Zubná pasta Glister Amway - recenzie stomatológov

Analýzou noviniek medzi zubnými pastami sme sa postarali o zubnú pastu Glister spoločnosti Amway (USA). V tomto článku budeme analyzovať jeho zloženie, ako aj informácie, ktoré predajcovia sieťového marketingu o tejto vložke poskytujú ...

Zubná pasta Glister: zloženie

Aktívna zložka: Fluorid sodný 0,1% (950 ppm).
Neaktívne zložky: Sorbitol, voda, hydratovaný oxid kremičitý, glycerín, propylénglykol, laurylsulfát sodný, Xylitol, celulózová guma, PEG-8, príchuť, oxid titaničitý, xantánová guma, sodná soľ sacharínu, metylparabén, propylparabén, FD & C. 1.

preklad:
Účinné látky: fluorid sodný 0,1% (950 ppm).
Neaktívne zložky: sorbitol, voda, hydratovaný oxid kremičitý, glycerín, propylénglykol, laurylsulfát sodný, xylitol, celulózová guma, PEG-8, príchute, oxid titaničitý, xantánová guma, sacharín sodný, metylparabén, propylparabén, syntetické modré farbivo č.

 

V zásade veľmi banálne zloženie, ktoré nemá nič pozoruhodné -

 • Zubná pasta Amway obsahuje abrazívne leštiace prísady -
  tieto zahŕňajú hydratovaný oxid kremičitý a oxid titaničitý. Mimochodom, na stránke //satyen.com/toothpastes.shtml - s odkazom na patentové údaje, zistíme, že abrazivita tejto pasty je RDA 110.

  Tento indikátor abrazivity má bieliace zubné pasty, aby bolo možné odstrániť pigment. Mimochodom, treba poznamenať, že samotné abrazívne leštiace komponenty majú vysokú kvalitu, ale v dôsledku indexu abrazivity nie je pasta vhodná na trvalé použitie (môže byť použitá najviac 1 mesiac).

 • Zubná pasta Amway obsahuje xylitol a fluorid.
  xylitol normalizuje kyslosť v ústnej dutine a fluór (ako súčasť fluoridu sodného) posilňuje zubnú sklovinu. Okrem toho fluorid, táto pasta obsahuje len nízku profylaktickú dávku 950 ppm (terapeutické dávkovanie začína pri 1450 ppm). To znamená, že táto zubná pasta má skôr slabý účinok proti zubnému kazu.
 • Všetky ostatné zložky sú penotvorné činidlá, zahusťovadlá, stabilizátory a syntetické farbivá, t.j. nič zaujímavé.

reklama

Informácie distribuované predajcami -

Potom som sa rozhodol prečítať si recenzie na internete. Dostal som sa na niekoľko stránok predajcov výrobkov Amway a to, čo som tam čítal, mi spôsobilo (ako zubára) skutočný šok.

 • modrá farba zvýrazní text, ktorý sme skopírovali z webu predávajúceho,
 • prevzaté z lokality - //allway.biz/kompany/amway/glister.php
 • pracovná plocha s obsahom stránky - tu

1. GLISTER Multifunkčná zubná pasta: Zloženie

"Zloženie: Formulácia pohybu obsahujúca päťmocný kremičitan hlinitý, glycerín, sódu, oxid titaničitý, draslík, minerály, mikro- a makronutrienty, vitamíny, chelátovaný vápnik. Pasta tiež obsahuje: destilovanú vodu, kofluorid, citrát sodný, kremičitan horečnatý , aluminizované sladidlo, propylparabén, metylparabén, farbivo vápenaté (modré) atď.

Komentovanie zloženia, ktoré napísal predávajúci. -
vidíme, že v zložení pasty vitamíny neočakávane objavil odnikiaľ. Aké kúzlo)) A tiež "chelátovaný vápnik." Posledne uvedená zlúčenina by musela byť zlúčeninou aminokyseliny a vápnika, ktorá môže byť užitočná pre absorpciu vápnika v čreve, ale nie pre zuby, pretože Vápnik spojený s aminokyselinou nemôže nikdy preniknúť zubnou sklovinou. Ak sa však pozrieme na skutočné zloženie na obale, uvidíme, že ani vápnik ani chelát nie sú skutočne v pastách, t. predávajúci len leží.

Osobitne pozoruhodný je vzorec formulácie pre pohyb molekuly obsahujúcej kremičitan päťmocného hliníka. Zdá sa, že takýto nezmysel je potrebný na to, aby sa ľudia dostali do strnulosti (kognitívnej disonancie). Podobne by sa dalo povedať, že pasta obsahuje kozmickú čiernu dieru obsahujúcu kremičitan hlinitý. A pokúste sa dokázať, že tam nie je)

2. Opis zubnej pasty Glister na internetovej stránke obchodníka -

Zdôraznili sme, že sme zdôraznili najzaujímavejšie miesta (čítať - nepravdivé).

"Zubná pasta obsahuje unikátne biochemické zložky, ktoré priaznivo pôsobia na zubnú sklovinu a prispievajú k regenerácii dentínu. Molekula pohybu prítomná v paste zaisťuje dlhodobú ochranu až 36 hodín. Pasta znemožňuje návštevu zubára na odstránenie zubného kameňa a zubného povlaku."

Pri pravidelnom nanášaní pasty môžete dosiahnuť ohromujúce výsledky tesnenia malých otvorov. Pasta patrí do kategórie leštiacich zubných past s koeficientom mazania zubnej skloviny rovným 0,00. Z toho vyplýva, že pasta má liečivý, čistiaci, bieliaci, leštiaci a stmelujúci účinok. Liečebné vlastnosti zahŕňajú výraznú účinnosť v prípadoch paradonózy, zubného kazu, stomatitídy, zápalu ďasien atď. (Až do 90%).

Medzi ďalšie účinky patrí účinok úsmevu z Hollywoodu, oslňujúci lesk a špeciálna plochosť povrchu skloviny. Len pasta je doplnok stravy, ktorý môže zlepšiť pamäťové funkcie mozgu v dôsledku obsahu stopových prvkov. Jednou z veľkých výhod cestovín je, že neobsahuje žiadne abrazívne zložky, ktoré znižujú videnie a vedú k negatívnym dôsledkom, ako je rakovina.

Komentovanie opisu pasty z webovej stránky predávajúceho -

 • V prvom rade nie je nič výnimočné v cestovinách, najbežnejších zložkách, ktoré sa nachádzajú vo väčšine pást strednej a dokonca niekedy pod priemernou cenovou kategóriou. Hovorím o abrazívnych leštiacich látkach, xylitole a fluoride sodnom.
 • Po druhé, tvrdenie, že molekula pohybu neznáma pre vedu môže zaručiť nejakú dlhodobú ochranu až 36 hodín, je úplným nezmyslom, ja ako zubár som úplne nepochopiteľný.
 • Po tretie - vyhlásenie, že pasta tesní malé otvory je vedomá lož. Existujú pasty so syntetickým ultrajemným hydroxyapatitom, ktorý je analógom zubnej skloviny. Ale aj táto substancia môže saturovať zubnú sklovinu iba vápnikom, ale v žiadnom prípade nie je schopná vyplniť nepravidelnosti a defekty skloviny (t.j. dier). Mimochodom, v paste chýba))
 • Po štvrté, tvrdenie, že pasta nie je abrazívna a má koeficient vymazania smaltu 0,00, nie je pravdivé. Špecifikovaný koeficient oderu skloviny v zubnom lekárstve neexistuje - tentoraz. Existuje indikátor abrazivity pasty RDA. Zubná pasta Glister má RDA 110, ktorá umožňuje klasifikovať pastu na bieliace zubné pasty s nadpriemernou abrazivitou - to sú dve.
 • Po piate, slovo „ParAdontosis“ je napísané písmenom „O“, t. bude to správne - ParOdontoz. Toto je ukazovateľ, že text nebol ani zložený zubárom.
 • Po šieste, tvrdenie predávajúceho, že zubná pasta Amway je potravinárska prídavná látka, ktorá môže tiež zlepšiť pamäťové funkcie mozgu - to si vyžaduje zásah štátneho zastupiteľstva. Za to naozaj treba súdiť. Mimochodom, pokyny pre pastu Glister hovorí: "Neprehĺtajte!".

  Pasta obsahuje len jednu chémiu, ktorá je neškodná pri čistení zubov, pretože zložky sú úplne inertné a nie sú schopné absorbovať sa do krvi cez sliznicu ústnej dutiny. Ale je ťažké predpokladať, čo sa stane s telom, ak začnete jesť takú pastu. Predpokladám, že ten, kto napísal tento nezmysel o potravinárskej prídavnej látke a mozgovej činnosti - prehltol túto pastu a jeho mozgová aktivita sa úplne rozpadla ...

 • Po siedme, informácia, že v paste nie je abrazívna zložka, ktorá vedie k strate zraku a rakovine, je prefíkaný pokus predávajúcich zasiať názor, že v iných pastách môžu byť takéto prísady a v Glisterovej paste nie sú. Brúsne zložky, ktoré sa teraz používajú v zubných pastách, sú úplne inertné a nemôžu nič ovplyvniť, pretože proste nemôžu nasávať krv.

Glister Zubná pasta: Cena

Zubná pasta Amway - cena začína od 200 rubľov.

Mimochodom, zubná pasta "Colgate Comprehensive Whitening" má podobné zloženie. Obsahuje abrazívne leštiace zložky (hydratovaný oxid kremičitý a oxid titaničitý), ako aj fluorid sodný - rovnako ako v paste Glister. Avšak, to stojí za to Colgate z 90 rubľov. Toto nie je reklama pre Colgate (ja osobne nemám rád Colgate). Len pre 200 rubľov nájdete cestoviny so zaujímavejšou kompozíciou.

Zhrnutie -

 • Neverte zubnej reklamy -
  Živým príkladom falošnej reklamy je zubná pasta Glister. Mimochodom, je potrebné vzdať hold výrobcovi, pretože Taký nezmysel som nenašiel na jeho vlastnej webovej stránke. Vyhlasuje sa výhradne k tým, ktorí obchodujú s produktmi Amway a hovoria o jeho neexistujúcich výhodách. Zloženie zubnej pasty Amway nie je zlé, ale skôr skromné ​​v porovnaní s mnohými inými bieliacimi zubnými pastami.

  Ďalším príkladom bezohľadnej reklamy: napríklad existuje naozaj veľmi dobrá pasta z krvácajúcich ďasien (Parodontax). Cestoviny sú skvelé, ale pozorne sa pozerajte na reklamu: hovorí reklama niekde, že zubné usadeniny sú príčinou krvácania? Výrobca ponúka riešenie symptómov, nie príčinu ochorenia. A to vedie k tomu, že zápal ďasien postupuje nepostrehnuteľne, a po druhé, ak prestanete používať takúto pastu, krvácanie bude ešte silnejšie.

  Mimochodom, ak máte záujem o zubnú pastu na bielenie zubov - prečítajte si článok:
  → "Hodnotenie zubnej pasty pre bielenie, tipy na použitie"

 • Výrobcovia často manipulujú s faktami -
  napríklad prichádzajú so zlúčeninami, ktoré v prírode neexistujú. Napríklad, tam je nádherná zubná pasta "REMBRANDT proti tabaku a káva s Alumisil."®Samotná pasta je naozaj dobrá.

  Alyumisil® - Toto je neexistujúca vynájdená výrobcom látky, ktorá je jednoducho kombináciou dvoch jemne brúsnych zložiek (oxid hlinitý a oxid kremičitý). Ale takéto komponenty sa nachádzajú v mnohých iných zubných pastách! Je však veľmi dôležité, aby výrobca inzeroval, že jeho pasta je veľmi odlišná od ostatných, že v nej je niečo, čo iní nemajú. Teraz v Rembrandtovej reklame to znie ako pasta obsahujúca „Alumisil®Je to krásne a nepochopiteľné pre spotrebiteľa, ale odlišuje pastu od všetkých ostatných.
  Mimochodom, v predaji to funguje.

  Mimochodom, na obale pasty Glister existuje aj podobná manipulácia faktov, t. Je napísané, že pasta Glister obsahuje účinnú zložku SYLODENT®, Posledne uvedený tiež neexistuje v prírode ako alumisil® z Rembrandtovej pasty. Sylodent je kombináciou brúsnych leštiacich zložiek, ako je hydratovaný oxid kremičitý a oxid titaničitý, ktoré sú mimochodom (tu opäť výrobca klamal) úplne neaktívne.

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár