Restylane: recenzie liekov

Restylane® - Ide o dermálnu výplň na báze stabilizovanej kyseliny hyalurónovej, ktorá sa používa na vyhladenie vrások a záhybov, na korekciu atrofických jaziev, ako aj na zvýšenie lícnych kostí, líc a objemu pier. Výrobca - spoločnosť "Q-Med" (Švédsko), ktorá je zase súčasťou farmaceutickej spoločnosti "Galderma", ktorá sa špecializuje na vývoj a predaj liekov pre dermatológiu.

Liek bol vyvinutý v roku 1996. V roku 2003 bol schválený FDA (Federal Bureau of Pharmaceuticals Quality Control v USA) - ako účinný a bezpečný prostriedok na nechirurgické zdvíhanie tváre a krku. K dnešnému dňu, Restilane® jedna z troch najobľúbenejších plnív na báze kyseliny hyalurónovej - spolu so značkami ako Juvederm® a Belotero®.

Gel Restylane® (v injekčných striekačkách s objemom 1,0 ml) -

Pod značkou Restylane® K dispozícii je niekoľko typov plnív, ktoré sú určené na korekciu rôznych oblastí tváre. Okrem klasického plniva Restylane® - existuje niekoľko ďalších foriem: 1) „Restylane® Perlane ", 2)" Restylane Lip Volume ", 3)" Restylane Sub-Q ", ale okrem vrások, Q-Med tiež vyrába ďalšie dva lieky určené pre biorevitalizačné postupy - Restylane Vital a Restyline Vitálne svetlo. “Budeme diskutovať o všetkých ich funkciách podrobne nižšie.

Ako Restylane účinkuje® -

Plnivá Restylane® Vyrába sa z kyseliny hyalurónovej iného ako živočíšneho pôvodu, získanej spôsobom bakteriálnej fermentácie. Normálne je životný cyklus molekúl kyseliny hyalurónovej (HA) len 24-48 hodín a aby sa gél rýchlo nerozpadol - reťazce molekúl HA, ktoré sú jeho súčasťou, podliehajú chemickej modifikácii. To vedie k tvorbe chemických väzieb medzi jednotlivými reťazcami HA, ktoré, ako bolo, „šijú“ oddelené reťazce dohromady. Takýto HA sa nazýva stabilizovaný a dlho sa nezhrožuje (od 6 do 12 mesiacov).

Ako vyzerá gél kyseliny hyalurónovej?

Spôsob aplikácie -

Gel Restylane sa vloží pomocou injekčnej striekačky a veľmi jemnej ihly. Výrobca vyrába každú formu Restylanu s obsahom anestetika lidokaínu 0,3% alebo bez neho. Tento okamih budete musieť skontrolovať u lekára. Ak plnivo neobsahuje anestetikum, pred zákrokom sa vyžaduje lokálna anestézia. Na odstránenie vrások sa gél vstrekuje do strednej alebo hlbokej vrstvy pokožky (na spodnej strane každého vráska, po celej dĺžke). Tak, výplň, ako by tlačí vrásku von.

Korekcia hlbokých vrások s výplňou: schéma

Účinok Restylane gélu je zrejmý bezprostredne po zákroku, ktorého trvanie je od 15 do 30 minút. Konečný výsledok však uvidíte až po 24 hodinách. Ide o to. že Restylane označuje plnivá, ktoré nie sú úplne hydratované vodou, a preto sa po zavedení do tkaniva v priebehu prvého dňa stále mierne expanduje a absorbuje vodu. Tento bod je veľmi dôležité zvážiť najmä pri nastavovaní objemu pier.

Restylane sa postupne zrúti a mizne a nezanecháva stopy. Preto na udržanie výsledkov budete musieť urobiť opakované injekcie gélu. Frekvencia injekcií závisí od typu zavedeného plniva. Po injekcii restylánu® a Restylane® Lip - účinok trvá 6 mesiacov (alebo o niečo viac). Po injekcii restylánu® Perlane - účinok trvá 8-9 mesiacov a Restylane® Sub-Q - trvanie výsledku bude asi 10-12 mesiacov.

Restylane: fotografia pred a po zákroku

reklama

Hlavné formy uvoľnenia Restylane -

Nižšie podrobne opisujeme hlavné formy uvoľňovania a ich charakteristiky. Teraz kozmetické kliniky ponúkajú širokú škálu rôznych typov dermálnych výplní, a dúfame, že nižšie uvedené informácie vám umožnia správne vybrať typ intradermálnej výplne a pochopiť, ako sa líšia. Nižšie si môžete prečítať a recenzie na Restylane.

1. Plnivá Restylane® a Restylane® Perlane -

Klasický Restylane® - Jedná sa o pomerne hustý, málo elastický gél. Jeho hustota je určená tým, že sa skladá z gélovitých častíc strednej veľkosti v množstve 100 000 častíc v 1 ml (častice by mali byť chápané ako spojené reťazce kyseliny hyalurónovej). Veľkosť každej častice je 250 mikrometrov. Napríklad ešte hustejšia Restylane-Perline® - pozostáva z 10 000 častíc s väčšou veľkosťou - 1000 mikrónov. Obsah kyseliny hyalurónovej v oboch plnivách je 20 mg / ml.

Rôzne plnivá môžu obsahovať rôzne množstvá kyseliny hyalurónovej (napríklad od 18 do 26 mg / ml). Ale na základe informácií, ktoré Restylane® obsahuje 20 mg / ml kyseliny hyalurónovej a Juvederm® 24 mg / ml - nemožno dospieť k záveru, že účinok posledného plniva bude dlhší. Trvanie výplňového efektu vo veľkej miere nie je ovplyvnené koncentráciou, ale typom chemickej modifikácie HA a typu väzbovej látky (v Restyline je táto látka BDDE).

Toto pravidlo platí, ak sa pokúšate porovnať výplne od rôznych výrobcov, pretože každá z nich využíva mierne odlišné technológie na stabilizáciu kyseliny hyalurónovej. Ak však porovnáme líniu výplní jedného výrobcu, potom skutočne - viac GK bude obsiahnutých vo viac hustých štruktúrnych výplniach, ktoré si zachovajú svoj účinok dlhšie (ako v mäkkých výplniach s vysokou elasticitou).

Indikácie pre použitie Restylane® -

Classic Restylane je ideálnym plnivom na odstránenie stredne hlbokých vrások, korekciu nasolabiálnych záhybov, bábkových vrások, defektov nosa a brady, akné-atrofických jaziev a zdvíhania špičky nosa. Môže sa tiež použiť na zvýšenie objemu lícnych kostí. Napriek tomu, že nie je vhodný na zvýšenie objemu tela pier - môže byť použitý na vytvorenie obrysu červeného okraja pier vo forme "Snehulienka" alebo "Amorova luka".

Na druhej strane, hustejšie plnivo Restylane® Perlane - mal by sa používať len na korekciu hlbokých vrások. Ak porovnáte tieto dermálne výplne s ostatnými, potom podľa ich vlastností na Restylane® veľmi blízko "Yuviderm Ultra 3" a Restylane® Perlane - "Yuviderm Ultra 4". Všetky sú veľmi kvalitné, ale ich cena je veľmi odlišná. Napríklad, 1,0 ml Restylane Cosmetic Clinic kúpi injekčnú striekačku za 6000 rubľov a kúpna cena za 1,0 ml injekčnú striekačku Ultra Juicem Ultra 3 alebo 4 je už 11 000 rubľov. Konečné náklady na službu sa preto budú líšiť.

2. Restylane® Sub-Q -

Gel Restylane Sub-Q sa používa na korekciu kontúr tváre a krku, umožňuje zvýšiť objem lícnych kostí, líc a brady. Pridá objem do tých oblastí tváre, kde bola znížená hrúbka kožnej vrstvy kože alebo podkožného tuku. Zo všetkých typov Restylane je toto plnivo najhustejšie, čo je zabezpečené jeho retikulárnou (retikulárnou) štruktúrou a veľkým počtom väzieb medzi reťazcami kyseliny hyalurónovej.

Dostupné v injekčných striekačkách s objemom 2,0 ml. Kúpna cena injekčnej striekačky s objemom 2,0 ml je asi 12 000 rubľov pre kozmetickú kliniku. To znamená, že cena na klinike bude za túto sumu minimálne 18 000 rubľov. Treba poznamenať, že táto verzia gélu obsahuje anestetikum lidokaín a jeho trvanie bude najdlhšie (v porovnaní so všetkými ostatnými možnosťami plničiek tohto výrobcu) a bude od 10 do 12 mesiacov.

3) Objem Restylane Lip ® -

Táto možnosť sa používa špeciálne na zvýšenie objemu pier alebo na korekciu ich kontúry. Schválené pre osoby staršie ako 21 rokov. Upozorňujeme na skutočnosť, že na zvýšenie objemu pier sú vždy potrebné mäkšie plnivá s vysokou elasticitou. Injekcie hustejších plnív môžu spôsobiť, že vo vašich perách budete cítiť viac hustých útvarov (gélové ostrovy) a vaše pocity nebudú prirodzené. Plnivá strednej hustoty však môžu korigovať obrys červeného okraja pier.

Na zvýšenie objemu pier je teda možné použiť len objem na pery Restylane a na korekciu obrysu červeného okraja, čím sa získa elegantná línia „Snehulienka“ - môžete použiť rovnaký gél a klasický plnič Restylane®, Cena sa skladá z kúpnej ceny 1 injekčnej striekačky s objemom 1,0 ml (cca 8000 rubľov) + prirážka na kliniku v regióne 4-6 tisíc rubľov.

V Európe na rok 2019 je k dispozícii väčší počet typov výplní od tohto výrobcu, než sú zastúpené v Rusku. Napríklad existuje taká forma uvoľnenia ako "Restylane Touch", určená na odstránenie najmenších vrások v rohoch očí, povrchových vrások na čele. tj Ak potrebujete opravu tohto typu vrások, budete si musieť vybrať výrobky od iného výrobcu, napríklad mäkké výplne Yuviderm Ultra 2 alebo Belotero Soft.

Injekcia Restylane: Video

Restylane: recenzie

Produktová rada Restylane Contour Plastic® - jedná sa o veľmi kvalitné výrobky s vynikajúcim pomerom cena / kvalita. Ako ste už pochopili, môžete si ich bezpečne vybrať, ak potrebujete korekciu stredných alebo hlbokých záhybov a vrások. V spoločnosti Restylane možno prehľady lekárov zhrnúť do nasledovných informácií: je to bezpečné, jeho podávanie je ľahké kontrolovať, čo vám umožňuje dosiahnuť dobré výsledky. To je to, čo robí tento výplň jedným z najobľúbenejších v USA a Európe, aj keď treba poznamenať, že každý rok sa objavuje stále viac a viac podobných výrobkov dobrej kvality.

Okrem toho, tento výrobca je jedným z mála laboratórnych testov svojich produktov pre obsah zvyškového proteínu. Faktom je, že takmer všetky plnivá sa dnes vyrábajú spôsobom bakteriálnej fermentácie, a preto pri nedostatočnom stupni čistenia môžu mať malé množstvo bakteriálnych proteínov, ktoré môžu u niektorých pacientov spôsobiť alergické reakcie.

Ďalšou vlastnosťou je technológia extrúzie gélu cez špeciálny filter, ktorý umožňuje dosiahnuť prítomnosť gélových častíc v gélovej kompozícii s presne určenou veľkosťou (napríklad 250 alebo 1000 mikrónov), čo umožňuje získať presne požadovanú hustotu a elasticitu gélu. Napríklad iní výrobcovia plnív pozostávajú z gélovitých častíc s náhodnou veľkosťou a tvarom. Podľa niektorých autorov to môže viesť k nerovnomernej rýchlosti degradácie gélu kyseliny hyalurónovej v tkanivách.

Je dôležité: Musíte pochopiť, že plnivá nie sú všeliek, a to je len dočasné riešenie problému vrások a záhybov. Plnivá kyseliny hyalurónovej nevedú k tvorbe nového kolagénu, a akonáhle sa gél v tkanivách zrúti, vrásky sa vracajú. Neverte, že reklamné predmety, kde hovoria, že zavedenie výplní kyseliny hyalurónovej stimuluje produkciu kolagénu alebo viditeľne zvlhčuje pokožku. Žiadna zo závažných klinických štúdií (v ktorých sa odoberali vzorky kože pred a po zákroku) nevykazovala vo väčšej miere ako v prípade štatistickej chyby zvýšenie kolagénu v dermis.

Doteraz existuje presvedčivý dôkaz tvorby nového kolagénu v miestach vpichu výplní. Tento dôkaz však nie je relevantný pre plnivá založené na kyseline hyalurónovej. Napríklad sa dokázalo, že proces neokolagenogenézy prebieha po zavedení plniva "Sculptra", pozostávajúceho z mikrosférických častíc kyseliny poly-L-mliečnej. Okrem toho účinok zavedenia tohto plniva je porovnateľný s účinkom plastickej chirurgie. Mimochodom, výplň Sculptra vyrába Galderma®Q-Med, ktorý produkuje Restylane. tj v zásade majú jedného výrobcu.

Tvorba kolagénu tiež spôsobuje, že plnivo "Radiesse" pozostáva z mikrosférických častíc hydroxyapatitu vápenatého suspendovaného v géli. Okrem toho viditeľný účinok po použití takýchto liekov trvá približne 24 mesiacov. Viac informácií o rôznych typoch plnív na korekciu vrások a záhybov nájdete na nižšie uvedenom odkaze. Plnivá kyseliny hyalurónovej sú však zlatým štandardom na korekciu vrások. Hoci tento štandard je viac komerčných nehnuteľností - vzhľadom na jednoduchosť postupu, nie je potrebné žiadne vybavenie alebo drahé školenia lekára, rovnako ako vzhľadom k malému počtu vedľajších účinkov.

→ Klasifikácia výplní pre korekciu tváre

Restylane Vital: recenzie

Švédska spoločnosť "Q-Med" vyrába nielen plnivá na plnenie vrások, ale aj rad produktov na biorevitalizáciu kože nazývaných Restylane® Skinboosters. Obsahuje 2 lieky: 1) Restylane Vital - pre zrelú pleť s príznakmi starnutia, 2) Restylane Vital Light - na prevenciu starnutia mladej pokožky. Až donedávna malo každé z týchto liečiv dve formy uvoľňovania: 1,0 ml v injekčných striekačkách a 2,0 ml vo forme špeciálnych injekčných liekov.

Špeciálne injektory boli vhodné, pretože umožňovali dávkovanie lieku automaticky, pričom sa vykonala séria 200 mikroinjekcií s objemom 10 ul. Pre rok 2019 už tento formulár nie je k dispozícii, ale stále je k dispozícii u mnohých dodávateľov. V krátkom čase budú teda Restylane Vital a Restylyn Vital Light dostupné iba v injekčných striekačkách s objemom 1,0 ml (s lidokaínom alebo bez neho).

Obaly Restylane® Skinboosters VITAL -

Funkcia Restylane Vital a Vital Light -

Treba poznamenať, že tieto lieky sú veľmi odlišné od väčšiny všetkých ostatných biorevitalizantov. Väčšina týchto liečiv používa takzvanú "natívnu" kyselinu hyalurónovú, ktorej molekuly nie sú navzájom zosieťované chemickými väzbami. Toto CC sa tiež nazýva "nestabilizované". Molekuly natívnej HA majú krátky životný cyklus: polčas 50% molekúl je 24 hodín, zvyšok sa zničí v nasledujúcich 24-48 hodinách.

Terapeutický účinok injekcií s natívnou HA teda bude pôsobiť na kožu celkovo približne 3 dni. HA počas tejto doby zvýši obsah vlhkosti v koži, ako aj zvýši aktivitu endotelových buniek, čo zlepší zásobovanie pokožky krvou. Ak vezmeme do úvahy krátke časové obdobie, toto poskytne unavenej pleti pokojný vzhľad (napríklad po nadmernom vystavení slnku) - nedá sa však hovoriť o stimulácii produkcie kolagénu alebo zvýšenej pružnosti pokožky.

Restylane Vital a Restylane Vital Light sa líšia od iných prípravkov kyseliny hyalurónovej používaných na biorevitalizáciu tým, že neobsahujú nestabilizovaný GK, ale stabilizovaný HA vo forme vysoko elastického gélu so slabo exprimovanou retikulárnou sieťovou štruktúrou. tj sú trochu podobné plnidlám na plnenie vrások, ale nevedú k zvýšeniu objemu kože v mieste vpichu injekcie. Po zavedení Restylane Vital do pokožky sa gél rozpadne rýchlejšie ako u tradičných plnív, čím uvoľní aktívne molekuly HA za približne 3-4 týždne.

Trvanie liečby bude závisieť od stavu kože, zvyčajne sa však odporúčajú 3 procedúry, medzi ktorými je prerušenie 3-4 týždne. Nižšie uvádzame vlastnosti každého lieku -

 • Restylane Vital -
  obsahuje 20 mg / ml stabilizovanej kyseliny hyalurónovej iného ako živočíšneho pôvodu. K dispozícii v 2 verziách - s obsahom 0,3% anestetika lidokaínu alebo bez neho. Je určený na použitie pre zrelú pleť s výraznými prejavmi fotenia, ako aj na zníženie elasticity kože, deformácie kontúr tváre, suchosti a zvýšenej mastnej pokožky. Liek sa vstrekuje do stredných vrstiev dermis.

 • Restylane Vital Light -
  obsahuje 12 mg / ml stabilizovanej kyseliny hyalurónovej iného ako živočíšneho pôvodu. K dispozícii v 2 verziách - s obsahom 0,3% anestetika lidokaínu alebo bez neho. Poukazuje sa na použitie pre mladšiu pokožku, aby sa zabránilo fotodamácii kože, ako aj jej rýchlemu zotaveniu po toxických alebo invazívnych účinkoch (na zníženie účinkov fajčenia, po metódach chemického peelingu alebo laserového leštenia kože).

  Na rozdiel od predchádzajúceho, tento liek môže byť už použitý v oblastiach s tenšou pokožkou - v bočných rohoch očí, v oblasti dekoltu, na krku av rukách. Injekčná technika je rovnaká pre Vital aj Vital Light - na tento účel je možné použiť viac mikroapunkčných (napazh) techník, povrchových papúl, lineárnych a ventilátorových techník.

Injekčná technika Restylane® Vital: video

Biorevitalizácia Restiline Vital: recenzie

V sérii Restylane Vital sú hodnotenia pozitívne aj negatívne a všetko bude závisieť od toho, či váš kozmetológ vytvoril vysoké očakávania. Ak chcete predať biorevitalizačný postup, kozmetológovia často klamú pacientov, sľubujú im, že stimulujú produkciu nového kolagénu a znižujú hĺbku vrások, aj keď to jednoducho nie je možné. Áno, vaša pleť môže byť žiarivejšia, zvlhčená, minimalizovať účinky fotodamácie slnečným žiarením, spomaliť tvorbu vrások, ale to je všetko.

Restylane Vital je podľa nášho názoru vhodný pre pacientov v kategórii do 35 rokov a Restylane Vital Light - do 25 rokov. Ale za predpokladu, že vaša pokožka nemá potrebu expresného zdvíhania a znižovania hĺbky vrások. Tieto lieky nebudú fungovať, ak potrebujete intenzívne omladenie. Чтобы добиться последнего (у пациентов категории 35+) помимо ГК тут нужно уже использовать ДНК-РНК комплексы, а также ДМАЭ, которые действительно влияют на синтез коллагена и дают быстрый лифтинг-эффект.

Если вы увидите на сайте клиники фото до и после инъекций препаратами серии Restylane® Vital, на которых видны чудо-улучшения состояния кожи, включая уменьшения глубины складок и морщин, это не что иное как фотошоп, либо фото пациентов после лечения более радикальными аппаратными методиками. Opäť však opakujeme, že tieto lieky budú účinné pri prevencii fotoagingu a zmien kože súvisiacich s vekom, ako aj pri korekcii drobných zmien. U pacientov mladších ako 25 rokov sú to zvyčajne jednorazové procedúry, u pacientov vo veku od 25 do 35 rokov, v závislosti od stavu kože, sú to buď jednorazové alebo 4 procedúry.

V tomto článku sa môžete oboznámiť s klinickými štúdiami na otázku, či monohydráty kyseliny hyalurónovej ovplyvňujú produkciu kolagénu, ako aj fotografie pacientov pred a po biorevitalizačných postupoch. V tom istom článku (cez odkaz vyššie) nájdete podrobné informácie o porovnaní biorevitalizátorov rôznych spoločností a tiež vám povieme, ktoré lieky vám môžu skutočne pomôcť znížiť vrásky a vyjadriť zdvíhanie pokožky (u pacientov starších ako 30-35 rokov).

Je dôležité: Prípravky s kyselinou hyalurónovou sú vhodné pre postupy mezoterapie a biorevitalizácie len u pacientov s jemne zvrásneným typom starnutia pokožky tváre. Ak začnete používať GK v prípade deformačného (edematózneho) typu starnutia pokožky, len zhoršujete deformáciu tváre. U pacientov s deformačným typom starnutia, lymfatickou drenážou v oblasti tváre, biorevitalizantmi s komplexmi DNA-RNA bude na prvom mieste DMAE a až na konci liečby zo 4-5 procedúr môžu pridávať malé koncentrácie HA do podávaných liekov (a nie viac ako 0,3-0,5%).

→ Biorevitalizácia a typy starnutia

Alternatívy k Restylane Fillers -

Výplne sú vynikajúcim nástrojom na dočasnú korekciu statických vrások. Ale vezmite do úvahy situáciu, keď má pacient kombináciu statických a dynamických (vránok nôh) vrások v rohoch očí. V tomto prípade bude kombinácia optimálna - v prvom štádiu použitie injekcií Botoxu®a až potom sa uskutoční buď chemický peeling, alebo laserový resurfacing alebo vstrekovanie plniva.

→ Ako sa vykonáva chemický peeling

Ceny za Restylane za 1,0 ml - t

Náklady na službu sa vypočítajú na základe množstva potrebného gélu. Nižšie uvádzame približnú cenu injekcií 1,0 ml Restylane gélu na klinikách priemernej cenovej kategórie. V klinikách segmentu ekonomiky môžu byť náklady nižšie o 2 000 až 3 000 rubľov. Všetky nižšie uvedené ceny sú za 1,0 ml (za rok 2019).

 • Restylane cena - od 14 000 rubľov.
 • Restylane Perline - od 16 000 rub.
 • Restylane Lip Volume - od 17 500 rub.
 • pre Restylane Vital price - od 13 000 rub.
 • Restylane Vital Light - od 11 000 rub.

Nákladová cena takmer akéhokoľvek druhu plnív a prostriedkov na biorevitalizáciu značky Restylane® - nie je viac ako 6000-7000 rubľov na 1,0 ml. Všetko ostatné je značková kozmetická klinika. Ale nehľadajte najnižšiu cenu, pretože Skúsenosti s lekárom stále zohrávajú najväčšiu úlohu pri spokojnosti a bezpečnosti pacientov pred komplikáciami. Dúfame, že náš článok na tému: Použitie Restylane v kozmetológii sa ukázal byť pre vás užitočný!

Autor: maxilofaciálny chirurg Kamenský KV, ktorý má pokročilý výcvik v oblasti kontúrových plastov, botulotologickej terapie, mezoterapie, biorevitalizácie.

Pozrite si video: IRI Hyaluron PEN by BeauLo (Marec 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár