Ako odstrániť vrásky na čele a medzi obočím

Ako odstrániť vrásky na čele alebo medzi obočím? Dnes existuje veľký zoznam metód, od konzervatívnych až po chirurgické, na výber, medzi ktorými neprofesionálny nie je tak jednoduché. Náš článok vám pomôže zistiť, ktorá metóda bude pre vás najúčinnejšia.

Odstránenie vrások na čele: metódy

Vrásky na čele (ako v iných častiach tváre) možno rozdeliť na dynamické a statické. Dynamické vrásky sa objavujú, keď sú pohyby tváre a statické - aj keď je tvár v pokoji. Pre pacientov s dynamickými vráskami je Botox najlepším liekom (Obr. 2).

S statické vrásky, môže Botox len pomôcť zmäkčiť tieto vrásky, ale nebude to úplne zmizne. Preto by sa mali hlboké statické vrásky liečiť kombináciou botoxu a intradermálneho výplne. Tieto zahŕňajú také liečivá ako Restylane alebo Juvederm (obr. 3).

Ale z plytkých statických vrások sa môžete zbaviť len injekcií intradermálneho plniva na báze kyseliny hyalurónovej alebo pomocou laserového resurfacingu. Existujú aj agresívnejšie chirurgické metódy, ako napríklad čelo, ale odporúčame začať konzervatívnymi metódami.

Ale v niektorých prípadoch, aby sa dosiahli dlhodobejšie výsledky bez stálej udržiavacej liečby, chirurgický čelný výťah príde na záchranu. Nižšie nájdete podrobný opis chirurgických a konzervatívnych ošetrení vrások na čele.

Ako odstrániť vrásky medzi obočím: techniky

Botox injekcie sú # 1 voľbou pre vrásky. Jeho účinok sa vyvíja do 2 týždňov po injekcii. Ale ak sú vrásky veľmi hlboké, potom okrem Botoxu môže vyžadovať injekciu intradermálneho plniva (napríklad Restylane).

Majte na pamäti, že krémy na odstraňovanie vrások vôbec nepomôžu. Odporúčané - začnite presne s Botoxom. A ak sa náhle výsledok po 2 týždňoch zdá byť pre vás nedostatočný, požiadajte svojho kozmetika, aby urobil injekciu výplne kože. A potom budete určite šťastní.

Nižšie uvádzame podrobné informácie o uvedených metódach.

reklama

Vrásky na čele: ako sa zbaviť bez operácie

 • Botox injekcie (obr.4-6) -
  Botox je špeciálne sérum, ktoré v tomto prípade funguje vo svaloch na čele. Výsledkom je trvalá relaxácia svalov čela, a preto zmiznú vrásky spôsobené kontrakciou tohto svalu. Účinok pretrváva najmenej 6 mesiacov, ale je pripravený na návrat vrások na návrat svalovej funkcie. V tomto ohľade sa liečba bude musieť opakovať dvakrát ročne.

  Plný účinok Botoxu prichádza do 2 týždňov. Uprednostňuje sa použitie Botoxu na odstránenie vrások na čele a táto metóda je odporúčaná FDA - najprestížnejšou lekárskou organizáciou v USA (24stoma.ru).

  Sila relaxácie svalov po injekcii Botoxu môže byť odlišná v závislosti od koncentrácie inaktivovaného botulotoxínu - hlavnej účinnej látky Botoxu. Ale kozmetológ musí byť opatrný pri výbere koncentrácie Botoxu, pretože nadmerné podávanie lieku môže spôsobiť prílišné uvoľnenie svalov na čele, a preto bude vaše čelo neuveriteľne hladké, ale nebudete môcť zdvihnúť obočie.

  Prečítajte si viac o tejto metóde v našom článku:
  → "Aplikácia Botoxu proti vráskam"

 • Intradermálne plnivá na báze kyseliny hyalurónovej -
  Odstránenie vrások na čele je tiež možné použitím prípravkov na báze kyseliny hyalurónovej. Najobľúbenejšie sú "Juvederm", "Restylane" a "Perlane". Tieto lieky sa môžu zbaviť hlbokých vrások, najmä v kombinácii s Botoxom. Ale majte na pamäti, že účinok je dočasný a budete musieť postup opakovať každých 6-10 mesiacov.

  Foto pred a po korekcii kontúry pomocou Restylane:

 • Obnovenie povrchu kože laserom (obr.9-10) -
  umožňuje odstrániť odumreté vrstvy pokožky, znížiť hĺbku vrások a tiež pomáha zvýšiť elasticitu pokožky stimuláciou tvorby kolagénu a elastínu. Prečítajte si viac o tejto metóde v článku: "Korekcia vrások frakčným laserom"
 • Microdermabrasion -
  neoperatívna mikrodermabrázia postupuje povrchovú vrstvu povrchovej odumretej kože, čo znižuje hĺbku vrások. To môže pomôcť zbaviť sa veľmi tenkých a plytkých línií, ale s hlbšími a širšími vráskami bude postup neúčinný. Alternatívou mikrodermabrázie môže byť aj spôsob sekundárneho chemického peelingu.

Odstránenie vrások na čele: chirurgické metódy

K dnešnému dňu existujú dve hlavné metódy chirurgickej korekcie vrások na čele. Tieto metódy zahŕňajú tradičný otvorený postup operácie, ktorý sa objavil okolo roku 1990 (v súvislosti s výskytom nového moderného endoskopického zariadenia) - techniky endoskopického zdvíhania čela.

Ak potrebujete obočie zdvihnúť obočie, potom tieto metódy prevádzky s úspechom vám to umožní (obr. 15). Endoskopický zdvih čela je menej traumatický ako operácia vykonávaná tradičnou otvorenou metódou.

1. Otvorená čelná lanovka -

Na hornej časti čela sa vykonáva incízia s otvoreným postupom (obr. 11). Rez sa môže uskutočniť buď vo vlasoch alebo v otvorenej časti čela - tesne pod úrovňou rastu vlasov. Potom sa koža čela odlúpne, napne sa, prebytok sa oddelí a zošíva (Obr. 12-13).

Pros -
pre otvorenú procedúru, výraznejší účinok po operácii, charakterizuje dlhšie trvanie dosiahnutého výsledku. Ďalšou výhodou otvorenej procedúry je, že operácia umožňuje násilne zvýšiť alebo znížiť vlasovú líniu.

Nevýhody -
pri otvorenom postupe však pacient pocíti výraznejšiu necitlivosť pokožky hlavy v porovnaní s endoskopickou technikou, ako aj výraznejšiu bolesť po operácii. Pri tejto technike je potrebné brať do úvahy výraznejšiu dĺžku rezu, ako aj skutočnosť, že vypadávanie vlasov pozdĺž jazvy je možné.

Otvorená čelná lanovka: foto Pred a po

2. Endoskopický čelný zdvih -

Hlavný rozdiel oproti otvorenej technike spočíva v tom, že výťah sa vykonáva pomocou malých rezov za vlasovou líniou pomocou chirurgického endoskopu (obr. 17-18). Procedúra uvoľní pokožku čela, zdvihne obočie a vyhladí vrásky na čele, natiahne oslabené čelo tkanív až po vrchol hlavy.

Operácia teda umožňuje:

 • zdvihnúť obočie (ak je obočie ochabnuté),
 • vyhladzuje hlboké drážky a vrásky na čele,
 • zmäkčuje vrásky medzi obočím, čo umožňuje, aby vzhľad bol menej pochmúrny.

Pros -
Počas endoskopického výťahu obočia sa za vlasovou líniou urobí len niekoľko malých rezov. Endoskopická technika je teda charakterizovaná kratšími rezmi, menším krvácaním počas operácie a rýchlejším hojením. Necitlivosť je zvyčajne menej výrazná alebo chýba a bolestivé prejavy sú minimálne.

Nevýhody -
Táto technika je však horšia ako tradičná otvorená metóda z hľadiska stupňa čelného zdvihu a trvania dosiahnutých výsledkov. A hoci počet rezov je minimálny - v niektorých prípadoch môže dôjsť k miernej strate vlasov pozdĺž jaziev.

Dúfame, že náš článok na tému: Ako odstrániť vrásky z čela a medzi obočím sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár