Zubné protézy: recenzie, ceny

Spony sú dnes najúčinnejším typom protézy s čiastočnou neprítomnosťou zubov. Najlepšie zo všetkých ostatných typov protézy, ktoré kompenzujú stratenú účinnosť žuvania, sú dobre fixované na zuboch, sú vhodné na žuvanie a rozprávanie, majú dlhú životnosť.

Protézy spony môžu byť vyrobené len u tých pacientov, ktorí si čiastočne zachovali svoje silné zuby a tieto zuby by mali byť na oboch stranách čeľuste. Ak máte len zuby na jednej strane čeľuste, bude jednoducho nemožné dosiahnuť dobrú fixáciu takejto protézy (24stoma.ru).

Spony protézy: foto na hornej čeľusti

Spony na spodnej čeľusti: fotografie

Rozdiely byugelny protézy z iných typov protéz

Hlavným rozdielom medzi týmto typom protézy a protézy z akrylového plastu a nylonu je, že majú odlievaný kovový rám (obr. 2). Už táto konštrukcia je privarená k podkladu, ktorý môže byť vyrobený z ružového plastu alebo nylonu, a potom sú v základni upevnené umelé zuby z plastu.

Vďaka prítomnosti pevného kovového rámu je možné výrazne znížiť objem a hrúbku základne, na ktorej sú umelé zuby fixované. Obr. 7-8 znázorňuje, ako rôzne tradičné protézy z akrylového plastu z zubných protéz. Najmä tieto rozdiely sú hmatateľné v oblasti predných zubov a na oblohe, kde vedľajší produkt chrup nemá masívny pás, ale je tu len tenký kovový oblúk.

Je dôležité: Základ zubnej protézy (v ktorej sú umelé zuby) je tradične vyrobený z ružového akrylového plastu. Avšak v prípade potreby môže byť pacient vyrobený z mierne ohybného materiálu bez obsahu akrylu. Ide o materiál novej generácie, mierne elastický; Vyrobia sa z neho úplné a čiastočné protézy, ale ako sme uviedli vyššie, základ spony môže byť vyrobený z tohto materiálu.

Druhy umelých končatín -

Na protézach protéz - previerky pacientov sú väčšinou pozitívne a závisia hlavne od systému fixácie zubného protézy, ktorý si pacient zvolí na zostávajúcich zuboch. Podľa typu fixácie rozlíšiť -

 • Spony protézy,
 • bočné protézy na zámkoch (prílohy),
 • byugelny protézy na teleskopických korunách.

Nižšie môžete vidieť aj prehľadné video o typoch týchto protéz (video 1), ako aj o tom, ako vyzerá zubná protéza s fixáciou typu svorky pre spodnú čeľusť (video 2).

Spony zubov: video

Nižšie sú zhrnuté všetky výhody a nevýhody všetkých typov protéz zubných protéz (na spony, mikro-zámky a teleskopické korunky).

reklama

1. Zapínanie protéz na spony -

Toto je najjednoduchší z 3 typov čalúnených protéz, ktoré napriek tomu obnovujú žuvaciu funkciu oveľa lepšie ako akékoľvek iné snímateľné protézy vyrobené z plastu alebo nylonu. Konštrukčným znakom tohto typu protézy je prítomnosť svoriek držiacich podperu.

Funkcie upínača -

 • odolnosť proti posunutiu protézy vo vertikálnom a bočnom smere,
 • prenos žuvacieho tlaku na oporné zuby.

Spony protézy: foto

Vo väčšine prípadov sú klammers vyrobené z kovu a sú to kovové výhonky vychádzajúce z kovového rámu protézy. Ak však tento klammer spadne do radu úsmevov, potom kazia estetiku skvelo (obr.10). V tomto prípade môžu byť spony umiestnené na predných plochách zubov niekedy vyrobené z estetickejších a nenápadných materiálov, napríklad z nylonu (obr. 11).

Výhody byugeley s fixáciou svorky -

 • vynikajúca fixácia protézy
 • umožniť efektívne žuť potraviny,
 • žuvanie je bezbolestné (na rozdiel od nylonových protéz),
 • veľkosť základu protézy je výrazne menšia ako veľkosť protézy z plastu a nylonu, ktorý dáva pohodlie nosenia, neporušuje dikciu, nezatvára chuťové poháriky na poschodí,
 • jednoduchosť výroby a v dôsledku toho cenovo dostupné náklady (najmä v porovnaní s inými typmi spôn protéz a odnímateľných zubných náhrad na implantátoch).

Nevýhody spôn na spony -

 • Estetika môže zanechať veľa byť požadovaný (obr. 12) -
  To je spôsobené tým, že kovové spony v určitých situáciách v ústnej dutine pacienta môžu byť inštalované len s ich výstupom na predný povrch zubov, ktoré spadajú do línie úsmevu. A nie vo všetkých prípadoch spony viditeľné, keď s úsmevom môže byť z nylonu, pretože to môže zhoršiť fixáciu protézy.

  Možnosť skryť sponu z predného povrchu zubov alebo urobiť ich menej zreteľnými by mala byť konzultovaná s lekárom vopred počas konzultácie. Okrem toho, zubná klinika vo všeobecnosti nemusí mať špecialistu, ktorý by mohol robiť protézy s takýmito nápadnými spinkami.

 • Čiastočné zničenie oporných zubov -
  kovové spony spony majú malú mikromobilitu. To sa uskutočnilo špeciálne tak, aby sa im poskytla malá pružnosť, ktorá je potrebná na odstránenie a nasadenie protézy. To však vedie k treniu spony na zubnej sklovine, čo z dlhodobého hľadiska vedie k jej postupnému zničeniu.

  Preto sa vo väčšine prípadov odporúča nosiť zuby, na ktoré budú upevnené spony pod kovovo-keramickými korunkami. Keramika je odolná voči treniu kovových spôn, a potom oba oporné zuby a samotná protéza vám bude slúžiť veľmi dlho.

 • Vyššie náklady -
  na spony zubné protézy cena bude vyššia ako u tradičných zubných protéz vyrobených z akrylového plastu. A to je logické, pretože vďaka ich vyššej zložitosti výroby, ako aj výrazne vyššiemu pohodliu pri nosení a účinnosti žuvania. Náklady na tento typ protézy sú približne porovnateľné s cenou nylonových protéz.

2. Byugelny umelé končatiny na zámkoch (príslušenstvo) -

Okrem upevnenia na spony je možné vyrábať spony s fixáciou pomocou mikro zámkov. Polovica každej mikrobloky je umiestnená na protéze zubnej protézy a druhá polovica - na oporných zuboch, odobratá pod korunkami z kovovej keramiky (Obr. 13). Keď je protéza „nasadená“, mikrozámk uzamkne a bezpečne drží protézu.

Zapínanie protéz na zámky: foto (2 klinické prípady)

Veľmi dôležitý bod - typ mikro zámky ...

V zubnej praxi sa používajú hlavne mikrobloky typu "MK-1" a "Bredent" vyrobené v Nemecku. Tieto hradné hory sú považované za najlepšie, aj keď sú lacnejšie náprotivky. MK-1 je navyše vhodnejší, hoci je drahší. MK-1 je zámok typu zámku a Bredent- typ trenia.

Bez toho, aby sme sa dostali do zložitých technických detailov: MK-1 - je to najlepší zámok (jeho spoľahlivosť a životnosť je vyššia ako u ostatných). Nemôže sa však použiť vo všetkých klinických situáciách v ústnej dutine. Odporúčame, aby ste sa opýtali lekára na typ mikro zámkov, ako napr inak môžete získať drahú protézu s lacnými mikro zámkami, ktoré netrvajú dlho.

Zapínanie protéz na nástavce (mikro zámky): video

Výhody -

 • najlepšia estetika (okrem samotných zubov nie je nič viditeľné),
 • najvyšší stupeň fixácie protézy,
 • pohodlné, bezbolestné žuvanie,
 • dlhá životnosť - nie menej ako 5-7 rokov, čo je podľa dlhodobých štandardov odnímateľných protetík veľmi dlhodobá (napríklad plastické protézy majú životnosť len asi 2,5 roka).

Nevýhody spôn zubov na zámkoch -

 • Vysoké náklady (pozri nižšie).
 • Pod korunami je potrebné vziať veľa zubov - oporné zuby pod sponou protézy s aretačným upevnením sa musia odobrať pod kovovo-keramickými korunkami, pretože upevňovacie prvky môžu byť upevnené len na ne. Zvyčajne robia 4 koruny.
 • Zložitosť výroby -Zubné protézy so zámkami sú dnes jednou z najmodernejších konštrukcií v zubnej protetike. Produkcia si vyžaduje veľmi vysokú kvalifikáciu ortopedického lekára a zubného technika. Preto, ak sa rozhodnete urobiť takú protézu pre seba, pravdepodobne by ste nemali hľadať kliniku s najnižšou cenou.

3. Spony protézy na teleskopických korunách -

Ide o skôr bežný typ protézy v zahraničí, ale v Rusku sa často nepoužívajú byugelny protézy na teleskopických korunách. Podstata tohto typu protézy spočíva v tom, že oporné zuby sú brúsené a potom sú na ne pripevnené kovové uzávery (Obr. 20).

Na samotnej bypassovej protéze (obr. 21) je možné vidieť dve korunky spojené s kovovým rámom protézy, ktoré sa pri nasadení protézy na zuby vložia cez kovové uzávery (obr. 22). Táto metóda protézy poskytuje dobrú fixáciu protézy, je úplne neviditeľná na zuboch, dobre rozdeľuje žuvaciu náplň a na spony tiež stojí menej byugelných protéz.

Spony protézy: cena 2019

Pre zubné protézy budú náklady závisieť predovšetkým od typu fixácie protézy k podporným zubom. Ak si vyberiete spony protézy na mikro zámky, potom náklady na mikro zámky, rovnako ako náklady na kovové keramiky koruny, je pridaný k celkové náklady na protézu.

Pri výbere protézy s fixáciou pomocou svoriek - jej cena bude závisieť od zložitosti výroby. V tomto ohľade, byugelny zubné protézy s fixáciou fixácie možno rozdeliť na jednoduché a zložité. Komplexné sa líšia od jednoduchých v tom, že majú komplexnejší systém spôn, ako aj skutočnosť, že namiesto jedného kovového oblúka môžu byť dva.

1. Protézy spony: náklady na protézu na spony

Cena je uvedená pre byugel protézy: prvá číslica je cena na klinikách ekonomickej triedy, druhá - na klinikách priemerného cenového segmentu.

 • Byugel jednoduchá zubná protéza - v Moskve od 30 do 40 tisíc rubľov,
  v regiónoch - od 20 do 30 tisíc rubľov,
 • Komplexná protéza Byugel - od 35 do 45 tisíc rubľov v Moskve,
  v regiónoch - od 25 do 35 tisíc rubľov.
 • Na splinting byugelnye protézy - ceny v Moskve od 40 do 55 tisíc rubľov.

2. Spona zubnej protézy: cena za zubnú protézu na mikro zámkoch

 • Protéza Byugel s fixáciou na 2 mikro zámky typu "Bredent" (Nemecko) - stojí od 80 tisíc rubľov. Ale v Moskve, náklady na takéto protézy začne od najmenej 90 tisíc rubľov. Tieto náklady už zahŕňa: náklady na protézu sám, náklady na 4 kovové koruny, náklady na mikro zámky!

  Ak chcete ešte spoľahlivejší a pohodlnejší typ mikro-zámky, ktoré sú považované za najlepšie na svete, napríklad "MK-1" (Nemecko), potom sa jeho náklady zvýšia o ďalších 10-15 tisíc rubľov v porovnaní s rovnakými protézy na mikro-zámky "Bredent".

 • Jednostranná protéza protézy - od 40 do 50 tisíc rubľov.
  Tento typ protézy je vyrobený s jednostranným chrupovým defektom, keď je dentálna implantácia kontraindikovaná, nie je možné vyrobiť neodstrániteľnú mostíkovú protézu. Uvedené náklady už zahŕňajú: náklady na protézu sám, náklady na 2 kovové koruny, náklady na mikro zámky.

Spona protézy: hodnotenie pacienta

Na byugel protézy - recenzia oboch pacientov a zubárov sú veľmi pozitívne. Vzhľadom na to, že protézy tohto typu sa vyrábajú na tvarovanom kovovom ráme, je technicky možné znížiť základ protézy, čo robí protézu čo najpohodlnejšou pre nosenie, žuvanie a artikuláciu reči.

 • Jednoduchosť nosenia protézy  -
  Protézy s protézami spodnej čeľuste umožňujú dosiahnuť väčšiu voľnosť pre jazyk, znížiť poruchu slov, znížiť riziko vzniku protézy v dôsledku pohybov jazyka. To všetko sa dosahuje redukciou plastickej bázy protézy v oblasti hyoidu (obr. 1).

  Keď je horná čeľusť zhotovená z plastových alebo nylonových protéz, celá obloha v hornej čeľusti pacienta bude pokrytá základňou protézy. Ak sa protéza vykonáva pomocou spony, potom predná časť podnebia, ktorá je zodpovedná za dikciu a chuťové vnemy, zostáva otvorená (obr. 2).

 • Dlhá životnosť -Odporúčaná životnosť je 4-5 rokov, čo je pomerne veľa štandardov odnímateľných protetík. Napríklad odnímateľné plastové protézy sa odporúčajú vymieňať každé 2 - 2,5 roka.

  Dôvodom je skutočnosť, že tkanivá protetického lôžka (ďasná, kostné tkanivo) pod plastickými protézami atrofujú rýchlejšie ako pod protézy vedier. Atrofia tkanív vedie k tomu, že tkanivá protetického lôžka postupne prestávajú vyhovovať tvaru protézy, čo v priebehu času vedie k vzniku bolesti pri nosení protézy, čo zhoršuje jej fixáciu na zuboch.

 • Spoľahlivosť a odolnosť -Riziko zlomenia je extrémne malé v dôsledku pevného kovového rámu protézy. Tento liaty rám je základom protézy. Už na ráme je plastová základňa zváraná a plastová súprava zubov.

Alternatívy k spona protézy -

Väčšina odborníkov jednoznačne verí, že protézy byugel - najlepšia voľba pre odnímateľné protézy s čiastočnou neprítomnosťou zubov. Ako alternatívu sa však môžu použiť tieto čiastočné protézy -

 • akrylátové plastické protézy,
 • Protézy bez akrylov
 • nylonové protézy
 • podmienečne odstrániteľné protézy s podporou niekoľkých implantátov (aj keď tento typ protézy sa najčastejšie používa pri absencii zubov, v niektorých prípadoch to tiež pomôže pri čiastočnej absencii zubov).

Dúfame, že náš článok na tému: Spony zubné protézy ceny - ukázalo sa byť užitočné pre vás! Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár