Sonic kefka na zuby: recenzie, cena

Zvukové zubné kefky sa nazývajú tak, že vo vnútri je vysokofrekvenčný generátor, ktorý generuje zvukové vibračné vlny. Vďaka tomu štetiny na hlave zubnej kefky vykonávajú oscilačné pohyby. Celkovo štetiny tvoria približne 28-30 tisíc oscilačných pohybov za minútu.

Celkovo je táto kefa navrhnutá pre lenivé - štetiny samy robia oscilačné pohyby a stačí, aby ste kefu posunuli pozdĺž radu zubov. Sonic zubná kefka pracuje buď s batériami alebo s nabíjateľnými batériami. Preto v skutočnosti patrí do triedy elektrických zubných kefiek, ako aj kefiek ultrazvukových alebo rotačných hláv.

Sonic zubná kefka: foto

Ako funguje zvuková kefka -

Ako sme už povedali: vysokofrekvenčný generátor zvukovej kefy produkuje zvuk oscilujúce vlny, ktoré sa prenášajú do štetín zubnej kefky. Počet oscilačných pohybov je taký veľký, že v jednom zubnom kefku ich zvuková kefka urobí toľko, koľko za mesiac nebudete robiť bežnou ručnou zubnou kefkou.

V dôsledku tejto frekvencie, ako aj významnej amplitúdy pohybu štetín, dochádza k dynamickému prúdeniu tekutiny (zmes vody, slín a zubnej pasty), ktorá preniká hlboko do medzier medzi zubami a pozdĺž línie ďasien, čo umožňuje dobré čistenie zubov.

Treba poznamenať, že čistenie zubov nastáva nielen v dôsledku mechanického zametania zubného povlaku a dynamického prúdenia tekutiny. Zvukové vibrácie prispievajú k zničeniu pripojenia pigmentu a mikrobiálneho povlaku na povrch zubnej skloviny, čo uľahčuje ich odstránenie (24stoma.ru).

reklama

Sonic zubná kefka: cena

Pri zvukových zubných kefkách začína cena za rok 2019 od 1 300 rubľov pre cestovné modely (pre cestovanie) a od 3 600 do 15 000 rubľov pre modely pre domáce použitie. Tento rozdiel v nákladoch závisí od konfigurácie, technologických vlastností, ako aj od výkonu zvukových kefiek, ktoré sa veľmi líšia v rôznych modeloch.

Za zmienku tiež stojí, že lacnejšie modely, hoci spočiatku ukazujú výkon deklarovaný výrobcom, ale postupom času klesá, čo naznačuje, že generátor nie je veľmi kvalitný. Nižšie sme predstavili výrobcov, ktorí sú považovaní za najlepších.

1. Sonicare Sonicare zubná kefka -

Zvuková zubná kefka Sonicare značky Philips v Rusku predstavuje dva modely. Musím povedať, že sa jedná o najdrahšie zvukové kefky - ich cena začína od 9-10 tisíc rubľov, čo je okrem iného spôsobené technologickými inováciami a kvalitou čistenia.

 • Sonicare FlexCare Platinum (obr.7) -
  Má 3 režimy čistenia (normálne, hlboké, bieliace), ako aj 3 úrovne intenzity vibrácií štetín (nízke, stredné, vysoké). Súčasťou balenia sú 2 dýzy, kefa má senzor tlaku na zuboch. Výrobca zdôrazňuje tvar pracovnej hlavy zubnej kefky, pretože je adaptívny a mierne sa prispôsobuje chrupu vďaka gumovým vložkám. Náklady - od 9500 rubľov.
 • Sonicare DiamondClean (obr.8) -
  má 5 režimov čistenia (normálne, leštenie, bielenie, starostlivosť o ďasná, citlivé), ako aj 3 trysky v súprave. Zvuková kefka má dvojitý nabíjací systém: pohár s nabíjačkou a cestovné puzdro s výstupom USB. Náklady - od 14.000 rubľov.

2. Panasonic Sonic zubná kefka -

Od júna 2016 sú zvukové zubné kefky Panasonic zastúpené v Rusku tromi modelmi. Medzi ne patrí ...

 • Panasonic EW-DL82 (obr.9) -
  je základný model určený pre domáce použitie. Výrobca upozorňuje na špeciálne štetiny v tvare diamantu, ktoré vám umožňujú účinnejšie odstraňovať plak zo zubov. Náklady sú asi 6500 rubľov.
 • Panasonic EW-DE92 (obr. 10) -
  tu bol k funkciám predchádzajúceho modelu pridaný špeciálny ionizačný mechanizmus, ktorého myšlienka si výrobca jasne požičal od výrobcov manuálnych iónových zubných kefiek. Ďalšia ionizácia uľahčuje evakuáciu zubného povlaku zo zubov, nie je však žiadúca pre fajčiarov a pacientov s chorobami sliznice ústnej dutiny. Náklady - od 11.000 rubľov.
 • Panasonic EW-DS90 (Obr.11) -
  Toto je cestná zvuková kefka, ktorú si môžete vziať so sebou na výlet. Jeho veľkosť sa takmer zhoduje s veľkosťou bežných ručných zubných kefiek. Náklady - od 1500 rubľov.

3. Sonic zubná kefka Omron (Omron) -

Kefy od tohto výrobcu patria medzi najdostupnejšie vo svojom segmente. Sonic zubná kefka Omron sa prezentuje v Rusku nasledujúcimi modelmi ... t

 • SonicPulsar CS-233-UV (obrázok 12) -
  Toto je vlajková loď spoločnosti Omron s najväčšou funkčnosťou. Charakteristické rysy modelu: 3 režimy čistenia zubov rôznej kapacity (normálne, intenzívne, masážne) a tiež, že súprava obsahuje UV dezinfekčný prístroj na špičky. Náklady - od 3600 rubľov.
 • SonicPulsar CS-131 (obrázok 13) -
  Toto je cestovná kompaktná zvuková zubná kefka. Má 2 režimy čistenia (normálne intenzívne), možno ho nabíjať prostredníctvom adaptéra zo siete alebo konektora USB počítača. Náklady - od roku 1850 rubľov.
 • SonicPulsar CS-161 (obr.14) -
  Na rozdiel od predchádzajúcich modelov batérií tento model nefunguje na 1. prstovej batérii (veľkosť AAA). Má menej energie ako predchádzajúce modely (asi 30%). Náklady - od 900 rubľov.

Sonic zubná kefka: ako si vybrať to najlepšie

Náhle hovoríme, že stojí za to kúpiť presne nabíjateľné modely zvukových kefiek, pretože ich výkon, a tým aj kvalita čistenia, bude vyššia. Cestné varianty na báze batérií typicky nepresahujú 20 tisíc oscilačných pohybov štetín za minútu, zatiaľ čo modely napájané batériami dosahujú v priemere 30-32 tisíc pohybov štetín za minútu.

Najvýkonnejšie a schopnosť odstraňovať zubný povlak zo zubov majú kefy Philips Sonicare, ktoré dokážu až 62 tisíc čistiacich pohybov za minútu. Preto cena pri výbere kefy - to záleží.

Sonic kefka na zuby: recenzie

V tejto časti porovnáme princíp činnosti zvukových kefiek s ultrazvukom a povieme o účinnosti a bezpečnosti tých a iných ... Takže, ako sa zvukové kefy líšia od ultrazvuku -

 • V kefách ultrazvukového typu -
  generátor produkuje vlny s frekvenciou 1,6 MHz, takže štetiny na hlave takejto zubnej kefky vytvárajú približne 100 miliónov pohybov za minútu. Je jasné, že s takou frekvenciou pohybov - ich amplitúda bude extrémne malá a štetiny nebudú robiť rozsiahle pohyby, ako sa to deje v zvukových zubných kefkách.

  V tomto prípade ultrazvuková oscilačná vlna pôsobí nielen v mieste kontaktu medzi štetinami a povrchom zubov, ale tiež až do 4-5 mm od povrchu každej štetiny hlboko do tkanív. Preto čistenie zubov z plaku, pigmentového plaku sa nevyskytuje ani v dôsledku pohybu štetín, ale skôr v dôsledku vibračnej oscilačnej vlny. Na rovnakom princípe, odstránenie zubného povlaku ultrazvukom na recepcii u zubného lekára.

 • V zvukových zubných kefkách -
  používa sa úplne iná zvuková frekvencia - už nie 100 miliónov zvukových vibrácií za minútu (ako ultrazvukové kefy), ale iba 30 tisíc. Vďaka tomu sa štetiny stále pohybujú s dostatočne veľkou frekvenciou, ale s oveľa väčšou amplitúdou. Takže štetiny samotné robia rozsiahle pohyby, a stačí, aby ste kefu držali na zuboch a zvyšok urobí (podľa výrobcov).

  Sonické zubné kefky navyše vytvárajú dynamický tok tekutiny v ústnej dutine, ktorý preniká hlboko do medzizubných priestorov. Toto chýba zubné kefky s ultrazvukom (ak samozrejme nemajú duálny generátor, ktorý produkuje ultrazvukové a zvukové vlny súčasne).

 • Preskúmanie účinnosti a bezpečnosti tých a iných osôb -
  Je potrebné povedať, že zvukové zubné kefky sú stále bezpečnejšie pre zuby ako ultrazvukové kefy. Tieto by sa mali používať veľmi opatrne v prítomnosti výplní, dýh, koruniek, šnúr, implantátov, miest na demineralizáciu skloviny (biele škvrny na zuboch), pri ochoreniach ďasien, u detí.

  O nevýhodách a výhodách kefiek na ultrazvuku - prečítajte si náš článok:
  → "Výhody a nevýhody ultrazvukových zubných kefiek"

  Pomocou výkonných modelov zvukových kefiek budete mať dlhú dobu istú úroveň hygieny. Avšak v žiadnom prípade by sme ich neodporúčali ani ľuďom, ktorí majú rovnobežky a dýhy na zuboch, alebo inštalované implantáty. U pacientov s korunkami, implantátmi, dýhami a šľapkami je najlepšie používať technológiu čistenia zvuku, ale kombináciu obyčajnej manuálnej zubnej kefky a zubnej nite - s irigátormi na zuby, ktoré čistia ťažko dostupné miesta v dôsledku pulzujúceho vodného prúdu.

Zhrnutie -

Zvuková technológia zubnej kefky umožňuje čistenie ústnej dutiny pomocou:

 • Zametací pohyb štetín hlavy zubnej kefky (aj keď treba poznamenať, že tieto pohyby nie sú príliš veľké ...).
 • Zničenie pripevnenia plaku a pigmentu zvukovými vibráciami (v mieste priameho kontaktu štetín s povrchom zubu).
 • Miešanie zubnej pasty, vody a slín s tvorbou penovej kvapaliny obohatenej kyslíkom.
 • Dynamický tok takejto tekutiny do ťažko dostupných oblastí ústnej dutiny - medzizubných priestorov a do periodontálnych drážok, kde sa predovšetkým hromadia plaky.
 • Okrem toho pohyby štetín masírujú ďasná a pomáhajú zlepšovať prekrvenie.

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Pozrite si video: Elektrické zubné kefky Philips Sonicare citlivo čistia zuby s pomocou zvuku (Február 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár