Viferon sviečky: návod na použitie

Viferon je antivírusové činidlo, ktoré poskytuje „ľudský interferón alfa-2b“. Liek Viferon je dostupný v 3 formách -

  • Sviečky Viferon (s dávkami 150 000 IU, 500 000 IU alebo 1 000 000 IU),
  • gél Viferon,
  • Viferon masť.

Voľba formulára Viferon bude závisieť od -

1) veku dieťaťa (dieťa alebo dospelý), t
2) z lokalizácie lézie vírusu (orálna sliznica, červená pera alebo pokožka tváre).

Pre dojčatá najvhodnejšia forma vo forme čapíkov (sviečky), zatiaľ čo, pretože Účinné látky pôsobia na léziu šírením sa krvným prúdom - lokalizácia zápalu (sliznica, červené okraje pier alebo kože) nie je taká dôležitá a tu bude liek pôsobiť rovnako účinne v každom prípade.

Ale pre dospelých a deti v strednom a staršom veku je rozhodujúca voľba medzi masťou a gélovou formou. Faktom je, že masť Viferon, keď sa aplikuje na vlhkú sliznicu ústnej dutiny, sa na ňu nebude môcť fixovať a rýchlo vstrebať. Pre použitie na ústnej sliznici je nutný Viferon gél, pretože forma gélu je dobre udržiavaná na sliznici, čo znamená, že aktívne zložky môžu pôsobiť na zápalové zameranie.

Dôležité: pamätajte, že absolútne akékoľvek lieky vo forme mastí alebo krémov (tj na mastnej báze) má zmysel aplikovať len vtedy, keď je lokalizácia zápalu na tvári alebo červenom okraji pier. S porážkou sliznice by lieky na lokálne použitie mali byť len vo forme gélov.

reklama

Indikácie pre použitie Viferon v zubnom lekárstve -

V zubnom lekárstve sa tento liek používa predovšetkým na liečbu herpetickej stomatitídy, ktorá je spôsobená vírusom herpesu. Treba poznamenať, že stomatitída nie je len vírusového pôvodu, ale veľmi často alergického, bakteriálneho pôvodu.

Dôležité: použitie Viferonu má zmysel len vtedy, ak je stomatitída herpetická, t. vírusového pôvodu. Použitie Viferonu v iných formách stomatitídy, napríklad pri aftóznej stomatitíde, je úplne bezvýznamné, vedie k oneskoreniu v získaní správnej liečby a v dôsledku toho k zhoršeniu pohody. Pamätajte si, že čím skôr sa liečba začne, tým výraznejší účinok možno očakávať od tohto lieku.

Preto pred začatím liečby je potrebné stanoviť formu stomatitídy. Obráťte sa na lekára. Možno, že o tom rozhodnete - vám tiež pomôžu informácie o symptómoch rôznych foriem stomatitídy a ich fotografií, ktoré sú uvedené v článkoch -
→ "Symptómy a liečba rôznych foriem stomatitídy u detí"
→ "Symptómy a liečba rôznych foriem stomatitídy u dospelých"

Viferon sviečky pre deti - inštrukcie, cena

Táto forma liečiva sa aplikuje rektálne. Nie sú žiadne kontraindikácie veku, t. môže aj dospelých. Sviečky Viferon sú dostupné v dávkach: 150.000 IU, 500.000 IU, 1.000.000 IU. Na liečbu akútnej a chronickej rekurentnej herpetickej stomatitídy sa aplikuje nasledujúca liečba: 1 sviečka (pozri nižšie dávkovanie) - 2 krát denne -

  • pre novorodencov a deti do 7 rokov - 150 000 IU, 2 krát denne,
  • pre deti od 7 rokov - 500 000 IU 2-krát denne,
  • na liečbu dospelých - 1.000.000 IU, 2x denne.

Interval medzi použitím by mal byť navyše 12 hodín. Priebeh liečby je 10-12 dní.

Viferon sviečky pre deti: recenzie
Sviečky sú najlepšou formou lieku pre malé deti, zatiaľ čo pokusy o používanie foriem na miestne použitie (najmä ak potrebujete na liečbu sliznice ústnej dutiny) vnímajú deti negatívne, začínajú plakať, liečba gélom spôsobuje, že dieťa má nadmerné slinenie a slintanie z úst. ,

Viferon cena: sviečky

  • Viferon sviečky (balenie 10 ks) 150.000 IU - od 230 rubľov.,
  • balenie 10 sviečok po 500 000 IU - od 330 rubľov,
  • Balenie 10 sviečok 1.000.000 IU - od 450 rubľov.

Sviečky Viferon počas tehotenstva a dojčiace sviečky možno používať bez obmedzenia, ale iba od 14. týždňa tehotenstva.

Viferon gél - návod, cena

Na liečbu akútnej a rekurentnej herpetickej stomatitídy sa používa gél Viferon (ako aj čapíky). Gél sa aplikuje 4-5 krát denne priamo na lézie na ústnej sliznici. Pred aplikáciou gélu sa odporúča vysušiť sliz pomocou suchého tampónu, potom špachtľou, vatovým tampónom aplikovať gél na lézie. Priebeh liečby je 5 až 10 dní (kým príznaky nezmiznú).

Gél Viferon je vhodný aj na spracovanie nielen sliznice, ale aj červeného okraja pier. Liek môže byť použitý pre tehotné a laktujúce bez akýchkoľvek obmedzení (kvôli nízkej absorpcii aktívnych zložiek cez sliznicu). Viferon gél - cena bude 0t 150 rubľov.

Viferon masť - návod, cena

Viferon masť sa môže používať u dospelých a detí od 1. roku na liečbu herpes infekcie lokalizovanej na koži alebo červenom okraji pier (pre sliznicu je lepšie použiť Viferon gel). Na herpetické erupcie sa aplikuje tenká vrstva masti na lézie 3-5 krát denne. Trvanie liečby je len 5-7 dní. Viferon masť počas tehotenstva a dojčenia sa môže používať bez obmedzenia. Masť Viferon - cena začína od 180 rubľov.

Dúfame, že článok na tému: drog Viferon recenzia - bol pre vás užitočný! Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Zanechajte Svoj Komentár