Koľko náklady na odstránenie zubov: cena, recenzie

Extrakcia zubov môže byť jednoduchá a trvá len niekoľko minút, alebo je obtiažna, sprevádzaná rezom ďasien a vŕtaním kostného tkaniva. Ťažká extrakcia zubov trvá zvyčajne nie viac ako 30-40 minút, ale občas sú prípady, keď musíte odstrániť zuby a 2-3 hodiny. Nižšie vám podrobne povieme - na čom záleží a koľko stojí odstránenie zubu.

Odstránenie zubného koreňa: foto

Hlavné indikácie extrakcie zubov -

 • ťažké zuby z ôsmich zubov,
 • významná pohyblivosť zubov
 • úplné zničenie korunky zubu, ale len v situáciách, keď koreň zubu nemôže byť obnovený pazuchovým jazýčkom (na ktorom je potom upevnená umelá korunka).

Je dôležité: Veľmi často lekári posielajú komplexné zuby na odstránenie, s ktorými sa naozaj nechcú pokaziť, ale za ktoré môžu bojovať. Napríklad aj pri úplnom zničení zuba (za predpokladu, že konzervovaný koreň je hustý a nie je zničený pod úrovňou ďasien), môžu byť tieto zuby obnovené vložkou a korunkou.

Ako sa zub odstráni -

Moderné lokálne anestetiká môžu úplne odstrániť bolesť pri odstraňovaní zubov. Niektorí pacienti sa však stále sťažujú na bolesť a spravidla u takýchto pacientov boli v spodnej čeľusti odstránené veľké žuvacie zuby. Faktom je, že na odstránenie všetkých zubov hornej čeľuste, ako aj väčšiny zubov dolnej čeľuste (s výnimkou 6-7-8) stačí jednoduchá infiltračná anestézia, ktorá sa umiestni do žuvačky vedľa zubu.

Avšak na odstránenie 6-7-8 zubov spodnej čeľuste je injekcia umiestnená nie blízko zubu, ale v oblasti vnútorného povrchu spodnej vetvy čeľuste. Takáto anestézia je dosť komplikovaná a nie všetci lekári to zvládnu dobre. Preto, keď sa sťažujete na bolesť, a lekár vám povie, že to nemôže byť - to je otázka spôsobilosti lekára (za predpokladu, že ste už nebrali analgetiká alebo lieky na dlhú dobu).

Čo určuje zložitosť odstránenia -
vo väčšine prípadov je odstránenie jednoduché a v polovici prípadov potrebuje lekár iba 20-40 sekúnd (bez zohľadnenia očakávania anestézie) na odstránenie zubov kliešťami a / alebo výťahom. Ale niekedy môže odstránenie trvať 30-60 minút alebo viac, napríklad, keď lekár musí rezať kosť okolo zubu pomocou vŕtačky. Najčastejšie je ťažké odstrániť zuby, ktoré -

 • majú tenké a / alebo zakrivené korene,
 • poškodené
 • ktoré ešte neprešli
 • horizontálne osem zubov.

Je dôležité: Ešte dôležitejšie je však pre jednoduchosť odstránenia (ako tvar a poloha zubu) chirurgova myseľ. Napríklad, ne-tak-inteligentný chirurg sa môže pokúsiť odstrániť váš zub s rôznymi kliešťami po dobu 2 hodín pred tým, než sa rozhodne správne znížiť a vytiahnuť každý koreň samostatne. Chytrý lekár to okamžite videl, výdavky na všetky odstránenia 15-20 minút ...

1. Jednoduchá extrakcia zubov -

Vo videu 1-2 môžete vidieť, ako môžu byť zuby rýchlo odstránené (dokonca aj tie, ktoré sú zakorenené na spodnej čeľusti). Vzhľadom na očakávanie anestézie za 5-7 minút, ako aj uloženie 1-2 stehov - celý proces extrakcie zubov môže trvať len 10 minút. A verte mi: to nebolí, aj keď je to desivé.

Dôležité bodyktoré vám umožnia vyhnúť sa komplikáciám ...

 • Čo musíte povedať lekárovi -
  Ak ste alergický na lieky, bronchiálnu astmu, cukrovku alebo problémy s tlakom, určite o tom informujte svojho lekára. Nie je tiež dôležité varovať pred porušením zrážania krvi a užívaním antikoagulancií (vrátane banálneho Aspirínu, ktorý riedi krv a prispieva k rozvoju krvácania a tvorbe hematómov).

  Pre ženy je veľmi dôležité oznámiť začiatok menštruácie, pretože V týchto dňoch sa počet krvných doštičiek v krvi ženy znižuje približne o 30-50% a zrážanie krvi závisí od počtu krvných doštičiek. Ak to vie lekár, vloží hemostatickú špongiu do otvoru extrahovaného zubu vopred alebo zašíva ranu (aby sa zabránilo krvácaniu, ku ktorému môže dôjsť doma alebo v noci).

 • Anestézia -
  rozhodne to nestojí za úsporu na dobrej anestézii a vzhľadom na názor väčšiny kolegov môžem povedať, že najlepšie anestetikum je dnes Ultracain. Okrem obvyklých má formu, ktorá neobsahuje konzervačné látky (vhodné pre alergikov a pacientov s bronchiálnou astmou), ako aj formu so zníženým obsahom adrenalínu - pre pacientov s vysokým krvným tlakom, ako aj pre tehotné a dojčiace ženy.
 • V procese odstraňovania -
  S jednoduchým odstránením lekár zvyčajne používa iba kliešte a výťah (nástroj, ktorý vyzerá ako skrutkovač). Zub / koreň zubu sa vyklopí kliešťami alebo sa vyklopí výťahom a potom sa z otvoru odstráni. Za normálnych okolností je diera okamžite naplnená krvou, ktorá okamžite koaguluje a vytvára krvnú zrazeninu.

  Väčšina lekárov vždy vloží malé množstvo antiseptického prípravku Alvozel (v každej klinike) do otvoru extrahovaného zuba, čím sa znižuje riziko vzniku zápalu otvoru vyťaženého zuba. Liek sa absorbuje sám a nie je nutné odstraňovať jeho spojovacie otvory.

 • Je dôležité odstrániť z granulačných vrtov -
  ak je zub odstránený, na vrchu koreňa, z ktorého je diagnostikovaná cysta / granulácia, potom po extrakcii koreňa je nutné otvor otvoriť a škrabať cysty (ak nevyjde so zubom). Ak sa tak nestalo, potom sa v 100% prípadov vyvinie zápal.

  Všimnite si, že röntgenový obraz (Obr.7) diagnostikoval cysty. pretože keď bol zub odstránený, cysta nevyšla von s koreňom zubu (obr. 8), ale zostala v rane - lekár ho škrabal lyžicou kyretáže (Obr. 9). Pri odstraňovaní poškodených zubov pri absencii röntgenového žiarenia by sa mala táto postupnosť pozorovať.

 • Šitie -
  po jednoduchom odstránení, väčšina zubných lekárov málokedy vezme ranu. Švy vám umožnia spojiť hrany sliznice nad dierou, čo je dobrá prevencia krvácania, ako aj ochrana krvnej zrazeniny (ktorá sa v dôsledku toho nemôže vymyť ani poškodiť). Znížilo sa riziko vzniku zápalu diery o 70 až 90%. Výrazne znížená bolesť po odstránení.

  Môžem poradiť každému - dokonca aj pred odstránením, požiadajte chirurga, aby vám dal 1-2 stehy. Aj keď budete musieť zaplatiť za tento extra 300-500 rubľov. Hlavné problémy u pacientov zvyčajne začínajú presne po extrakcii zuba a stehy tu pomôžu predísť väčšine možných komplikácií (s ktorými mnohí potom idú k lekárovi na opakované vyšetrenia 3-5 krát na opakované vyšetrenia).

 • Čo robiť po odstránení -
  ak lekár nezabudne, povie vám viac či menej podrobne o tom, ako sa starať o otvor vyťaženého zuba. Podrobné odporúčania sú napísané v týchto článkoch -

  → "Podrobné odporúčania starostlivosti",
  → "Ktoré analgetiká je lepšie užívať."

Ako sa odstráni koreň zubov -

Odstránenie zubného koreňa, odstránenie zlomeného zubu - vo väčšine prípadov sa ľahko vykonáva pomocou výťahov (pomocou ktorých je zub z diery vykĺbený), po ktorom sa koreň jednoducho vyberie z diery kliešťami. Ale neskúsení / ľahostajní lekári, pri odstraňovaní koreňov, sa snažia aplikovať kliešte čo najhlbšie, zatiaľ čo okusujú veľké množstvo kosti. Tá potom povedie k nemožnosti inštalácie implantátu bez kostného štepu (nahromadenie kosti).

Odstránenie koreňového elevátora: video 3

Ako je odstraňovanie zubov s tavivom -

Ak vykonáte odstránenie zubu s tavidlom (opuch ďasien, tváre), potom najprv lekár urobí malý rez asi 1,5 cm a uvoľní všetok hnis, umyje ranu. Až potom bude odstránený samotný kauzálny zub a do rany sa vloží drenáž. Ten je nevyhnutný tak, aby sa okraje rezu nelepili k sebe a hnisavý výtok a ichor pokračovali v tom, že vychádzali z rany a nehromadili sa v tkanivách.

Otvorenie toku na žuvačke pred extrakciou zubov: video 4

2. Komplikovaná extrakcia zubov -

Sú chvíle, kedy bude extrakcia zubov takmer určite ťažká. Napríklad, viackorenené zuby môžu mať tenké zakrivené korene (obr. 10), ktoré zabraňujú extrakcii zuba, a preto sa jeden z koní často odlomí. Alebo pokiaľ ide o odstránenie ôsmich zubov, ktoré majú horizontálnu polohu alebo silný sklon k 7. zubu (Obr. 12).

Je tiež ťažké odstrániť zuby, ktorých koreňové kanáliky boli ošetrené rezorcin-formalínovou metódou, ktorá paralelne dáva tkanivám krehkosť zubov skla a charakteristické ružové sfarbenie. Tam sú pomerne zhnité zmäkčené korene zubov, ktoré sú tiež ťažké odstrániť.

Komplexná extrakcia zubov sa spravidla vykonáva pomocou vŕtačky, s ktorou je buď rezané kostné tkanivo okolo zubu, alebo zub je rezaný na niekoľko častí a časti zubu sú odstránené individuálne. V procese komplexného odstraňovania sa často vyžaduje rezanie a po odstránení sa otvor vždy zošíva. V čase, keď ťažké odstránenie môže trvať od 20 minút do hodiny (v priemere), čo bude závisieť od lekára manuálne zručnosti.

Komplikovaná extrakcia zubov: video 5-6

Vezmite prosím na vedomie, že vo videu 5 lekár vykoná vŕtanie zubov s odrezávaním kosti okolo zuba vrtákom (po odstránení je diera naplnená materiálom kosti, aby sa zabránilo atrofii kosti, aby sa implantát implantoval bez kostného štepu). Vo videu 6 lekár rozreže korunu zubu na 2 časti, aby sa oddelili 2 časti korunky s koreňmi.

Treba tiež poznamenať, že po jednoduchej extrakcii zubov sa u približne 3-5% prípadov vyvinie zápal diery (alveolitída), ktorý vyžaduje liečbu. Ale po komplexnom odstránení je percento komplikácií oveľa vyššie - asi 25-30%. Pre tých pacientov, pre ktorých je dôležité pochopiť: je hojenie studne dobre alebo je v nej zápal?

→ "Foto a video zubov extrahovaných zubov pri normálnom a zápalnom zákroku"

Veľmi dôležité, ak plánujete implantáciu -ak plánujete nainštalovať implantát v mieste extrahovaného zuba, potom v žiadnom prípade nemôžete najprv odstrániť zub a potom len ísť k implantologovi na konzultáciu - inak budete musieť vynaložiť peniaze na kostný štep spolu s implantátom. V ideálnom prípade by implantolog mal odstrániť zub, a to by malo byť urobené ako atraumatické pre kostné tkanivo, ako je to možné, a vložiť kostný materiál do samotnej jamky, prikryť ju membránou a pevne prišitý otvor.

A potom za 3 mesiace dostanete vynikajúcu kosť na implantáciu zubov a nebudete potrebovať štepenie kostí. Okrem toho existujú modely implantátov, ktoré môžu byť inštalované do otvoru extrahovaného zuba (hneď po jeho extrakcii) - to je takzvaná metóda okamžitej implantácie.

ONLINE VÝPOČET NÁKLADOVÝCH IMPLANTÁCIÍ "

Ťažká extrakcia zubov s dlátom - t

Dláto je nástrojom ZSSR krát, keď v ordináciách neboli žiadne zubné vŕtačky na vŕtanie kostného tkaniva a rezných koreňov. Ako odstrániť zuby s dlátmi je skôr ako hororové filmy, keď lekár narazí na dláto dreveným kladivom. Extrakcia zubu dlátom je pre traumatický a temporomandibulárny kĺb veľmi traumatická a často vedie ku komplikáciám.

Dláto sa často odlúpne z kosti a preniká hlboko do mäkkých tkanív podlahy úst, je tiež možné ľahko perforovať čeľusťovú dutinu vrchnej čeľuste dlátom. Veľmi často vedie použitie dláta k traumatu mandibulárneho nervu, ktorý prechádza bezprostredne pod vrcholmi koreňov dolných zubov. Takéto zranenie môže viesť k rozvoju neuritídy a predĺženej bolesti, ako aj k predĺženej necitlivosti časti tváre. Použitie sekáčov je neprijateľné.

reklama

Ťahanie zubov: cena v Moskve

Koľko to stojí vytiahnuť zub - cena bude v prvom rade závisieť od zložitosti odstránenie. Majte však na pamäti, že cena extrakcie zubov bude ovplyvnená cenovou kategóriou kliniky (kam idete). V klinikách ekonomickej triedy môže byť cena 2-3 krát nižšia v porovnaní s klinikami vyššej cenovej kategórie. Ale ak chcete úplne odstrániť zub: cena bude ešte nižšia v platenom oddelení štátnej stómie.

Je tiež potrebné pripomenúť, že ak máte zdravotnú politiku a pas, potom v mieste bydliska môžete mať svoje zuby odstránené zadarmo (ak hovoríme o odstránení zlomeného zubu alebo akútnej bolesti). Odstránenie v smere ortodontistickej alebo prostetickej platenej kancelárie sa však bude vyplácať aj na štátnej klinike, a to aj v prítomnosti politiky. Ceny sú uvedené za rok 2019.

Koľko stojí odstránenie zubu v klinike ekonomickej triedy -

 • Jednoduchá extrakcia zubov - 1500 rubľov.
  Anestézia je už zahrnutá v cene, ale ak sa vyžaduje steh, je možné, že od vás bude odobratých ďalších 300 až 500 rubľov.
 • Zubná extrakcia priemernej zložitosti - 3000 rubľov.
  Anestézia, stehy a niekedy aj druhé vyšetrenie sú už zahrnuté v tejto cene.
 • Komplikovaná extrakcia zubov - asi 5000 rubľov.
  zvyčajne sa vykonáva vŕtaním kosti, rezom ďasien. Do tejto kategórie možno priradiť extrakciu komplexných ôsmich zubov. Anestézia, stehy a spravidla opakované vyšetrenia sú zahrnuté v uvedenej cene.

Koľko stojí vytiahnutie zubu: cena v klinikách stredných a vysokých cenových kategórií

 • Jednoduché odstránenie - 3500 rubľov.
  táto cena je už all inclusive (anestézia, stehy, prehodnotenie).
 • Ťažké odstránenie - od 7500 do 9500 rubľov.
  tj s rezom, rezanie kosti, a tiež odstránenie zložitých ôsmich zubov. Táto cena je tiež all inclusive.

Je dôležité: vo väčšine prípadov je pre pacienta veľmi ťažké predvídať zložitosť budúceho odstránenia. Ale existujú smernice. Napríklad všetky zuby s jedným koreňom sú zvyčajne veľmi ľahko odstránené, dokonca aj vtedy, keď je potrebné vykonať odstránenie pokazeného zubu (t.j. odstránenie zubného koreňa). Častejšie môže byť odstránenie ťažkých zubov pri odstraňovaní horných a dolných zubov 6-7-8.

Kontraindikácie pre extrakciu zubov -

Všetky kontraindikácie extrakcie zubov uvedené nižšie nie sú absolútne. tj Odstránenie urgentnými indikáciami je možné aj za týchto podmienok, ale iba v podmienkach nemocnice as okamžitou podporou resuscitácie.

 • hypertenzná kríza,
 • extrasystole, závažná arytmia,
 • hemofília, leukémia, hemoragická diatéza,
 • epilepsia, schizofrénia,
 • stav po infarkte myokardu, mŕtvica.

Je dôležité: Ak ste užívali antikoagulanciá (vrátane Aspirínu) počas týždňa pred plánovaným odstránením, odporúča sa odložiť odstránenie na ďalší týždeň. To je nevyhnutné na zabránenie vzniku krvácania a tvorby hematómov.

Je možné odstrániť zuby počas tehotenstva?

Extrakcia zubov počas tehotenstva je možná, ale rozhodnutie o tom by malo byť urobené na základe trvania tehotenstva a závažnosti zápalového procesu, prítomnosti akútnej bolesti ... V rôznych obdobiach tehotenstva sa stratégia výrazne líši -

 • Extrakcia zubov počas tehotenstva v 1. trimestri -
  Neodporúča sa, ale ak sa vyskytne akútna bolesť, môžu sa vykonať len urgentné zákroky. Musíte pochopiť, že v tomto období existuje hrozba spontánneho potratu, a preto, ak je to možné, mali by ste odloženie odložiť až do priaznivejšieho obdobia.
 • Je možné, aby tehotné ženy vytiahli zuby v druhom trimestri -
  môžete, pretože riziko pre plod počas tohto obdobia je významne znížené. Je to spôsobené tým, že sa už vyskytli všetky orgány a tkanivá plodu. Treba však brať do úvahy toxické účinky anestetík, a ak je to možné, preniesť odstránenie do obdobia po pôrode.
 • Extrakcia zubov počas tehotenstva v treťom trimestri -
  možno však najmä v neskorších obdobiach by sa mali vykonať len urgentné intervencie, aby sa zabránilo predčasnému pôrodu.

Extrakcia zubov počas dojčenia nemá žiadne obmedzenia. Avšak stojí za to upozorniť zubára a požiadať o použitie najmenej toxických anestetík. Extrakcia zubov počas menštruácie sa neodporúča len kvôli nestabilnému psycho-emocionálnemu stavu žien počas tohto obdobia, ale ak je bolesť, potom by ste mali pokojne ísť k zubárovi a odstrániť.

Ako vytiahnuť zub doma -

Odstránenie zubu doma môže mať za následok nielen masívne krvácanie a desivé trauma okolitých tkanív, ale aj hnisavé komplikácie, ktoré sa potom budú musieť liečiť v nemocnici alebo v nemocnici po dlhú dobu. Bezpečne a bez následkov môžu byť odstránené len pohyblivé mliečne zuby tieto zuby majú resorbované korene, ktoré sú ponorené do gumy len niekoľko milimetrov.

Preto, tí pacienti, ktorí sú kladené otázky: ako odstrániť zub doma, ako vypnúť zub doma, ako vypnúť zub sami - je vhodné sledovať veľmi nepríjemné videá krvavých bloggerov na internete. Dúfame, že náš článok na tému: Hodnotenie cien zubnej extrakcie - sa vám ukázal ako užitočný!

Autor: zubný lekár Kamenský KV, 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár