Zinerit: recenzie, ceny

Zineryt (Zineryt) je antibakteriálny liek používaný na akné. Vyrobená európskou spoločnosťou "Astellas Pharma" a predávaná v lekárňach bez lekárskeho predpisu. Liek sa môže používať u dospelých a detí starších ako 12 rokov.

Zener: forma a forma uvoľňovania

Zinerit návod na použitie hovorí, že liek obsahuje:

 • antibiotikum erytromycín - 1,2 g,
 • octan zinočnatý - 360 mg
 • ďalšie zložky: diizopropyl a etanol (ako rozpúšťadlá pre prášok), sebakát.

Erytromycín je makrolidové antibiotikum. Toto antibiotikum, ktoré je zvlášť účinné proti baktériám Propionibacterium acnes a Streptococcus epidermidis, ktoré spôsobujú hnisanie vlasových folikulov (tj akné). Po aplikácii vstupuje do systémového obehu len veľmi malá časť erytromycínu.

Zinok pomáha znižovať tvorbu mazu mazových žliaz a tiež zvyšuje citlivosť patogénnych baktérií na erytromycín. Zinok má tiež protizápalové a bakteriostatické účinky.

Uvoľňovací formulár -
použitie Zener doma je pomerne jednoduché. Balenie obsahuje dve plastové fľaše, z ktorých jedna má aplikátor na aplikáciu prípravku. Prvá fľaša obsahuje suchú zmes antibiotík a octanu zinočnatého. Druhá fľaša obsahuje 30 ml roztoku rozpúšťadla, ktorý sa musí pred použitím prípravku pridať do suchej zmesi hlavných zložiek.

Majte na pamäti, že po zmiešaní zložiek lieku sa môže pripravený roztok skladovať (pri teplote 15 ° C až 25 ° C) a používať maximálne 5 týždňov. Ak je liečba, ktorá Vám bola predpísaná, dlhšia ako táto doba, budete si musieť kúpiť druhé balenie lieku.

Zinerit: foto

Zenerit - indikácie na použitie

 • používané na liečbu akné,
 • pre akné (ako vo forme papúl, tak vo forme pľuzgierov),
 • so zmiešanou formou akné (ak je súčasne akné a akné).

Zener - návod na použitie

Liek sa používa dvakrát denne: ráno (nevyhnutne pred použitím make-upu) a večer po umytí pred spaním. Priebeh liečby je 10-12 týždňov (dobrý výsledok sa však dosiahne po 2 týždňoch užívania lieku). Zvyšok času je potrebný na konsolidáciu výsledkov terapie.

Zenerit - dermatológovia posudzujú liek len pozitívne. U niektorých pacientov sa však môže vyskytnúť rezistencia voči týmto antibiotikám. Preto, ak počas 2 týždňov aplikácie ste si nevšimli účinok liečby, potom s najväčšou pravdepodobnosťou hovoríme o necitlivosti mikroflóry voči antibiotikám makrolidovej skupiny. V tomto prípade vám dermatológ predpíše iný liek obsahujúci antibiotikum z inej skupiny.

Príprava a použitie lieku -

Obsah injekčnej liekovky s rozpúšťadlom sa musí úplne naliať do injekčnej liekovky so suchým práškom. Potom sa má injekčná liekovka pretrepať, až kým sa prášok úplne nerozpustí v rozpúšťadle. Potom sa fľaša môže uzavrieť viečkom s aplikátorom.

Pokyny krok za krokom -
1) Balenie obsahuje dve fľaše a jeden aplikátor.
2) Najprv otvorte uzávery na obidvoch fľašiach tak, aby uzáver na fľaši A obsahoval prášok.
3) Rozpúšťadlo z fľaše B sa má naliať do fľaše A s práškom.
4) Fľašku A (s práškom a rozpúšťadlom) zatvorte uzáverom.
5) Fľaša A sa pretrepáva 1 min.
6) Odstráňte uzáver z fľaše A a pripevnite aplikátor na fľašu.
7) Zatlačte uzáver, ktorý obsahuje aplikátor, do plnej fľaše a pevne zatvorte.
8) Otvorte uzáver fľaše a skontrolujte, či je aplikátor bezpečne pripevnený.
9) Na fľašu napíšte dátum miešania lieku (pripravený roztok môžete použiť 5 týždňov).

Ak chcete použiť liek, musíte nakloniť fľašu s aplikátorom nadol. Sila tlaku reguluje rýchlosť aplikácie roztoku na kožu. Roztok je bezfarebný a po vysušení nebude viditeľný. Liek je určený len na vonkajšie použitie (na aplikáciu na kožu).

Zinerit: cena

Zinerit na akné - cena lieku začína od 650 rubľov za balenie.

Zenerit: dermatológ

Je to hodný a vysoko účinný liek. Avšak, podľa nášho názoru, jeho použitie je odôvodnené akné, a nie s akné. Aby ste to pochopili, musíte pochopiť podstatu akné a akné, pretože akné a akné nie sú to isté. Akné je zástrčka v póroch kože, ktorá sa skladá zo sekrécie mazových žliaz a deskvamovaných epitelových buniek.

Akné sa objavujú buď ako biele hrbole na povrchu kože (obr. 4) alebo ako čierne bodky v póroch kože (obr.5). S akné v tkanivách nie je zápal. Akné sa tvorí z akné, v okamihu, keď sa baktérie začínajú aktívne šíriť v uzavretom priestore vlasového folikulu, čo spôsobuje zápal (obrázok 6).

Akékoľvek antibiotikum je potrebné pre zápal, a preto by mal byť použitý na akné. A akné, štandardom liečby je predpisovanie retinoidov. Prečítajte si viac o tejto skupine liekov a správnej liečbe akné - prečítajte si článok:
→ "Moderné aspekty liečby akné"

reklama

Zener: analógy

Liek nemá priame analógy. Najbližšie zloženie je liek Eriderm (vyrobený v USA), obsahujúci roztok erytromycínu, ale neobsahujúci zinok. Tam je tiež benzamycin akné liečebný gél, ktorý obsahuje kombináciu erytromycín a benzoyl peroxid.

Často boli požiadaní o porovnanie účinnosti lieku Zenerit s inými liekmi -

 • Zener alebo Baziron je lepší -
  Basiron obsahuje tak vysoko účinnú zložku na liečbu akné ako benzoylperoxid. Je optimálne začať liečbu akné s benzoyl peroxidom, a to len v prípade, že jeho účinok je nedostatočný, na pripojenie antibiotík (napríklad Zenerit).
 • Čo je lepšie Skinoren alebo Zener -
  skinoren patrí do skupiny liekov na báze kyseliny azelaovej, ktorá je o niečo menej účinná ako benzoylperoxid, ale spôsobuje podstatne menšie podráždenie kože. tj Kyselina azelaová je alternatívou k benzoylperoxidu a je najlepšie začať liečbu jedným z týchto liekov. Antibiotikum obsahujúce Zenerite sa najlepšie používa iba v prípade nedostatočného účinku benzoylperoxidu alebo kyseliny azelaovej.

Nežiaduce účinky -

V niektorých prípadoch sa môže objaviť mierne začervenanie, suchosť a odlupovanie kože, brnenie alebo pocit pálenia v mieste použitia lieku. Takéto účinky sú normálne a nevyžadujú prerušenie liečby.

Kontraindikácie na použitie -

Zener nemôžete používať, ak máte precitlivenosť (alergiu) na erytromycín alebo iné makrolidové antibiotiká, ako aj na zinok alebo iné zložky lieku.

Použitie počas gravidity a laktácie - t

Užívanie lieku počas dojčenia a počas tehotenstva je možné, ak sa pozoruje odporúčané dávkovanie (nie viac ako 0,5 ml na jednu aplikáciu). Bezpečnosť lieku je spôsobená skutočnosťou, že erytromycín sa prakticky neabsorbuje do krvi a do systémovej cirkulácie vstupuje len malá dávka lieku. Štúdie neodhalili negatívny účinok lieku na plod.

Zhrnutie -

 • Žiadosť o akné -
  Liek môže byť úspešne použitý na liečbu akné. Ak však práve začínate liečbu prvýkrát, je najlepšie začať liečbu nie antibiotikami, ale liekmi na báze benzoylperoxidu. Je to benzoyl peroxid, ktorý je zlatým štandardom základnej liečby akné.

  Antibiotiká sa zvyčajne predpisujú, keď je účinok benzoylperoxidu nedostatočný, alebo ako súčasť komplexnej liečby závažných foriem ochorenia. Prečítajte si viac o všetkých skupinách liekov, ktoré sa používajú pri liečbe akné - prečítajte si článok:
  → "Moderné aspekty liečby akné"

 • Použitie Zineritu s akné -
  ako sme povedali vyššie: v tomto opravnom prostriedku nevidíme žiaden bod, ak máte akné a nie akné. Je to spôsobené tým, že na zmiernenie zápalu sú potrebné antibiotiká. A akné sa vyvíja v dôsledku zvýšenia produkcie mazu mazovými žľazami a tvoria "mastné zátky" v póroch kože bez zápalu v tkanivách.
 • Majte na pamäti, že ak ste už predtým používali makrolidové antibiotiká, ako aj linkozamidy (ako sú napríklad kapsuly s Lincomycinom 0,25 alebo kapsuly klindamycínu) a baktérie, ktoré spôsobujú akné, nie sú na tieto antibiotiká veľmi citlivé, potom je lepšie predpisovať nie Zenerit, ale iný liek. liek.

Dúfame, že náš článok na tému: Má Zenerit pomôcť akné - sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: redaktori portálu.

Pozrite si video: A true miracle- How I got rid of my acne. Daily skin-care routine. (Apríl 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár