Silikónové protézy: recenzie

Silikónové protézy sa niekedy nazývajú protézy s určitým stupňom flexibility. V skutočnosti tieto protézy nemajú nič spoločné so silikónom, ale sú vyrobené z iných elastických materiálov, buď nylonu alebo AcryFree (Acrifri).

Hlavnou výhodou protéz z týchto materiálov je ich úžasná estetika a nie sú bezdôvodne nazývané "protézy neviditeľné". Základ protézy z nylonu alebo AcryFree - môže byť rôznych odtieňov ružovej, a tiež má určitý stupeň transparentnosti. V dôsledku toho sa protéza prakticky spája s okolitou sliznicou (Obr. 1-3).

"Silikónové" umelé končatiny: foto pred a po

Silikónové protézy: pozitívne recenzie

Pozitívne vlastnosti, pre ktoré pacienti chvália oba typy "silikónových" zubných protéz, sú rovnaké pre nylonové protézy a akrylový materiál. Protézy z týchto materiálov sa v zásade od seba veľmi ťažko odlišujú (pozri video nižšie). Hlavné výhody silikónových protéz ...

 • Malá hmotnosť a objem základu protézy -
  Ak ste použili odnímateľné protézy vyrobené z obyčajného akrylového plastu, potom si viete predstaviť, koľko bežných zubných protéz váži a koľko hrúbky a objemu má plastová základňa. To platí najmä pre plné protézy.

  Protézy Nylon alebo AcryFree majú výrazne nižšiu hmotnosť a objem vďaka pevnosti a pružnosti týchto materiálov (pevnosť týchto materiálov je asi 10-krát vyššia ako pevnosť obyčajného akrylového plastu). Preto, silikónové zubné protézy zuby pohodlnejšie "opotrebenie".

 • Protézy, ktoré nie sú viditeľné v ústach -
  ak ste použili odnímateľné protézy vyrobené z obyčajného akrylového plastu alebo spojky na spony - viete, že majú kovové háčiky (spony), vďaka ktorým je zubná protéza fixovaná na zostávajúce zuby. Kovové spony takýchto protéz veľmi poškodzujú estetiku, ak spadajú do línie úsmevu.

  Spona "silikónové" zubné protézy "nie sú úplne neviditeľné (obr. 4). Po prvé, sú vyrobené z priesvitného materiálu a po druhé, nezachytávajú zuby, ale gingiva okolo zvyšných zubov. Výsledkom je, že priesvitné spony sú takmer neviditeľné. na pozadí ružovej sliznice.

 • hypoalergénne-
  Odnímateľné silikónové zubné protézy neobsahujú monomér ("metylmetakrylát"), ktorý sa používa na výrobu protéz z obyčajného akrylového plastu. Pacienti na to majú niekedy alergie. Treba však poznamenať, že v 90% prípadov sa alergia na akrylové plasty vyvíja nie kvôli telu pacienta, ale preto, že zubní technici pri miešaní plastov porušujú pomer zložiek pridaním množstva monoméru "do oka". A pri výrobe protézy podľa pravidiel - vo väčšine prípadov, alergia zázračne zmizne.

AcryFree Nylon a protézy: Video

reklama

Typy "silikónových protéz" -

Nylón aj AcryFree označujú materiály nazývané "termoplasty", t. pri výrobe protéz z týchto materiálov sa používajú vysoké teploty - vďaka tomu majú protézy určitý stupeň flexibility / pružnosti. Protézy z obyčajného akrylového plastu sa však vyrábajú „studeným spôsobom“ jednoduchým zmiešaním plastových komponentov pri izbovej teplote (24stoma.ru).

1. Nylonové protézy -

Nylonové protézy (Obr.5-6) ​​- boli použité na protetiku v zubnom lekárstve približne 10-15 rokov. Nylon je veľmi flexibilný materiál, a preto sa protézy z neho môžu dokonca silne ohnúť - potom sa protéza vráti do pôvodného tvaru. Vysoká flexibilita protézy sa zdá byť pre pacientov užitočnou vlastnosťou, avšak také pružné protézy majú tiež určité nevýhody (pozri nižšie).

Silikónové zubné protézy cena 2019 - t
Uvádzajú sa priemerné ceny nylonových protéz v Moskve (v klinikách ekonomickej a strednej ceny) ...

 • čiastočná zubná náhrada - od 26 000 do 40 000 rubľov.
 • plná zubná náhrada - od 32 000 do 45 000 rubľov.
 • mikro protéza pre 1-2 zuby - asi 18.000 rubľov.

2. Protézy z materiálu "Bez akrylu" -

Tento materiál nahradil nylon, a mnoho kliník inzerovať protézy z neho ako "semi-tuhé protézy z nylonu novej generácie" (aj keď toto meno je v podstate zle). Ale v skutočnosti, protézy vyrobené z materiálu AcryFree (obr. 7) sú pravdivé vo svojich kvalitách a lepšie ako protézy vyrobené z nylonu.

Estetika oboch typov protéz je rovnaká, avšak kvôli menej elastickému základu protéz bez obsahu akrov je pohodlnejšie žuť na takýchto protézach. Materiál AcryFree je v skutočnosti moderný akrylový plast, ktorý však neobsahuje žiadny monomér (na rozdiel od bežných akrylových plastov). Okrem toho v dôsledku tepelného spracovania protéz tohto materiálu sa dosahuje malý stupeň elasticity.

Veľkou výhodou plných odnímateľných protéz od ​​Acry-free je, že fixácia protézy môže byť ďalej zlepšená inštaláciou niekoľkých implantátov pod protézu. Môže to byť klasické alebo miniimplantáty. Vďaka tomu môže byť protéza odstránená len špeciálnym úsilím a jej spontánny kolaps bude vylúčený. Ale pre protézy vyrobené z nylonu, táto technológia nie je k dispozícii.

2017 ceny zubných protéz od ​​spoločnosti Acry-free v Moskve -

 • čiastočná zubná náhrada - od 30 000 do 42 000 rubľov.
 • plná zubná protéza - od 37 000 do 50 000 rubľov.
 • plná zubná protéza na 4 mini-implantátoch Osstem (Kórea) - od 105 000 rubľov,
 • mikro protéza pre 1-2 zuby - asi 18.000 rubľov.

Odnímateľné silikónové zubné protézy - negatívne recenzie

Vyššie sme hovorili o pozitívnych vlastnostiach oboch typov "silikónových protéz". Pozrime sa teraz na negatívne hodnotenia nylonových protéz, ktoré sú spojené práve s flexibilitou / elasticitou protéz tohto typu. Treba poznamenať, že všetko uvedené nižšie bude typické pre protézy z nylonu, pretože sú najflexibilnejšie. Pri protézach bez obsahu akrylov sa všetky tieto látky vzťahujú len na malý rozsah, ktorý je spojený s menšou flexibilitou tohto materiálu.

Ak ste už použili byugel alebo plastovú protézu, potom viete, že tieto typy protéz majú tuhú tuhú bázu. Vzhľadom na tuhosť protézy je žuvacia hmota rovnomerne rozložená vo všetkých tkanivách protetického lôžka. Preto aj keď zahryznete určitú časť protézy, záťaž sa rovnomerne rozloží na všetky tkanivá pod protézou.

Ale flexibilné nylonové protézy majú tendenciu klesať v oblastiach, ktoré zažívajú tlak na žuvanie. Keď sa teda zahryzne jednou časťou protézy, mäkká základňa v tejto oblasti ohne a prenesie všetok tlak na žuvačku na ďasná a kosť - len v uhryznutí, a nie na celom povrchu protetického lôžka.

Dôsledky flexibility nylonových protéz -

 • bolesť pri žuvaní jedla,
 • rýchla atrofia kostného tkaniva pod protézou (za 5 rokov stratíte 5 mm výšky čeľuste),
 • rýchly pokles protézy
 • poranenia ďasien pod protézou, ako aj v oblasti spôn,
 • prieniku potravinových častíc pod protézu.

Nie večná estetika nylonových protéz -

Ale to nie je všetko ... Faktom je, že veľkolepá estetika nylonových protéz nie je večná, a za pouhých šesť mesiacov alebo jeden rok bude vaša zubná protéza stmavnúť a bude znateľne drsná. Je to spôsobené slabým leštením nylonu na jednej strane a na druhej strane nesprávnym čistením protézy samotnými pacientmi, ktorí sa používajú na kefovanie protéz štetcom a abrazívnou zubnou pastou, a nie špeciálnymi prípravkami na protetickú starostlivosť.

Estetika však porušuje nielen toto, ale aj napríklad skutočnosť, že nylon má vlastnosť zmeniť svoje optické vlastnosti pod vplyvom konštantného zaťaženia žuvaním. Ďalším bodom je vytvorenie zubného kameňa na križovatke medzi nylonovou základňou protézy a umelými zubami, ktoré sa v nej nachádzajú. Je to spôsobené skutočnosťou, že nylon a plasty medzi nimi nemajú chemickú väzbu a medzi nimi zostávajú mikropriestory.

Zhrnutie -

Dúfame, že zo všetkého, čo bolo povedané, je jasné, že z dvoch opísaných typov protéz - najlepšia voľba je zastaviť sa na protézach od Acry-free. Len majte na pamäti, že s úplnou neprítomnosťou zubov a silným poklesom výšky alveolárnych procesov čeľustí budú takéto protézy (ako všetky ostatné) zle fixované na tkanivá protetického lôžka. Preto, ak chcete, aby odnímateľná protéza nespadla - jedinou cestou je nainštalovať niekoľko implantátov pod protézu.

Ako sme už uviedli vyššie, náklady na podmienečne odstrániteľnú protézu bez akrylu na 4 implantátoch Osstem (Kórea) začínajú na 105 000 rubľoch, čo je takmer porovnateľné s nákladmi na fixnú protézu s protézou podobnou mostíku na implantátoch podľa 130 000 rubľov na implantátoch MIS a od 150 000 rubľov na implantátoch Osstem).

Ak porovnáme silikónové protézy s inými druhmi protéz, potom, samozrejme, s čiastočnou neprítomnosťou zubov, zubné protézy sú najlepšie vyrobené (majú najlepšiu účinnosť žuvania medzi všetkými typmi protéz). Náklady na takéto zubné protézy s fixáciou typu spony sú zvyčajne porovnateľné alebo dokonca lacnejšie ako zubné protézy vyrobené z nylonu alebo bez akrylu. Dúfame, že náš článok: Silikónové zubné protézy hodnotenie ceny - sa ukázalo byť užitočné pre vás!

Autor: zubár Kamenskih.K.V., Skúsenosti 19 rokov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár