Fotorejuvenizácia tváre: recenzie, ceny

Fotorejuvenizácia tváre je jednou z metód fyzioterapie, ktorá umožňuje zvýšiť elasticitu pokožky a zlepšiť jej vzhľad. Na fotorejuvenizáciu sa používajú dve hlavné technológie:

 • LED technika (LED terapia),
 • IPL technika (intenzívne pulzné svetlo).

Tieto techniky sú úplne odlišné a voľba medzi nimi bude priamo závisieť od výsledkov, ktoré chcete dosiahnuť. Preto by ste mali starostlivo skontrolovať s kozmetológom, čo presne budete robiť, a prečo kozmetológ odporúča túto konkrétnu techniku.

1. LED technika (terapia LED) -

LED-LED terapia je veľmi jemná technika, ktorá využíva úzke spektrum svetla vyžarovaného LED diódami (obrázok 1-3). LED posilňuje bunkový metabolizmus v koži, ktorý zase stimuluje tvorbu nového kolagénu a elastínu, zlepšuje krvný obeh a tiež zlepšuje fungovanie lymfatického systému. Výsledkom je, že pokožka sa sprísňuje, stáva sa pružnejšou a vyzerá mladšie. Tiež LED-technika umožňuje zabiť všetky patogénne baktérie v koži, ktoré spôsobujú napríklad akné.

LED terapia je úplne bezbolestná, príjemná a umožňuje relaxovať v kozmetickom kresle, na rozdiel od metódy IPL. Tiež nespôsobuje žiadne začervenanie a popáleniny kože. LED sa najlepšie vykonáva v sérii 8-15 postupov vykonaných po dobu 1-2 týždňov. Jedna počiatočná procedúra trvá približne 30-40 minút. Prvé výsledky si všimnete už po prvom zákroku, ale v priebehu niekoľkých týždňov dôjde k významným zmenám.

Po ukončení hlavného liečebného cyklu budete musieť pravidelne vykonávať 1 zákrok raz mesačne, aby sa účinok skonsolidoval. Trvanie údržby je asi 1 hodina. Súbežne s postupmi (pre maximálne výsledky) budete potrebovať -

 • pite veľa vody
 • užívajte vitamíny A a C a lepšie multivitamíny,
 • používať zvlhčovače s kyselinou hyalurónovou,
 • používať opaľovací krém, keď idete von,
 • povrchovú vrstvu odumretých kožných buniek epidermy odlupujte povrchovou chemickou šupkou (prednostne na báze kyseliny glykolovej; možno ju vykonať doma).

reklama

Kozmetické výhody terapie LED -

 • minimalizuje výskyt jemných línií, vrások a nôh okolo očí,
 • minimalizuje póry na pokožke,
 • zlepšuje vzhľad pokožky
 • Zlepšuje pružnosť pokožky stimuláciou tvorby kolagénu,
 • znižuje intenzitu hnedých škvŕn na koži,
 • zvyšuje vlhkosť pokožky,
 • stimuluje a aktivuje metabolizmus v koži,
 • bezpečný pre všetky typy pleti a nemá žiadne vedľajšie účinky
 • znižuje jazvy, sčervenanie, odlupovanie, svrbenie a citlivosť spôsobenú ekzémom.

LED-LED terapia: foto Pred a po

Štúdie ukazujú, že pokožka vystavená svetelným vlnám LED regeneruje o 150 - 200% rýchlejšie. Preto, ak chcete zlepšiť elasticitu kože bez chirurgického zákroku a vedľajších účinkov, alebo liečiť akné, potom je táto metóda pre vás. Pamätajte si, že po každom ošetrení musíte použiť široké spektrum opaľovacích krémov UVA alebo UVB.

LED foto omladenie: kontraindikácie
1) ťažké zdravotné podmienky
2) precitlivenosť na svetlo (fotoalergia),
3) pri rakovine, epilepsii, tehotenstve.
4) lieky, pri ktorých je nežiaduce byť na otvorenom slnku (napríklad tetracyklín alebo hydrokortizón).

2. Metóda IPL

Táto foto omladzovacia technika využíva prúdy intenzívneho pulzujúceho svetla. Metóda IPL je najlepšou voľbou, ak máte hnedé škvrny na koži, vekové škvrny, poškodené kapiláry (žilky pavúkov) alebo všeobecné začervenanie tváre nazývané „difúzne sčervenanie tváre“. IPL tiež stimuluje produkciu kolagénu a elastínu, ktorý dodáva pleti objem a pružnosť a tiež spevňuje veľké póry.

Ideálnym kandidátom na IPL sú ľudia so svetlou pokožkou, ktorí stratili pružnosť, poškodili kapiláry (žilky pavúkov) a vekové škvrny na koži. tj IPL má zmysel zvážiť, či je potrebné opraviť všetky tieto problémy naraz.

Alternatívne IPL môže byť laser. Ale laser (v závislosti od jeho typu) vám umožní buď odstrániť vekové škvrny, alebo odstrániť poškodené kapiláry, alebo stimulovať tvorbu kolagénu. IPL vám umožňuje robiť oboje naraz, a zároveň paralelne, aby bola koža elastická.

Ako funguje IPL?

IPL používa krátke impulzy polychromatického svetla s vysokou intenzitou na preniknutie do spodných vrstiev kože. V dôsledku toho je melanín poškodený v koži, ktorá tvorí hnedé "vekové škvrny", ako aj spiderové žily. Mikrofrakcie sa tiež vyskytujú vo vnútri kože, čo stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu s obnovou poškodených oblastí v hlbších vrstvách kože (povrchová vrstva kože nie je poškodená).

Jedna procedúra IPL trvá približne 30 minút. Celkovo sa priebeh zvyčajne vykonáva od 3 - 5 procedúr (presný počet a intervaly medzi nimi určuje lekár). Samotný postup je trochu bolestivý a nie tak pohodlný ako technika LED.

Foto omladenie: recenzie

Prehľady pacientov budú závisieť od správnosti výberu fotorejuvenačnej techniky. Kozmetička musí mať špecifickú procedúru (LED alebo IPL), nie preto, že iba jedno zariadenie je na ich klinike, ale preto, že to vyžadujú individuálne vlastnosti vašej pokožky.

IPL: fotografia pred a po

IPL: kontraindikácie a vedľajšie účinky

Treba si uvedomiť, že IPL sa neodporúča ľuďom s tmavou pokožkou alebo kožou červenej farby (v tomto prípade je lepšie robiť LED-LED terapiu). Tiež by ste mali byť pripravení na to, že po zákroku bude sčervenanie kože tváre, ktoré bude postupne prechádzať. V niektorých prípadoch (s nespôsobilosťou kozmetičky, ktorá vykonáva zákrok) sú možné popáleniny av niektorých výnimočných prípadoch aj ich zjazvenie.

Otázky pred začatím liečby IPL -

Aby sme predišli negatívnym účinkom, nižšie sme zostavili zoznam otázok, po ktorých sme dostali odpovede, na ktoré môžete vytvoriť názor na úroveň spôsobilosti kozmetológa.

 • "Prečo som dobrý kandidát na IPL a ako táto metóda funguje?"
  Odpovede na tieto otázky vám poskytnú predstavu o tom, ako dobre kozmetológ chápe, čo ponúka, a či berie do úvahy individuálne vlastnosti vašej pokožky.
 • „Máte licenciu na prácu s IPL a absolvovali ste príslušné školenie? - To je veľmi dôležité, pretože často (najmä v Rusku) sú odborníci najímaní priamo z ulice bez náležitej prípravy, pretože títo zamestnanci môžu platiť menej.
 • "Ako dlho používate túto metódu? Aké sú možné negatívne účinky?" - To vám poskytne predstavu o úrovni skúseností tohto špecialistu. Môžete tiež povedať, že by ste chceli vykonávať procedúry u špecialistu, ktorého skúsenosti trvajú najmenej 2 roky.

Foto omladenie: ceny

 • Náklady na jednu reláciu LED-LED terapie sú od 600 do 1000 rubľov pre 1 procedúru.
 • Náklady na priebeh IPL-terapia: pre tvár - 10 000 rubľov, krku - 6000 rubľov, oblasť výstrihu - asi 8000 rubľov.

Dúfame, že náš článok na tému: Photo omladenie recenzia sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: redaktori portálu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár