Bieliaca zubná pasta: Zubár Recenzie

Bieliaca zubná pasta môže byť 2 typov. Prvou možnosťou sú bieliace zubné pasty s vysokým obsahom abrazívnych zložiek. Brúsivá vám umožnia odstrániť z povrchu smaltovaného pigmentového plaku fajčiar, škvrny od silného čaju alebo kávy. Takéto pasty zosvetľujú zuby len odstránením povrchových nečistôt, ktoré dávajú zubom tmavší odtieň.

Druhý typ bieliacej pasty funguje hlavne vďaka účinku chemického bielenia. Takéto pasty obsahujú v kompozícii karbamid peroxid (obrázok 1), ktorý sa pri čistení zubov rozkladá uvoľňovaním aktívneho kyslíka. Ten má tendenciu odfarbovať pigmenty nielen na povrchu skloviny, ale aj hlboko v tvrdých tkanivách zubov, čo ich robí ľahšími.

Bieliaca pasta: foto pred a po

Ak potrebujete najlepšiu zubnú pastu na bielenie zubov, pri výbere treba brať do úvahy nasledujúce body: Faktom je, že brúsne pasty fungujú len odstránením vrstiev bakteriálneho alebo pigmentového povlaku z povrchu skloviny. Preto, ak sú vaše zuby čisté a pravidelne chodíte na Air-Flow alebo ultrazvukové čistenie na zubára - abrazívna bieliaca pasta vám nepomôže a potrebujete len pastu s karbamid peroxidom.

Ako efektívne sú bieliace pasty všeobecne?

Je potrebné poznamenať, že zuby nie sú všetky odtiene rovnako dobre bieliť. Môžete si všimnúť naozaj viditeľný viditeľný efekt "pred a po" len vtedy, ak sklovina zubov má pôvodne presne žltkastý odtieň. Bude jednoducho nemožné bieliť zuby sivej a hnedastej farby zubnými pastami (je to hnedý odtieň smaltu a nie hnedý pigmentový povlak na jeho povrchu). V tomto prípade tu môže pomôcť iba profesionálne bielenie, napríklad pomocou techniky Zoom.

Ak potrebujete najúčinnejšie bieliace zubné pasty - recenzie hovoria, že maximálny bieliaci účinok, ktorý môžete dosiahnuť pomocou zubných pastách, je 2 tóny na stupnici "VITA" (obrázok 2-3). Bieliace zubné pasty s karbamid peroxidom umožňujú dosiahnuť najlepší účinok, ale nemali by ste dôverovať reklame, ktorá hovorí, že takéto zubné pasty môžu bieliť vaše zuby o 3-4 tóny. Je to jednoducho nemožné.

Odtiene zubov v mierke VITA -

Ak sú karbamidové peroxidové pasty považované za najefektívnejšie, potom, ako účinné sú abrazívne bieliace pasty - recenzie naznačujú, že takéto pasty môžu odľahčiť zuby v priemere o 1 tón na stupnici VITA. Ak chcete získať výraznejší výsledok, je žiaduce kombinovať pasty, napríklad pre prvý mesiac použite abrazívne bieliace pasty, a na ďalšie 2 mesiace použiť pastu s karbamid peroxidom.

Najlepšie bieliace zubné pasty: Hodnotenie 2019

Reprezentujeme rebríček: Najlepšia bieliaca zubná pasta 2019, ktorú zostavil šéfredaktor 24stoma.ru (zubár s 19 rokmi skúseností). Hodnotenie je založené na analýze zložiek zubných past, osobných skúseností, dostupných vo verejne dostupných údajoch o koncentráciách aktívnych zložiek a pomere abrazivity (RDA) každej pasty.

Máme samostatne zostavené 2 hodnotenia. Prvé hodnotenie bieliacich zubných pást je venované pastám, ktoré fungujú chemickým bielením zubnej skloviny (táto skupina je najúčinnejšia, ale najmenšia). Druhé hodnotenie bude venované abrazívnym bieliacim zubným pastám, pracujúcim mechanickým odstraňovaním nečistôt z povrchu smaltu.

1. Bieliaca pasta s karbamid peroxidom -

Najlepšou bieliacou pastou je určite pasta obsahujúca karbamid peroxid v kompozícii. Táto zložka sa používa aj na profesionálne chemické bielenie zubov, takže si môžete byť istí, že karbamid peroxid je skutočne schopný bieliť zuby. Účinnosť pasty s karbamid peroxidom - sú schopní odľahčiť zuby o 2 tóny (odtiene na stupnici "Vita").

Ak 2 tóny nie sú pre vás dostatočné, potom je lepšie zvážiť radikálnejšie domáce bieliace produkty, ktoré vám umožnia zosvetliť vaše zuby o 4-6 odtieňov. Nižšie uvádzame 3 zubné pasty, ktoré sú k dispozícii na nákup v Rusku v roku 2019. V rovnakej dobe, Rembrandt značky pasty® - môžete si kúpiť iba on-line, zvyšok si môžete kúpiť v lekárni.

1. Zubná pasta "REMBRANDT."® DEEPLY WHITE + Peroxid "-

 • návod na použitie
 • Výrobca: USA, t
 • abrazíva: hydratovaný oxid kremičitý,
 • účinné látky: karbamid peroxid (Urea Peroxid), papaín, monofluórfosfát,
 • obsah fluoridu: 0,15% (1500 ppm),
 • riadená abrazivita: RDA 70,
 • cena - 1450 rubľov za trubicu 75 g.

Komentáre: Rembrandt Toothpaste® DEEPLY WHITE má dobré zloženie. Papain prispieva k uvoľneniu proteínovej matrice plaku, čo uľahčuje jeho odstránenie abrazívami; fluoridy spevňujú zubnú sklovinu; karbamid peroxid bieliť zuby. Najmä táto pasta je účinná na odfarbenie škvŕn na zuboch z tabaku, čaju, kávy alebo vína. Rembrandt® - Je to jeden z najznámejších výrobcov zubných pást pre fajčiarov na svete.

Pasta sa môže aplikovať pravidelne 2-3 mesiace v rade (2-krát denne po dobu 3-5 minút). Môže sa používať u dospelých a adolescentov od 12 rokov. Ak máte pevne pripevnený bakteriálny alebo pigmentový plak na zuboch, v tomto prípade bude pasta účinnejšia, ak ju začnete používať buď po profesionálnom čistení zubov u zubného lekára, alebo použitím abrazívneho bieliaceho prípravku vopred na 1 mesiac.

2. Gél na zubnú pastu "ROCS PRO - Bielenie bielizne" -

 • návod na použitie
 • výrobca: Rusko,
 • brúsne zložky: žiadne (RDA blízko nuly)
 • účinné látky: karbamid peroxid, kalcium glycerofosfát,
 • obsah fluoridu: bez fluoridov,
 • cena - od 350 rubľov za trubicu 60 g.

Komentáre: táto zubná pasta Roks bielenie má dobré recenzie, a jeho hlavnou výhodou je, že výrobca uviedol koncentráciu aktívnej zložky. Takže množstvo peroxidu vodíka v zubnej paste (pri premene na karbamid peroxid) je asi 3%. Výrobca, samozrejme, tvrdí, že pasta zosvetlí zuby o 3 tóny, ale napriek tomu by ste nemali počítať s viac ako 2 tónmi - pri použití po dobu 2 mesiacov.

Vzhľadom na nedostatok abrazív v pastách - môže byť použitý len ako druhý stupeň čistenia zubov. tj Najprv budete musieť niekoľko minút čistiť zuby bežnou abrazívnou hygienickou pastou, po ktorej budete používať Rox Paste-Gel Oxygen Bleaching. Ako prvý krok výrobca odporúča použiť "ROCS PRO - Delicate bleaching". To dáva zmysel, ale potom musíte byť pripravení, že každé takéto dvojstupňové čistenie zubov vám zaberie najmenej 8 minút.

3. Zubná pasta "SPLAT EXTREME White" -

 • návod na použitie
 • výrobca: Rusko,
 • abrazíva: hydratovaný oxid kremičitý,
 • účinné látky: karbamid peroxid, papaín + polydon, fluorid sodný,
 • RDA nie je špecifikovaná,
 • obsah fluoridu: 0,05% (500 ppm),
 • cena - 230 rubľov na trubicu 75 ml.

Komentáre: Zubná pasta SPLAT Extreme White má pomerne širokú škálu účinných látok. Karbamid peroxid na bielenie smaltu. Papain ničí proteínovú matricu plaku, čo uľahčuje jeho odstránenie abrazívami. Polydon zabraňuje sedimentácii pigmentov a baktérií na povrchu skloviny. Príliš nízke dávkovanie fluoridu. Abrazivita nie je špecifikovaná, a preto nie je jasné, ako dobre je schopný odstrániť pigmentový plak.

Výrobca hovorí o bielení 2 tóny v 4 týždňoch používania (môže byť použitý nie dlhšie ako 4-6 týždňov). Splat whitening zubná pasta má viac či menej dobré recenzie, rovnako ako kompozícia, ktorá je veľmi podobná Rembrandtovej paste.® Hlboko biely. Radi by sme však preferovali prvé dve zubné pasty, pretože Značka Rembrandt je už dlho meradlom kvality a presná koncentrácia účinnej látky je uvedená v gélovej paste Rocs.

Alternatívou k karbamidovým peroxidovým zubným pastám sú špeciálne pásy na bielenie zubov. Na vnútornej strane takýchto pásov sa aplikuje bieliaci gél s vysokou koncentráciou peroxidu vodíka. To je jeden z najefektívnejších a najvhodnejších prostriedkov na bielenie zubov doma.

reklama

2. Brúsna pasta na brúsenie -

Akákoľvek abrazívna bieliaca zubná pasta obsahuje zvýšenú koncentráciu abrazívnych leštiacich zložiek (v porovnaní s bežnými hygienickými pastami). Čím vyššia je abrazivita pasty, tým lepšie čistí bakteriálne a pigmentové usadeniny z povrchu skloviny. Pomer abrazívnosti pasty sa meria indexom "RDA", ale bohužiaľ, nie všetci výrobcovia ho uvádzajú na obale. Preto je lepšie dôverovať pastám, na ktorých je uvedená.

Pre bežné hygienické zubné pasty by mala byť RDA asi 70-80 jednotiek. Bieliace zubné pasty s RDA od 80 do 100 jednotiek vám umožnia zosvetliť zuby asi o 1 tón - pri pravidelnom používaní do 2 mesiacov. Pre intenzívne bielenie sú vhodné pasty s RDA od 120 do 200 jednotiek (môžu zosvetliť zuby až na 2 tóny). Okrem toho je žiaduce aplikovať pasty s RDA 120 po dobu 1 mesiaca a s RDA 200 s pravidelnosťou 1 krát týždenne.

1. Zubná pasta "PRESIDENT Fajčiari" -

 • návod na použitie
 • výrobca: Taliansko,
 • brúsne leštiace zložky: granuly bambusového uhlia, oxid kremičitý, oxid titaničitý, diatomit, t
 • účinné látky: monofluórfosfát, islandský mach, extrakt z vápna, t
 • obsah fluoridu: 1350 ppm
 • kontrolovaná abrazivita: RDA 120,
 • cena - 75 ml tuba stojí od 230 do 300 rubľov.

Komentár: toto je pravdepodobne najlepšia bieliaca zubná pasta - recenzie majú len pozitívny charakter. Vhodné na bežné bielenie, ktoré má dobré zloženie účinných látok a abrazívnych leštiacich zložiek. Výťažky z islandského machu a vápna uvoľňujú štruktúru plaku, čo uľahčuje jeho odstránenie abrazívami. Dobrá dávka fluoridu. Aplikujte prednostne do 1 mesiaca.

Ak máte elektrickú kefku na zuby, môžete zvýšiť účinnosť tejto pasty. Túto pastu však môžete použiť v kombinácii s elektrickou zubnou kefkou za predpokladu, že vaša kefa má jemný režim čistenia „pre citlivé zuby“ (nemá pulzujúce pohyby). V tomto režime môžete použiť pastu raz denne a zvyšok času používať bežnú manuálnu zubnú kefku.

2. Zubná pasta "PRESIDENT White Plus" -

 • návod na použitie
 • výrobca: Taliansko,
 • brúsne leštiace zložky: uhličitan vápenatý, diatomit, oxid kremičitý, t
 • účinné látky: extrakt z islandského machu, glycerofosfát vápenatý,
 • kontrolovaná abrazivita: RDA 200,
 • Cena: 30 ml tuba - od 180 do 230 rubľov.

Poznámky: Ide o bieliacu zubnú pastu pre intenzívne bielenie. Aplikuje sa len raz týždenne. Islandský extrakt machu uvoľňuje štruktúru plaku, čo uľahčuje jeho odstránenie abrazívnymi látkami. Vysoká abrazivita umožňuje odstrániť výrazný pigment a dokonca aj pevný zubný povlak malej veľkosti. Táto zubná pasta by sa mala používať v kombinácii s inými bieliacimi pastami, ktoré majú abrazivitu v rozsahu RDA 80-100 (napríklad s pastou "PRESIDENT White").

3. Zubná pasta "LACALUT White" -

 • návod na použitie
 • výrobca: Nemecko,
 • brúsne leštiace zložky: hydratovaný oxid kremičitý a oxid titaničitý, t
 • účinné látky: pyrofosfáty, fluorid sodný, t
 • obsah fluoridu: 1357 ppm
 • kontrolovaná abrazivita RDA 120
 • cena - 280 rubľov na 75 ml skúmavku.

Poznámky: pasta s takýmto RDA je určená na intenzívne bielenie (použitie nie dlhšie ako 1 mesiac, opakovanie chodov - len po 1-2 mesiacoch). Obsahuje dobré abrazívum s nastaviteľným sférickým fazetovaním, ako aj pyrofosforečnany, ktoré prispievajú k rozpúšťaniu matrice tvrdého zubného kameňa. Pasta má vysokú koncentráciu fluoridu sodného na prevenciu zvýšenej citlivosti zubov a na posilnenie zubnej skloviny.

Môže sa periodicky používať s elektrickou zubnou kefkou v jemnom čistiacom režime "pre citlivé zuby" - v tomto prípade bude účinnosť odstraňovania pigmentového povlaku niekoľkokrát vyššia (24stoma.ru).

4. Zubná pasta "PRESIDENT White" -

 • návod na použitie
 • Výrobca: Taliansko
 • brúsne leštiace zložky: dihydrofosforečnan vápenatý, amorfný kryštalický kremík,
 • účinné látky: extrakt islandského machu, monofluórfosfát.
 • obsah fluoridu: 1350 ppm
 • kontrolovaná abrazivita: RDA 100,
 • cena: 50 ml - od 230 rubľov, 75 ml - od 260 rubľov.

Komentáre: kvalitné bezpečné zubné pasty pre milovníkov všetkých prírodných. Zložky pasty jemne odstránia pigment a vyleštia zuby a nie sú schopné spôsobiť precitlivenosť zubov. Islandský extrakt machu uvoľňuje štruktúru plaku, čo uľahčuje jeho odstránenie abrazívnymi látkami. Vysoká koncentrácia fluóru, vysoko kvalitná značka. Môže sa používať spolu s elektrickou zubnou kefkou v štandardnom režime 1 krát denne (po zvyšok času použite bežnú manuálnu zubnú kefku).

5. Zubná pasta "REMBRANDT."® INTENZÍVNA POISTKA -

 • návod na použitie
 • Výrobca: USA
 • abrazíva: hydratovaný oxid kremičitý, oxid titaničitý,
 • účinné látky: pyrofosfáty, fluorid sodný, t
 • obsah fluoridu: 0,15% (1500 ppm),
 • kontrolovaná abrazivita: RDA 85,
 • cena - 1450 rubľov za trubicu 85 g.

Komentáre: Rembrandt "INTENSE STAIN" - zubná pasta určená špeciálne pre fajčiarov, milovníkov kávy a silný čaj. Obsahuje pyrofosforečnany, ktoré umožňujú uvoľnenie hustého pigmentu a bakteriálneho plaku, aby sa uľahčilo jeho odstránenie abrazívnymi látkami. Dobré dávkovanie fluoridu. Môže byť použitý s elektrickou zubnou kefkou v štandardnom režime 1-2 krát denne.

6. Zubná pasta "ROCS - senzačné bielenie" -

 • návod na použitie
 • výrobca: Rusko
 • brúsne leštiace zložky: oxid kremičitý a oxid titaničitý,
 • účinné látky: bromelaín, glycerofosfát vápenatý, t
 • obsah fluoridu: žiadny,
 • abrazívnosť - RDA 139,
 • cena - od 240 rubľov na trubicu 74 g.

Pripomienky: Pasta obsahuje enzým bromelaín, ktorý pred odstránením abrazívami rozbije pigment a plak. Pasta tiež obsahuje glycerofosfát vápenatý, ktorý samozrejme neumožňuje zosvetliť zuby, ale prispieva k mineralizácii zubnej skloviny. Vzhľadom k vysokej abrazivite odporúčame používať najviac 3 týždne v rade. Nedá sa použiť v kombinácii s elektrickou zubnou kefkou.

Bieliaca zubná pasta Economy Class -

Nižšie uvádzame aj niekoľko lacných zubných past, ktoré ste všetci dobre počuli z reklamy (spoločnosti Silca, Colgate, Blendamed, Aquafresh, New Pearl). Väčšina z týchto spoločností neuverejňuje informácie o abrazivite ich past, čo nám dáva prednosť pred drahšími pastami so špecifikovaným indexom RDA.

7. Zubná pasta "SILCA Arctic White" -

 • návod na použitie
 • výrobca: Nemecko,
 • brúsne leštiace zložky: oxid kremičitý + hydratovaný oxid kremičitý, oxid titaničitý,
 • účinné látky: pyrofosforečnan draselný, fluorid sodný, t
 • obsah fluoridu: 1450 ppm
 • abrazívnosť - RDA 85,
 • cena - od 80 rubľov na 100 ml skúmavku.

Komentáre: nízka cena! Obsahuje vysoko kvalitné brúsne komponenty, ale samotná RDA je pomerne nízka. Preto je najlepšie použiť túto pastu len v kombinácii s elektrickou zubnou kefkou (v štandardnom režime, 2x denne, 2-3 mesiace). Pasta tiež obsahuje difosforečnany na rozpustenie matrice tvrdého kameňa a ďalším veľkým plusom je vysoká koncentrácia fluoridu sodného. Z lacných zubných pást to považujeme za optimálne.

8. Zubná pasta "Blendamed 3D White LUXE" -

 • návod na použitie
 • výrobca: Rusko,
 • brúsne zložky: oxid kremičitý, t
 • účinné látky: pyrofosfáty, fluorid sodný, t
 • RDA nie je špecifikovaná,
 • obsah fluoridu: 1450 ppm
 • cena - od 200 rubľov pre 75 ml skúmavky.

Komentáre: "Blendamed 3D White LUXE" je k dispozícii v 6 verziách: "Pearl Extract", "Glamour", "Antitobacco Freshness", "Healthy Radiance", "Cool Freshness", "Mint Kiss". V podstate majú rovnaké zloženie, oddelenie je nevyhnutné na to, aby bolo možné propagovať rôzne cieľové skupiny. Obsahuje iba 1 lacný abrazív, ako aj pyrofosfáty, ktoré prispievajú k uvoľneniu pevne pripojeného zubného povlaku. Dobrá dávka fluoridu. Index RDA sa vôbec neuvádza ...

9. Zubná pasta "Colgate Optic White" -

 • návod na použitie
 • Výrobca: Čína, t
 • brúsne zložky: oxid kremičitý, t
 • účinné látky: pyrofosfáty, fluorid sodný, t
 • obsah fluoridu: 1000 ppm,
 • RDA nie je špecifikovaná,
 • cena - od 200 rubľov pre 75 ml skúmavky.

Poznámky: všetky bieliace pasty Colgate sú navzájom zložené a index RDA nie je nikde uvedený. Brúsna zložka pasty Colgate Optic White je pomerne lacná, dávka fluóru je pomerne nízka. Obsahuje pyrofosforečnany na uvoľnenie povlaku, aby sa uľahčilo jeho odstránenie. Tiež v zložení tejto pasty pridaná špeciálna zložka, ktorá poskytuje rýchly účinok optického bielenia.

tj po čistení zubov zostáva na zuboch neviditeľný film, ktorý mení stupeň odrazu svetla z zubnej skloviny, čím vytvára optickú ilúziu relatívnej belosti zubov (približne 0,5-1 tón). Ale akonáhle prestanete používať takúto pastu - efekt okamžite zmizne. Таким эффектом обладают пасты "Colgate Optic White" и "Colgate Optic White Мгновенный".

10. Зубная паста "Новый Жемчуг - Отбеливающая" -

 • návod na použitie
 • производитель: Россия
 • абразивные компоненты: диоксид кремния, диоксид титана,
 • účinné látky: pyrofosforečnany, monofluórfosfát, t
 • obsah fluoridu: 1000 ppm,
 • RDA nie je špecifikovaná,
 • cena: 100 ml - od 60 rubľov.

Poznámky: pasta obsahuje 2 abrazívne leštiace zložky, z ktorých je oxid titaničitý pomerne kvalitnou zložkou. Obsahuje veľa pyrofosforečnanov. Pyrofosforečnany rozpúšťajú matricu pigmentového plaku a zubného kameňa, rovnako ako zabraňujú priľnutiu farbív na povrchu skloviny a spomaľujú rýchlosť mineralizácie mäkkého mikrobiálneho plaku a jeho premenu na tvrdý zubný kameň. Dávka fluoridu je nízka, okrem RDA nie je špecifikovaná vôbec ...

Najlepšia bieliaca pasta pre fajčiarov -

Byť zubár, môžem vám povedať o alternatívnej bielenie možnosť, ktorá je vhodná najmä pre fajčiarov, silný čaj alebo kávu milenci, a pacienti s rýchlym tvorbou baktérií a pigmentov. Táto metóda bude omnoho efektívnejšia ako použitie konvenčných brúsnych bieliacich zubných pást - dokonca aj tých najlepších z vyššieho hodnotenia. To vám bude vyhovovať, ak máte elektrickú kefku na zuby (alebo ak ste pripravení ju kúpiť).

Pracovná dýza elektrickej kefy presne pripomína trysku, ktorú zubár používa na leštenie zubov. Okrem kefy budete potrebovať špeciálnu profesionálnu pastu, ktorú zubári používajú na leštenie zubov a odstraňovanie zubných usadenín. Pasta sa nazýva "Detartrine" Z"(Detartrin z), a to stojí asi 1450 rubľov. Napriek tomu, že ste pacient a nie zubár, môžete ho ľahko kúpiť v každom obchode so spotrebným materiálom pre zubné lekárstvo (môžete ľahko zistiť adresy takýchto obchodov vo vašom meste Prilejte objem 45 g a toto množstvo stačí aspoň jeden rok.

Pasta "Detartrine Z" (Septodont, Francúzsko) -

"Detartrine Z" obsahuje zirkónové zrná, ktoré veľmi dobre odstraňujú pigmentové usadeniny a dokonca aj malé tvrdé zubné usadeniny. To je ideálne pre fajčiarov a tých, ktorí pijú silný čaj alebo kávu. Je vhodné použiť túto pastu spolu s elektrickou zubnou kefkou s režimami "pre citlivé zuby" alebo "leštenie / bielenie". Frekvencia používania - 1 krát mesačne. Pasta sa nanesie na hlavicu kefy špachtľou, po ktorej sa starostlivo spracujú všetky povrchy zubov.

Počas procedúry budete musieť k hlave kefy pridať malé časti pasty. Tento postup vám zaberie asi 15 minút. To je o niečo dlhšie, ako je obvyklé čas čistenia, pretože v tomto prípade by ste mali veľmi opatrne, bez zhonu, prejsť každý povrch každého zuba (s dôrazom na prednú skupinu zubov). Okamžite si všimnete rozdiel, cítite, ako sa vaše zuby stali hladkými a lesklými. Výhodou tejto pasty je, že paralelne vyleje vás a vaše staré výplne, takže budú vyzerať sviežejšie a žiarivejšie.

Ako používať niť a zubnú kefku -

Dôležité informácie o používaní bieliacich pást

 • Ako neurobiť chybu pri výbere bieliacej pasty -
  ani najlepšia zubná pasta na bielenie zubov nie je schopná vyrovnať sa s príliš masívnym pigmentom a najmä s tvrdými zubnými usadeninami. V tomto prípade je lepšie, aby ste okamžite kontaktovali svojho zubára na ultrazvukové čistenie, po ktorom by ste mali okamžite začať používať pastu s karbamid peroxidom.

  Ak je pigment mierne vyjadrený (a nie ste nastavený na to, aby ste šli k zubárovi), potom je lepšie použiť pastu so zvýšenou abrazivitou na intenzívne bielenie, ako napríklad „PRESIDENT White Plus“ alebo „Detartrine Z“. pretože ich použitie je iba periodické, paralelne s nimi začnite používať abrazívne bieliace pasty s RDA 100-120, napríklad "LACALUT White", "PRESIDENT White" atď.

  Ak nemáte bakteriálne a pigmentové plaky na zuboch, nikotínové škvrny alebo silný čaj alebo kávu, mali by ste začať používať karbamidovú peroxidovú pastu hneď od začiatku. Brúsne bieliace pasty v tejto situácii nemôže vaše zuby belšie, pretože fungujú iba odstránením povrchových nečistôt z povrchu zubov a vrátením ich prirodzenej farby na zuby.

 • Komplikácie bieliacich pást -
  veľmi často pri použití bieliacich pást sa pacienti sťažujú na výskyt zvýšenej citlivosti zubov. Najčastejšie sa prejavuje v syndróme bolesti na tepelných stimuloch, napríklad na horúcej / studenej vode alebo jedle, inhalácii studeného vzduchu. Menej často, bolesť vyvoláva mechanické napätie na krku zubov (pri ich čistení zubnou kefkou).

  V tomto prípade sa odporúča prepnúť z bieliacej pasty na menej abrazívne pasty, ktoré v tomto prípade budú obsahovať pyrofosfáty, papaín, bromelaín alebo polydol (tieto zložky pomôžu odstrániť plaky aj pri nízkej abrazivite pasty). Zároveň môžu špeciálne pasty s vysokou dávkou fluoridu znížiť citlivosť - približne 1450 ppm a obsah týchto látok ako dusičnan draselný alebo chlorid draselný.

 • Konzervačná pasta s karbamid peroxidom -
  Chemické bielenie peroxidom vodíka alebo peroxidom karbamidu umožňuje odfarbovať iba zubné tkanivo, ale nie výplne, dyhy alebo korunky. Preto, ak máte korunky alebo výplne na predných zuboch, ktoré sa rozprestierajú na viditeľný povrch zubu, zostanú v rovnakej farbe. V dôsledku toho začne výplň alebo korunka vystupovať na pozadí zosvetlenej zubnej skloviny.
 • Čo robiť na konci aplikácie bieliacich pást -
  po ukončení procesu bielenia pastami na báze peroxidu karbamidu sa odporúča použiť pasty na báze vápnika (s glycerofosfátom vápenatým alebo hydroxyapatitom) po dobu 1 mesiaca - potom prejsť na pasty s obsahom fluóru. Po ukončení používania abrazívnych bieliacich past, je žiaduce okamžite začať používať pasty s terapeutickými koncentráciami fluoridu - najmenej 1400 ppm.
 • Zlé návyky a hygienické otázky -
  pri aplikácii bieliacich pást je žiaduce zastaviť fajčenie, pitie vína a farbív (najmä pre karbamidové peroxidové pasty). Okrem toho, ak nemáte pravidelnú ústnu hygienu, ak nechcete používať dentálnu niť, potom niečo na bielenie s pastami bude všeobecne zbytočné.

  Faktom je, že časom sa mäkká mikrobiálna vrstva, ktorá sa neodlúpla zo zubov, nasiakla vápenatými soľami zo slín po dobu 8 - 15 hodín, čím sa zmenila na pevne pripojený plaket, ktorý sa nedá odstrániť bežnou zubnou kefkou a zubnou pastou. Pigmenty sa rýchlo zrážajú na vrstve pripojeného bakteriálneho plaku, čím sa vytvára pigmentová časť plaku. Takže bez riadnej ústnej hygieny sa bielenie zmení na boj proti veterným mlynom.

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností. Dúfame, že článok na tému: Zubná pasta na bielenie zubov bol pre vás užitočný!

Zanechajte Svoj Komentár