu. Gél Skinoren je dostupný v baleniach po 15, 30 a 50 g.
 • Skinoren krém: zloženie
  Hlavnou účinnou zložkou je tiež kyselina azelaová.
  1 g krému obsahuje 0,2 g kyseliny azelaovej, ako aj ďalšie zvlhčujúce zložky: glycerol, glyceridy mastných kyselín. Skinoren krém je dostupný v baleniach po 30 g.

Indikácie na použitie -

 • akné (akné a akné),
 • liečba, ako aj prevencia výskytu ohnísk post-zápalovej hyperpigmentácie, často sa vyskytujúcej po hojení akné.

Aplikačný kurz -
Viditeľný účinok nastáva približne za 3-4 týždne od začiatku užívania lieku. Liečba je však 3 mesiace. Toto obdobie je potrebné na to, aby sa jeho účinok dlhodobo konsolidoval. Liek sa má aplikovať 2-krát denne (ráno a večer pred spaním). Pred použitím lieku by ste si mali umyť tvár jemným čistiacim prostriedkom a osušiť. Liek sa aplikuje a ľahko sa vtiera do pokožky náchylnej na akné.

Skinoren gél alebo krém: čo si vybrať?

Gél je vhodný pre pacientov s mastnou pokožkou a krém je vhodný pre pacientov so suchou a normálnou kožou. Dávka kyseliny azelaovej v krému je mierne vyššia ako dávka gélu (20% oproti 15%), ale to neznamená, že krém je účinnejší. Naopak, zvýšená koncentrácia kyseliny azelaovej v kréme je nevyhnutná na kompenzáciu nižšej účinnosti krémov ako takých (je to spôsobené tým, že aktívne zložky z krému prenikajú pokožkou oveľa ťažšie ako z gélu).

reklama

Ako kyselina azelaová v akné a akné

Ak chcete pochopiť mechanizmus účinku lieku - musíte presne vedieť, ako sa tvoria akné a akné. Akné je v podstate mastné preťaženie. Na koži tváre môžu vyzerať ako biele hrbole alebo ako čierne bodky v póroch kože (obrázok 4-5). Každý pór kože obsahuje vlasový folikul, z ktorého rastie vlasový driek.

Okolo vlasového folikulu sú rozptýlené mazové žľazy, ktoré produkujú vylučovanie tuku do lúmenu folikulu a odtiaľ tuk z kože vstupuje do povrchu kože, kde vykonáva svoju ochrannú funkciu.

Akné sa tvorí v póroch kože v dôsledku 2 procesov -

 • zvýšenie produkcie tukových sekrétov mazových žliaz,
 • porušenie epitelizačných procesov vo folikule, čo vedie k veľkému počtu deskvamovaných epiteliálnych buniek v lúmene.

Tieto procesy vedú k blokovaniu pórov kože tukmi a deskvamovanými epiteliálnymi bunkami. Ak sa takéto zátky vyskytnú bližšie k povrchu pokožky, môžu byť videné voľným okom (ako čierne bodky). Ak sa vytvorí v hĺbke pórov, ako akné vyzerá ako biele hrbole na povrchu kože. Akné sa môže premeniť na akné (Obr. 6), čo sa deje v dôsledku množenia patogénnych baktérií vo vlasových folikuloch blokovaných mastnými zátkami.

Kyselina azelaová robí nasledovné akné. -

 • Normalizuje epitelizačné procesy vo vlasových folikuloch, čo vedie k zníženiu počtu deskvamovaných epiteliálnych buniek,
 • Potláča aktivitu patogénnych baktérií, ktoré sa začínajú aktívne šíriť v lúmene vlasových folikulov potom, čo sú blokované akné, čo zabraňuje transformácii akné na akné.
 • Potláča aktivitu melanocytových buniek, ktoré určujú výskyt fokálnej hyperpigmentácie na koži po hojení akné.

Má Skinoren gél a Skinoren krém pomôcť akné - dermatológ

Výhody oproti iným liečbe akné -

 • spôsobuje menšiu suchosť a podráždenie pokožky,
 • nezvyšuje citlivosť kože na slnko, a preto nevyžaduje paralelné používanie opaľovacích krémov počas obdobia zvýšenej slnečnej aktivity, t
 • jeho aplikácia pri aplikácii pomáha predchádzať vzniku vekových škvŕn po akné.

Pri predpisovaní lieku je však potrebné vziať do úvahy nasledujúce body:

1. Skinoren eels - recenzie

Treba mať na pamäti, že účinok aplikácie, ktorú uvidíte asi za 3-4 týždne od začiatku používania. Napriek účinnosti lieku by sme ho neodporúčali pre základnú terapiu. Pri akné je omnoho väčší a rýchlejší účinok spôsobený liekmi triedy retinoidov.

Existujú však situácie, keď má zmysel používať kombinovanú terapiu "retinoid + kyselina azelaová". Napríklad pri veľmi ťažkom akné, alebo keď samotná účinnosť retinoidov je nedostatočná.

2. Skinoren akné - recenzie

Použitie prípravkov kyseliny azelaovej na akné je možné, ale opäť ich neodporúčame používať ako základnú terapiu. Benzoylperoxidové prípravky sú považované za zlatý štandard liečby akné. Úprimne povedané, kyselina azelaová je nižšia ako účinnosť.

Ale odporúčame použiť kombináciu benzoyl peroxidu a kyseliny azelaovej v prípade, že máte akné a akné na tvári v rovnakom čase!

Skinoren: cena

Skinoren gél a krém: cena v lekárňach (priemer) ...

 • gél v skúmavkách 15 g - od 550 rubľov.
 • gél v skúmavkách s hmotnosťou 30 g - od 950 rubľov.
 • gél v skúmavkách po 50 g - od 1250 rubľov.
 • krém v skúmavkách s hmotnosťou 30 g - asi 900 rubľov.

Analógy Gél a krém Skinoren -

Skinoren gél: analógy

 • Azogel - 15% gél kyseliny azelaovej (vyrába sa v skúmavkách s hmotnosťou 15 a 30 g).
 • Azelik (Rusko) - 15% gél v skúmavkách s hmotnosťou 30 g.

Skinoren krém: analógy

 • Azix-derm (India) - 20% krém v skúmavkách po 30 g.
 • Acne derm (Poľsko) - 20% krém v skúmavkách po 20 g.

Uvedené analógy Skinoren gélu a krému sú o 30% lacnejšie ako pôvodné lieky.

Skinoren počas tehotenstva -

Adsorpcia aktívnych zložiek je taká malá, že liek nie je kontraindikovaný počas tehotenstva a dojčenia. Používanie lieku sa však musí oznámiť Vášmu lekárovi. Liek sa neodporúča aplikovať na hrudník pred kŕmením.

Dúfame, že náš článok na tému: Skinoren gél a Skinoren krémové recenzie - ukázala byť pre vás užitočná!

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár