Braun Oral-B elektrická kefka na zuby: recenzie

Elektrické zubné kefky sú rozdelené do 3 typov. Každý z nich používa rôzne princípy čistenia zubov od plakov, ale všetci potrebujú na prácu elektrinu. Ako zdroj energie v takýchto kefách možno použiť buď batérie (nabíjateľné zo siete), alebo batérie do pera.

Typy elektrických zubných kefiek -

Ak sa rozhodnete kúpiť elektrickú kefu, ale ešte nerozumiete - ako sa líšia od seba, potom v tomto článku nájdete informácie o všetkých hlavných typoch elektrických zubných kefiek, vrátane ultrazvukových a zvukových kefiek.

 • Klasická elektrická zubná kefka -
  Takáto kefa má okrúhlu rotačnú hlavu so štetinou na konci, ktorá vykonáva vratné rotačné kruhové pohyby. Najznámejším predstaviteľom takýchto kefiek je zubná kefka Braun Oral-B.

  Tento typ kefy je najobľúbenejší na svete. V skutočnosti vám umožňujú čistiť a leštiť si zuby doma rovnako ako zubár s pomocou leštiacich štetcov a zubných pást v zubnej ordinácii.

 • Sonic zubná kefka -
  V takýchto kefách je zabudovaný vysokofrekvenčný generátor, ktorý premieňa elektrinu na zvukové vibračné vlny. Štetiny tejto kefy vytvárajú približne 18 000 kmitavých pohybov za minútu. Príkladom takejto kefy je elektrická zubná kefka Philips Philips.

  Čistenie zubov s modelmi zvukovej kefy nastáva nielen kvôli mechanickému zametaniu mäkkého plaku a zvyškov jedla, ale aj vplyvom vibrácií zvuku, ktoré oslabujú pripojenie mikróbov na zuby.

 • Ultrazvuková elektrická zubná kefka -
  Vo vnútri tejto kefy je generátor, ktorý premieňa elektrinu na ultrazvukové vlny. Čistenie zubov ultrazvukovými kefami je tiež spôsobené tým, že ultrazvuk účinne ničí pripojenie mikroorganizmov a pigmentu k sklovine zubov.

V tomto článku sa podrobne zameriame len na elektrické zubné kefky mechanického typu. O výhodách a nevýhodách zvukových a ultrazvukových zubných kefiek - si môžete prečítať kliknutím na vyššie uvedené odkazy.

Elektrická kefa: jej výhody

Klasická elektrická kefka na zuby - recenzie zubných lekárov jednoznačne potvrdzujú jej vyššiu účinnosť v porovnaní s bežnou manuálnou zubnou kefkou. Okrúhla otočná hlava tejto kefy vám umožní čo najviac odstrániť zubný povlak a urobiť zuby hladké a lesklé.

Najznámejšou elektrickou kefou na svete je elektrická zubná kefka Braun. Braun vlastní značku Oral-B a je autorom tohto typu kefy. Takže nemusíte byť v rozpakoch, že v názve to môže stáť, že je to Oral Bee zubná kefka, alebo že to je Brownova kefa (alebo oboje, toto a to meno okamžite).

Aké sú teda výhody takýchto kefiek v porovnaní s konvenčnými manuálnymi zubnými kefkami ...

1. Odstraňuje 2-krát viac mäkkého plaku -

Štúdie ukázali, že elektrická kefka na zuby má väčšiu čistiacu schopnosť ako tradičná manuálna zubná kefka. To sa dosahuje zavedením modernejšej 2D alebo 3D technológie pohybu rotujúcej hlavy so štetinami (3D technológia sa používa v drahších modeloch).

 • 2D technológia -
  Zahŕňa vykonávanie rotačnej hlavy kefy s vratným pohybom, ktorej počet je zvyčajne 7600 za minútu. Táto technológia nie je najvyspelejšia, zvyčajne je vybavená lacnými elektrickými zubnými kefkami.
 • 3D technológia -
  Znamená to, že rotujúca hlava kefy, okrem vratných rotačných pohybov, bude tiež vykonávať pulzujúce pohyby (20 000 alebo 40 000 pulzácií za minútu). Pulsujúce pohyby umožňujú štetinám preniknúť hlbšie do medzizubných priestorov, čím sa odtiaľ lepšie odstraňujú mikrobiálne povlaky a zvyšky jedla.

  Druhou výhodou je, že pulzácie umožňujú roztrhnúť (uvoľniť) pevne pripevnený mikrobiálny a pigmentový povlak, čím sa zabezpečí jeho efektívnejšie odstránenie rotačnými pohybmi. Ak sa vám páči silný čaj alebo káva, ak fajčíte - táto kefa vám umožní používať ho pravidelne, aby ste sa takmer úplne zbavili tmavého plaku na zuboch.

Je dôležité: Dajte pozor, aby sa znížilo množstvo pigmentového povlaku, ktorý umožní, aby štetce fungovali presne podľa 3D technológie, pretože len to vám umožní rozbiť plaketu pevne pripojenú k zubom. Ak občas používate viac zubov na bielenie zubov, pasty s vyššou abrazivitou, potom to ešte účinnejšie odstráni tmavú patinu.

U ľudí s vysokou mierou tvorby mäkkého mikrobiálneho plaku, ako aj tvrdého zubného kameňa, elektrická zubná kefka s 3D technológiou výrazne zníži množstvo tvrdých zubných nánosov. Tento efekt sa prejaví najmä pri čistení zubnými pastami s pyrofosfátmi, ktoré rozpúšťajú matricu zubného kameňa.

2. Vysoká účinnosť čistenia - t

V reklame často počujete, že elektrická zubná kefka Oral B odstraňuje až 100% viac mikrobiálnych usadenín od zubov ako bežná manuálna zubná kefka. Vlastne je to pravda. Jediné, čo potrebujete, je čistiť si zuby raz takýmto štetcom, aby ste pochopili, ako sa vaše zuby stávajú hladšími a čistejšími. Dôležitú úlohu pritom zohrávajú nielen 2D alebo 3D čistiace technológie, ale aj skutočnosť, že hlava kefy má okrúhly tvar.

Okrúhly tvar otočnej hlavy umožňuje štetinám, aby zovreli každý zub tesne okolo krku. Ukazuje sa, že štetiny pozdĺž okrajov hlavy dobre preniknú do medzizubných priestorov. Okrem toho, dýzy s pretínajúcimi sa štetinami, ako napríklad "Cross-Action", majú najlepšiu čistiacu schopnosť v medzizubných priestoroch.

3. Atraktívnosť pre dospelých aj deti -

Je celkom prirodzené, že ľudia každý deň, rok čo rok - vykonávajúci rovnaký postup na čistenie zubov sú trochu znudení tým istým známym algoritmom. Elektrická zubná kefka pomôže diverzifikovať ústnu hygienu a urobiť ju zaujímavejšou. Okrem toho, vaše dieťa bude tiež rád, že čistí zuby s týmto módnym zariadením.

Je tiež veľmi dôležité, že zvyšovanie účinnosti odstraňovania zubného povlaku vám umožní čistiť si zuby nielen 5 minút, ale iba 2 minúty. To je veľmi dôležité, pretože u detí, ktoré sa snažia dokončiť postup rýchlejšie, a u dospelých, ktorí sú vždy v zhone. A ak ste to už chceli vyskúšať, potom vám povieme, ako si vybrať elektrickú zubnú kefku.

Ako si vybrať elektrickú zubnú kefku -

Tento článok nie je reklama, a ako zubár a autor článku - nebudem povzbudzovať k nákupu drahé modely kefy. Osobne som si pred 4 rokmi kúpil zubnú kefku Oral-B Professional Care 500 - asi 2000 rubľov (pozri foto nižšie). A ja som s ňou stále spokojný, hoci batéria už má dosť slabý náboj. Na konci roku 2019 tento model stojí od 3 000 do 4 000 rubľov.

Teraz, ako urobiť správnu voľbu - kúpiť elektrickú kefku na zuby, s ktorou budete spokojní. Hlavnou vecou, ​​na ktorú treba dávať pozor, je počet vratných rotačných a pulzujúcich pohybov za minútu, typ zdroja energie, ako aj režimy prevádzky kefy, ktorú budete potrebovať.

Kritériá pre výber elektrických kefiek -

 • Typ napájania -
  Môže to byť batéria alebo batéria prsta. Elektrické zubné kefky odporúčame zakúpiť iba na nabíjateľných sieťových batériách. Takéto kefy majú väčšiu rotačnú silu, a preto bude čistiaca schopnosť vyššia.
 • Charakter pohybu hlavy kefy -
  kefy na 2D technológii, ktoré robia len vratný rotačný pohyb, zvyčajne sa odporúča len pre deti od 3 rokov. Pre dospelých sa účinne odstraňuje nielen mikrobiálny, ale aj pigmentový plak - je to nevyhnutná 3D technológia (tj kombinácia vratných rotačných pohybov s pulzujúcim). Rôzne modely kefiek môžu mať rôzne indikátory frekvencie týchto pohybov.

  Napríklad rozpočtová elektrická zubná kefka Oral-B Professional Care 500 - vykonáva 7600 vratných rotačných a 20 000 pulzujúcich pohybov. Ale drahšie modely, napríklad Oral-B Professional Care 3000, Oral-B Smart Series 4000, Oral-B Genius 9000, už vykonajú 8800 vratných rotačných pohybov + 40 000 pulzácií. Prirodzene, tieto kefky budú o niečo účinnejšie pri odstraňovaní pevne pripevnenej dosky a budú podstatne drahšie.

 • Režimy čistenia -
  Každá elektrická kefa Braun Oral B bude mať aspoň jeden štandardný denný režim čistenia. Tento režim je dosť veľký na to, aby sa účinne staral o vaše zuby. Podľa nášho názoru, zvyšné režimy sú viac marketingový trik na predaj drahších modelov. Drahšie modely môžu mať nasledujúce režimy -

  → starostlivosť o ďasná,
  → pre citlivé zuby,
  → bielenie,
  → profesionálne čistenie,
  → čistenie jazyka.

 • Zahrnuté trysky (Obr. 8) -
  Medzi hlavné typy trysiek Oral-B na každodenné čistenie zubov patria tieto dýzy: Cross-Action so skríženými štetinami, ako aj trysky Precision-Clean („denné čistenie“). Prvý typ trysiek sa považuje za najlepší, pretože krížové štetiny lepšie odstránia plak, najmä z medzizubných priestorov.

  Celkovo je k dispozícii 7 volieb pre vymeniteľné dýzy Oral-B, napríklad pre citlivé zuby, bielenie, aktívny niť atď. Sada drahších modelov spočiatku zahŕňa celý rad rôznych trysiek. Lacné modely majú zvyčajne len 1 trysku v súprave, ale zvyšok je možné zakúpiť. Všetky trysky sú dodávané so špeciálnymi farebnými krúžkami, aby ich členovia tej istej rodiny nemiešali (obr.9).

 • Kontrola a bezpečnosť -
  Niektoré modely zubných kefiek riadia tlakovú silu pracovného nástavca na zuby (aby sa zabránilo zvýšenej vymazateľnosti zubov), t. to nie je len elektrická, ale inteligentná elektronická zubná kefka. Má senzor, ktorý riadi silu stlačenia kefy na zuby, ako aj časovač, ktorý ukazuje, koľko času je potrebné vyčistiť každý segment zubov.

Elektrická zubná kefka: cena 2019

Koľko je dobrý elektrický kefka na zuby - cena na konci roka 2019 bude od 3000-4000 rubľov. Samozrejme, existujú lacnejšie modely, ktoré bežia na prstových batériách, ale nie je pravdepodobné, že by ste s nimi boli spokojní.

 • Elektrické zubné kefky na batérie - od 600 do 2 000 rubľov.
  Nevýhodou takýchto kefiek bude: nízky výkon, žiadne vertikálne pulzujúce pohyby, vratné pohyby, žiadne možnosti vymeniteľných dýz, ktoré vykonávajú rôzne funkcie (čistenie, leštenie, masáž ďasien). Takéto kefky spravidla vykonávajú iba kruhové pohyby v jednom smere (technológia 1D).
 • Elektrické zubné kefky na batérie - od 3000 do 20.000 rubľov.
  náklady budú závisieť od toho, či takáto kefa vykoná len vratné pohyby, alebo dokonca pulzujúce, ako aj ich počet (20 alebo 40 tisíc pulzácií). Cena závisí aj od počtu režimov čistenia, ako aj od dostupnosti ďalšieho príslušenstva, ako napríklad:

  → taška alebo puzdro na prenášanie,
  → počet vymeniteľných dýz v súprave,
  → kontajner na skladovanie dýz,
  → Inteligentný sprievodca bezdrôtovým displejom,
  → Pripojenie Bluetooth a synchronizačné kefy s aplikáciou Oral-B pre smartfóny.

reklama

Čo je lepšie kúpiť elektrickú kefku na zuby - hodnotenie 2019

Ak si chcete kúpiť zubnú kefku Oral Bee, potom v závislosti od vášho rozpočtu môžeme upriamiť vašu pozornosť na nasledujúce 4 modely.

Najlepšie rozpočtové modely elektrických kefiek -

Najobľúbenejšie na svete sú elektrické zubné kefky Oral-B. Pod touto značkou boli vyvinuté a implementované všetky inovácie v oblasti kefiek tohto typu. Ak máte obmedzený rozpočet, odporúčame vám zakúpiť si jeden z nasledujúcich modelov -

 • Oral-B Professional Care 500 - od 3 000 rub.
  Podľa nášho názoru je to najlepšia elektrická zubná kefka z rozpočtového segmentu, ktorá je dosť veľká na to, aby výrazne zlepšila hygienu ústnej dutiny. Pracuje prostredníctvom 3D technológie (20 000 pulzujúcich + 7 600 recipročných rotačných pohybov za minútu).

  Sada je dodávaná s 1 tryskou a nabíjačkou. Neexistujú žiadne ďalšie zariadenia, pre ktoré musíte preplatiť. Moje hodnotenie videa na tomto modeli nájdete nižšie.

 • Oral-B Professional Care 3000 - od 6 000 rub.
  Vhodné najmä pre fajčiarov, milovníkov čaju a kávy a kontroly zubného kameňa. Pracuje na 3D technológii (40 000 pulzujúcich a 8800 vratných pohybov za minútu). Má 3 spôsoby čistenia: denné štandardné čistenie, citlivé zuby, bielenie.

  Táto zubná kefka má režim pre citlivé zuby, ktoré môžu byť veľmi užitočné vo všeobecnosti pre zvyknutie na elektrické kefy. Faktom je, že v tomto modeli už 40 000 pulzujúcich pohybov, a niektorí ľudia, ktorí doteraz nepoužívali takéto kefy, veria, že sú príliš „zatĺkali zuby“. Samozrejme, nie je to tak, ale v režime "pre citlivé zuby" sú pulzácie oveľa menšie, a preto sa vibrácie cítia menej.

Video recenziu elektrickej zubnej kefky Oral-B PRO 500 -

Nie sú určené modely elektrických kefiek Oral-B -

Nasledujúce kefky na zuby sa nedajú nazvať rozpočtom, ale ich cena je založená na skutočnosti, že už majú inteligentnú technológiu. Takéto kefy možno napríklad synchronizovať so špeciálnou aplikáciou Oral-B cez Bluetooth alebo táto aplikácia môže analyzovať proces čistenia a poskytnúť vám odporúčania pomocou videokamery v telefóne.

1. Oral-B PRO 4000 Smart Series - od 8 000 rubľov.

Zubná kefka Oral-B PRO 4000 Smart Series využíva 3D technológiu (40 000 pulzujúcich + 8800 pohybov za minútu). Má 3 spôsoby čistenia: denne, starostlivosť o ďasná, pre citlivé oblasti ústnej dutiny. Vrátane dvoch tipov pre rôzne akcie. Vhodné pre celú rodinu (od detí od 3 rokov)!

Hlavnou črtou tohto modelu je technológia Bluetooth, ktorá prostredníctvom aplikácie Oral-B vo vašom smartfóne poskytuje spätnú väzbu v reálnom čase a poskytuje odporúčania: čo robíte správne a kde je potrebné zlepšiť techniku ​​čistenia. Veríme, že zubná kefka Brown Oral Bi Smart 4000 je najlepšou voľbou pre celú rodinu, pretože ju môžu používať aj deti.

Recenzia videa štetcaSéria Oral-B PRO 4000 Smart -

2. Oral-B Genius 9000 - od 18.000 rubľov.

Kefa Oral-B Genius 9000, rovnako ako predchádzajúci model, pracuje podľa 3D technológie (hlava kefy robí 40 000 pulzujúcich a 8800 pohybov za minútu). Genius 9000 má už 6 režimov čistenia: denné čistenie, profesionálne, na citlivé zuby, bielenie, na ďasná, na jazyk. Dodáva sa so 4 rôznymi tryskami naraz.

Jedná sa o najdrahšiu elektrickú zubnú kefku v rade Oral-B, ktorá obsahuje veľké množstvo zariadení: prenosné puzdro USB, držiak smartfónu v kúpeľni, takže aplikácia Oral-B vo vašom smartfóne sleduje vaše zuby a poskytol odporúčania, ako zlepšiť techniku ​​čistenia. Ak máte radi rôzne módne zariadenia, potom je táto kefa pre vás.

Recenzia videa štetcaOral-B Genius 9000 -

Braun Elektrické kefka na zuby: Veľmi často nakupujúci zmiasť v "Braun" a "Oral-B" kefy. V skutočnosti, "Oral-B" je jednou zo značiek vo vlastníctve "Braun". Preto budú zubné kefky vyrobené pod jedným menom alebo iné rovnaké.

Detská elektrická kefka na zuby -

Elektrická zubná kefka pre deti rieši jednu veľmi dôležitú úlohu: je zaujímavá pre deti a umožňuje vám obrátiť proces čistenia zubov do vzrušujúcej hry. To umožňuje dieťaťu vytvoriť pozitívny postoj k štandardnému a mierne nudnému postupu na čistenie zubov.

Elektrická kefa pre deti má mäkšie štetiny, v porovnaní s kefami pre dospelých, ako aj jemnejší režim čistenia. Dôležité: elektrická kefa pre deti Oral B môže byť odporúčaná len od 3 rokov. A pre mladšie deti sú vhodnejšie akumulátorové kefy (tieto kefy sa vyrábajú v štýle Disneyových hrdinov) a pre deti od 6 do 7 rokov je lepšie si kúpiť kefku na batérie.

→ Modely elektrických elektrických kefiek Oral-B / Braun

Môžete ušetriť peniaze a kúpiť elektrickú zubnú kefku pre celú rodinu naraz. Napríklad niektoré modely typu Oral-B PRO 4000 Smart Series majú špeciálny režim jemného čistenia zubov, a preto sa táto zubná kefka môže používať nielen u dospelých, ale aj u detí od 3 rokov. V tomto prípade však bude potrebné okrem úsporného režimu použiť špeciálnu detskú trysku Oral B.

Detská zubná kefka Oral Bee na batérie: video

Elektrické zubné kefky: kontraindikácie

Je však potrebné uznať, že je žiaduce striedať použitie elektrickej a bežnej ručnej zubnej kefky, pretože s nízkou hustotou zubnej skloviny, trvalé používanie elektrickej kefy môže viesť k zvýšenému oderu skloviny. Ale ak je zubná sklovina silná, nasýtená mikroelementmi, potom by nemali byť žiadne problémy.

Vymazateľnosť tvrdých zubných tkanív závisí hlavne na 3 zložkách -

 • от плотности (степени минерализации) эмали зуба,
 • абразивности зубной пасты (RDA),
 • степени жесткости щетины зубной щетки, прилагаемых усилий, скорости вращения головки со щетиной.

Поэтому электрическая зубная щетка требует использования зубных паст с меньшим коэффициентом абразивности. Желательно использовать пасты, где производитель указывает индекс абразивности пасты "RDA". Pri použití bežných zubných kefiek by mal byť abrazívny index okolo RDA 75.

Pri nepretržitom používaní elektrických kefiek sa odporúča používať zubné pasty s hodnotou RDA približne 50. Ak však chcete odstrániť čierny povlak zo zubov, potom 1-2 krát týždenne môžete použiť pastu s abrazivitou asi 100-120 jednotiek, napríklad "Lacalut Whit" ". Táto pasta obsahuje sféricky rezané brúsne materiály, ktoré nepoškriabajú zuby, ako aj pyrofosfáty, ktoré rozpúšťajú matricu zubného kameňa a plaku.

Použitie elektrických kefiek je v nasledujúcich situáciách nežiaduce -

Nižšie uvádzame situácie, v ktorých použitie elektrickej zubnej kefky môže spôsobiť negatívne následky na zubnú sklovinu alebo stav ďasien.

 • Zvýšenie oderu zubov -
  pri zvýšenej abrázii zubov je pozorovaný pokles výšky koruniek zubov. Keď sa výška koruniek zníži o 1/4 ich dĺžky - nemusí to byť tak zreteľné (Obr. 13), s výraznejšou abráziou estetika úplne zmizne (Obr. 14). Táto patológia hovorí o zvýšenej zraniteľnosti zubnej skloviny voči treniu a elektrický kefka môže tento stav zhoršiť.

 • Vady v tvare klinov na krkoch zubov (obr.15) -
  Často je možné stretnúť sa s ľuďmi, ktorí majú defekty v tvare písmena V v oblasti krkov zubov. Ide o defekty nepoškodeného pôvodu, ktoré zubní lekári nazývajú klinové defekty. Ich tvorba je spojená so zvýšenou vymazateľnosťou skloviny v oblasti krkov zubov. Ako v prvom prípade, použitie elektrickej kefy môže dramaticky zvýšiť počet a hĺbku klinovitých defektov.
 • Biele škvrny na zubnej sklovine (obr. 16-18) -
  biele kriedové škvrny na sklovine sú známkou zlej mineralizácie zubov, tzn. Sklovina v týchto oblastiach stratila veľké množstvo vápnika. Takéto biele škvrny sú počiatočným štádiom kazu, ktorý sa nazýva - kaz vo fáze bielych škvŕn.

  Smaltované škvrny so zlou mineralizáciou nie sú schopné odolať primeranému mechanickému tlaku a sú ľahko náchylné na obrusovanie a ničenie, a preto pri použití elektrickej zubnej kefky hrozí značné riziko poškodenia. Preto, ak si stále chcete kúpiť elektrickú kefku na zuby, ale máte ohniská zubného kazu v štádiu bielych škvŕn, odporúča sa pred použitím kefy podstúpiť postup remineralizačnej terapie.

 • Akútny alebo chronický zápal ďasien -
  ak máte tvrdé subgingiválne a supragingiválne dentálne usadeniny - použitie elektrickej zubnej kefky môže viesť napríklad k exacerbácii zápalových ochorení ďasien - zápalu ďasien alebo parodontitídy (Obr. 19-20). Preto, ak máte v pláne kúpiť takúto kefu, je vhodné, aby zubár odstránil všetky zubné usadeniny z vašich zubov pred použitím.

Dúfame, že náš článok o vlastnostiach výberu elektrických zubných kefiek bol pre vás užitočný! Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Zanechajte Svoj Komentár