Detská zubná pasta: recenzie

V tomto článku sme rozdelili všetky najzaujímavejšie na zloženie a kvalitu detských zubných pást - podľa veku. Poradie zubných pást v každej časti odráža naše hodnotenie. Hodnotenie bolo založené na analýze týchto kritérií ako:

 • analýza zloženia
 • pomer ceny a objemu
 • veku dieťaťa
 • bezpečnosti a účinnosti proti vzniku zubného kazu.

Je dôležité: Hodnotenie bude obsahovať rôzne typy zubných pást. Preto, aby sme urobili rozumný prístup k výberu, prečítajte si pozorne nasledujúcu časť.

Ako si vybrať detskú zubnú pastu -

Pri výbere zubnej pasty by sa rodičia mali rozhodnúť - pasta, s ktorou budú účinné látky najlepšie pre dieťa v jeho veku. K dispozícii sú 2 hlavné skupiny detských zubných past. V prvom rade ide o zubné pasty obsahujúce vápnik bez fluoridu, ktoré umožňujú saturáciu nízko mineralizovanej detskej zubnej skloviny vápnikom, ale zároveň skôr ochraňujú zuby pred zubným kazom.

Druhou skupinou sú fluoridové zubné pasty (na báze fluoridu sodného alebo aminofluoridu), ktoré majú výrazný účinok proti zubnému kazu, ale neodporúčajú sa používať u detí vo veku od 0 do 6 až 7 rokov za predpokladu, že obsah fluoridov v pitnej vode je vysoký. Zvýšená koncentrácia fluoridu sa zvažuje, keď obsahuje viac ako 1 mg na 1 liter vody, a to je hlavný dôvod pre rozvoj zubnej fluorózy.

Fluoridové zubné pasty nie sú schopné spôsobiť fluorózu, pretože na to by dieťa muselo prehltnúť každý centimeter celého balíka zubnej pasty. Môžu však zvýšiť riziko jeho vývoja, ale opäť len vtedy, ak je vysoký obsah fluoridu v pitnej vode. Podľa štatistík sú dávky fluóru prekročené v 21 regiónoch Ruska, čo je spôsobené prírodnými faktormi, alebo prítomnosťou tovární na výrobu skla, hnojív a hliníka.

→ Obsah fluóru v pitnej vode v regiónoch Ruska

Príklad stratégie výberu optimálnej pasty -

Ak je vaše dieťa mladšie ako 6 až 7 rokov a žijete v regióne s vysokým obsahom fluoridov, môžete si vybrať zubnú pastu bez obsahu fluoridov, ktorá obsahuje jednu alebo viac zlúčenín vápnika a výhodne xylitol (xylitol). Posledne menovaný má tiež mierny karystatický účinok a umožňuje v malej miere kompenzovať neprítomnosť fluoridu v zubnej paste.

Vo všetkých ostatných prípadoch si môžete vybrať detskú fluoridovú zubnú pastu. Zubná sklovina pozostáva z hydroxyapatitu, ktorý sa pri vystavení fluoridovým iónom premieňa na fluórhydroxyapatit. Tá je oveľa silnejšia a čo je najdôležitejšie - oveľa odolnejšia voči účinkom kariogénnych perorálnych baktérií a kyseliny mliečnej, ktorú vylučujú (začína proces zubného kazu, to znamená kazu).

Môžete si vybrať ďalšiu stratégiu - najprv začať používať pastu bez fluoridu, ale akonáhle si všimnete prvé príznaky počiatočného kazu na zuboch dieťaťa (biele alebo tmavé škvrny na zubnej sklovine, nehovoriac o vytvorených zubných defektoch zubov), potom už teraz naliehavo potrebujete deti. zubná pasta. Aké koncentrácie sú vhodné pre deti rôzneho veku - pozri nižšie.

Odporúčané koncentrácie fluoridov v zubných pastách -

V tabuľke 1 nájdete odporúčané koncentrácie fluoridov v zubnej paste pre deti a dospelých. Nezabúdajte, že podmienkou použitia takýchto pást je absencia zvýšených koncentrácií fluoridu v pitnej vode, ako aj dodržiavanie odporúčaní týkajúcich sa objemu zubnej pasty. Napríklad pre dieťa do 6 rokov sa odporúča čistiť zuby objemom pasty veľkosti veľkého hrachu.

Tabuľka 1 -
Koncentrácie fluoridov odporúča Európska akadémia detského zubného lekárstva (EAPD). Odkaz na vedeckú publikáciu (zdroj).

V Rusku sa zvyčajne odporúča niekoľko menších dávok. Napríklad deti do 3 rokov - 250 ppm, deti od 3 do 6 rokov - 500 ppm, od 6 do 12 rokov - 1000 ppm a staršie ako 12 rokov - 1450 ppm. Ako vidíte, je to o niečo menej ako to, čo odporúča Európska akadémia detského zubného lekárstva (EAPD). Kto má pravdu v tejto situácii, jasne vyplýva zo štatistík o výskyte kazu u detí, čo je v Rusku oveľa horšie ako v Európe.

→ Denná spotreba fluoridu u detí

Zubná pasta pre deti od 0 do 3-4 rokov -

Najlepšia detská zubná pasta - recenzie zubných lekárov ukazujú, že v tejto vekovej kategórii sú najoptimálnejšie pasty obsahujúce fluór a vápnik (bez fluoridu).

1. Zubná pasta-gél PRESIDENT Baby (od 0 do 3 rokov) -

 • návod na použitie
 • výrobcu - Taliansko, t
 • účinné látky - pantotenát vápenatý, laktát vápenatý, glycerofosfát vápenatý, xylitol, extrakt harmančeka, propolis, vitamín A,
 • obsah fluoridu - bez fluoridu,
 • abrazívnosť - RDA 25,
 • neobsahuje - laurylsulfát sodný, parabény, PEG, cukor,
 • Cena za 30 ml skúmavku je od 120 rubľov.

Poznámky: toto je najlepšia detská pasta bez fluoridu, ktorú si môžete kúpiť v ruských lekárňach (vyrobených v Taliansku), ktorá je určená na starostlivosť o mliečne zuby. Cestoviny sú optimálne pre deti od 0 do 3 rokov abrazívnosti, ako aj príjemnú chuť karamelu. Obsahuje vysokú koncentráciu vápnika - vo forme 3 ľahko stráviteľných zlúčenín vápnika, vďaka ktorým sú zuby posilnené. Má gélovú štruktúru, bezpečnú pri požití.

pretože pasta neobsahuje fluór, ktorého prítomnosť najlepšie chráni zuby pred zubným kazom - xylitol (xylitol) sa pridáva do pasty. Ten má mierny účinok proti zubnému kazu - vzhľadom na to, že neutralizuje kyselinu, ktorá je produkovaná kariogénnymi baktériami ústnej dutiny a ničí zuby. Obsahuje aj protizápalové zložky na zníženie nepohodlia pri prerezávaní zubov.

2. Zubná pasta SPLAT Baby - Apple-Banana (od 0 do 3 rokov) -

 • návod na použitie
 • Výrobca - Rusko,
 • účinné látky - hydroxyapatit, L-arginín, komplex mliečnych enzýmov (laktoferín, lyzozým, laktoperoxidáza, glukózaoxidáza), gél aloe vera, extrakt sladkého drievka,
 • obsah fluoridu - bez fluoridu,
 • neobsahuje laurylsulfát sodný, parabény, alergény,
 • Cena za 40 ml trubicu je asi 130 rubľov.

Poznámky: táto detská zubná pasta Splat (bez fluoridu) je určená pre deti od 0 do 3 rokov. Obsahuje vysoko účinnú formu vápnika vo forme veľmi jemného hydroxyapatitu, ktorý vyživuje sklovinu detských zubov vápnikom a posilňuje ju. L-arginín a rastlinné extrakty majú protizápalový účinok a znižujú nepríjemné pocity z zubov.

Ale najzaujímavejšie na tejto paste je, že obsahuje celý komplex mliečnych enzýmov, ktoré účinne zvyšujú lokálnu imunitu ústnej sliznice. Ako výsledok - s touto pastou budete mnohokrát znižovať riziko vzniku detskej herpetickej stomatitídy, rovnako ako kandidóza (orálny drozd).

3. Zubná pasta Colgate® Deti ELMEX (od 0 do 6 rokov) -

 • návod na použitie
 • Výrobca - Nemecko,
 • účinné látky - aminofluorid, t
 • obsah fluoridu - 500 ppm,
 • neobsahuje - laurylsulfát sodný, konzervačné látky a farbivá, t
 • cena za 50 ml skúmavku je od 170 rubľov.

Komentáre: Detská zubná pasta Elmex je najlepšia cestovina pre deti od 6 mesiacov do 6 rokov. Použite ho stojí za to začať s erupciou prvých zubov. Elmex je profesionálna rada zubných pást od spoločnosti Colgate®ktoré obsahujú drahšie a kvalitnejšie komponenty (v porovnaní s ostatnými pastami tejto spoločnosti). Pasta obsahuje najlepší a najdrahší typ fluoridu - aminofluoridu v koncentrácii 500 ppm.

Túto koncentráciu odporúča Európska akadémia detského zubného lekárstva (EAPD) - pre deti od 6 mesiacov. Aminofluorid nielenže lepšie ako všetky ostatné fluoridy posilňuje nízko mineralizovanú sklovinu detských zubov, ale má aj najvyšší antikargénny účinok. Aktívne fluoridové ióny sa uvoľňujú rýchlejšie z aminofluoridu ako z fluoridu sodného alebo monofluorofosfátu (toto je veľmi dôležité, pretože deti si veľmi krátko čistia zuby).

4. Zubná pasta LACALUT Baby (od 0 do 4 rokov) -

 • návod na použitie
 • Výrobca - Nemecko,
 • účinné látky - aminofluorid, vitamíny A a E, t
 • obsah fluoridu - 250 ppm,
 • abrazívnosť - RDA 25-30,
 • neobsahuje - laurylsulfát sodný, cukor,
 • Cena za 50 ml skúmavku je asi 145 rubľov.

Poznámky: zubná pasta pre deti od 0 do 4 rokov s malinovou príchuťou, ktorá je určená pre mliečne zuby. Obsahuje aminofluorid - najlepší možný fluórový komponent. Okrem silného antikargénneho účinku, ktorý sme opísali vyššie, má aminofluorid tiež schopnosť vytvárať tenký film na zuboch, z ktorého fluorid prenikne do zubov niekoľko hodín po vyčistení. To je dôležité, pretože deti zvyčajne čistia zuby príliš krátko.

Dávkovanie fluóru je výrazne nižšie, ako je povolené pre deti tohto veku, čo je v zásade viac ako mínus plus plus. Preto je podľa nášho názoru lepšie použiť túto pastu len u detí vo veku do 2 rokov. Ak sa počas aplikácie tejto pasty dieťaťu, tak akokoľvek, začne rast karozných ohnísk, potom je lepšie prejsť na pastu s dávkou fluoridu 500 ppm.

Obľúbené pasty pre deti od 0 do 3 rokov, nezahrnuté v hodnotení -

Nižšie sme sa rozhodli prehodnotiť niekoľko pomerne populárnych rodičovských zubných pást. To vám umožní porovnať ich klady a zápory - s pastami z nášho hodnotenia. Hlavnými nevýhodami sú, že prvé 2 pasty vôbec neovplyvňujú mineralizáciu zubov (spevnenie skloviny vápnikom a / alebo fluórom). Tretia populárna pasta je príliš drahá a má horšie zloženie v porovnaní s pastami z fluoridov neobsahujúcich vápnik z nášho hodnotenia.

5. Zubný gél s nechtami "Weleda" (od 0 do 3 rokov) -

 • návod na použitie
 • Výrobca - Nemecko,
 • účinné látky - alginát, feniklový olej, extrakt z nechtíkového kvetu, esculin, mätový olej,
 • obsah fluoridu - bez fluoridu,
 • neobsahuje - laurylsulfát sodný, parabény, PEG, cukor,
 • abrazívnosť - RDA 40,
 • Cena za 50 ml skúmavku je od 230 do 300 rubľov.

Poznámky: Weleda je detská zubná pasta, ktorá má výhradne protizápalové vlastnosti (vďaka obsahu éterických olejov a extraktov z morských rias - alginátu) a neobsahuje žiadne zložky na posilnenie nízko mineralizovanej zubnej skloviny u detí. Účinok proti zubnému kazu tu teda úplne chýba a preto ho nemôžeme odporúčať na pravidelnú hygienu.

Všetko, čo tento gél dokáže urobiť, je odstránenie povlaku abrazívnosťou a zmiernenie nepohodlia počas prerezávania zubov. Podľa nášho názoru je tento gél vhodnejší na spracovanie / čistenie detských ďasien pred erupciou prvých zubov (24stoma.ru).

6. Zubná pasta ROCS Detský voňavý harmanček (od 0 do 3 rokov) -

 • návod na použitie
 • Výrobca - Rusko,
 • účinné látky - xylitol 10%, alginát a extrakt harmančeka,
 • obsah fluoridu - bez fluoridu,
 • abrazívnosť - RDA 19
 • neobsahuje - fluór, parabény, laurylsulfát sodný, farbivá, t
 • ceny za trubicu 45 g - od 180 rubľov.

Poznámky: Táto zubná pasta Rocks pre deti obsahuje vysokú dávku xylitolu, ktorá neutralizuje kyselinu produkovanú kariogénnymi baktériami. Výsledkom je, že pasta má dobrý karatický účinok. Extrakt harmančeka a alginát majú mierne protizápalové účinky na zuby. Túto pastu však nemôžeme odporučiť na pravidelnú ústnu hygienu. Sme presvedčení, že je vhodnejšie na ústnu starostlivosť pred erupciou prvých zubov.

Pasta má príliš malú abrazivitu - RDA 19, a preto bude veľmi zlé odstraňovať plak (norma pre deti tohto veku je RDA 30). Pasta neobsahuje žiadny fluorid ani vápnik, a preto nepomôže spevniť sklovinu s nízkou mineralizáciou a ako ju chrániť pred zubným kazom. Samostatné mínus je veľmi vysoká cena tejto domácej pasty, ktorá z nejakého dôvodu stojí za to viac ako všetky dovážané pasty s bohatším a zaujímavejším zložením.

7. Zubná pasta ROCS PRO Baby (od 0 do 3 rokov) -

 • návod na použitie
 • Výrobca - Rusko,
 • účinné látky - glycerofosfát vápenatý, xylitol, extrakt zimolezu,
 • obsah fluoridu - bez fluoridu,
 • abrazívnosť - RDA 19,
 • neobsahuje - parabény, laurylsulfát sodný, farbivá, t
 • cena za tubu 45 g - od 230 rubľov.

Poznámky: Zubná pasta Rocks PRO Baby Baby obsahuje ako účinnú látku glycerofosfát vápenatý a xylitol. Dávkovanie vápnika nie je príliš vysoké, okrem pasty, ktorá má príliš nízku abrazivitu, a preto nebude dosť dobrý na to, aby z mikrobiálneho zubného povlaku odstránil zubný povlak. Ak neberiete do úvahy nízku abrazivitu, potom celé zloženie nie je zlé. Ale ak sa okamžite pozriete na cenu pasty, môžete vidieť, že stojí 2 krát drahšie ako talianska pasta PRESIDENT Baby - s rovnakými základnými účinnými látkami a rovnakým objemom skúmavky (30 ml je približne rovná 45 g).

reklama

Detské zubné pasty od 3 do 6 rokov -

Pre deti po 3 rokoch bude použitie fluoridových pást určite vhodnejšie (ako predtým - za predpokladu, že v pitnej vode nie je zvýšená koncentrácia fluoridu!). Európska akadémia detského zubného lekárstva (EAPD) v tomto veku odporúča používať pasty s koncentráciou fluoridu 1000 ppm, avšak na ruskom trhu cestovín v tejto vekovej skupine obsahuje v priemere 500 ppm fluóru. Naše hodnotenie obsahuje pasty dostupné v ruských lekárňach, takže nižšie uvidíte najlepšie pasty pre deti od 3 do 6 rokov - aj keď s dávkou fluóru 500 ppm.

Napriek tomu sa domnievame, že po 2 rokoch, a najmä vo veku od 3 rokov, bude optimálna koncentrácia fluoridu v dávke 950-1000 ppm odporúčaná EAPD. Napríklad PRESIDENT Junior Lime pasta, ktorú si môžete prečítať nižšie. Aj v tejto časti rebríčka nájdete aj niektoré z najkvalitnejších past s obsahom vápnika bez fluoridu, z ktorých niektoré majú veľmi zaujímavé zloženie (+ stredný statický efekt zubného kazu v dôsledku obsahu xylitolu).

1. Zubná pasta Colgate® Deti ELMEX (do 6 rokov) -

Nemecká zubná pasta Elmex je stále na prvom mieste s dávkou aminofluoridu 500 ppm. Táto pasta bola prítomná aj v predchádzajúcej vekovej kategórii, pretože sa odporúča pre deti od 6 mesiacov do 6 rokov. Prečítajte si viac o jeho funkciách - pozri vyššie. Pripomeňme, že jeho cena začína od 170 rubľov (pre 50 ml skúmavky).

2. Zubná pasta ROCS Kids - Berry Fantasy (od 4 do 7 rokov) -

 • návod na použitie
 • Výrobca - Rusko,
 • účinnými látkami sú aminofluorid (olaflur) a 10% xylitol, t
 • obsah fluoridu - 500 ppm,
 • abrazívnosť - RDA 45,
 • neobsahuje - laurylsulfát sodný, parabény, farbivá,
 • Cena za trubicu 45 g - od 210 rubľov.

Poznámky: táto detská zubná pasta ROCS obsahuje aminofluorid (synonymum - olaflur) a vysokú dávku xylitolu, čo je veľmi dobrá kombinácia. Sme však zmätení skutočnosťou, že táto pasta vyrobená v Stupine (v moskovskom regióne) má najvyššiu cenu aj v porovnaní s vysoko kvalitnými dovážanými pastami. Treba poznamenať, že hmotnosť trubice 45 g je približne rovnaká ako len 35 ml zubnej pasty - to je menej ako u konkurentov, čo robí jeho náklady ešte vyššie.

Okrem toho, napriek tomu, že výrobca uviedol vek od 4 do 7 rokov - optimálny vek používania bude stále nie starší ako 6 rokov. Faktom je, že od veku 6 rokov (keď začnú trvať zuby) by koncentrácia fluoridu v paste nemala byť nižšia ako 1000 ppm a ideálne - 1400 ppm.

3. Zubná pasta LACALUT Kids 4+ (od 4 do 8 rokov) -

 • návod na použitie
 • Výrobca - Nemecko,
 • účinné látky - aminofluorid, t
 • obsah fluoridu - 500 ppm,
 • abrazívnosť - RDA 25-30,
 • neobsahuje - laurylsulfát sodný,
 • cena za 50 ml skúmavku je od 150 rubľov.

Poznámky: vzhľadom na obsah aminofluoridu má detská zubná pasta Lacalut Kids dobrý účinok proti vzniku zubného kazu. V zásade je to dobrá dobrá zubná pasta. Treba poznamenať, že napriek tomu, že výrobca uviedol, že takúto pastu možno použiť až 8 rokov - odporúčame, aby po nástupe 6 rokov stále používali pastu s vysokým obsahom fluóru (najmenej 1000 ppm).

4. Zubná pasta PRESIDENT Kids Strawberry (od 3 do 6 rokov) -

 • návod na použitie
 • výrobcu - Taliansko, t
 • účinné látky - laktát vápenatý, pantotenát vápenatý, glycerofosfát vápenatý, xylitol, aloe vera, vitamín E,
 • obsah fluoridu - bez fluoridu,
 • abrazívnosť - RDA 50,
 • neobsahuje - laurylsulfát sodný, parabény, PEG,
 • Cena za 50 ml skúmavku je asi 130 rubľov.

Poznámky: táto pasta bez fluóru obsahuje 3 bezprostredne stráviteľné formy vápnika, ako aj vysokú dávku xylitolu. Pasta mineralizuje zubnú sklovinu dobre a má mierny účinok proti zubnému kazu. Vhodné pre deti, ktoré majú zubný kaz sa nevyvíja veľmi často. Dobrá talianska kvalita, a čo je veľmi dôležité - nie je predražené.

6. Zubná pasta SPLAT Kids "jahoda-čerešňa" (od 2 do 6 rokov) -

 • návod na použitie
 • výrobca: Rusko
 • účinné látky - hydroxyapatit, komplex mliečnych enzýmov (laktoferín, laktoperoxidáza, lyzozým, glukózaoxidáza), extrakt sladkého drievka, Aloe-Vera, L-arginín
 • obsah fluoridu - bez fluoridu,
 • neobsahuje - laurylsulfát sodný, parabény, alergény,
 • Cena za 40 ml trubicu je asi 130 rubľov.

Комментарии: на эту зубную пасту Splat для детей стоит особо посмотреть родителем, дети которых особенно часто болеют герпетическим стоматитом и молочницей слизистой оболочки полости рта. Помимо того, что паста содержит держит гидроксиапатит (высокоэффективная форма кальция) - в пасте есть целый комплекс молочных ферментов, который повышает местный иммунитет слизистой, защищая ее от развития стоматита и молочницы. Гель Алоэ-Вера и L-аргинин позволяют снизить дискомфорт при прорезывании зубов.

7. Зубная паста ROCS PRO Kids - Лесные ягоды (от 3 до 7 лет) -

 • инструкция по применению
 • производитель - Россия,
 • účinné látky - hydroxyapatit, glycerofosfát vápenatý, 10% xylitol, extrakt zimolezu,
 • celkový obsah fluoridov je bez fluoridov,
 • abrazívnosť - RDA 45,
 • neobsahuje - laurylsulfát sodný, parabény, farbivá,
 • cena za tubu 45 g - od 230 rubľov.

Komentáre: ROCS PRO Kids zubná pasta "lesné plody" má veľmi dobré zloženie. Nie je tu len vysoká koncentrácia vápnika - v zložení hydroxyapatitu a glycerofosfátu vápenatého, ale aj vysoká dávka xylitolu (xylitol). Pasta dobre posilňuje zubnú sklovinu s vápnikom, má mierny účinok proti zubnému kazu v dôsledku xylitolu, ale cena bude veľmi vysoká. Vhodné pre deti, u ktorých sa zubný kaz často nevyvíja.

Detské zubné pasty od 6 do 12 rokov -

Od veku 6 rokov sa u dieťaťa začínajú objavovať trvalé zuby, preto je obzvlášť dôležité, aby pasta mala zvýšenú aktivitu proti zubnému kazu. To znamená, že by sa mali uprednostňovať len fluoridové zubné pasty s koncentráciou fluóru najmenej 1000 ppm a ideálne 1400 ppm. Ak však žijete v regióne s vysokou koncentráciou fluoridu v pitnej vode - do 6-7 rokov, mali by ste používať aj pasty bez fluoridu. Ale po 6-7 rokoch, prebytok fluoridu už nemôže poškodiť zuby.

Pokiaľ ide o toxické účinky fluoridu na telo, 5 mg fluoridu na 1 kg telesnej hmotnosti sa považuje za toxickú dávku. To znamená, že dieťa, ktoré váži 20 kg, sa môže vyvinúť toxicky, ak prehltne celú tubu zubnej pasty - s objemom 75 ml a koncentráciu fluoridu v skúmavke nad 1000 ppm (a celá skúmavka sa musí prehltnúť naraz). Samozrejme, tento scenár je nepravdepodobný.

1. Zubná pasta ELMEX junior (od 6 do 12 rokov) -

 • návod na použitie
 • Výrobca - Nemecko,
 • účinné látky - aminofluorid, t
 • obsah fluoridu - 1450 ppm,
 • abrazívnosť - RDA 60,
 • neobsahuje konzervačné látky a farbivá, t
 • Cena za 75 ml skúmavku je od 190 rubľov.

Komentár: Zubná pasta Elmex Junior je tiež reprezentantom profesionálnej rady zubných pasty Colgate®ktoré používajú drahšie a vysoko kvalitné komponenty. Hlavnou zložkou pasty je aminofluorid, ktorý spevňuje sklovinu a účinne chráni pred zubným kazom. Podľa nášho názoru je to najlepšia zubná pasta pre tento vek.

2. Zubná pasta-gél LACALUT dospievajúci 8+ (od 8 do 12 rokov) -

 • návod na použitie
 • Výrobca - Nemecko,
 • účinné látky - fluorid sodný, aminofluorid,
 • obsah fluoridu - 1400 ppm,
 • abrazívnosť - RDA 50,
 • neobsahuje - laurylsulfát sodný, parabény, PEG, cukor
 • cena za 50 ml skúmavku je od 200 rubľov.

Poznámky: cestovinový gél s chuťou citrusov a mäty má krásne farebné mikrogranuláty. Dobrá dávka fluoridu a fluóru je tu súčasťou 2 zlúčenín naraz - fluoridu sodného a aminofluoridu. Obe zložky sú dobré, ale aminofluorid je stále účinnejší. Preto je táto pasta stále mierne nižšia ako Elmex Junior. Ako vidíte, rôzni výrobcovia odporúčajú rovnaké dávkovanie hendikepu z rôznych vekových kategórií a môžete ho úplne začať uplatňovať už od 6 rokov.

3. Zubná pasta PRESIDENT Junior Lime (od 6 do 12 rokov) -

 • návod na použitie
 • výrobcu - Taliansko, t
 • účinné látky - fluorid sodný, monofluórfosfát, xylitol, t
 • obsah fluoridu - 950 ppm,
 • abrazívnosť - RDA 50,
 • neobsahuje laurylsulfát sodný, parabény, PEG,
 • cena za 50 ml skúmavku je od 140 rubľov.

Poznámky: PRESIDENT Junior Lime zubná pasta obsahuje mierne dávkovanie fluoridu - 950 ppm a vysokú koncentráciu xylitolu. Dobré, aj keď nie ideálne zloženie, mierne horšie v závažnosti pôsobenia proti zubnému kazu na predchádzajúce verzie pasty. Má príjemnú chuť citrusov. Z výhod rovnako - rozumnú cenu.

4. Zubná pasta PRESIDENT Junior Wild Strawberry (od 6 do 12 rokov) -

 • návod na použitie
 • výrobcu - Taliansko, t
 • účinné látky - laktát vápenatý, pantotenát vápenatý, glycerofosfát vápenatý, xylitol, extrakt lipy, extrakt harmančeka,
 • obsah fluoridu - bez fluoridu,
 • abrazívnosť - RDA 50,
 • neobsahuje - laurylsulfát sodný, parabény, PEG,
 • Cena za 50 ml skúmavku je asi 150 rubľov.

Poznámky: pasta obsahuje 3 ihneď stráviteľné formy vápnika, vysokú dávku xylitolu (xylitol), ako aj rastlinné extrakty. Pasty dobré mineralizuje zubnú sklovinu, má mierny účinok proti zubnému kazu v dôsledku xylitolu, ktorý neutralizuje kyselinu produkovanú kariogénnymi perorálnymi baktériami. Skvelá cena.

Zubné pasty pre mládež od 12 rokov -

→ Liečivé zubné pasty pre dospelých

Pre dospievajúcich starších ako 12 rokov sa používajú rovnaké pasty ako pre dospelých. Hoci ste si možno všimli, že dávky fluoridu (1400 ppm) v niektorých zubných pastách pre deti vo veku 6-12 rokov - už tiež zodpovedajú zubným pastám pre dospelých. Tento prístup je založený na mnohých klinických štúdiách a považuje sa za bezpečný, ak vy a vaše dieťa žijete v regióne s normálnou koncentráciou fluoridu v pitnej vode.

Avšak výber správnej zubnej pasty pre dieťa je len polovičný úspech. Je rovnako dôležité vedieť, ako správne čistiť zuby dieťaťa v závislosti od veku. Okrem toho motivuje deti od 3 rokov k čisteniu zubov - použitie elektrickej zubnej kefky. To vám umožní priniesť herné momenty v štandardnom postupe ústnej hygieny a urobiť ju zaujímavou. Dúfame, že náš článok bol pre vás užitočný!

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár