Zubné vibrátory a iné lieky

Tu je niekoľko tipov, ktoré pomôžu vášmu dieťaťu cítiť sa lepšie počas hryzenia:

S bolesťou a nervozitou -

Dajte dieťaťu mierne anestetikum, ktoré zodpovedá veku dieťaťa. Zubné sviečky sú najlepšou voľbou pre mladšie deti, suspenziu pre staršie deti. Nezabúdajte, že aspirín ako liek proti bolesti a antipyretikum sa nemá podávať deťom. Voľby drog:

 • Sviečky VIBURKOL so zubami: cena, návod
  Viburcol označuje homeopatické lieky (obsahuje rastlinné zložky). Má zmysel používať ho len na potlačenie úzkosti dieťaťa, t. ako sedatívum. Tiež liek má mierny antipyretický účinok.

  Dávkovanie a podávanie: t
  rektálna; deti do 6 mesiacov, maximálna dávka - 1 sviečka 2 krát denne; deti staršie ako 6 mesiacov v akútnych stavoch - 1 sviečka 4-6 krát denne, po zlepšení - 1 sviečka 2-3 krát denne.

  Uvoľňovacia forma: kartónové balenie obsahuje 2 blistre na 6 kusoch. každej z nich.
  Cena: 200-250 rubľov.

 • Panadol (vo sviečkach alebo v pozastavení) -
  je to liek na báze paracetamolu, vďaka ktorému má liek analgetický a antipyretický účinok. Veľkou výhodou je prítomnosť 2x uvoľňovacích foriem, z ktorých sú čapíky (sviečky) obzvlášť vhodné na použitie u veľmi malých detí.
 • Nurofen pre deti (v pozastavení) -
  Nurofen, keď zuby sú dobrým liekom voľby. Na rozdiel od ibuprofénu Panadol obsahujúci paracetamol. To znamená, že rýchlosť konania, ako aj trvanie akcie po jednej aplikácii v Nurofene budú vyššie. Podľa závažnosti analgetických a antipyretických účinkov sú účinky liekov na báze paracetamolu a ibuprofénu porovnateľné.

  Režim užívania suspenzie Nurofen pre deti: t
  → 3-6 mesiacov - 2,5 ml (50 mg) - 3 krát denne
  → 6-12 mesiacov - 2,5 ml (50 mg) - 3-4 krát denne
  → 1-3 roky - 5,0 ml (100 mg) - 3 krát denne
  → 4-6 rokov - 7,5 ml (150 mg) - 3 krát denne
  → 7-9 rokov - 10 ml (200 mg) - 3 krát denne

  Je dôležitéMajte na pamäti, že aj napriek tomu, že Nurofen je povolený od 3 mesiacov veku - nie je možné ho používať dlhodobo (najmä vo veku 6 mesiacov). Pokúste sa ho použiť v zriedkavých prípadoch. Aspirín sa v žiadnom prípade nesmie podávať deťom (ako náhrada ibuprofénu alebo paracetamolu!

 • Chalisal, kamistadový gél na zuby  -
  anestetická masť alebo gél, keď nie je najlepšia voľba zubov na lokálne použitie, pretože kvôli zvýšenému slintaniu v dieťati sa rýchlo vymývajú, ale čo je najdôležitejšie - spôsobia znecitlivenie celého úst, čo spôsobí dieťaťu ďalšie nepríjemné pocity, zvýši riziko udusenia potravy alebo uhryznutia jazyka. Preto sa neodporúča používať takýto liek ako Kamistad, keď sa zubá.

  Kompletný analóg Kamistad je Dentinox gél (obsahuje aj lidokaín a harmančekový extrakt), takže všetko, čo sa hovorí o tomto lieku. Existuje aj protizápalový gél Holisal. Neobsahuje zložky, ktoré budú znecitlivovať celé ústa dieťaťa, ale aníz obsiahnutý v kompozícii spôsobí ešte viac slinenia, ktoré by sa nemalo tolerovať.

 • Zubné pasty s protizápalovým účinkom pre deti -
  Existuje niekoľko detských protizápalových zubných pást, ktorých použitie vám pomôže zmierniť stav zubov u dieťaťa. Ako účinné protizápalové zložky v takýchto pastách sa používajú: alginát (extrakt z morských rias), éterické oleje z liečivých rastlín, gél Aloe Vera, extrakt sladkého drievka.

  1) Zubný gél "Weleda", Nemecko (pre deti od 0 do 3 rokov)
  → účinné látky - extrakt z nechtíka, alginátu, esculinu, mäty a feniklových éterických olejov,
  → neobsahuje laurylsulfát sodný, konzervačné látky, farbivá, fluór.
  → cena za 50 ml tubu - od 230 do 300 rubľov.

  2) Vložiť "SPLAT Junior", Rusko (od 0 do 4 rokov) -
  → Účinné látky: extrakt sladkého drievka, gél Aloe Vera, Calcis, Xylitol, enzýmový komplex (lyzozým, laktoferín, oxidáza glukózy, laktoperoxidáza).
  → neobsahuje laurylsulfát sodný, fluór
  → cena: 55 ml - od 155 rubľov.

  3) Pena "SPLAT Magic Foam", Rusko (každý vek) -
  táto dokonalá nová forma (vo forme peny) na čistenie zubov obsahuje aj extrakt z sladkého drievka a komplex mliečnych enzýmov, podobne ako predchádzajúca pasta. V tejto pene však existujú také zložky ako kreatín a glycyrizinát, ktoré majú protizápalový účinok na sliznicu počas erupcie.

reklama

Dieťa sa neustále snaží niečo hrýzť -

Použite čistý prst (alebo špeciálne zubné krúžky) na masáž detských ďasien po dobu 2 minút (opakujte niekoľkokrát denne). To upokojuje mnohé deti, ale niektoré deti môžu proti takejto masáži protestovať. Alternatívou k masáži je poskytnúť dieťaťu špeciálne, bezpečné predmety na žuvanie, ako sú napr. Takéto krúžky môžu byť špeciálne chladené, potom sa dieťa upokojí ešte rýchlejšie.

S podráždením pokožky okolo úst, brady -

Pravidelne sušte pokožku dieťaťa. Ak sa objaví vyrážka, môžete pokožku ošetriť špeciálnymi detskými krémami s rôznymi prísadami, napríklad rastlinným.

Ak dieťa trie tvár alebo ucho -

je to on, kto sa vám snaží poslať signál, že je nejaká bolesť. To nemusí nevyhnutne znamenať zápal ucha; je jednoducho taká vec, ako je ožarovanie bolesti pozdĺž nervových vlákien, t.j. vzniknutá bolesť v oblasti ďasien sa môže šíriť pozdĺž nervových vlákien do iných oblastí a cítiť sa tam. V tomto prípade dajte dieťaťu mierne anestetikum, napríklad Panadol a Nurofen.

Odmietnutie jesť -

Zvyčajne teplé jedlo zhoršuje príznaky erupcie a chladené, chladné jedlo naopak spôsobuje úľavu u dieťaťa. Dúfame, že náš článok bol pre vás užitočný!

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár