Yuviderm: recenzie, foto pred a po

Juviderm (Juvederm®) je rad kožných plnív na báze stabilizovanej kyseliny hyalurónovej, ktorá sa používa na korekciu hĺbky vrások, nasolabiálnych záhybov, atrofických jaziev, ako aj na zvýšenie objemu pier, tváre a tváre. Výrobca je spoločnosť "Allergan Inc." (USA), známy každému kozmetológovi na lieku Botox®ktorý sa široko používa na korekciu dynamických vrások na čele a rohoch očí.

Výplň Uviderm bol vyvinutý v roku 2000, a už v roku 2006, liek bol schválený FDA (Federálny úrad pre kontrolu kvality liekov v USA) - ako účinný a bezpečný prostriedok pre korekciu kontúry tváre. FDA schválenie - "Juvederm® Ultra a Juvederm® Ultra Plus ", ktoré sú v súčasnosti premenované na" Yuviderm Ultra 3 "a" Yuviderm Ultra 4 ". Okrem týchto foriem uvoľňovania má línia Yuviderm 5 ďalších typov plnív.

Juvederm gél® (v injekčných striekačkách s objemom 1,0 ml) -

Spolu pod obchodnou značkou Juvederm® Vyrobí sa 7 typov plnív, ako aj 2 prípravky na biorevitalizačný postup - "Juvederm Hydrate" (hydrát Uviderm) a "Juvederm Volite" (Uviderm Volayt). Možnosti plniva uvedené nižšie pre túto značku sa budú líšiť v hustote gélu, koncentrácii kyseliny hyalurónovej, oblastiach použitia, ako aj trvaní účinku. V tomto článku vám povieme o optimálnych indikáciách pre použitie každého z týchto produktov.

Formy uvoľňovania plnív Yuviderm® -

 • Juvederm Ultra 2,
 • Juvederm Ultra 3,
 • Juvederm Ultra 4,
 • Juvederm Ultra Smile,
 • Juvederm Volume (Volum),
 • Juvederm Volift (Volift),
 • Juvederm Volbella (Volbella).

Metóda výplní vrások - t

Juviderm sa vloží do kože injekčnou striekačkou a veľmi tenkou ihlou. Navyše, čím je hustota plniva menšia, tým jemnejšia je ihla. Hustšie plnivá môžu byť zavedené do tkaniva iba ihlami o trochu väčším priemerom, ktoré môžu byť bolestivejšie a môžu viesť k rozvoju hematómov o niečo častejšie. Dostupné sú všetky plnivá Uviderm s obsahom 0,3% anestetika lidokaínu. Keď sú vrásky korigované, gél sa vloží do základne každého vráska po celej jeho dĺžke. Takže plnivo, ako keby tlačilo vrásku (obr. 4).

Korekcia hlbokých vrások s výplňou: schéma

Viditeľný výsledok zavedenia plniva uvidíte ihneď po zákroku. V priemere trvá 15 až 30 minút. Konečný výsledok opravy bude však viditeľný až po 24 hodinách. Je to spôsobené tým, že gél kyseliny hyalurónovej v plniciach Uviderm nie je úplne hydratovaný vodou. To znamená, že po zavedení gélu do tkaniva absorbuje trochu viac tekutiny, čo mierne zvýši jeho objem do 24 hodín. Tento bod je obzvlášť dôležité zvážiť pri zvýšení objemu pier.

Korekcia vrások a objemu mäkkých tkanív s liečivom Yuviderm -

Funkcie výplne Juvederm® -

Ako sme povedali vyššie - na výrobu výplní Juvederm® používa stabilizovanú kyselinu hyalurónovú (ha), získanú metódou bakteriálnej fermentácie. Stabilizácia HA by sa mala chápať ako jej chemická modifikácia, v dôsledku čoho sú jednotlivé reťazce jej molekúl "zosieťované" navzájom pomocou chemických väzieb (mostov). Vlastnosti rôznych plnív závisia predovšetkým na počte a frekvencii takýchto väzieb medzi reťazcami molekúl HA a čím viac je, tým hustejšie bude plnivo a čím dlhšie bude jeho trvanie.

Trvanie životného cyklu bežného, ​​tj nie stabilizované molekuly ha - je len 24 až 48 hodín. A tak, aby sa plnivo nezhroutilo takmer bezprostredne po injekcii, reťazce molekúl HA sa podrobia takému "zosieťovaniu". Plnivá, v ktorých bude menší počet väzieb medzi reťazcami HA, budú mať malú hustotu a ich trvanie bude približne 5-6 mesiacov. Patrí medzi ne "Yuviderm Ultra Smile", "Yuviderm Ultra 2". Takéto mäkké plnivá sa používajú na korekciu povrchových plytkých vrások, ako aj na zväčšovanie pier.

Čím viac pripojení je, tým väčšia bude hustota plniva a nižšia jeho elasticita. Napríklad, "Yuviderm Ultra 3" - má priemernú hustotu, a indikácie pre jeho použitie sú vrásky a záhyby strednej hĺbky. Jeho účinok bude 6 až 9 mesiacov. A ešte hustejšie plnivo "Uviderm Ultra 4" - určené na korekciu najhlbších vrások a jeho účinok potrvá až 12 mesiacov (24stoma.ru).

Korekcia vrások a zväčšenie pier s Juvederm® -

reklama

Formy uvoľňujúce plnivo Juvederm® -

Všetky plnivá tejto značky obsahujú 0,3% anestetika lidokaínu, ale koncentrácie kyseliny hyalurónovej v nich sú rôzne a pohybujú sa od 15 do 24 mg / ml. Okrem toho, v závislosti na technológii šitia molekúl HA, môžu byť plnivá tejto značky rozdelené do dvoch typov. Prvá možnosť - drogy série Juvederm® Ultra, ktorý používal tradičnú technológiu šijacích reťazí GC pomocou krížových väzieb.

Druhá možnosť - rad výrobkov Juvederm® Vycross, ktorý využíva inovatívnu technológiu krátkych priečnych väzieb medzi reťazcami molekúl HA. Technológiou Vycross® Uviderm výplne ako Volume, Volift a Volbella sú vykonávané.

1) Juiderm línia plnív® Ultra -

 • Juvéderm® Ultra Smile -
  Toto plnivo sa používa hlavne len na zvýšenie objemu pier a na úpravu kontúry červeného okraja pier. Gél má nízku hustotu, koncentráciu kyseliny hyalurónovej - 24 mg / ml. Vysoká elasticita gélu zaisťuje, že po injekcii nebudete cítiť viac hustých inklúzií vo vnútri pier. Veľkosť ihly - 30G. Trvanie účinku je asi 6 mesiacov. Dostupné v baleniach po 2 injekčných striekačkách (každý s objemom 0,55 ml), náklady na 1 balenie sú približne 9000 rubľov.

 • Juvéderm® Ultra 2 -
  určené na vloženie do stredných vrstiev dermy a môžu vykonávať korekciu povrchových jemných vrások v oblasti očí a okolo úst, ako aj vrásky medzi obočím. Aj táto verzia plniva je vhodná na korekciu obrysu červeného okraja pier. Ak chcete zväčšiť objem pier, mali by ste ho použiť len vtedy, ak plánujete vykonať malú korekciu.

  Značkovacia veľkosť ihly - 30G. Koncentrácia kyseliny hyalurónovej je 24 mg / ml, trvanie účinku je asi 6 mesiacov. Balenie obsahuje 2 injekčné striekačky po 0,55 ml, cena jedného balenia je približne 9 000 rubľov.

 • Juvéderm® Ultra 3 -
  používa sa na korekciu stredných a hlbokých vrások (optimálne - len stredných), nasolabiálne záhyby. Môže sa však použiť aj na zvýšenie objemu lícnych kostí a líčok, ako aj na úpravu kontúry červeného okraja pier. Manuál hovorí, že liek je vhodný aj na zvýšenie objemu tela pier, je to pravda, ale veríme, že pre tieto účely je ešte lepšie použiť prvú verziu tohto plniva (pozri vyššie). Značkovacia veľkosť ihly - 27G.

  Gél má priemernú hustotu a elasticitu, môže sa vstrekovať do strednej a hlbokej vrstvy dermis. Koncentrácia kyseliny hyalurónovej je 24 mg / ml. Trvanie účinku je už od 6 do 9 mesiacov, čo je zabezpečené jeho vyššou hustotou v porovnaní s predchádzajúcimi variantmi plnív. Uvoľňovanie formy - každé balenie obsahuje 2 injekčné striekačky s objemom 1,0 ml. Náklady na 1 balík je asi 11.000 rubľov.

 • Juvéderm® Ultra 4 -
  V porovnaní s predchádzajúcimi verziami plnív Yuviderm Ultra 4 má ešte väčšiu hustotu gélu. Liek sa má podávať len v hlbokých vrstvách dermis. Indikácie na použitie - korekcia hlbokých vrások, nasolabiálnych záhybov, ale v zásade sa dajú úspešne použiť na zvýšenie objemu lícnych kostí. Obsahuje 24 mg / ml kyselinu hyalurónovú, veľkosť ihly - 27G. Trvanie účinku je 12 mesiacov. Forma uvoľnenia - balenie obsahuje 2 injekčné striekačky s objemom 1,0 ml. Náklady na 1 balík - od 11 500 rubľov.

2) Linka výplní Uviderm technológie Vycross® -

 • Juvéderm® Volbella -
  Je určený na vloženie do povrchovej a strednej vrstvy dermis pomocou 30G ihly alebo kanyly rovnakej veľkosti. Obsahuje 15 mg / ml kyseliny hyalurónovej. Liek je určený na korekciu povrchových vrások na čele, okolo úst, ako aj zvýšenie objemu pier a korekciu ich kontúry. Yuviderm Volbella vyrobený technológiou Vycross®Trvanie účinku je približne 12 mesiacov. Balenie obsahuje 2 injekčné striekačky po 1,0 ml, cena 1 balenia je približne 16 000 rubľov.
 • Juvéderm® Volift -
  Je určený na vsunutie do hlbokých vrstiev dermis pomocou ihiel veľkosti 30G alebo pomocou kanyl 25, 27 alebo 30G. Hlavnú oblasť použitia - mierne a hlboké vrásky a nasolabiálne záhyby, možno použiť na úpravu objemu a kontúry pier. Obsah kyseliny hyalurónovej je 17,5 mg / ml. Yuviderm Volift vyrába technológia Vycross®Trvanie účinku je do 15 mesiacov. Uvoľňovacia forma - balenie obsahuje 2 injekčné striekačky po 1,0 ml, cena 1 balenia je približne 16 000 rubľov.
 • Juvéderm® Voluma -
  je určený na zavedenie do hlbokých vrstiev dermis, alebo v blízkosti periostu. Liečivo sa podáva pomocou 27G ihly alebo kanyly. Koncentrácia kyseliny hyalurónovej je 20 mg / ml. Yuviderm Volyuma vyrobený technológiou Vycross®Trvanie účinku je do 18 mesiacov. Používa sa výhradne na dodanie objemu mäkkým tkanivám tváre na lícach a lícnych plochách. Uvoľňovacia forma - balenie obsahuje 2 injekčné striekačky po 1,0 ml, cena 1 balenia je približne 16 000 rubľov.

Je dôležité: koncentrácia kyseliny hyalurónovej nemôže byť kritériom, pokiaľ ide o trvanie účinku liečiva. Ak napríklad porovnáte jeden z plničov Restylane® s obsahom GK 20 mg / ml - s akýmkoľvek plnivom línie Juvederm® Ultra s obsahom 24 mg / ml, potom môžete prísť k chybnému záveru, že druhá ochranná známka bude mať dlhšie trvanie účinku. To nie je pravda. Trvanie pôsobenia plnív do značnej miery závisí od počtu a typu väzieb medzi reťazcami HA, ktoré vznikajú v procese jeho chemickej modifikácie.

Biorevitalizácia Yuviderm Hydrate: recenzie

Biorevitalizačná technika umožňuje predĺžiť mladosť pokožky v dôsledku zavedenia terapeutických zložiek do pokožky. Ako hlavná zložka takýchto činidiel sa najčastejšie používa nenaviazaná kyselina hyalurónová (natívna). Allergan Inc. vyrába 2 lieky, ktoré možno použiť na biorevitalizáciu - to je "Juvederm Hydrate" a "Juvederm Volite".

1. Droga Juvederm® Hydrát -

Yuviderm Hydrate je gél na báze natívnej (tj neviazanej) kyseliny hyalurónovej iného ako živočíšneho pôvodu. Liečivo obsahuje kyselinu hyalurónovú - 13,5 mg / ml, ako aj manitol - 9 mg / ml. Ako sme uviedli vyššie, životný cyklus molekúl natívnej kyseliny hyalurónovej je len 24 až 48 hodín, t.j. Počas tejto doby sa obsah HA v koži vráti do pôvodného stavu. Manitol je antioxidant, ktorý mierne spomaľuje rýchlosť rozpadu reťazcov HA, takže liek bude trvať o niečo dlhšie.

Indikácie pre použitie - potreba rýchlo zlepšiť vlhkosť a do určitej miery - pružnosť kože, napríklad po dlhom pobyte na slnku, po vystavení nepriaznivým meteorologickým a toxickým faktorom u fajčiarov. Tento účinok sa vyvíja v dôsledku skutočnosti, že zvýšená koncentrácia HA vedie k nasýteniu dermis vodou, ako aj k aktivácii funkcie endoteliocytov. Zlepšenie funkcie týchto buniek stimuluje angiogenézu a zlepšuje prekrvenie kože.

Úvod Technika -
Liečivo sa podáva s použitím série mikroinjekcií - do hĺbky, kde epidermis prechádza do povrchovej vrstvy dermis. Body vpichu ihly sú vo vzdialenosti 3 mm od seba, objem injekčného roztoku pri každej injekcii je 0,01 ml. Tradične, lekári odporúčajú 3-4 postupy (s prestávkou 3-4 týždne medzi nimi). Náklady na 1 striekačku Yuviderm hydrát biorevitalizácia - cena 4000 rubľov za 1,0 ml. Náklady na postup na klinike bude najmenej 10 000 rubľov.

Mali by ste pochopiť, že Juviderm Hydrate pre biorevitalizáciu kože nie je schopný ovplyvniť obsah kolagénu v koži, a preto nie je prostriedkom nápravy vrások. Nasýtenie pokožky vodou však môže viesť k zvýšeniu hrúbky kože, ktorá však spôsobuje mierny vyhladzujúci účinok na vrásky. Účinok zvýšenia elasticity kože tiež nastáva v dôsledku zvýšenia obsahu vody v dermis a zlepšenie vzhľadu pokožky nastáva najmä v dôsledku zlepšenia jej prekrvenia.

→ Oficiálne pokyny pre Juvederm Hydrate

2. Droga Juvederm® Volite -

Gel Uviderm Volayt je vydávaný od roku 2017. Od hydrátu Juviderm sa líši tým, že sa vyrába na báze zosieťovanej kyseliny hyalurónovej iného ako živočíšneho pôvodu. Z tohto dôvodu má kombinovaný účinok - môže sa použiť ako plnivo na vyplnenie povrchových vrások a ako prostriedok na zvýšenie hydratácie a pružnosti pokožky. V druhom prípade sa zavádza radom mikroinjekcií 1 krát za 9 mesiacov, ale tu treba poznamenať, že natívny nenaviazaný HA má omnoho silnejší zvlhčujúci účinok ako ten, ktorý je s ním spojený. Jedinou výhodou je, že liek nevyžaduje priebeh liečby z niekoľkých injekcií.

Obsah kyseliny hyalurónovej v nej - 12,0 mg / ml, tiež obsahuje 0,3% anestetika lidokaín. Veľkosť ihly 32G. Gél sa vstrekuje do stredných vrstiev dermis. Liek bol schválený na podanie do tváre a krku, ale v zásade sa môže použiť v dekolte a rukách. Nezávislé klinické štúdie o účinnosti lieku v súčasnosti nie sú k dispozícii. Štúdia vykonaná výrobcom s účasťou 131 ľudí však ukázala, že zlepšenie stavu kože bolo pozorované po 1, 4 a 6 mesiacoch. Tento liek považujeme len za marketingový produkt, ktorý nie je vhodný pre biorevitalizačné postupy.

Čítanie výsledkov publikovaných spoločnosťou, nie je vôbec jasné, či liek bol použitý ako plnivo alebo ako biorevitalizant, čo presne znamená zlepšenie (bolo to vyhladenie vrások, zvýšenie elasticity alebo zlepšenie vzhľadu kože). Najdôležitejšou vecou je, že zverejnené informácie nemajú objektívne kritériá pre jeho účinnosť. Napríklad porovnanie obsahu kyseliny hyalurónovej vo vzorkách kože odobratých pred injekciou a 1, 3 a 6 mesiacov po ich podaní možno považovať za objektívne kritérium. Náklady Yuviderm Volayt - od 13 000 rubľov na balenie (2 injekčné striekačky po 1,0 ml). Náklady na zákrok na klinike budú minimálne 13 000 rubľov na 1,0 ml.

→ Oficiálna príručka používateľa Juvederm Volite

Juviderm Hydreyt a Juviderm Volight injekcie: video

Keď sa pozeráte na prvé video - venujte pozornosť hĺbke ponorenia ihly. Podľa pravidiel by mal byť Juviderm Hydrate vstreknutý do hĺbky, v ktorej epidermis prechádza do horných vrstiev dermis. Je možné vidieť, že v miestach, kde lekár vloží striekačku príliš hlboko - dochádza k vaskulárnemu poraneniu. V tomto prípade je riziko krvácania vyššie a doba hojenia sa zvyšuje. Po injekcii Juviderm Hydrate budú malé papuly viditeľné na koži 3-4 dni.

Komplikácie po biorevitalizačných postupoch sú pomerne zriedkavé a jeden z najnepríjemnejších je spojený s individuálnou kožnou reakciou na poškodenie kože v dôsledku injekcií. Môžete ľahko nájsť na internete recenzie pacientov, ktorí opustili sotva znateľné hrbole na koži v mieste vpichu. Liečebný mechanizmus je aktivovaný pre akékoľvek poškodenie kože, u niektorých pacientov sa to deje s prvkami fibrózy. Preto u pacientov, ktorí majú dokonca menšie kožné lézie s tvorbou jaziev, je tento postup najvhodnejší.

Recenzia biorevitalizačného postupu -

O biorevitalizácii Yuviderm Hydrate recenzia bude závisieť na veľkosti vašich očakávaní. Ak je vaším cieľom rýchlo zlepšiť vzhľad pokožky a urobiť ju žiarivejšou (zlepšiť farbu, dokonca aj trochu odľahčiť), alebo chcete spomaliť starnutie pokožky, potom budete určite spokojní. Ak potrebujete expresné zdvíhanie alebo zmenšovanie vrások, potom tieto lieky nie sú na to vhodné.

Ale neverte, že kozmetológovia, ktorí sú v zhone predať postup - budú inzerovať ako liek na vrásky, alebo že to pomôže zvýšiť obsah kolagénu v koži. Mono-prípravky kyseliny hyalurónovej (neobsahujúce peptidy, komplexy DNA-RNA alebo DMAE) nie sú schopné stimulovať funkciu fibroblastov a syntézy kolagénu. O tomto si môžete prečítať v článku o biorevitalizácii na nižšie uvedenom odkaze. Ale dobre stimulujú prekrvenie pokožky, ako aj saturujú pokožku vlhkosťou, ktorá zvyšuje jej objem a zlepšuje elasticitu pokožky.

Aby sme to zhrnuli, liek Yuviderm Hydrate obsahujúci iba 13 mg / ml kyseliny hyalurónovej (čo zodpovedá 1,3%) - podľa nášho názoru je vhodný len pre pacientov vo veku približne 25 rokov na vykonávanie jednotlivých postupov na prevenciu fotostarnutia a starnutia súvisiaceho s vekom, alebo ak ste opálený na slnku, alebo v zime, pokožka pokožky suchá z ústredného kúrenia. U pacientov vo veku 26-35 rokov sa domnievame, že vyššie koncentrácie GK budú vhodnejšie - už okolo 1,8-2,0%.

U pacientov kategórie 35+, ktorí zvyčajne už potrebujú expresné zdvíhanie pokožky a redukciu hĺbky vrások - Uviderm Hydrate nepomôže s ničím iným, než s malým zlepšením farby pleti. Но и в этом случае его нужно применять курсом из 3-4 процедур. Для пациентов 35+ для лифтинга кожи, уменьшения морщин необходимы прежде всего такие компоненты как ДМАЭ или ДНК-РНК-комплексы. Подробнее о проведении процедур биоревитализации с использованием таких препаратов читайте по ссылке ниже.

→ Биоревитализация и типы старения

Je dôležité: препараты с гиалуроновой кислотой подходят для процедур биоревитализации только у пациентов с мелко-морщинистым типом старения кожи лица. Ak začnete používať GK na deformáciu / edematózny typ starnutia pokožky, len zhoršujete opuch a deformáciu tváre. Preto je u pacientov s deformačným typom starnutia v prvom rade vždy lymfatická drenáž okolo tváre, spolu s biorevitalizantmi na báze komplexov DNA-RNA, DMAE, a až na konci liečby zo 4-5 procedúr môžu pridať malé koncentrácie HA. drogy (a to nie je viac ako 0,3-0,5%).

Na základe vyššie uvedeného odkazu sa môžete zoznámiť s nezávislými klinickými štúdiami, ktoré ukazujú, že injekcie mono-liečiv kyseliny hyalurónovej (alebo s dodatočným obsahom vitamínov) - nevedú k zvýšeniu obsahu kolagénu. Tieto údaje sa získali analýzou histologických vzoriek kože odobratých pred a niekoľko mesiacov po injekcii. Jediná vec, ktorá bola objavená - mierne zvýšenie obsahu kolagénu sa vyskytuje len v miestach, kde ihla poškodí kožu počas injekcie. tj Nie je to spôsobené kyselinou hyalurónovou, ale liečebnými mechanizmami poškodenej kože. Mimochodom, tento princíp je využívaný technikami laserového omladenia kože.

→ Omladenie pokožky pomocou Fraxelových laserov

Yuviderm: cena za 1,0 ml

Pri injekcii Juvidermu sa cena vypočíta na základe množstva potrebného gélu. Nižšie uvedené ceny sú založené na 1,0 ml gélu -

 • Juvéderm® Ultra 2 - od 12 000 rubľov.
 • Juvéderm® Ultra 3 - od 13 000 rubľov.
 • Juvéderm® Ultra 4 - od 13 500 rubľov.
 • Juvéderm® Voluma - od 14 500 rub.
 • Juvéderm® Volbella - od 14 500 rub.
 • Juvéderm® Volift - od 14 500 rub.
 • Juvéderm® Hydrát - od 9000 rubľov.
 • Juvéderm® Volite- od 13 000 rubľov.

Bezpečnosť a opatrenia -

Použitie Juvedermu na kozmetické účely schválila FDA (najprestížnejšia organizácia na kontrolu kvality v USA). Tento liek má veľmi vysoký bezpečnostný profil, ale nemal by sa používať u pacientov, ktorí sú vážne alergickí na čokoľvek. Tiež nemôžete vstúpiť do gélu v mäkkých tkanivách tváre, v ktorých je v súčasnosti aktívny zápalový proces. Yuviderm by mal pacientovi podávať len lekár av žiadnom prípade - opatrovateľský personál.

Najčastejšie vedľajšie účinky sú: hematómy, začervenanie, bolesť, tvrdosť mäkkých tkanív tváre v mieste vpichu injekcie, opuch, hrudky, svrbenie kože. Väčšina vedľajších účinkov netrvá dlho a nemá výrazný prejav, miznú v priebehu maximálne 7 dní. Existujú však aj také komplikácie ako granulomy, ktoré sa vyskytujú v mäkkých tkanivách ako reakcia organizmu na cudzie teleso. Toto je závažná komplikácia, ktorá vyžaduje injekciu enzýmu, ktorý rozkladá plnivo, ako aj použitie tabletovaných kortikosteroidov. Dúfame, že náš článok bol pre vás užitočný!

Autor: maxilofaciálny chirurg Kamenský KV, ktorý má pokročilý výcvik v oblasti kontúrových plastov, botulotologickej terapie, mezoterapie, biorevitalizácie.

Pozrite si video: Juvederm rejuvenation w Before & After Pictures (Marec 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár