Lúpanie tvár doma

Lúpanie tváre doma sa líši od profesionálneho peelingu pri nižších koncentráciách účinných látok, čo vám v prípade chyby aplikácie nedovolí spôsobiť nenapraviteľné škody. Nezabudnite, že nesprávny peeling môže viesť k popáleninám na koži tváre a následnému výskytu povrchových jaziev, ako aj hyper-alebo hypopigmentácii kože.

V šupkách sa kyseliny používajú ako aktívne zložky, ktoré znižujú pH kože a regulujú „horenie“ horných vrstiev kože. Profesionálni kozmetológovia dokážu pomerne ľahko zvládnuť hĺbku kožných zmien pri peelingu, vybrať správnu koncentráciu kyseliny a správny čas na peeling pokožky. Ale doma to bude oveľa ťažšie riadiť tieto procesy.

Ak máte záujem o profesionálny peeling tváre v salóne - prečítajte si článok:
→ "Profesionálny peeling na tvár - ceny, metódy, kontraindikácie"

Tvár po peelingu: foto Pred a po

Typy pleťových šupiek -

 • Povrchové lúpanie tvárí -
  v tomto prípade aktívne zložky šúpania prenikajú len do hĺbky povrchovej vrstvy kože - epidermis (obr. 4). Iba tento typ peelingu môže vykonávať nielen kozmetológovia, ale aj doma. Ak chcete získať nielen dobrý, ale aj dlhodobý výsledok - budete musieť postup opakovať raz týždenne, po dobu asi 4-6 týždňov.

  Povrchový peeling tváre vám umožní omladiť povrchovú vrstvu pokožky, čím sa eliminujú účinky starnutia pokožky (vystavenie ultrafialovému žiareniu), aby sa tón pleti stal jednotnejším. Je tiež určený na liečbu akné a malých pigmentačných miest.

 • Stredné a hlboké šupky na tvár -
  pri priemernom peelingu aktívne zložky prenikajú cez epidermis až po stredné vrstvy dermis (obr. 4). Typicky sa tento typ odlupovania uskutočňuje v lokálnej anestézii. Medián peeling na tvár je účinný pri liečbe:
  → významné pigmentové škvrny na koži,
  → senilná keratóza kože, fotostarnutie,
  → povrchové jazvy spôsobené akné,
  → Umožňuje znížiť hĺbku jemných vrások zvýšením množstva novo vytvoreného kolagénu v koži.

  Pomocou hlbokého peelingu, ktorý sa vykonáva len v anestézii alebo lokálnej anestézii, môžete účinne zvládnuť jazvy, jazvy a vrásky. Chemické zložky v tomto peelingu prenikajú do najspodnejších vrstiev dermis.

Je dôležité: Lúpanie tváre domu by malo byť len povrchné, tzn. účinné látky by nemali prenikať hlbšie ako povrchová vrstva kože (epidermis).

Prípravky na povrchový peeling doma - t

Pleťový peeling doma sa najlepšie robí s produktmi na báze alfa- alebo beta-hydroxykyselín, t. určené špeciálne na povrchový peeling a nie na stredné alebo hlboké. Vo výrobkoch na peeling používajú výrobcovia kyseliny pochádzajúce z organických zdrojov, ako sú citrusy, cukrová trstina, vŕbová kôra.

 • Alfa hydroxy kyselina -
  používa sa na povrchový peeling. Najčastejšie sa používa kyselina glykolová, ale môžu sa použiť aj iné ovocné kyseliny: kyselina citrónová, kyselina mliečna, kyselina jablčná a kyselina vínna (táto sa vyrába z hrozna).

  Je potrebné poznamenať, že peeling tváre s kyselinou glykolovou môže byť buď povrch (pri koncentrácii kyseliny 25-40%), alebo médium (pri vyšších koncentráciách). Šupky alfa-hydroxykyselín sú indikované hlavne pre pacientov so suchou a normálnou kožou.

 • Beta hydroxy kyselina -
  Tento typ kyseliny je napríklad salicylová cysta. Beta hydroxy kyseliny majú určité výhody oproti alfa hydroxy kyselinám, pretože majú schopnosť preniknúť hlbšie do pórov kože, čo znamená schopnosť používať nižšie koncentrácie kyseliny (čo znižuje riziko komplikácií)

  Kyselina salicylová má protizápalové vlastnosti, čo znamená, že u ľudí s citlivou pokožkou uprednostňuje jej peeling. Okrem toho, kyselina salicylová je rozpustná v tukoch, a preto šupky na nej založené sú obzvlášť indikované pre ľudí s mastnou pokožkou, v prítomnosti akné na koži.

Profesionálne značky výrobkov na povrchový chemický peeling, obsahujúce alfa a beta hydroxy kyseliny: "MD Forte", "Agera RX", "Skin Obsession", "Dermarmaceutic", "Jan Marini", "LA Peel", "ICP", "Mene & Moy", "Skinceuticals Gel Peels", "Mandel", "Cosmedix", "NeoStrata".

reklama

Príprava na domáci peeling -

 • Vyberte peelingový prípravok -
  berúc do úvahy typ pokožky (suchej alebo mastnej), absenciu alebo prítomnosť akné, úroveň tmavosti pokožky a výsledky, ktoré chcete získať - vyberte prípravok na peeling. Môžete si tiež pripraviť vlastný peeling z produktov, ktoré sú vždy doma (pozri nižšie uvedené recepty).
 • Pripravte kožu na domáci chemický peeling -
  použitím čistiaceho prípravku na tvár - vykonajte exfoliáciu povrchovej vrstvy povrchovej odumretej kože približne 24 hodín pred procesom odlupovania.
 • Vykonajte test na drogách na bezpečnom mieste pokožky -
  Ak používate šupky s vysokým obsahom kyselín alebo alergénne zložky, musíte najprv vyskúšať zloženie na malej ploche kože na predlaktí alebo tesne pod uchom (na vlasovej línii). Testovací roztok nechajte 1 minútu.

  Po 24 hodinách musíte skontrolovať stav pokožky: ak koža vyzerá normálne, môžete prejsť na peeling na pokožke tváre. Ak sa objavia príznaky alergickej reakcie, intenzívne podráždenie alebo začervenanie (mierne začervenanie je normálne), skúste znížiť koncentráciu účinných látok v roztoku na peeling. Potom urobte ďalší test.

 • Čistenie tváre pred chemickým peelingom -
  Použite teplú vodu a len jemný čistiaci prípravok, aby ste zabránili vyschnutiu kože pred zákrokom.
 • Pred aplikáciou peelingu na ošetrenie chemického popálenia týchto citlivých tkanív ošetrujte svoje obočie, očné viečka, nozdry a pery vazelínou.

Domov Peeling: Recepty

Nižšie uvádzame štyri dobré recepty na peeling tváre doma, z ktorých posledný odporúčame zvlášť.

1. Recept na domáci peeling s alfa hydroxy kyselinami -

 • Krok 1 - Zmiešajte 2 polievkové lyžice trstinového cukru a 2 polievkové lyžice citrónovej šťavy, potom pridajte jogurt do misky. Tieto potraviny sú zdrojom kyseliny glykolovej, mliečnej a citrónovej.
 • Krok 2 - Na vyčistenú tvár naneste hrubú pastu (konečky prstov).
 • Krok 3 - ponechajte pastu na tvári po dobu 10-15 minút, potom ju opláchnite studenou vodou.

2. Recept na domáci peeling s beta-hydroxy kyselinami -

Aspirín nie je nič viac ako kyselina acetylsalicylová, ktorá označuje beta hydroxykyseliny. Ale pamätajte, že tento peeling nemožno použiť na alergie na aspirín..

 • Krok 1 - Zmiešajte sódu a vodu v samostatnej nádobe a premiešajte. Tento roztok budete potrebovať na neutralizáciu kyseliny po ukončení procesu odlupovania.
 • Krok 2 - Aspirín (kyselina acetylsalicylová) umiestnite do plytkej misky.
 • Krok 3 - Mix aspirín s citrónovou šťavou, aby sa mierne tenká pasta.
 • Krok 4 - Pastu naneste na tvár očistenú jemnými saponátmi a vyhnite sa tak okoliu okolo očí.
 • Krok 5 - nechajte pastu vyschnúť 10 minút a potom utrite kožu vatovým tampónom namočeným v roztoku neutralizátora sódy a vody.

3. Ovocný peeling s kyselinou glykolovou - t

Budete potrebovať: ananás, papája, obyčajnú želatínu, med (voliteľné). Ovocie olupovanie tváre - recenzie o ňom sú len pozitívne, ale pamätajte, že na dosiahnutie tohto efektu potrebujete postup 6-8 procedúr.

 • Krok 1 - pomocou noža, čistiť ananás a papája, rozrezať ovocie na kúsky, potom pol pohára ananásu a papája kúsky - mix v mixéri do stavu zemiakovej kaše.
 • Krok 2 - Dajte ovocné pyré do malej misy, potom pridajte 2 polievkové lyžice želatíny na pyré. Želatína umožní, aby sa zmes dobre udržiavala na pokožke tváre.
 • Krok 3- Prípadne môžete pridať 1 lyžičku medu.
 • Krok 4- Zemiakovú kašu zohrejte v mikrovlnnej rúre na minútu alebo menej, alebo kým sa želatína nerozpustí. Potom musíte dať zemiakovú kašu do chladničky.
 • Krok 5- keď sa zmes ochladila - môže sa použiť na aplikáciu na tvár. Predtým vyčistite tvár jemným čistiacim prostriedkom. Neaplikujte zmes na oči a pery.
 • Krok 6 - po aplikácii nechajte zmes na koži tváre 10-15 minút.
  Potom sa zmes musí vymyť.

4. Ako urobiť profesionálny glykolový peeling doma -

Budete potrebovať prípravok obsahujúci 30% kyselinu glykolovú. "Skin Obsession 30%", Neodporúčame začať peeling s koncentrovanejšími roztokmi. Zvýšenie koncentrácie by malo byť postupne. Tento produkt je 100% konzistentný s peelingom, ktorý môžete získať v salóne.

Aplikačná schéma -
Na dosiahnutie optimálneho výsledku pomocou povrchových šupiek je nutný priebeh liečby a jeden postup nebude stačiť. Používajú sa prvé 2-3 postupy. "Skin Obsession 30%"ktorý sa aplikuje na pokožku presne 1 minútu. Čas aplikácie lieku na tvár počas nasledujúcich 2-3 procedúr sa môže predĺžiť na 3 minúty. Nasledujúce postupy môžu trvať maximálne 5 minút.

Potom sa musíte rozhodnúť, či ste s výsledkom spokojní. Akonáhle dosiahnete 5-minútovú aplikáciu 30% kyseliny glykolovej - môžete zvýšiť koncentráciu kyseliny glykolovej v peelingu až o 40% kúpou drogy "Skin Obsession 40%", Ďalej sa uskutoční podobné spracovanie ako v prípade 30% kyseliny glykolovej.

Po ukončení peelingu 40% kyselinou môžete opäť zvýšiť koncentráciu kyseliny glykolovej až o 50%. Pamätajte, že roztoky kyseliny glykolovej viac ako 50% sa nedajú používať doma!

Mnohonásobnosť postupov -
Medzi opakovanými zákrokmi by mali uplynúť 2-3 týždne, čo do značnej miery závisí od citlivosti pokožky tváre. Spravidla uvidíte prvé konzistentné výsledky po 4 procedúrach.

Ako udržať tento peeling doma -

 • Krok 1 - vyčistite si tvár jemným čistiacim prostriedkom.
 • Krok 2- pokožku utrite alkoholom na odmasťovanie.
 • Krok 3- Pripravte roztok sódy v samostatnej nádobe, ktorú budete musieť neutralizovať.
 • Krok 4- Rozotrite obočie, pery a nozdry s vazelínou na ochranu pred odlupovacím roztokom.
 • Krok 5- Do sklenenej nádoby nalejte malé množstvo kyseliny glykolovej.
 • Krok 6- pomocou štetca alebo kefy rýchlo aplikujte roztok na kožu, počnúc od čela, pohybom nadol k nosu a brade a potom k lícam a potom k lícam.
 • Krok 7- naneste jeden náter rovnomerne, vyhnite sa aplikácii na oči, pery a krk a zaznamenajte si čas.
 • Krok 8 - Akonáhle uplynie čas, utrite si tvár mäkkou handričkou navlhčenou v roztoku neutralizátora. Po 1 minúte znova utrite tvár. V čase prepláchnutia môže roztok silne stlačiť pokožku. Potom opláchnite pokožku vodou.
 • Krok 9 - osušte pokožku, potom naneste tenkú vrstvu hydratačného oleja, alebo môžete použiť upokojujúcu, vyživujúcu masku.

Čo môžete očakávať v procese glykolového peelingu na tvári -
1)  Koža bude trblietať - to je dobré znamenie! Po 30 sekundách, brnenie, spravidla znižuje, ale to neznamená, že peeling prestal pracovať.
2) V žiadnom prípade by nemal byť bolestivý alebo silne ladený, ale je možné mierne nepohodlie. Ak sa to stane, okamžite vypláchnite roztok neutralizátorom.
3)  Koža môže byť červená, čo je normálne.

Ako sa správať po lúpaní tváre -

Aby ste sa vyhli vedľajším účinkom a komplikáciám, ktoré môžu zahŕňať popáleniny, povrchové jazvy, hyperpigmentáciu, hypopigmentáciu, postupujte podľa týchto pokynov.

Ako sa starať o tvár po povrchovom peelingu -

 • pokožku čistite iba jemnými čistiacimi prostriedkami
 • hydratujú pokožku 2 krát denne,
 • nemôžete odtrhnúť šupinatú pokožku, pretože to môže viesť k depigmentácii kože a dokonca k objaveniu sa malých jaziev,
 • do 4 týždňov sa nemôžete objaviť na slnku bez opaľovacieho krému, inak hrozí riziko hyperpigmentácie (hnedé škvrny na tvári).
 • Ak spozorujete príznaky infekcie alebo zmeny pigmentu, okamžite vyhľadajte lekára.

Ako sa starať o tvár po strednom alebo hlbokom peelingu -

 • v prípade potreby použiť analgetiká (paracetamol alebo nurofen),
 • pokožku očistite teplou vodou a jemnými saponátmi
 • niekoľkokrát denne používajte tenkú vrstvu antibiotickej masti (zvyčajne v balení) na zníženie rizika infekcie;
 • často v procese hojenia môže byť svrbenie znepokojujúce; antihistaminiká mu pomôžu vyrovnať sa,
 • 2 dni po liečbe, choďte na svojho lekára na opätovné vyšetrenie, t
 • vyhnúť sa fyzickej námahe na niekoľko týždňov
 • vyhýbajte sa poškrabaniu pokožky, aby ste predišli riziku zjazvenia;
 • Vyhnite sa priamemu slnečnému žiareniu a používajte opaľovací krém (po hojení kože) po dobu 6 týždňov,
 • Ak spozorujete príznaky infekcie alebo zmeny pigmentu, okamžite vyhľadajte lekára.

Dúfame, že náš článok na tému: Peeling tváre doma - sa ukázal byť užitočný pre vás!

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár