Slabá protéza

Opis situácie -

Pacientka N, 38 rokov, prišla na zubnú kliniku, aby pripravila ústnu dutinu na protézu. Zubár pri vyšetrení ústnej dutiny objavil na zuboch niekoľko zubatých dutín, vykonal ich ošetrenie a vyzval zubného lekára - ortopéda, aby sa poradil s ústnou dutinou a vybral ortopedickú štruktúru. Zubný protéz navrhovaných protéz zubných defektov s mostami.

Boli vyrobené mosty, ktoré boli stmelené do úst. Záruka na poskytnutú službu sa poskytuje na 1 rok. Po 5 mesiacoch sa pacientka N. aplikovala na kliniku so sťažnosťami na zápach z úst, krvácajúcimi ďasnami, nesúladom farby koruniek umelých a prirodzených zubov. Počas zubného vyšetrenia sa ukázalo, že došlo k rozkladu umelých koruniek na oporných zuboch. Okrem toho boli zaznamenané krvácanie ďasien, vniknutie potravy do medzizubných priestorov, ako aj hyperplázia koreňových papil v oblasti zubných náhrad.

Pacient N. trval na bezplatnom odstránení ortopedických štruktúr a opakovaných protetických zákrokoch, pretože záručná doba na službu poskytovaná klinikou neuplynula. Zubár-ortopéd kategoricky odmietol znovu implantovať pacienta, s odkazom na jej nedostatočne kompetentnú ústnu starostlivosť, prítomnosť plaku na zuboch. Zubár vysvetlil zmenu farby umelých zubov pacientom N. na zlú starostlivosť o chrup a zubnú protézu.

Pacientka N. požiadala zdravotné oddelenie o vyhlásenie komisie, ktorá by hodnotila kvalitu služieb poskytovaných na stomatologickej klinike. Na tento záver komisia požadovala kópiu Lekárskeho záznamu zubného pacienta a ortopantomogramu pred a po ortopedickej liečbe pacienta N. Bolo zistené, že pred liečbou sa ortoantomogram pacienta neuskutočnil. V čase práce komisie umožnila analýza uskutočneného ortoantomogramu preukázať nekvalitné ošetrenie viacerých zubov, vrátane tých, na ktorých sa spoliehali mosty.

Kanály týchto zubov neboli vyplnené a pri vrchole koreňov boli pozorované deštruktívne zmeny v kostnom tkanive. Pri odstraňovaní pohyblivých mostov sa zistilo, že príprava tvrdých zubných tkanív bola vykonaná nesprávne, kužeľ ošetrenej zubnej korunky výrazne prekročil štandard. Komisia odporučila, aby ústna protetická oprava ústnej dutiny bola ústna, pretože služba poskytovaná klinikou nepoznala kvalitu.

Chyby zubnej kliniky -

1)  Zlá kvalita lekárskej služby.

2)  Odmietnutie lekára kliniky priznať túto chybu.
Ak bola spáchaná lekárska chyba (ako v tomto prípade), jej uznanie a dobrovoľná bezplatná korekcia mali byť okamžite av plnej výške.

3) Porušenia pri vedení lekárskych záznamov (chýbajúci prehľad ortoantomogramu alebo komplexné röntgenové snímky zubov hornej a dolnej čeľuste).

Výsledkom je

Pacient N. sa obrátil na okresný súd. Súd zistil, že klinika je vinná z nekvalitných zdravotníckych služieb a rozhodla sa, že z kliniky odškodní morálne škody v prospech zraneného pacienta, 1 vo výške 132 000 rubľov; produkovať na úkor opätovného ošetrenia kliniky; náklady na kliniku. Proti rozhodnutiu okresného súdu sa klinika odvolala na krajský súd a po jeho posúdení zostala nezmenená.

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár