Badyaga z akné: recenzie

Badyag je prípravok, ktorý sa získava zo sušených a rozdrvených kolónií sladkovodných špongií (obr. 1). Kostra týchto špongií pozostáva z veľmi malých ihiel, ktoré pozostávajú z oxidu kremičitého a proteínu spongínu. Účinok lieku je založený na aplikácii na kožu v procese aplikácie - veľké množstvo mikroskopických poranení.

Mnoho pacientov s akné a pupienkov sa opýtať, či akné z akné alebo známky po akné môže pomôcť. Tento článok je napísaný profesionálny dermatológ, a nižšie budeme skúmať, ako presne môže Badya ovplyvniť, ak máte akné, alebo tam sú jazvy a vekové škvrny po akné.

Zloženie a uvoľňovacia forma -

 • prášok na suspenziu v sáčkoch po 6 alebo 10 gramoch (obrázok 2-4), t
 • vo forme gélov na vonkajšie použitie (Badyaga a Badyaga-forte), ktoré vyrábajú rôzni výrobcovia (Obr.5-6).

Účinky lieku Badyaga -
Hlavným účinkom Badyagi je silný dráždivý účinok na kožu, ktorý je dôsledkom mnohých mikrotraumat s ostrými ihlami. Práve tieto mikrotraumy spôsobujú zrýchlenie krvného zásobenia a regeneráciu pokožky v mieste aplikácie badyaga. Zrýchlenie krvného zásobenia môže mať naopak mierny protizápalový účinok, ktorý sa môže použiť pri liečbe nasledujúcich stavov.

Indikácie pre použitie v súlade s pokynmi -

 • hematómy a podliatiny,
 • neuralgia, ischias,
 • reumatické bolesti svalov a kĺbov,
 • pre badyag-forte navyše - s vekovými škvrnami s akné.

Komentovať svedectvo -
Inštrukcia ukazuje nekompetentnosť výrobcu, ktorý ani nevie, že pigmentové škvrny sa môžu objaviť na koži len vtedy, keď sa akné hojí, ale nie akné. Keď akné v koži nie je zápal, pretože Akné sú len mastné zátky v póroch kože (Obr.8-9). A tvorba pigmentových škvŕn v akné je spojená práve s depozíciou melanínového pigmentu v zapálených oblastiach kože, ktorá je pozorovaná presne akné (Obr. 10).

reklama

1. Badyaga pre akné a čierne bodky -

Mnohí pacienti si myslia, že ak akné a akné dermatológovia často predpisujú chemický peeling alebo prípravky s peelingovým efektom, potom môže pomôcť Badyaga z akné a akné. V skutočnosti, ostré špičky ihiel nevylupujú pokožku, len ju zranili ostrými hrotmi, čo spôsobuje mikropunkcie kože.

Pripomeňme, že akné a akné sú dokonalé rôzne veci. A ak s akné (keď nie je bakteriálny zápal), použitie badyagi je nezmyselné, ale to môže ešte ísť bez komplikácií, potom s akné, v ktorom hnisavý zápal vlasových folikulov prebieha - kožná mikrotraumas môže viesť k bakteriálnym komplikáciám a zápalu kože.

Je dôležitéZlatým štandardom na liečbu akné sú primárne liečivá na báze benzoylperoxidu, potom antibakteriálne gély na lokálne použitie na báze klindamycínu alebo erytromycínu. Ak máte akné, potom ste predovšetkým predpísané lieky skupiny retinoidov. Ak máte zmiešanú formu akné, v ktorej sú súčasne akné a akné - tieto lieky sú kombinované.

2. Badyaga zo škvŕn z akné -

Aby bolo možné pochopiť, či Badagia pomáha so škvrnami po akné, v prvom rade je potrebné pochopiť typy škvŕn po akné. Škvrny po akné sú 2 typy: najčastejšie červené škvrny, menej často - hnedé.

 • Skvrny hnedých odtieňov (obr.11) -
  objavujú sa v dôsledku nadbytku tvorby melanínu v zapálených oblastiach kože. Toto sa nazýva post-zápalové pigmentovanie. Je možné predísť alebo minimalizovať jeho vzhľad, ak sa s akné zaobchádza správne a nie s ľudovými prostriedkami.

  Badyaga vytvára v koži množstvo mikroprokolov, ale zároveň nemá odlupovací účinok, ani neštiepi melanín, z ktorého sú zložené hnedé pigmentové škvrny (na rozdiel od niektorých chemických prípravkov, napríklad hydrochinónu, ako aj IPL aparátov).

 • Červené škvrny (Obr. 12) -
  takéto škvrny sa nazývajú v kozmetológii výrazom "post-zápalový erytém". Takéto škvrny sa vytvárajú ako dôsledok pretrvávajúcej dlhodobej dilatácie krvných kapilár v mieste zápalu na koži (napríklad v oblasti pupienkov). V každom prípade by sa liečba zápalového erytému nemala vykonávať s močovým mechúrom.

  Badyaga, ktorý poškodzuje pokožku mikronežltami, spôsobuje prekrvenie ošetrovanej oblasti. Predstavte si, čo sa stane s dilatovanými kapilárami a intenzitou červených škvŕn. Kapiláry sa budú ešte viac rozširovať a miesta budú ešte intenzívnejšie.

Závery -

Badyag nemôže v žiadnom prípade viesť k vymiznutiu pigmentových škvŕn, omnoho menej po zápalovom červenom erytéme. Ak vidíte fotografie pacientov na všetkých stránkach, ktorých pigmentové škvrny údajne zmizli, potom sa tieto fotografie (po najbližšej analýze) ukázali byť stiahnuté z cudzích miest na liečbu akné a nemajú žiadny vzťah k liečbe jazveca ...

Okrem toho, ak nahradíte oblasti kože ošetrené jazvcom pod aktívnym slnkom, môžete získať ešte nerovnejšiu pleť, pretože poranená koža bude viackrát citlivejšia na ultrafialové žiarenie. Preto pri použití tohto nástroja v letnom / jarnom období je nutné používať opaľovací krém najmenej týždeň po zákroku.

Aké lieky a techniky sú účinné pri odstraňovaní škvŕn -

Normálne oblasti zápalovej hyperpigmentácie (hnedé škvrny) zvyčajne vymiznú od 3 do 24 mesiacov. Môžete však dokonca zabrániť ich výskytu, ak liečite akné správnymi liekmi a režimami. Súčasne, okrem liekov počas obdobia vysokej slnečnej aktivity, by ste mali vždy používať opaľovacie krémy, ktoré znížia syntézu melanínu (vrátane ohnísk zápalu).

Lieky na zníženie hnedých škvŕn z akné -

 • lieky s kyselinou azelaovou (Skinoren, Azelik, Azogel),
 • retinoidné lieky (Differin, Klenzit, Retin-A),
 • výrobky na starostlivosť o pleť s vitamínom C, t
 • hydrochinónové krémy na predpis,
 • extrakt sladkého drievka.

Lekárske postupy na liečbu červených škvŕn po akné -

 • fototerapia (vaskulárny laser alebo IPL zariadenia),
 • mikroderma,
 • postupy povrchového chemického peelingu kyselinou glykolovou, ktorú možno vykonať aj doma.

3. Badyaga zo stôp po akné (jazvy) -

Ak chcete pochopiť: ak Badie pomáha od značiek po akné vo forme jazvy a jazvy - poďme sa pozrieť na typy jaziev, ktoré sú tvorené s akné. Jazvy po akné môžu byť 2 typy -

 • atrofické, ktoré vyzerajú ako malé depresie v koži (obr. 16-17),
 • hypertrofia, ktorá vyčnieva nad povrch kože (obr. 18).

Pomáha Badyaga akné (jazvy), ktoré vznikajú pri hojení veľkých zápalových ohnísk? Badyaga jednoducho NIE JE schopný ovplyvniť ani jeden alebo druhý typ jaziev.

Opäť: na mnohých stránkach a blogy posta obrázky pacientov údajne pred a po aplikácii badyagi, ktoré v skutočnosti nemajú žiadny vzťah k liečbe tohto nástroja. S jednoduchým vyhľadávaním sa tieto obrázky sťahujú z cudzích stránok a pacienti na týchto obrázkoch boli skutočne liečení reálnymi prostriedkami, nie „badaga“.

Aká liečba jaziev bude účinná -

1) V prítomnosti atrofických jaziev -
najčastejšie, akné jazvy zostávajú po akné. Môžete ich opraviť pomocou ...

 • Injekcie intrakutánnych plnív (napríklad Restylane).
 • Použitie jaziev a jaziev môže mať určitý účinok - najmä používanie Kontaktubeks.
 • Trvalým účinkom je použitie lasera (pulzného alebo laserového Fraxelu).

2)  V prítomnosti pevných hypertrofických jaziev -
V prvom rade sa v takýchto jazvách uskutočňujú injekcie kortizónu, takže sa stávajú mäkšími a plochejšími. Tiež, ak sú jazvy čerstvé, potom špeciálna masť na zuby môže mať určitý účinok.

3)  V prítomnosti hypertrofických a atrofických jaziev -

 • dermatologický postup je veľmi účinný, t
 • Stredné alebo hlboké profesionálne postupy chemického peelingu.

Použitie bady na tvár na peeling -

Pri pravidelnom používaní dráždivých látok stráca citlivá pokožka tváre svoju pružnosť, ako aj modrastý odtieň. Je to spôsobené skutočnosťou, že mikrotraumata kože nebudú narastať tak, že sa zvýši množstvo kolagénu a elastínu (ktoré spôsobujú pružnosť pokožky), ale vďaka hustému vláknitému spojivovému tkanivu. Posledný spôsobí zhrubnutie a zhrubnutie pokožky.

Cyanotický odtieň kože sa objaví ako dôsledok zhoršenia krvného zásobenia, pretože v hustom spojivovom tkanive je podstatne menej krvných ciev ako vo voľnom spojivovom tkanive. Tiež zvyšuje pravdepodobnosť, že plesňové a infekčné kožné ochorenia, pretože koža bude veľa microdot, ktoré sú vstupnou bránou infekcie.

Dúfame, že náš článok: Badyaga z akné recenzia - sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár