Ako odstrániť vrásky pod očami, okolo očí

Ako odstrániť vrásky pod očami? K dnešnému dňu existuje obrovský zoznam metód, od injekcií Botox a podkožných plnív - končiac laserovým resurfacingom a chirurgickými plastmi. Náš článok vám pomôže dozvedieť sa viac o moderných metódach používaných v kozmetológii a umožní vám urobiť informovaný výber v prospech jedného z nich.

Ako alternatívu k drahým hardvérovým kozmetickým technikám vám povieme aj o moderných krémoch a sérach, ktoré s predĺženou aplikáciou pomôžu znížiť vrásky okolo očí, ako aj zvýšiť elasticitu pokožky.

Príčiny vrások okolo očí -

 • Zmeny súvisiace s vekom (starnutie kože) -
  Koža má pružnosť a pružnosť vďaka vláknam elastínu a kolagénu v jeho štruktúre. Mladá koža je dostatočne odolná voči deformáciám, a preto sa ľahko vraciate do pôvodnej polohy, keď sa usmievate, tríte si oči, atď.

  Štúdie ukázali, že vo veku 40 rokov je obsah kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej takmer polovičný, a preto je koža náchylnejšia na deformáciu a tiež začína prepadávať vlastnou váhou, čím vytvára vrásky.

 • Slnečné žiarenie -
  Koža okolo očí je extrémne tenká a citlivá, takže ak na slnku nenosíte slnečné okuliare, ultrafialové lúče prispejú k skorému výskytu vrások okolo očí. Okrem okuliarov môžete na ochranu použiť aj špeciálny opaľovací krém.

  UV žiarenie vedie k deštrukcii kolagénu a elastínu v kožnej vrstve kože a tiež zabraňuje ich obnoveniu. Slnečné žiarenie veľmi prispieva k vzniku vrások, a preto bol zavedený aj špeciálny termín „fotostarnutie kože“.

 • Alkohol a fajčenie -
  nadmerná konzumácia alkoholu alebo fajčenie znižuje tvorbu elastínu a kolagénu v koži. Preto sa pokožka stáva menej elastickou a elastickou, čo vedie k vzniku vrások.
 • Výrazy tváre -
  prejavuje sa neustála práca svalov tváre, vrátane výskytu vrások tváre okolo očí (takéto vrásky sa nazývajú aj dynamické). Keď sa smejete alebo sa usmejete, vaša pokožka okolo očí sa zvrásni, čo nakoniec spôsobí vrásky.
 • Zlá starostlivosť o pleť -
  suchá dehydratovaná koža mnohokrát zvyšuje rýchlosť tvorby vrások. Preto by ste mali pravidelne používať zvlhčovače.
 • Ak nenosíte okuliare so zlým zrakom -
  ak nenosíte okuliare a musíte neustále šilhať, potom sa pripravte na vzhľad mimických vrások okolo očí (nohy nôh).

reklama

Ako odstrániť vrásky okolo očí: metódy

 1. Botox injekcie (obr.2-4) -
  Táto populárna metóda vám umožní zbaviť sa dynamických (tváre) vrások, rovnako ako zabrániť ich vzniku. Botox injekcie vám umožní dosiahnuť trvalé uvoľnenie svalov, ktoré tvorili mimické vrásky okolo očí (tzv. „Nohy nôh“).

  Túto metódu odporúča FDA (najprestížnejšia lekárska organizácia v Spojených štátoch) - ako jedna z najúčinnejších a najbezpečnejších metód odstraňovania dynamických vrások okolo očí. Jej podstata spočíva v riadení mikrodóz inaktivovaného botulotoxínu, takže svaly okolo očí sa veľmi dlho uvoľňujú, a tak vrásky miznú. Účinok injekcie trvá až jeden rok, po ktorom je potrebné postup zopakovať.

 2. Použitie intradermálnych plnív (obr.5-6) ​​-
  Ďalšou možnosťou, ako sa zbaviť vrások pod očami, sú intradermálne výplne, ktoré sa tiež nazývajú výplne. Sú účinným spôsobom, ako korigovať statické vrásky (ktoré sú viditeľné nielen vo výrazoch tváre), ale aj problémy spôsobené stratou objemu mäkkých tkanív tváre v dôsledku straty hmotnosti alebo atrofie podkožnej kože súvisiacej s vekom.

  Injekcie podkožného výplne vám umožnia súčasne sa zbaviť vrások pod očami. Môžete odstrániť vrásky a tiene pod očami len v jednom postupe. Účinok plnív však trvá v priemere do 1 roka (v priemere 6-10 mesiacov), po ktorých bude potrebné injekcie opakovať.

 3. Obnovenie povrchu kože laserom (obr.7-8) -
  pacienti, ktorí majú vrásky okolo očí v dôsledku negatívnych účinkov slnka, fajčenia alebo zmeny veku, sa vyskytujú - vhodná technológia na korekciu laserových vrások. Na tieto účely sa môžu použiť lasery rôznych typov, ale najlepšie je postupovať pomocou frakčného laserového prístroja Fraxel.

  Po prvé, laserový resurfacing pokožky okolo očí umožňuje eliminovať mŕtve a poškodené povrchové vrstvy kože, čím sa znižuje hĺbka vrások. Po druhé, postup stimuluje produkciu elastínu a kolagénu, ktoré sú zodpovedné za elasticitu a pružnosť pokožky.

 4. Dermabrázia a mikrodermabrázia -
  Podstatou týchto metód je abrazívne odstraňovanie povrchových vrstiev kože. Metóda mikrodermabrázie umožňuje znížiť hrúbku povrchovej vrstvy epidermy, ktorá sa skladá iba z mŕtvych buniek. Preto môže byť tento spôsob účinný len v prípade tenkých a plytkých vrások.

  Dermabrázia metóda umožňuje odstrániť hlbšie vrásky, pretože Táto metóda predpokladá veľkú hĺbku brúsenia kože. V každom prípade majú metódy brúsneho brúsenia len dočasný výsledok a opakované postupy by sa mali vykonávať pravidelne. Z hľadiska účinnosti sú výrazne nižšie ako postupy laserového leštenia frakčným typom lasera.

 5. blefaroplastika -
  ak máte nadbytočnú kožu na horných a dolných viečkach, ktoré tvoria previsnuté záhyby, alebo pod očami sú vrecká, potom najvhodnejšou možnosťou liečby je plastická operácia horných a / alebo dolných viečok.

  V takejto situácii - všetky vyššie uvedené spôsoby liečby budú úplne neúčinné, ale operácia blepharoplastiky, naopak, vám umožní odstrániť previsnuté kožné záhyby nad hornými viečkami, ako aj zbaviť sa sáčkov pod očami.

Vrásky okolo očí: ako sa zbaviť doma

Takéto nástroje môžu byť veľmi účinné pri prevencii vzniku vrások okolo očí, avšak aby sa odstránili vrásky, sú samozrejme menej účinné v porovnaní s profesionálnymi prostriedkami a metódami. Okrem toho, takéto domáce prostriedky sú dosť lacné.

1. Krém a sérum pre pokožku okolo očí -

Ak máte stredné a hlboké vrásky okolo očíJediným účinným liečivom budú potom vonkajšie prípravky na báze topických retinoidov (štruktúrne analógy vitamínu A). Nasledujúce retinoidy budú účinné pre hlboké vrásky -

 • Tretinoín (kyselina retinová) -
  ak hovoríme o krémoch a sérach, potom je to najúčinnejší liek na vrásky na tvári dnes, čo je forma vitamínu A (kyselina retinová). Jeho použitie výrazne zvyšuje obsah kolagénu a elastínu v koži. Prípravky na báze retinoínu zahŕňajú: "Retin-A" (Obr. 9), "Retin-A micro", "A-Ret Gel" a ďalšie.
 • Isotretinoín (kyselina 13-cis-retinová) -
  Vitamín A je tiež formou smotany, pričom izotretinoínový krém je tiež vysoko účinný proti vráskam, ale bude o niečo menší ako výrobky na báze tetretínu.

  Výhodou produktov na báze izotretinoínu je, že spôsobujú menšie začervenanie a podráždenie pokožky ako výrobky na báze tetretínu, a preto sú vhodnejšie pre ľudí so suchou a citlivou pokožkou. Koža okolo očí je zvyčajne veľmi citlivá. Príkladom liečiva je "Retinoická masť" (obrázok 10).

Krém s tretinoin z vrások okolo očí: foto pred a po

AK MÁTE MALÉ ZÁPISY OČI alebo potrebujete prevenciu vzniku vrások, potom budú najoptimálnejšie nasledujúce prostriedky (alebo ich kombinácie) -

 • Kozmetika na báze retinolu -
  Retinol je tiež jednou z mnohých foriem vitamínu A, a hoci je menej účinný ako vyššie uvedené retinoidy, jeho dlhodobé používanie v koncentráciách 0,5–1% poskytne dobrý výsledok pri dlhodobom používaní. Výhodou retinolu je takmer úplná absencia podráždenia kože (v porovnaní so silnými retinoidmi).

  Vyberte kozmetiku s retinolom je neuveriteľne ťažké, pretože Existuje mnoho foriem retinolu (ktoré majú rôznu účinnosť) a navyše jeho koncentrácia hrá dôležitú úlohu, ako aj ďalšie zložky. Prečítajte si viac o kozmetike s retinolom v článkoch -

  → "Ako funguje retinol proti vráskam, ako ho správne aplikovať"
  → "Hodnotenie najlepšej kozmetiky proti starnutiu s retinolom"

  Najlepšie lieky s retinolom -

 • Vitamín C Sérum -
  Vitamín C hrá veľmi dôležitú úlohu pri syntéze kolagénu, regenerácii kožných buniek a tiež pri ochrane pokožky pred ultrafialovým žiarením a voľnými radikálmi. Výber produktov s týmto vitamínom je komplikovaný skutočnosťou, že jeho účinnosť bude závisieť od formy vitamínu C v zložení, od jeho koncentrácie, od pH kozmetického výrobku, od technológie výroby (či už je vitamín C stabilizovaný alebo nie) atď.

  Väčšina výrobcov používa lacné látky a výrobné technológie, čo vedie k tomu, že mnohí spotrebitelia nevidia výsledok z použitia takýchto prostriedkov. Ako si vybrať správne nástroje - prečítajte si článok:
  → "Ako vitamín C pôsobí proti vráskam, hodnotenie finančných prostriedkov 2019"

  Najlepšie produkty na báze vitamínu C -

 • Liečivá na kyselinu hyalurónovú -
  Použitie produktov kyseliny hyalurónovej môže zvýšiť elasticitu pokožky v oblasti očí, ako aj mierne zvýšiť hrúbku riedenej kože. Účinnosť takýchto krémov a sérov závisí do značnej miery od molekulovej hmotnosti molekúl kyseliny hyalurónovej (používaných pri výrobe kozmetiky), ako aj od jej koncentrácie.

  Produkciu kolagénu a aktiváciu funkcie fibroblastov ovplyvňujú len produkty s kyselinou hyalurónovou s nízkou molekulovou hmotnosťou, ktoré pri pravidelnom dlhodobom používaní pomôžu zlepšiť stav pokožky okolo očí a redukujú jemné malé vrásky. Prostriedky s HA ​​s vysokou molekulovou hmotnosťou zvlhčujú pokožku.

  Najlepšie produkty na báze kyseliny hyalurónovej -

2. Pravidelná masáž -

Masáž okolo očí je jedným zo skvelých spôsobov, ako zabrániť alebo znížiť vrásky. Počas masáže je žiaduce používať rôzne oleje, ako napríklad: olej z hroznových jadier, olivový olej alebo kokosový olej. Masáž by mala byť vykonávaná s ľahkými kruhovými pohybmi na niekoľko minút, kým sa oleje nevstrebajú do pokožky.

Zloženie týchto olejov zahŕňa vitamín E a ďalšie antioxidanty, ktoré posilňujú pokožku a posilňujú jej regeneráciu (vrátane elastínu a kolagénu, ktoré sú zodpovedné za elasticitu kože). Masáž by sa mala vykonávať dvakrát denne. Očná masáž tiež zlepší videnie, pretože Tento postup vedie k zvýšeniu krvného obehu v oblasti očí. Zvýšený krvný obeh zvýši nasýtenie živín a prívod kyslíka do očí.

3. Masky na kožu okolo očí -

Domáce masky sú dostatočne účinné na zníženie vrások okolo očí. Takéto masky sa vyrábajú 2-3 krát týždenne. Najprv je potrebné si umyť tvár jemným čistiacim prostriedkom a potom masku aplikovať aspoň 30 minút. Potom ho vyberte a opláchnite tvár teplou vodou.

Domáce masky na báze vajec sú bohaté na vitamíny a aminokyseliny, ktoré vyživujú pokožku a robia ju pružnejšou. Med v zložení masiek pomáha odlupovať starú pokožku, odstrániť hornú odumretú vrstvu kože, ktorá zníži hĺbku vrások okolo očí - v dôsledku odlupovania odumretých kožných buniek.

Vynikajúci nástroj je maska ​​na kožu okolo očí na základe uhorky. Budete musieť starostlivo premiešať dva plátky uhorky, pol lyžičky citrónovej šťavy, kapsule vitamínov a dve lyžičky jogurtu. Ako vitamínové plnivo môžete použiť olejovú formu Vit. A a E, ktoré sú dostupné v kapsulách (ľahko sa otvárajú, uvoľňujú obsah). Takéto vitamíny sa predávajú v každej lekárni.

Ako zabrániť vráskam okolo očí -

Prevencia je lepšia ako liečba! Použite naše jednoduché tipy opísané nižšie:

 • Vyhnite sa priamemu slnečnému žiareniu To vám robí šilhanie, zhromažďovanie kože okolo očí vrások.
 • Noste slnečné okuliare na slnku alebo používajte opaľovacie krémy, trením ich okolo očí. To je dôležité, pretože Koža okolo očí je veľmi citlivá na ultrafialové žiarenie a z nej rýchlo dozrieva.
 • Prestaňte fajčiť. Obmedzte množstvo alkoholu, pretože konzumácia alkoholu prispieva k dehydratácii pokožky.
 • Piť tekutiny najmenej 8 pohárov vody denne (vrátane príjmu potravy).
 • Ak ste pod stresom, pracujete nervózne, alebo žijete v oblasti so zlým prostredím, používajte potraviny bohaté na antioxidanty, ktoré pomáhajú neutralizovať voľné radikály, ktoré poškodzujú pokožku. To vám môže pomôcť napríklad vitamíny so selénom a omega-3 mastnými kyselinami.
 • Použite pleťové krémy okolo očí, ktoré ju zvlhčujú.
 • Pamätajte, že je tiež dôležité mať dostatok spánku a odpočinku, aby vaša pleť dostatok času na omladenie a obnovenie.

Dúfame, že náš článok na tému: Vrásky okolo očí, ako sa zbaviť - sa ukázalo byť užitočné pre vás.

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár