Čistenie zubov Prúdenie vzduchu: recenzie

K prúdeniu vzduchu dochádza pôsobením stlačeného vzduchu, vody a jemných častíc hydrogenuhličitanu sodného na zuby. Táto metóda je vyvinutá švajčiarskou spoločnosťou EMS (Electro medical system), a ako vidíme, má veľa spoločného s pieskovaním.

Indikácie na použitie -

 • odstránenie pigmentového a bakteriálneho plaku,
 • odstránenie malého tvrdého zubného povlaku
 • leštenie zubnej skloviny,
 • leštenie povrchu koreňa v periodontálnych vreckách do hĺbky 5 mm.

Výrobcovia zariadení Air Flow EMS (Švajčiarsko) a NSK (Japonsko) -

Zariadenia môžu byť vyrobené ako samostatná jednotka (obr. 1) a ako špeciálny hrot, ktorý je pripevnený k stomatologickej súprave (obr. 2-3). Nie je veľký rozdiel medzi zariadeniami od rôznych výrobcov, ale niektorí lekári hovoria, že prúd rozprašovania vody a vzduchu s abrazívami z NSK je o niečo mäkší.

Okrem klasického "Air Flow" je tu aj systém "Air-Flow Perio", ktorý je určený na leštenie povrchu koreňov v hlbokých periodontálnych vreckách (viac ako 5 mm hlboko). Air-Flow Perio je dobrou alternatívou k zariadeniu "Vector", ktoré sa používa u pacientov s parodontitídou aj na odstránenie subgingiválneho zubného povlaku a na leštenie povrchu koreňov.

Prietok vzduchu: cena 2019

Rozsah cien za túto službu je veľmi veľký. Veľa bude závisieť od vybavenia: náklady na služby na pôvodnom zariadení EMS budú rádovo vyššie ako práca s hrotom AirFlow NSK. To teda výrazne ovplyvní konečné náklady na službu.

Okrem toho cena závisí od toho, či potrebujete urobiť len prúdenie vzduchu, alebo potrebujete komplexné čistenie, ktoré bude zahŕňať aj ultrazvukové čistenie + fluoridácia zubov po zákroku. Takéto komplexné čistenie v regiónoch bude stáť od 2500 rubľov, v Moskve - od 3500-4000 rubľov (v klinikách ekonomickej triedy).

Ak potrebujete urobiť len Air Flow - cena v rôznych klinikách v Moskve sa pohybuje od 2500 tisíc - až 5000 rubľov.

Čistenie prúdenia vzduchu: ako to funguje

Ako sme už povedali: prístroj vytvára zmes stlačeného vzduchu, vody a častíc jemného brusiva (hydrogenuhličitanu sodného). Pri vysokom tlaku sa táto zmes aplikuje na zuby. Častice hydrogenuhličitanu sodného narážajú na zubný povlak, ako keby ho vyrazili zo skloviny, a rozprašovanie vzduchu a vody odstraňuje častice abrazív a fragmentov odstráneného zubného povlaku.

Pri použití tejto metódy sa poškodenie zubnej skloviny úplne eliminuje vďaka veľkosti a špeciálnej forme granulátu hydrogenuhličitanu sodného. Okrem toho je možné u pacientov s poškodeným alebo mimoriadne citlivým sklom použiť prášok „Air-Flow Soft“ obsahujúci abrazívum s menšou veľkosťou častíc.

Výrobca však garantuje, že pri použití prášku Air-Flow Classic, ktorý má štandardnú veľkosť brúsnych častíc, nebudete mať na povrchu zubov škrabance. To sa dosiahne tým, že sa brúsnym časticiam poskytne zaoblený tvar, ktorý sa vykonáva na špeciálnom zariadení.

reklama

Ako sa postupuje -

Ako sme už povedali, táto metóda vám umožní účinne odstrániť nie príliš hrubú vrstvu zubného plaku a zubného kameňa, takže ak máte masívne nadmerné a subgingiválne zubné usadeniny, zubár najprv vykoná ultrazvukové čistenie nánosov. A až potom, pomocou prúdenia vzduchu, odstráni zo zubov všetky zvyšky plaku, pigmentových škvŕn a leští zuby.

Trvanie procedúry závisí od počtu zubov, stupňa kontaminácie, hustoty plaku. Ale priemer je od 30 do 60 minút. Po prvé, pacientove pery sú mazané vazelínou, aby sa zabránilo vysychaniu, a ejektor na sliny je umiestnený pod jazyk. Počas procedúry môžete pociťovať malú bolestivosť, ak máte citlivý krk zubov.

Kefovanie prúdením vzduchu vyžaduje ochranu očí pacienta pred choroboplodnými zárodkami, ktoré sú odstránené z úst prúdom vzduchu, ako aj náhodným kontaktom s abrazívnymi časticami. Preto pred zákrokom sú pacienti nosené ochranné okuliare a na zachovanie čistoty vlasov sa nosí čiapka.

Čistenie zubov Prúdenie vzduchu: video postupy

Je dôležité: Počas prvých 3 hodín po zákroku nebudete môcť piť kávu a čaj, fajčiť a používať výrobky, ktoré farbia zubnú sklovinu (napríklad víno, repa ...). Bude to ideálne, ak si kúpite elektrickú zubnú kefku na udržanie dosiahnutej belosti zubov na správnej úrovni. Táto kefa je obzvlášť potrebná pre fajčiarov a milovníkov silného čaju / kávy.

Bielenie vzduchu -

Bielenie zubov zubov Prúdenie vzduchu - nastáva v dôsledku odstránenia absolútne všetkých povrchových nečistôt z povrchu zubu, ktoré môžu zmeniť farbu zubu (bakteriálny a pigmentový povlak). Mali by ste si však uvedomiť, že prúdenie vzduchu nemôže zmeniť vlastnú farbu tvrdých tkanív zubov - poslednú možno dosiahnuť len pomocou postupu chemického bielenia zubov.

Bielenie vzduchu sa teda vyskytuje len v dôsledku odstránenia vonkajších nečistôt z povrchu zubov - takmer presne ako bielenie zubov. Je len prirodzené, že takéto pasty budú podstatne menej efektívne profesionálne čistenie alebo chemické bielenie.

Prietok vzduchu: recenzie

Kartáčovanie prúdením vzduchu má mimoriadne pozitívne recenzie a pacienti, ktorí hovoria o nedostatkoch, si počas procedúry spomínajú len bolesť v oblasti krkov zubov. Teplota vodného spreja je o niečo nižšia ako telesná teplota, a preto ľudia s hypersenzitivitou skloviny môžu mať mierne nepríjemné pocity, ktoré sú však celkom prijateľné.

Výhody prúdenia vzduchu -

 • Kvalitné čistenie zubnej skloviny, povrchy koreňov v periodontálnych vreckách - z bakteriálneho a pigmentového zubného povlaku, dokonca aj v priestore medzi zubami.
 • Ohromujúci pocit sviežosti ústnej dutiny po zákroku, ako aj hladkosť skloviny zubov.
 • Tento postup spôsobuje menej nepohodlia ako ultrazvukové čistenie, čo môže byť dôležité pre ľudí, ktorí sa boja o stomatologické výkony.
 • Prúdenie vzduchu a prúdenie vzduchu vám umožní odstrániť bakteriálny film s endotoxínmi z povrchu koreňov v periodontálnych vreckách. Toto je veľmi dôležité u pacientov s periodontitídou a umožňuje v kombinácii s hlavnou periodontálnou liečbou dosiahnuť stabilnú remisiu ochorenia.

Kontraindikácie a nevýhody prúdenia vzduchu -

 • Metóda umožňuje odstrániť iba pigmentové a tvrdé zubné usadeniny veľmi malej veľkosti. Na odstránenie masívnych vrstiev pred procedúrou AirFlow bude zubár nútený vykonať ultrazvukové čistenie.
 • Tento spôsob sa nemôže použiť s aktívnym zápalovým procesom v ďasnách, ale môže sa uskutočniť poklesom zápalu.
 • Nemôžete držať AirFlow, ak máte bronchiálnu astmu a astmatickú bronchitídu, pretože existuje vysoká pravdepodobnosť vzniku bronchospazmu. Dúfame, že náš článok: Čistenie a bielenie AirFlow nákladov - sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár