Delex Acne: recenzie

Delex Acne - séria produktov pre starostlivosť o problémovú pokožku s akné (tj akné a akné), ktorá sa skladá z dvoch druhov pleťových vôd a troch typov gélov. Treba povedať, že sa propaguje obrovské množstvo prostriedkov na liečbu akné a akné a pre spotrebiteľov je ťažké vybrať si správny liek.

Tento článok vám pomôže pochopiť: či stojí za to použiť Delex akné vo vašom prípade, a ako efektívne to bude.

Delex akné: recenzia kozmetička

Rad produktov Delex Acne pozostáva z nasledujúcich piatich položiek: t

1. Delex čistiace mlieko - t

Hlavné prevádzkové komponenty -
výťažky z nechtíka a žihľavy, kyseliny boritej, kyseliny citrónovej, mentolu.

Dermatológ Komentáre -
Má pomerne agresívne zloženie vďaka obsahu kyseliny boritej a kyseliny citrónovej. Kyselina citrónová, ak sa používa pravidelne u ľudí s tmavou kožou, môže spôsobiť depigmentáciu tkanív, t.j. bude nerovnomerná pleť.

2. Krém na mastnú a kombinovanú pleť -

Hlavné prevádzkové komponenty -
kyselina salicylová, extrakty z nechtíka a žihľavy, kyselina boritá, alantoín, mentol.

Dermatológ Komentáre -
Lotion je vhodný na použitie pri akné, t.j. s uzavretými úhormi vo forme bielych hrbole na koži a otvorenými úhormi vo forme čiernych bodiek v póroch (obr. 1-2). Účinnosť sa dosahuje vďaka tomu, že kyselina salicylová má odlupovací účinok a tiež rozpúšťa substrát, ktorého preťaženie (akné) v póroch pokožky.

reklama

Účinné koncentrácie (v závislosti od formy a intenzity akné) sú produkty s obsahom 0,5% a 2% kyseliny salicylovej. Majte na pamäti, že pri použití akýchkoľvek prostriedkov s kyselinou salicylovou, suchá koža, peeling, svrbenie, začervenanie sú možné.

Bohužiaľ treba poznamenať, že výrobca neindikoval koncentráciu kyseliny salicylovej ani na obale mlieka, čo je negatívne znamenie, a preto by sme tento nástroj neodporúčali na použitie vo všeobecnosti, dokonca ani pri akné.

Je dôležité:
ak liek môže mať určitý účinok na akné, je potrebné si uvedomiť, že aj pri správnej koncentrácii kyseliny salicylovej budú prostriedky na nej založené aspoň dvakrát menej účinné ako retinoidné prípravky používané na celom svete na liečbu akné.

Ak sa chcete naučiť, ako správne liečiť akné, prečítajte si článok:
→ "Režimy liečby akné"

Majte na pamäti, že tento liek nie je určený na použitie s akné (Obr. 3). S akné, vlasové folikuly už boli infikované a klasické pustuly s hnis sú viditeľné na koži, takže správna liečba tu bude použitie benzoyl peroxid a antibakteriálne gély, nie kyselina salicylová.

3. Delex akné akné gél - t

Hlavné prevádzkové komponenty -
Delex Akné gél akné obsahuje čistú síru, extrakty z nechtíka a žihľavy, glycerín, mentol.

Dermatológ Komentáre -
je všeobecne veľmi zvláštne čítať pokyny výrobcu, ktoré hovoria, že prípravok obsahujúci síru je určený na liečbu akné. V celom civilizovanom svete sa prípravky so sírou nepoužívajú na akné, pretože síra nepomôže zabrániť vzniku akné alebo ich odstrániť z pórov.

Síra má antibakteriálny účinok, a preto sa na akné používajú prípravky so sírou, t. keď sa už vyskytla infekcia vlasových folikulov a na koži sú klasické akné vo forme papúl alebo pľuzgierov (Obr. 4-5).

záver:
Pre akné, význam tohto gélu je zabrániť transformácii akné na infikované akné. Znížiť intenzitu akné, odstrániť akné z pórov - tento gél nepomôže, ale retinoid lieky môžu dokonale vyrovnať s akné.

Pri akné môže mať použitie gélu určitý účinok, ale prípravky so sírou neboli nikdy použité ako hlavný spôsob liečby, pretože ich účinok je pomerne slabý. Hlavná liečba akné by sa mala vykonávať s prípravkami benzoylperoxidu a antibiotickými gélmi a tento gél môžete použiť ako ďalší nástroj.

Ak sa chcete naučiť, ako správne liečiť akné, prečítajte si článok:
→ "Lieky a režimy liečby akné"

4. Gel Deleks Acne Forte -

Hlavné prevádzkové komponenty -
gel Delex Acne forte obsahuje purifikovanú síru, extrakty z nechtíka a žihľavy, mentol, Irgosan (antibakteriálna zložka)

Dermatológ Komentáre -
všetko, čo sme napísali pre predchádzajúci gél (so všetkými nedostatkami a možnosťami aplikácie) - sa na tento gél plne vzťahuje. Treba poznamenať, že výrobca v tomto prípade manipuluje so spotrebiteľom: názov "Irgosan" skrýva zložku s antibakteriálnym účinkom Triclosan, ktorý sa často nachádza v ústnych vodách. tj Toto nie je jedinečný komponent, pretože výrobca sa snaží vytvoriť viditeľnosť.

5. Zvlhčujúci gél -

Hlavné prevádzkové komponenty -
obsahuje kyselinu hyalurónovú + čistenú síru, koenzým Q, vitamín E, extrakty z echinacea calendula, mentol.

Dermatológ Komentáre -
Gél je určený na zvlhčenie pokožky, čo je veľmi dôležité, pretože Takmer všetky liečby akné a akné spôsobujú suchú pokožku, pálenie, lúpanie kože. tj Gél sa môže použiť ako ďalšie liečivo na hlavnú liečbu - na zníženie takýchto vedľajších účinkov.

Alternatívou k tomuto gélu na odstránenie suchosti a odlupovania je gél Curiosin (s kyselinou hyalurónovou a zinkom).

Delex akné Lotion a gél: Cena

Náklady na balenie gélu alebo lotionu budú asi 370-400 rubľov.

Návod na použitie -

  • Pre pleťové vody - mlieko sa aplikuje na vatový tampón, ktorý sa používa na zotretie problémových oblastí kože ľahkými kruhovými pohybmi. Použitie 2 str. za deň.
  • Pre gély - aplikujte na problémové oblasti kože s tenkou vrstvou 1-2 krát denne, nechajte až do úplného vstrebania.
  • Uvoľňovací formulár -
    → mlieko - vo fľašiach po 100 ml,
    → gél v skúmavkách s objemom 30 ml.

V komentároch môžete zanechať svoj komentár k sérii Delex-Acne!

Autor: redaktori portálu.

Pozrite si video: THE BODY SHOP Tea Tree Anti-Blemish Routine Kit - HelloThalita (Júl 2019).

Zanechajte Svoj Komentár