CB12 - recenzie, ceny, zloženie

CB12 - označuje výplachy úst, ktoré sú primárne zamerané (podľa výrobcu) pri odstraňovaní zápachu z úst. Odporúča sa používať od 14 rokov.

Dnes lekárne predávajú veľké množstvo rôznych plákaní, z ktorých väčšina nemôže pomôcť odstrániť nepríjemný zápach. Tento článok je napísaný profesionálny zubný lekár, a to vám pomôže pochopiť, či tento liek vám pomôže a či to stojí za značné peniaze, za ktoré sa predáva.

CB12 - návod na použitie

Kondicionér CB12 je k dispozícii v 250 ml skúmavkách. Obsahuje nasledujúce účinné látky - t

 • octan zinočnatý 3%,
 • chlorhexidín 0,025%,
 • fluorid sodný 0,05% (500 ppm).

Tiež obsiahnutý v prípravku - alkohol 1,7%, mentol vôňa.

Zloženie Poznámky -
1) Acetát zinočnatý pomáha neutralizovať prchavé zlúčeniny síry, ktoré produkujú patogénne mikroorganizmy v ústnej dutine. Práve tieto zlúčeniny spôsobujú zápach. Je potrebné poznamenať, že octan zinočnatý zvláda zápach veľmi účinne.

2) Chlórhexidín je antiseptické antimikrobiálne činidlo. Potláča množenie patogénnej mikroflóry ústnej dutiny, používa sa ako súčasť komplexnej liečby zápalu ďasien..

3) Fluorid sodný dokonale spevňuje zubnú sklovinu, tzn. má anti-caries akcie. Okrem toho inhibuje vývoj patogénnej mikroflóry, t.j. v skutočnosti má tiež antiseptický účinok.

reklama

CB12: 2019 cena

Kondicionér CB 12 - cena za balenie 250 ml bude od 650 rubľov.
Analógy CB12 sú neprítomné.

Aplikačná schéma -

CB 12 sa používa na vypláchnutie 1 až 2 krát denne. Optimálne po kefovaní. Pre oplachovanie, ktoré potrebujete, pomocou dávkovacieho systému na balení, odmerajte 10 ml lieku. Ďalej - opláchnite ústa 1 minútu.

CB12 - recenzie zubných lekárov

Kondicionér CB12 - Hodnotené Cybo-m Practicing Dentist - t
Zloženie CB 12 je naozaj celkom dobré a umožňuje odstrániť nepríjemný zápach dlhší ako väčšina konvenčných plákaní (až 12 hodín). To je nepochybne spôsobené prítomnosťou octanu zinočnatého v kompozícii. Ale! Rovnako ako iné kondicionéry, CB12 len maskuje vôňu, a akonáhle prestanete používať, vôňa sa vráti.

Je to spôsobené skutočnosťou, že CB12 nebojuje s príčinami zápachu z dychu, ale je to len symptomatický prostriedok (ako je paracetamol pre teplotu). Okrem toho, obsah chlórhexidínu antiseptické nám neumožňuje odporučiť tento liek na dlhú dobu (viac ako 2-3 týždne). Napriek tvrdeniam výrobcu, že koncentrácia chlórhexidínu 0,025% je nízka a po dlhodobom používaní nespôsobuje orálnu dysbakteriózu - podľa nášho názoru to nie je pravda.

Optimálna koncentrácia roztoku chlórhexidínu (obr. 4) na potlačenie patogénnych baktérií v ústnej dutine je 0,05%. Okrem toho sa odporúča vypláchnuť si ústa takou koncentráciou maximálne 10 dní. Na jednej strane zníženie koncentrácie spôsobuje menšiu účinnosť a na druhej strane (na pozadí dlhodobého užívania) závislosť patogénnych baktérií od tohto antiseptika.

Táto okolnosť povedie k vzniku agresívnejšej mikroflóry v ústnej dutine, čo nepochybne povedie k progresii zápalu ďasien po ukončení užívania lieku, dysbakterióze orálnej mikroflóry, ktorá spôsobí ešte nepríjemnejší zápach po prerušení liečby.

zistenie:
Tento nástroj odporúčame používať buď v priebehu 2-3 týždňov (s prestávkou 1 mesiac), alebo ho používať pravidelne pred rôznymi stretnutiami, podujatiami, napr. keď je pre vás dôležitý čerstvý dych, ale nemôžete si čistiť zuby. V tomto prípade to bude vynikajúci prostriedok na maskovanie nepríjemného zápachu.

Pre trvalé užívanie je lepšie zvoliť výrobky, ktoré neobsahujú antiseptiká. Je optimálne, ak takéto elixíry obsahujú fluorid sodný, mentol, éterické oleje. Viac informácií o oplachovacích roztokoch je v článku: "Hodnotenie prostriedkov na oplach ústnej dutiny"

Ako navždy odstrániť zápach -

Vyššie uvádzame odkaz na článok, ktorý poskytuje komplexnú odpoveď na nepríjemné príčiny zápachu, ako aj metódy liečby. Nezabudnite, že žiadne oplachy, zubné pasty, spreje nepomôžu prekonať zápach, ak máte:

 • mäkký plak a tvrdý zubný kameň (obr.5),
 • zubaté zuby, rozpad zubov pod korunami (obrázok 6),
 • chronické ochorenie ďasien (zápal ďasien, periodontitída),
 • chronická tonzilitída, bronchitída (obr. 7),
 • chronické ochorenia žalúdka a čriev,
 • a čo je najdôležitejšie, ak máte zlú ústnu hygienu.

Nepríjemný zápach zmizne len vtedy, keď všetky tieto položky chýbajú. Treba poznamenať, že väčšina z nich je spojená výlučne so zlou hygienou úst. To vedie k akumulácii mäkkých mikrobiálnych plakov a zubného kameňa na zuboch zubov, ktoré spôsobujú zubný kaz, zápal ďasien.

Preto, ak chcete mať svieži dych, nestrácajte peniaze na drahé oplachovanie a trvalú liečbu zápalu ďasien - riadne si čistite zuby. Ale na začiatku, musíte navštíviť zubára vyliečiť všetky zhnité zuby, periodontist odstrániť zubný kameň a vyliečiť zápal ďasien, ORL lekár alebo gastroenterológ liečiť chronické ochorenia hrdla, pľúc, gastrointestinálneho traktu.

Osobitné pokyny -

 • liek by sa mal používať opatrne u motoristov (1,7% alkoholu),
 • Podľa inštrukcií, CB12 nemá žiadne kontraindikácie pre tehotné a dojčiace ženy, ale veríme, že kvôli obsahu alkoholu, tento liek by nemal byť používaný po dlhú dobu. Dúfame, že náš článok: CB12 zápach z úst hodnotenie ceny - sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Pozrite si video: Maggi "The One" snow chains - HOW TO FIT (Marec 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár