Ultracain: návod na použitie

Ultracain v zubnom lekárstve - jeden z najpopulárnejších anestetík, odkazujúci na anestetiká artikainovogo série. Hlavnou účinnou zložkou je teda Artikain, ale na zvýšenie trvania a hĺbky účinku sa k nemu pridá vazokonstriktor (napríklad "epinefrín"), ktorý je analógom adrenalínu.

Existujú 3 formy uvoľňovania Ultracainu. -

  • ultrakain DS forte (s koncentráciou epinefrínu 1: 100 000),
  • ultrakain DS (s koncentráciou epinefrínu 1: 200 000),
  • ultrakain D (bez epinefrínu / adrenalínu).

Návod na použitie Ultrakain naznačuje, že akákoľvek forma vyššie uvedeného môže byť použitá od 4 rokov. Liek je dostupný v náplniach s objemom 1,7 ml (obr. 2). Pred anestéziou sa anestetický karpulát vloží do injekčnej striekačky, potom sa na injekčnú striekačku naskrutkuje jemná ihla (obrázok 3-4).

Ultracain: cena za rok 2019

Cenová cena 1 Ultrapain karpule je od 50 rubľov (je to za túto cenu, že zubné kliniky kúpiť). Ale v zubnej klinike na Ultrakain cena bude asi 250-350 rubľov.

Bohužiaľ, nebude možné kúpiť anestetickú autosalónu v lekárni a priniesť ju so sebou. Je to prísne zakázané zákonom, pretože v tomto prípade zubár nemôže zaručiť, že anestetikum nebude falšované alebo že bude riadne uskladnené.

Tri formy uvoľňovania ultrakaínu -

Ultracain: Zloženie
Bez ohľadu na formu uvoľňovania 1 obsahuje anestetikum karpula artikaina 40 mg. Druhou hlavnou zložkou je adrenalín (každá forma má vlastnú koncentráciu). Anestetikum tiež obsahuje konzervačný prostriedok disiričitanu sodného, ​​ktorý je úplne neprítomný len v ultrakaíne D.

1. Ultrakain DS Forte (epinefrín 1: 100 000) -

Vynikajúce anestetikum na dosiahnutie výrazného a predĺženého analgetického účinku pri chirurgických zákrokoch v ústnej dutine, na odstraňovanie zubov atď. Táto forma však nemôže byť použitá pri vysokom tlaku, prejavuje sa kardiovaskulárnymi ochoreniami, v prítomnosti ochorení štítnej žľazy a bronchiálnej astmy (24stoma.ru).

Prečítajte si podrobné pokyny výrobcu:
→ "Ultracain DS Forte - návod na použitie"

2. Ultrakaín DS (epinefrín 1: 200 000) -

Najlepšia možnosť pre pacientov s rizikom - tehotné a dojčiace ženy, pacienti s kompenzovanými kardiovaskulárnymi ochoreniami. Je nežiaduce používať pri bronchiálnej astme. Nemôže byť použitý na ochorenia štítnej žľazy.

Prečítajte si podrobné pokyny výrobcu:
→ "Ultracain DS - návod na použitie"

3. Ultrakaín D (bez epinefrínu) -

Optimálna voľba pri vysokom riziku alergických reakcií, pretože V tomto anestetiku sú všetky konzervačné látky, ktoré sú nevyhnutné na stabilizáciu anestetika obsahujúceho adrenalín, úplne chýbajúce. V tomto ohľade je to dobrá voľba, a to aj pre pacientov s bronchiálnou astmou. Vzhľadom k absencii adrenalínu, môže byť použitý na ochorenia štítnej žľazy. Nedostatok adrenalínu umožňuje jeho použitie u pacientov so závažnými kardiovaskulárnymi poruchami, len je potrebné vziať do úvahy, že trvanie anestetika bez epinefrínu / adrenalínu nebude dlhšie ako 20 minút.

Prečítajte si podrobné pokyny výrobcu:
→ "Ultrakain D - návod na použitie"

Ultracaine: recenzie stomatológov

Ako praktický lekár sa snažím používať hlavne toto anestetikum, hoci jeho cena je 1,5-2 krát drahšia ako podobné anestetiká na báze artikínu. Kvôli optimálnemu zloženiu, minimálnym konzervačným prostriedkom v kompozícii (a úplnej neprítomnosti konzervačných látok vo forme Ultracainu D) sa toto anestetikum môže použiť u všetkých rizikových pacientov (s kardiovaskulárnymi, endokrinnými poruchami, alergiami, tehotenstvom a kŕmením).

Ultracain hodnotenie zubárov sú tiež najpriaznivejšie, pretože toto anestetikum bude dobrou voľbou, ak máte alergickú reakciu na anestetiká amidovej skupiny, napríklad Novocain, Lidokain a ďalšie. Okrem vysokého bezpečnostného profilu je však toto anestetikum oveľa silnejšie ako jeho predchodcovia (pozri nižšie). Okrem toho toto anestetikum pôsobí v zapálených tkanivách, ale Novocain prakticky nezmierňuje anestéziu v prítomnosti hnisavého zápalu.

Trvanie účinku a hĺbka anestézie bude závisieť od koncentrácie epinefrínu v zložení produktu, napríklad Ultracain Forte 1: 100 000 - je najsilnejšia príprava línie. Pri vedení anestézie v dolnej čeľusti je trvanie účinku v priemere 2 až 3 hodiny. S infiltračnou anestéziou v dolnej a hornej čeľusti - o niečo viac ako hodinu.

Ultrakaín alebo lidokaín: čo je lepšie

  • ultrakaín je silnejší ako Novocain - 5-6 krát,
  • účinnejšie ako Lidokaín - 1,5-2 krát.

Ultracain počas tehotenstva a dojčenia

Optimálna forma tohto anestetika počas tehotenstva je Ultracain DS s koncentráciou epinefrínu 1: 200 000. Pripomíname, že epinefrín je analóg adrenalínu a že v takej koncentrácii nemôže preniknúť do placenty. Použitie anestetík bez epinefrínu (alebo adrenalínu) u gravidných a dojčiacich žien sa vo všeobecnosti neodporúča. Dôvodom je skutočnosť, že adrenalín, ktorý v mieste vpichu injekcie zužuje krvné cievy, spomaľuje vstrebávanie hlavnej zložky (Artikaina) do krvi a tým znižuje najvyššie koncentrácie artikínu v krvi a tým aj možné nežiaduce účinky.

Dojčenie Ultracain -
Po anestézii Ultracaine je možný obsah articaínu v materskom mlieku, ale koncentrácia je taká nízka, že nemôže spôsobiť žiadnu škodu. Preto nie je potrebné opustiť dojčenie. Obsah epinefrínu v Ultracain DS je tiež veľmi malý a nemôže nepriaznivo ovplyvniť matku ani dieťa.

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár