Blepharoplastika viečka: tašky pod očami, ako sa zbaviť

Tašky pod očami: dôvody

S vekom stráca ľudská koža svoju prirodzenú pružnosť a pružnosť, čo v oblasti očných viečok vedie k postupnému zvyšovaniu objemu pokožky v dôsledku jej previsu pod vlastnou váhou. Hypertrofia (zahusťovanie) svalov v oblasti očí, ako aj tuková prietrž môžu tiež spôsobiť zväčšenie očných viečok.

S vekom sa v oblasti očných viečok vyskytuje postupná atrofia spojivového tkaniva, ktorá normálne pevne drží tukové tkanivo a bráni mu v pohybe. Tukové tkanivo, spadajúce pod, vytvára pod očami takzvané vrecká. V týchto situáciách môže byť pre omladzovanie oblasti okolo očí, čo znamená blepharoplastiku, zdvíhanie očných viečok, potrebné blepharoplastika.

Blepharoplastika: indikácie

Blepharoplastika očných viečok sa vykonáva s kozmetickými účelmi, aby sa odstránili vrecká pod očami, previsli kožné záhyby, zmenila sa časť oka. V závislosti od anatomických podmienok môže prevádzkový proces vyžadovať

 • odstránenie len prebytočnej kože z horných a dolných viečok,
 • odstrániť iba prebytočný tuk (tuková prietrž),
 • korekcia hypertrofických kruhových svalov okolo očí,
 • kombinácie vyššie uvedených.

Blepharoplastiku nemožno použiť na odstránenie vrások (nôh nôh) alebo tmavých kruhov pod očami. V týchto prípadoch sa používajú iné spôsoby liečby, ako je facelift alebo Botox®.

Nadmerná koža očných viečok, vrecká pod očami: foto

Blepharoplastika viečok: tri spôsoby operácie

Operácie sa zvyčajne vykonávajú v lokálnej anestézii, ale v niektorých prípadoch sa môže použiť celková anestézia. V závislosti od zložitosti môže operácia trvať 30 až 90 minút. Operácia sa uskutočňuje ambulantne, t.j. v deň operácie sa pacient vráti domov. Existujú 3 hlavné metódy:

1. Klasická metóda činnosti - t

Táto technika zahŕňa externé rezy. Nižšie uvádzame vlastnosti klasickej techniky v horných a dolných viečkach.

 • Blepharoplastika horných viečok -
  v hornom viečku je rez vykonaný v prirodzenom záhybe viečka (obr. 1), takže po operácii zostáva neviditeľný. Treba poznamenať, že pri plastickej chirurgii horných viečok sa používa len tento typ chirurgického zákroku.
 • Blepharoplastika dolných viečok -
  Použitie klasického postupu pri chirurgických zákrokoch na dolných viečkach naznačuje, že rezy budú uskutočnené pozdĺž okraja rias očných viečok (približne o 1 mm nižšie). Ak máte nadbytočnú kožu v oblasti dolných viečok, táto technika vám bude ukázaná.

Stehy pre tento spôsob prevádzky sa odstránia do piatich až siedmich dní. Očná oblasť môže byť opuchnutá (alebo môže byť modrina) po dobu 7-10 dní. Opuch sa postupne stráca a konečný vzhľad, ktorý zostane s vami po operácii - budete môcť vidieť za 2-3 týždne.

2. Transkonjunktívna blefaroplastika -

V tomto prípade sa rez vykoná na sliznici dolného viečka (tj na vnútornej strane dolných viečok). Táto technika operácie môže byť uskutočnená na odstránenie prebytočného tuku, ale za predpokladu, že nie je potrebné odstrániť prebytočnú kožu.

Na konci operácie sa aplikujú stehy, ktoré sa po niekoľkých dňoch rozpúšťajú a nevyžadujú odstránenie. Pacienti sa môžu vrátiť do normálneho života a pracovať spravidla po 4 dňoch (v neprítomnosti podliatin). V tomto čase sa neodporúča namáhať oči čítaním, prácou na počítači a sledovaním televízie. Zároveň je potrebné vyhnúť sa zvýšenej fyzickej námahe počas približne 2 týždňov.

3. Endoskopická blefaroplastika -

Zahŕňa použitie tenkého chirurgického endoskopu s prenikaním do priestoru operácie intraorálnymi rezmi. Pomocou tejto techniky je možné odstrániť tukové vaky pod očami. Tento spôsob prevádzky (ako ten predchádzajúci) sa však zobrazuje len v prípade, keď nie je prebytočná koža a je potrebné ju odstrániť. Táto technika sa vyznačuje úplnou neprítomnosťou viditeľných stôp chirurgického zákroku.

Čo je laserová blepharoplastika -

V procese klasických a transconjunktívnych techník blepharoplastiky môže byť chirurgický laser použitý na uskutočňovanie rezov, koaguláciu krvácajúcich ciev a prebytočné tkanivo. Použitie lasera nepochybne znižuje riziko hematómov po operácii, znižuje opuch mäkkých tkanív po operácii a prispieva k rýchlejšej rehabilitácii a invalidite pacienta.

Európski chirurgovia sú jednoznačne v prospech laserovej blepharoplastiky len vtedy, ak sa počas operácie vykoná zákrok na kruhovom svale oka. V iných prípadoch nie sú výhody laserovej techniky prevádzky veľké a možno ich vnímať skôr ako reklamný marketingový trik.

reklama

Blepharoplastika: foto pred a po

Blepharoplastika: Cena

 • Eliminácia nadbytočných kožných viečok - 16 000 rubľov.
  → ak sa vyžaduje paralelné odstránenie prietrže (tuku) horných viečok, náklady na operáciu sa zvýšia približne o 6 000 rubľov.
  → ak sa okrem odstránenia prebytočnej kože vyžaduje aj sprísnenie kruhových svalov okolo oka, náklady na operáciu sa zvýšia o približne 10 000 rubľov.
 • Eliminácia prebytočnej kože spodných viečok - 20.000 rubľov.
  okrem toho, ak okrem odstránenia prebytočnej kože, musíte odstrániť mastnú prietrž alebo utiahnuť hypertrofovaný kruhový sval oka, potom sa náklady na operáciu zvýši o 6 000 a 10 000 rubľov. resp.
 • Transconjunctival blefaroplastika dolných viečok - 15.000 rubľov.
 • Odstránenie prietrže horných alebo dolných viečok - od 6000 rubľov.

Komplikácie blefaroplastiky -

 • Jazvy -
  zriedka sa objavujú, pretože Koža viečok sa zvyčajne hojí veľmi dobre. Ak je jazva stále viditeľná, môže sa vykonať resurflácia laserovej pokožky na jej odstránenie. Ak sa operácia na dolnom viečku vykonáva transconjunktívnym alebo endoskopickým spôsobom, potom nie je vôbec žiadny vonkajší rez.
 • Infekčné komplikácie (zriedkavé) -
  Normálne sa tento chirurgický zákrok vykonáva za prísnych sterilných podmienok. Okrem toho lekári predpisujú profylaktickú antibiotickú liečbu na prevenciu pooperačných komplikácií.
 • Hematómy -
  ich vzhľad je možný. Použitie lasera, ktorý koaguluje všetky krvácajúce cievy v rane, znižuje riziko hematómov. Je extrémne zriedkavé (1: 40000), ak sa krvácanie objaví na obežnej dráhe oka a môže dôjsť k strate zraku.
 • Začervenanie kože -
  Pri použití lasera sa niekedy vyskytujú až 1-2 mesiace. Sčervenanie môže byť skryté vďaka maskovacej kozmetike.

Dúfame, že náš článok na tému: Tašky pod očami, ako sa zbaviť - sa ukázalo byť zaujímavé pre vás.

Autor: redaktori portálu.

Pozrite si video: Operácia horných viečok blefaroplastika, MUDr. Marek Šipka - eveclinic (Október 2019).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár