Iónová kefka na zuby: recenzie

Iónová zubná kefka patrí k princípu účinku - k elektrickým zubným kefkám. Faktom je, že ionizačný mechanizmus pracuje na batérii zabudovanej do rukoväte zubnej kefky. Môže to byť buď tradičná malá batéria, ktorú sme zvykli vidieť v elektronických hodinách, alebo malý solárny panel zabudovaný do rukoväte zubnej kefky (ako v kalkulačkách).

Externe, iónová zubná kefka sa nelíši od bežnej ručnej zubnej kefky, ale vo vnútri je kovové jadro pokryté oxidom titaničitým. Podľa výrobcu, táto tyč, keď je pripojený k zdroju energie (batéria), začína uvoľňovať záporne nabité ióny, ktoré cez hlavu kefy vstupujú do slin pri čistení zubov.

Rukoväť takejto kefky je teda drahá a jej najdôležitejšia zložka. Preto, ak sa štetiny stanú nepoužiteľnými z trvanlivého používania, môžete vymeniteľnú dýzu vymeniť len bez zmeny rukoväte kefy. Ďalšie trysky od rôznych výrobcov môžu byť okamžite zviazané alebo musia byť zakúpené samostatne.

Výhody iónových zubných kefiek -

Podľa výrobcu, použitie iónovej zubnej kefky pri čistení zubov vám umožňuje normalizovať kyslosť ústnej dutiny oveľa rýchlejšie, čo môže byť obzvlášť dôležité, ak vy alebo vaše deti čistíte zuby za kratší čas, ako je predpísané 3-4 minúty. Okrem toho by mal ionizačný mechanizmus umožniť efektívnejšie riešenie nepríjemného zápachu z úst.

Okrem toho by sa malo očakávať, že tok elektrónov urýchli disociáciu terapeutických zložiek zubnej pasty (zlúčeniny fluóru a vápnika) na ióny, čo povedie k rýchlejšiemu nástupu prenikania mikroprvkov do zubného tkaniva počas čistenia zubov. Toto bude ďalší faktor zabraňujúci vzniku zubného kazu spolu s t

 • správnu zubnú pastu
 • vhodnú techniku ​​ústnej hygieny

Vlastnosti iónových zubných kefiek od rôznych výrobcov -

Treba poznamenať, že iónové zubné kefky rôznych výrobcov sa výrazne líšia v nasledujúcich parametroch -
1) sila prúdenia iónov (najdôležitejšie!),
2) jednoduchosť použitia
3) životnosť.

Vo väčšine modelov iónových zubných kefiek je sila (sila) prúdenia iónov taká slabá, že nebude žiadny rozdiel - čistíte si zuby iónovou a najbežnejšou zubnou kefkou. Samozrejme, silnejšie kefy sú drahšie, pretože využíva úplne iné technológie a drahšie materiály.

Čím väčšia je sila prúdenia iónov kefy, t

 • viac stupňa neutralizácie kyseliny v ústach,
 • rýchlosť disociácie do aktívnych iónov zlúčenín vápnika a fluóru, t
 • rozdiel v nábojoch medzi zubnou sklovinou a mikróbmi sa stáva silnejším, čo umožňuje účinnejšie odstraňovať tieto skloviny z povrchu skloviny.

Životnosť -
napríklad konštrukcia kefiek poháňaných batériami neumožňuje výmenu batérie sami. To znamená, že po poslednom roku - budete musieť znova kúpiť kefu, pretože po uplynutí tejto doby dôjde k vybitiu batérie a nie je možné ju zmeniť.

Kefy pracujúce na solárnom paneli zabudovanom do rukoväte solárneho panelu (obr. 4) sú omnoho odolnejšie. Preto po mnoho rokov budete musieť kúpiť iba vymeniteľné dýzy, bez toho, aby sa zmenila najdrahšia časť kefy - jej rukoväť, ktorá obsahuje hlavný prvok ionizácie (titánová tyč).

reklama

Použiteľnosť -
V závislosti od konštrukcie existujú iónové zubné kefky, ktoré určite vyžadujú držanie mokrého prsta na malom „kovovom paneli“ vloženom do rukoväte kefy (obrázok 2-3). Vzhľadom k tomu, že pri čistení kefy v ruke sa neustále mení - to je veľmi nepohodlné. A ak sa prst vysunie, produkcia aktívnych iónov sa okamžite zastaví. Kefy s kovovým telom (obr. 1, 4) však nevyžadujú túto povinnú podmienku.

Ako si vybrať iónovú zubnú kefku -

 1. Najskôr vyberte kefy s vysokou silou iónov.
  Výhodou sú tu najmä kefy japonskej alebo juhokórejskej výroby, ale nie čínske alebo ruské modely. V druhom prípade je úroveň ionizácie príliš slabá.
 2. Po druhé, stojí za to si vybrať model, ktorý má schopnosť nahradiť hlavy štetinami s vymeniteľnými tryskami (to zníži náklady).
 3. Po tretie - je žiaduce kúpiť kefy s dlhým zdrojom.
  Takéto kefy by mali byť: buď s výkonnou batériou, ktorú môžete výhodne zmeniť sami, alebo so solárnym panelom (ako na kalkulačke). Potom nebudete musieť vyhodiť najdrahšiu časť kefy - jej rukoväť s titánovou tyčou a ionizačný mechanizmus.
 4. Po štvrté, je žiaduce, aby pri použití kefy nebolo nutné držať mokrý prst na špeciálnom kovovom paneli na rukoväti kefy. Toto je mimoriadne nepohodlné a pri posúvaní prsta z takého panelu sa zastaví proces ionizácie.

Ako používať niť a zubnú kefku -

Nespravodlivá reklama -

Iónová zubná kefka môže byť dobrým hygienickým prostriedkom, avšak veľmi často na internete nájdete reklamné predmety predajcov s takými zubnými kefkami, ktoré znamenajú neexistujúce výhody. Žiaľ, čitatelia takýchto článkov nemajú zubné vzdelávanie, aby odlíšili pravdu od nepravdy, a preto nižšie uvedieme príklady nepravdivých vyhlásení predávajúcich a komentujeme ich.

 • Výňatok z článku Propagácia iónových zubných kefiek -
  "Vzhľadom k tomu, že plakové mikróby majú kladný náboj a povrch zubov je negatívny - mikróby sa pripájajú k zubom. Pri použití iónovej zubnej kefky prúdenie záporných iónov dočasne mení polaritu povrchu zubov z negatívneho na pozitívny. Vzhľadom na to sa mikrobiálny povlak odpojí od povrchu. zub a priťahuje sa k zubnej kefke a dokonca aj z ťažko dostupných oblastí ústnej dutiny - medzizubné priestory a periodontálne vrecká.

  Poznámky: baktérie plakov sú v skutočnosti pripojené k povrchu zubov nie kvôli rozdielu v náboji, ale kvôli špeciálnym enzýmom (enzýmom) produkovaným baktériami. Potvrdzuje to aj výskum (Peret R., 1970; Pege R., Schrooder H., 1973 a iní), o čom sa dočítate takmer v každej učebnici o zubnom lekárstve. Takéto upevnenie sa nedá rozbiť - len zmenou náboja povrchu zubu, ale toto sa môže uskutočniť mechanickým odstránením plaku štetinami zubnej kefky.

  Preto, ak jednoducho vložíte iónovú zubnú kefku do úst, nič sa na nej nebude držať a určite sa nevypichne z medzier zubov a parodontálnych vreciek. Ionizácia pri kefovaní nie je hlavnou podmienkou na odstraňovanie zubného povlaku, ale len faktorom, ktorý uľahčí jeho odstránenie, čím sa vaša hygiena stane lepšou.

 • Výňatok z článku Propagácia iónových zubných kefiek -
  "Sliny ionizované negatívnymi iónmi si zachovávajú dlhodobý antibakteriálny účinok. Výsledkom je, že po trojminútovom čistení zubov iónovou zubnou kefkou trvá zvýšená koncentrácia iónov mineralizujúcich prvkov v slinách približne 10 HODÍN !!!"

  Poznámky: Chcel by som vidieť skutočné klinické štúdie, ktoré potvrdzujú 10-hodinovú retenciu zvýšených koncentrácií mineralizačných prvkov v slinách po použití iónovej kefy. Ale štúdie potvrdzujúce tieto práce nemôžu existovať v prírode a tu je dôvod.

  1) Čo sa týka minerálov -
  v ústnej dutine sú skutočne vždy minerály - sú prítomné v slinách. tj slinné žľazy produkujú sliny, ktoré obsahujú presne definované koncentrácie rôznych minerálov - vápnika, fosforu a iných. Tieto koncentrácie mikroelementov v slinách priamo závisia od koncentrácií mikroprvkov v krvnej plazme a táto iontová zubná kefka to nemôže ovplyvniť.

  2) Teraz, ako aj dlhodobý antibakteriálny účinok -
  za deň má človek od 0,5 l do 2 l slín, ktoré osoba neustále prehltne. Predpokladajme, že ióny mierne zvýšili svoje vlastné antibakteriálne vlastnosti objemu slín, ktoré sú v ústach v okamihu použitia kefy. Akonáhle však vytiahnete kefku z úst a prehltnete sliny raz, z ústnej dutiny zmizne aktivovaná slina a dodatočný antibakteriálny účinok.

  Preto sa vyhlásenie predajcov o 10 hodín antibakteriálnej ochrany, rovnako ako o zvýšených koncentráciách stopových prvkov - to je očividné lož.

 • Výňatok z článku Propagácia iónových zubných kefiek -
  "Iónové zubné kefky môžu byť použité bez zubnej pasty."

  Komentáre: Samozrejme, môžete použiť bez pasty, ale určite to nemusíte robiť! Pochopme všeobecne, prečo potrebujete zubnú pastu:

  1) Po prvé, v paste sú abrazívne látky, ktoré umožňujú štetinám hlavy zubnej kefky účinne odstraňovať plaky z povrchu zubov. Zvyčajne 20 až 40% zloženia zubnej pasty - to sú abrazívne a leštiace zložky. Snažte sa nepoužívať zubnú pastu a čoskoro bude pokrytá mäkkými a tvrdými zubnými nánosmi.

  2) Po druhé, zubné pasty obsahujú látky, napríklad pyrofosforečnany alebo enzýmy typu papaínu, ktoré prispievajú k odbúravaniu pigmentového povlaku a jeho odstraňovaniu. Snažte sa používať zubnú pastu a vaše zuby začnú tmavnúť veľmi skoro kvôli množstvu pigmentového plaku (najmä u fajčiarov).

  3) Po tretie - pasty obsahujú vápnik, fluór v koncentráciách presahujúcich koncentráciu týchto prvkov v slinách. Zvýšené koncentrácie týchto prvkov pri čistení zubov umožňujú účinnejšie mineralizovať zubnú sklovinu, než je tomu pri stopových mineráloch slín.

  Preto nepoužitie pasty počas čistenia zubov povedie nielen k rastu zubných usadenín, k tvorbe tmavých pigmentových usadenín, ale tiež k zníženiu mineralizácie skloviny vápnikom a fluórom, čo prispeje k rýchlemu vzniku zubného kazu.

záver: Bohužiaľ, predajcovia niekedy sami spôsobujú nedôveru k svojim výrobkom tým, že vymýšľajú neexistujúce vlastnosti a umiestňujú svoje výrobky ako všeliek na niektoré choroby. V dôsledku toho sa pochybnosti a nedôvera týkajú aj existujúcich pozitívnych vlastností takýchto výrobkov.

Podobná situácia existuje aj v iných skupinách výrobkov určených na ústnu hygienu. Týka sa to napríklad zubnej pasty Glister predávanej spoločnosťou sieťového marketingu (Amway Company), aby sa odhalili mýty, o ktorých sme tiež venovali osobitnú revíziu.

Skupiny pacientov, ktorých iónová zubná kefka sa má používať opatrne -

 1. S chronickou suchosťou v ústach -
  v tomto stave môže ďalšia ionizácia prispieť k narušeniu epiteliálnych procesov ústnej sliznice.
 2. S chorobami sliznice -
  ale v prítomnosti benígnych a malígnych novotvarov (nádorov) na sliznici ústnej dutiny, leukoplakii, kandidóze, dyskeratóze a akýchkoľvek iných ochoreniach ústnej sliznice, jazyka - neodporúčame použitie takejto kefky. Dúfame, že náš článok: Ion zubná kefka sa ukázala byť užitočná pre vás!

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár