Tinktúra akné - recenzia

Mnohí pacienti sa pýtajú: môže medvedík tinktúra z akné pomôcť? Rozhodli sme sa venovať malú revíziu tejto otázky, takže môžete vidieť, ako efektívne tento ľudový liek na akné je.

Calendula tinktúra je -
infúzia kvetov nechtíka v 70% alkohole (vo výške 100 gramov rastlinných surovín na 1 liter alkoholu). K dispozícii vo fľašiach po 50 ml. Je to priesvitná žltkastá kvapalina, ktorá obsahuje nasledujúce zložky: kalendáre, flavonoidy, karotenoidy, taníny, kyselina acetylsalicylová.

Tieto zložky majú nepochybne miernu protizápalovú aktivitu, ale ako účinná môže byť s akné? Nižšie uvádzame komentár dermatológa k tomuto nástroju.

Calendula pre akné: Dermatologické recenzie

Väčšina profesionálnych pleťových vôd na liečbu akné obsahuje alkohol v nízkych koncentráciách, čo je potrebné ako rozpúšťadlo a na odmastenie pokožky. Pravidelné používanie tinktúry so 70% alkoholom spôsobí suchosť a keratózu kože.

Pod keratózou treba chápať - zvýšenie hrúbky povrchovej vrstvy povrchovej odumretej kože, ktorá nepochybne povedie k ešte väčšiemu upchaniu pórov exfoliovanými epiteliálnymi bunkami. Nie je to bežné, ak akné a akné často predpisujú peelingové procedúry. Peeling je potrebný práve na zníženie hrúbky odumretých vrstiev kože a otvorených pórov.

Použitie koncentrovaného roztoku alkoholu spôsobí opačný účinok: póry budú upchaté rýchlejšie, bude viac akné na koži a ako výsledok, akné sa premení na akné. Samozrejme, nechtová tinktúra na 70% alkohole môže byť zriedená vodou 1:10, ale použitie aj slabých alkoholových roztokov je kontraindikované, ak máte suchú (alebo zriedenú) kožu.

Okrem toho, riedenie povedie k zníženiu koncentrácie účinných látok, ktoré už prinajmenšom nemajú silný protizápalový účinok. Preto, v skutočnosti, použitie tohto lieku vo forme zriedeného - bezvýznamné, av nezriedenom - naopak spôsobí zvýšenie počtu akné a akné v dôsledku keratózy horných vrstiev kože pod vplyvom alkoholu.

Čo naozaj pomáha s akné -

  • Po prvé, musíte očistiť tvár 2-krát denne (ráno a večer) s jemnými saponátmi (napríklad Dove alebo Neutrogena).
  • Po druhé - úplne odstrániť kozmetiku a výrobky starostlivosti o pleť na báze tuku, pretože takéto fondy upchávajú póry kože, čo je východiskovým bodom pre tvorbu akné a pupienkov. Prostriedky, ktoré používate, by mali byť výlučne na báze vody.
  • V žiadnom prípade nepracujte sami s pomocou rôznych mastí. Akákoľvek masť na mastnej báze, a potom sa jednoducho upchaté póry, a to spôsobí vzhľad akné a pupienkov.

Rôzne zaobchádzanie s akné a akné -

Budete schopní zistiť, aké lieky môžu byť účinné, ak pochopíte mechanizmus a príčiny akné a akné na koži. Akné a akné nie sú to isté, a vyžadujú rôzne liečby.

Akné sa objavujú buď ako biele hrbole na povrchu kože, alebo ako čierne bodky v póroch kože (obrázok 4-5). Akné, aby to jednoducho povedané, sú zástrčky v póroch kože, skladajúci sa z desquamated odumretých kožných buniek a sekrécie mazových žliaz (sebum). Keď je akné úplne chýba zápal.

Akné je dôsledkom prítomnosti akné a vyskytuje sa, keď sa baktérie množia pod korokom (úhorom) vo vlasovom folikule. Výsledkom je zápal a tvorba hnisu (obr. 6). Akné vyzerá ako zapálené, jasne červené hrbole na povrchu kože.

reklama

Liečba akné a akné budú úplne odlišné, pretože v jednom prípade sa v póroch vyskytujú iba tučné zátky v neprítomnosti akéhokoľvek zápalu av druhom prípade má lokálne hnisavý zápal vlasových folikulov.

  • Ak máte akné -
    Táto liečba bude pozostávať z predpisovania retinoidných liečiv, ako aj možných liečiv na báze kyseliny azelaovej a kyseliny salicylovej.
  • Ak máte akné -
    potom najprv predpísané lieky s benzoyl peroxidom, čo je zlatý štandard pre liečbu akné.

Zhrnutie -

Calendula tinktúra - použitie akné je nepraktické a dokonca škodlivé, pretože alkoholový roztok spôsobí zvýšenú keratinizáciu povrchovej vrstvy kože (keratóza). Ten urýchli upchávanie pórov kože vylučovaním mazových žliaz a vysušených odumretých kožných buniek.

Použitie zriedeného roztoku tinktúry môže byť účinné len pri odtučňovaní pokožky, aplikovaním na vatové tampóny a čistením pokožky. Ako pri každom použití alkoholových roztokov však spôsobí vzhľad alebo zvýši suchosť pokožky s takmer žiadnym protizápalovým účinkom.

Dúfame, že náš článok na tému: Calendula pre akné recenzia - ukázala byť užitočné pre vás!

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár