Mikrodermabrázia: recenzie, fotografie

Mikrodermabrázia je chirurgický zákrok, ktorý vám umožní odstrániť povrchovú vrstvu kože, ktorá sa skladá z odumretých kožných buniek. V skutočnosti ide o mechanické odlupovanie kože abrazívami. V salónoch sa postup vykonáva pomocou špeciálneho prístroja, z ktorého sa vyťahuje špička, pod tlakom, prúd vzduchu s obsahom kryštálov abrazíva (Obr. 1-3).

Ako abrazíva sa zvyčajne používajú oxid hlinitý, oxid horečnatý, hydrogenuhličitan sodný alebo chlorid sodný. Kolízia abrazíva s povrchom kože vedie k deskvamácii odumretých kožných buniek. Pacienti často porovnávajú svoje pocity počas procedúry s tým, čo cítia, keď mačka olizuje tvár hrubým jazykom.

Mikrodermabrázia 100% kopíruje metódu Air Flow v zubnom lekárstve, ktorá sa používa na čistenie zubov z pigmentu. Tento spôsob využíva rozprašovač voda / vzduch obsahujúci kryštály sódy. Výsledkom je, že zuby sa stanú bielymi.

Je dôležité: pretože ľudská koža je obnovená v približne 30-dňových intervaloch, malo by byť zrejmé, že zlepšenie kože po profesionálnej mikrodermabrázii v salóne bude dočasné. Ak chcete výsledok uložiť, musíte postup opakovať každé 2-4 týždne.

Diamantová mikrodermabrázia: recenzie

Odstránenie povrchovej vrstvy odumretej kože sa môže uskutočniť nielen pomocou prúdu vzduchu s abrazívnymi časticami. V poslednej dobe sa objavili prístroje, ktorých pracovné trysky majú na svojom povrchu roztrúsené tváre umelých diamantov (obrázok 4-5). Lekár jednoducho vedie tohto pacienta cez kožu pacienta, odbrúsi povrchovú vrstvu pokožky a odsáva oddelené častice kože do vákuového sania.

Jedinou výhodou tejto metódy je, že je bezpečnejšie na použitie v oblasti očí a pier pacienta, pretože už od tej doby Neexistuje žiadny prúd vzduchu s brúsnymi kryštálmi, ktoré môžu poškodiť rohovku očí alebo červený okraj pier. Ale ani pri štandardnej metóde sa takéto komplikácie zvyčajne nevyskytujú. Diamantová mikrodermabrázia sa často označuje ako pacienti - diamantový peeling pokožky tváre.

reklama

Rozdiely mikrodermabrázie od dermabrázie -

Mikrodermabrázia a dermabrázia sú kozmetické metódy založené na mechanickom opracovaní kože abrazívnymi prvkami. Tieto metódy sa líšia len v hĺbke brúsenia kože. Mikrodermabrázia zahŕňa odstránenie len povrchovej vrstvy kože, pozostávajúcej z odumretých kožných buniek epidermy.

Ale s dermabráziou je hĺbka mletia oveľa väčšia, čo znamená ďalšie významné zmeny v koži. Metóda dermabrázie je radikálnejšia, vyžaduje viac lekárskej kvalifikácie a mala by byť spravidla vykonávaná len dermatológmi alebo plastickými chirurgmi.

Mikrodermabrázia: indikácie

pretože Tento postup nespôsobuje viditeľné poškodenie pokožky - pre väčšinu ľudí je úplne bezpečný. Aj keď je tvár najbežnejšou oblasťou mikrodermabrázie, táto metóda môže byť použitá dokonale na ktorejkoľvek časti kože: na krku, hrudníku, chrbte a ramenách. Po jednom zákroku sa pokožka môže znateľne hladšie a začne lepšie absorbovať hydratačné prostriedky (krémy, oleje).

Zvyčajne sa mikrodermabrázia odporúča pre osoby staršie ako 12 rokov a pre dospelých do 65 rokov. Vekové obmedzenia sú podmienené, pretože u ľudí starších ako 65 rokov sú vyššie riziká vzniku podliatin a odrenín kože a osoby mladšie ako 12 rokov sa môžu liečiť pod dohľadom dermatológa.

Indikácie sú  -

 • fotostarnutie kože v dôsledku vystavenia slnečnému žiareniu
 • zníženie hĺbky jemných vrások,
 • vekové škvrny,
 • pri liečbe akné (akné),
 • s povrchovými jazvami akné,
 • potreba zlepšiť pleť (najmä pre ľudí so žltkastou kožou).

S akné (akné) -
Dermatológovia často používajú mikrodermabráziu s akné, aby pomohli odstrániť hlboké póry a zlepšiť stav pokožky. Okrem toho, pri liečbe akné, dermatológovia zvyčajne používajú mikrodermabráziu v kombinácii s povrchovými chemickými peelingmi na báze kyseliny glykolovej alebo acetyl-salicylovej. Takáto kombinácia výrazne urýchľuje regeneráciu (Obr.9-11).

S melasmou -
Áno, mikrodermabrázia môže byť užitočná pri liečbe melasmy a iných typov hyperpigmentácie. Optimálna liečba v takýchto situáciách bude zahŕňať mikrodermabráziu (1 krát za 2-4 týždne) v kombinácii s peelingom kyseliny glykolovej (1 krát týždenne). Všeobecný priebeh liečby je 6 týždňov. Okrem toho ukazuje použitie odľahčovacích krémov (ako je hydrochinón 4%), ako aj každodenné používanie opaľovacích krémov.

Mikrodermabrázia: foto Pred a po

Mikrodermabrázia: kontraindikácie

Mikrodermabrázia - recenzie majú spravidla len pozitívny charakter. Okrem toho je to mimoriadne bezpečný spôsob liečby. Možné riziká alternatívnych spôsobov liečby (dermabrázia, leštenie laserom, peeling) sú však oveľa vyššie ako mikrodermabrázia.

Kontraindikácie -

 • so súčasným príjmom aspirínu alebo riedidiel krvi.
 • u pacientov užívajúcich Isotretinoin alebo užívajúcich liek počas predchádzajúcich 6-12 mesiacov je mikrodermabrázia kontraindikovaná kvôli zvýšenému riziku zjazvenia.

Možné dočasné vedľajšie účinky mikrodermabrázie -

 • začervenanie kože
 • menšie odreniny (obr.12),
 • citlivosť kože
 • vzhľad žiliek pavúkov
 • exacerbácia herpesu na perách,
 • menšie podliatiny (najmä ak užívate aspirín alebo iné riedidlá krvi)
 • nadmerne agresívna mikrodermabrázia môže viesť k rozvoju zápalu v určitých oblastiach kože av dôsledku toho k oblastiam zápalovej hyperpigmentácie.

Ako sa správať po zákroku -

Väčšina ľudí okamžite po zákroku sa môže vrátiť k svojej normálnej činnosti. Make-up a nedráždivé krémy, spravidla môžu byť použité ihneď po zákroku. Štúdie ukázali, že mikrodermabrázia môže dočasne uľahčiť prienik látok cez kožu - zvýšením jej priepustnosti. Na zvlhčenie a zlepšenie pokožky po mikrodermabrázii je najlepšie použiť krémy a séra s kyselinou hyalurónovou.

Je dôležité: Pamätajte si, že po zákroku musíte použiť zvlhčovač s ochranou pred slnkom (najlepšie so stupňom ochrany SPF 30). Je to potrebné, pretože UV svetlo môže spôsobiť nerovnomerný tón pleti.

Alternatívy mikrodermabrázie -

Vzhľadom k tomu, že zákrok zachytáva len povrchovo najjemnejšiu vrstvu kože, mikrodermabrázia má nasledujúce výhody: po prvé, nízke riziko komplikácií a vedľajších účinkov, a po druhé, rýchla regenerácia kože v porovnaní s menej šetrnými metódami obnovenia kože. Treba si však uvedomiť, že čím miernejší postup, tým menej potenciálneho prínosu.

Alternatívy mikrodermabrázie sú -

 • dermabrasion,
 • odlupovanie (chemické), t
 • brúsenie kože frakčným laserom.

Mikrodermabrázia: Cena

Priemerné ceny za 1 odborný postup v kozmetickom salóne:

 • tvár - 3500 rubľov,
 • tvár a krk - 4 600 rubľov,
 • tvár, krk a dekolt - 6000 rub.

Mikrodermabrázia doma -

K dnešnému dňu existuje mnoho nástrojov pre mikrodermabráziu doma. Všetky z nich možno rozdeliť do 2 typov -

 • krémy s abrazívnym plnivom,
 • špeciálne zariadenia pre domáce použitie.

Krémy sú lacnejšie, ale vyžadujú neustále dopĺňanie a je prirodzené, že väčšina krémov pôsobí slabšie ako profesionálny postup v salóne. Zariadenia sú drahšie, ale v budúcnosti nevyžadujú veľké množstvo spotrebného materiálu a nákladov.

Niekoľko spoločností zaoberajúcich sa starostlivosťou o pokožku, ako napríklad „L'Oreal“, „Neutrogena“ a „Dermanew“, v súčasnosti vyrábajú domáce mikrodermabrázne súpravy. Takáto súprava spravidla obsahuje brúsny krém alebo drhnutie a / alebo vibračný stroj na brúsenie kože. Ako hlavné abrazívum v takýchto nástrojoch sa používa oxid hlinitý. Pre profesionálne postupy v kabíne sa používa presne to isté brúsivo.

 • L'Oreal® "Refinish"
  cena $ 25-30, zriedka predávaný v Rusku, si môžete objednať na Amazon. Škatuľa Loreal Refinish obsahuje dva produkty: po prvé, mikrodermabrazívny krém obsahujúci kryštály oxidu hlinitého a patentovaný komplex biosacharidov, po druhé ochranný hydratačný krém s vitamínom E a zložkou na opaľovanie SPF 15.

  Liek sa používa 3 krát týždenne (nie každý deň), 3 minúty. Ale ak máte normálnu pleť (bez výrazných problémov), mali by ste používať 2 krát týždenne, masírovať pokožku tváre po dobu 1 minúty. Ak máte suchú a / alebo citlivú pokožku, čas masáže je 45-60 sekúnd. 5 minút po ukončení masáže musíte aplikovať hydratačný krém, ktorý sa dodáva v sade.

 • Neutrogena® - súbor "Mikrodermabrázneho systému"
  stojí 20 USD. Štartovacia súprava Neutrogena obsahuje všetko, čo potrebujete počas prvého mesiaca používania: vibračné zariadenie, batérie pre neho, 12 omladzovacích aplikátorov (mesačná dodávka). Systém používajte 3 krát týždenne, aby sa odstránili odumreté bunky. Výsledok uvidíte po každom použití.

  Tento systém sa ľahko používa: aplikátor aplikujte na vibračné zariadenie, zapnite zariadenie a masírujte pokožku tváre 1-2 minúty až trikrát týždenne. Každý nasledujúci postup by sa mal vykonať pomocou nového aplikátora. Keď je mesačná dodávka aplikátorov u konca, môžete si ich ľahko kúpiť bez zakúpenia hlavnej jednotky.

 • Dermanew® - sada "Mikrodermabrázia"
  cena 55-60 $. Produkt Dermanew je drahší ako produkt uvedený vyššie, ale rozhodne stojí za to peniaze umožňuje dosiahnuť výsledok porovnateľný s účinnosťou postupu v kabíne.

  Súprava obsahuje:
  → krém s receptúrou proti starnutiu (okrem abrazíva obsahuje extrakty zo zeleného čaju, mrkvy a hroznového jadra),
  → 2-stupňový nástroj na brúsenie kože
  → 2 opakovateľne použiteľné brúsky,
  → 1 tryska s mäkkými štetinami.

  Pred použitím by ste si mali umyť tvár teplou vodou s použitím jemného čistiaceho prostriedku, ktorý by pokožku nesušil. Potom, keď je koža stále mokrá, pokožku vyleštite do 1-2 minút. Po zákroku, uistite sa, že použitie hydratačný krém, ktorý by bol tiež opaľovací krém (aspoň SPF 30). Postupy sa vykonávajú 2-3 krát týždenne.

  Dnes je to jeden z najlepších produktov na trhu. ktorý nielenže umožní omladenie pokožky tváre, ale aj jej jednotnejší tón. 2-3 týždne po použití, je takmer úplné zmiznutie akné, rovnako ako malé povrchové jazvy po akné. Ak máte tenké plytké vrásky, potom si všimnete, že sa znížia do hĺbky a budú menej viditeľné.

 • Najjednoduchšie a najlacnejšie pre domácu mikrodermabráziu -
  bez nákladov. Budete potrebovať 1 polievkovú lyžicu sódy a 1-2 lyžičky. voda. Môžete tiež pridať 1-2 kvapky éterických olejov zo zeleného čaju, levandule ... Urobte tekutú pastu s jedlou sódou a vodou, aplikujte ju na končeky prstov a potom masírujte kožu jemnými kruhovými pohybmi.

  Urobte to 3-5 minút, potom opláchnite teplou vodou. Po zákroku použite toner na vyváženie pH pokožky. Po zákroku sa odporúča použiť hydratačný krém, ktorý má ochranu pred slnkom.

Dúfame, že náš článok: Mikrodermabrázia recenzie - ukázala byť užitočné pre vás!

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár