Kyselina salicylová pre akné: recenzie

Kyselina salicylová (kyselina acetylsalicylová, aspirín) v lotionoch a géloch sa môže použiť na liečbu patológie kože. Každý vie, že aspirín má protizápalový účinok av tomto článku podrobne preskúmame, aké účinné je pri liečbe akné a akné.

Kyselina salicylová pre akné a akné

Každý dermatológ vie, že kyselina salicylová nie je rovnako účinná pri liečbe akné a akné. S akné má dobrý účinok (najmä u pacientov s mastnou pokožkou), ale s klasickou akné, jej účinok zostáva veľmi žiaduci a je výrazne horší ako prípravky na báze peroxidu benzoyl, ako aj antibiotické gély na lokálne použitie.

Je veľmi dôležité pochopiť rozdiel medzi akné a akné. Akné nie je nič iné ako zápcha v póroch kože, ktorá sa skladá zo mazu (vylučovaného mazovými žľazami) a exfoliovaných mŕtvych epiteliálnych buniek. Akné môže vyzerať ako čierne bodky v póroch kože (Obr. 1), alebo ako biele hrbole na povrchu kože (Obr. 2). Pupienok je zapálený vlasový folikul (obrázok 3).

Akné sa tvorí z akné, keď sú k nej pripojené baktérie. Diagram (4 ab) ukazuje, že v hĺbke každého póru kože je vlasový folikul. Mazové žľazy vylučujú maz do lúmenu folikulu a padajú cez póry na povrch kože. Keď sa v póroch vytvorí korok (akné), výsledkom je uzavretý priestor, kde sa hromadí kožný maz. To vytvára vynikajúce podmienky pre reprodukciu baktérií vo folikule.

 

reklama

1. Účinok kyseliny acetylsalicylovej v akné - t

Kyselina acetylsalicylová je schopná rozpúšťať zátky v póroch kože. To tiež (v dôsledku kyslého prostredia) pomáha odlupovať povrchové odumreté bunky kože, čo tiež prispieva k uvoľneniu pórov z konektorov. Má dobrý odmasťovací účinok, preto je obzvlášť dobré ho používať, ak máte mastnú pleť.

Majte na pamäti, že pravidelné užívanie kyseliny salicylovej spôsobuje suchosť, odlupovanie, pálenie a svrbenie kože (u ľudí s mastnou pokožkou budú tieto vedľajšie účinky menej výrazné). Je tiež potrebné poznamenať, že takéto výrobky sa neodporúčajú pre ľudí s tmavou pokožkou, pretože ich použitie spôsobuje fokálne zosvetlenie pokožky.

Na liečbu akné sa používajú krémy alebo gély s koncentráciou kyseliny acetylsalicylovej 0,5% alebo 2%. Príkladom by mohli byť produkty Clearasil (Clearasil) vo forme lotionu, krému a gélu. Tiež v lekárňach môžete nájsť salicylové mlieko na akné "Delex akné" na základe kyseliny salicylovej. Dobrí európski výrobcovia: "Neutrogena Rapid Clear Acne" (Neutrogena), Oxy, Stridex, Dermarest ...

Je dôležité:
Lieky na báze kyseliny salicylovej, hoci sa používajú na liečbu akné, sú stále výrazne zastarané. Dnes, po celom svete, sa retinoidy a kyselina azelaová používajú predovšetkým na liečbu akné a v neposlednom rade aj pleťových vôd a gélov aspirínom. Prečítajte si viac o tom, aké lieky sú vhodnejšie na liečbu akné, prečítajte si článok:
→ "Ako liečiť akné doma"

2. Kyselina acetylsalicylová s akné -

Kyselina salicylová pre akné - prehľad jej skvelých vlastností je značne prehnaný. Takéto recenzie spravidla nie sú určené dermatológmi a kozmetológmi, ale bloggermi a programátormi, ktorí píšu články na zvýšenie účasti svojich projektov.

V skutočnosti je účinok kyseliny salicylovej veľmi mierny a u mnohých pacientov s akné sa účinok liečby nemusí pozorovať vôbec. Kyselina salicylová je viac či menej účinná pri liečbe akné a tiež nie je zlé, keď sa peeling tváre vykonáva u pacientov s mastnou pokožkou.

Je dôležité:
v celom civilizovanom svete sú produkty na báze benzoylperoxidu a antibiotické gély na lokálne použitie používané výlučne dermatológmi a kozmetológmi na liečbu akné. Pre ťažké formy akné môžu byť tieto dve skupiny liečiv kombinované s retinoidmi a perorálnymi antibiotikami. Podrobnejšie, o týchto prípravách a schémach ich použitia na akné, prečítajte si článok:
→ "Dermatológ je liečba akné tipy"

Aspirín pre akné: Zhrnutie

Kyselinu salicylovú používajte iba v nasledujúcich prípadoch -
1) Máte akné, nie akné.
2) Máte mastnú pleť a potrebujete krém na odmasťovanie.

NEPOUŽÍVAJTE kyselinu salicylovú v prípadoch -
1) Máte akné, nie akné (tu je oveľa efektívnejšie používať lotiony a gély na báze benzoylperoxidu, ako aj antibiotické gély).
2) Máte suchú pokožku, ktorá vyžaduje konštantnú vlhkosť.

Niektoré slová o iných prípravkoch obsahujúcich aspirín:

  • Salicylic Acne masť: recenzie
    masťové formy liekov by sa nemali používať pri liečbe akné alebo akné. Všetky masti sú vyrobené na tukových zložkách, čo znamená, že trenie masti do kože spôsobí ešte viac upchatých pórov mastnými zátkami. Tak, salicylová akné masť zvýši počet akné.
  • Salicylová zinková pasta pre akné: recenzie
    táto pasta sa vyrába na báze vazelíny, t.j. Obsahuje mnoho mastných zložiek, ktoré upchávajú póry. Rovnako ako v predchádzajúcom prípade to povedie k zvýšeniu počtu akné.
  • Salicylový alkohol pre akné: recenzie
    používanie takéhoto alkoholu pravidelne spôsobuje silnú suchú pokožku, bielenie povrchových vrstiev pokožky. Odporúča sa používať nízkoalkoholické roztoky, ktoré vyrábajú výrobcovia produktov starostlivosti o pleť, pretože sú starostlivo vybrané koncentrácie, ako aj doplnky na hydratáciu pokožky.

Dúfame, že náš článok na tému: Kyselina salicylová, použitie akné - sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár