Dyhy: cena za 1 zub

Dýhy sú mikro-protézy keramiky alebo kompozitov, ktoré sa "lepia" na predný povrch zubov. Zvyčajne sa vyrábajú na jednom alebo viacerých zuboch, ale iba na tých zuboch, ktoré padajú do línie úsmevu (ide o 10 predných horných zubov a 8 predných dolných zubov).

Ako si vybrať dýhy -

Po prvé, najprv musíte urobiť zásadnú voľbu medzi porcelánovými dyhami a kompozitným výplňovým materiálom. Životnosť prvých - 12-25 rokov, druhá - 3-5 rokov. Po druhé, ak ste urobili správnu voľbu a usadili sa na keramických dýhách, musíte pochopiť, z akého materiálu sú najlepšie vyrobené, pretože keramika môže byť odlišná (porcelán, sklokeramická keramika, oxid zirkoničitý).

Dýhy vyrobené z rôznych druhov keramiky budú veľmi odlišné, pokiaľ ide o životnosť a estetickú úroveň. Po tretie, pri výrobe dýh možno použiť rôzne technológie. Môže to byť metóda keramického lisovania, keramické vrstvenie alebo moderná CAD / CAM technológia na frézovanie dýh na stroji s programovaným riadením. Trvanlivosť a estetika faziet bude tiež závisieť od spôsobu výroby.

Tento článok sa venuje najmä tomu, koľko dýh rôznych typov stojí v lopatkách Moskvy a Petrohradu na rok 2019. Informácie o vlastnostiach a komparatívnych charakteristikách dýh z rôznych materiálov, prehľadov pacientov a lekárov - podrobnejšie v našej recenzii:
→ "Ktoré dýhy sú pre vás najvhodnejšie"

Fazety sú ideálne v nasledujúcich situáciách -

  • keď korunky predných zubov majú nedostatočne krásny tvar, majú nepravidelný sklon alebo zaujímajú nerovnomernú polohu v chrupe,
  • keď sú na prednej strane predných zubov viditeľné výplne
  • keď potrebujete rýchlo opraviť malé zaplnenie zubov
  • keď potrebujete rýchlo opraviť široké medzery medzi zubami,
  • škvrny, ktoré nie je možné korigovať chemickým bielením.

Dýhy s prvotriednou estetikou, ktoré môžu slúžiť od 12 do 25 rokov (bez stmavnutia alebo zmeny farby) sú vyrobené iba z keramiky. V klinikách priemerný cenový segment pre tieto dyhy, náklady začínajú od 20.000 rubľov. A pre kompozitné dyhy s omnoho skromnejšou estetikou, cena bude len asi 7000 rubľov. Podrobná cena dýh, pozri nižšie.

reklama

Dyhy: cena za 1 zub v Moskve a Petrohrade

V závislosti od materiálu, z ktorého boli na zuboch vyrobené keramické dyhy, sa ceny značne líšia. Preto napíšeme, koľko stojí náklady na dýhy pre každý materiál. Na výrobu dýh sa spravidla používajú 3 druhy keramiky: porcelán, sklokeramická keramika E.max a niekedy aj zirkónia.

1. Porcelánové dyhy: cena 2019

Pre porcelánové dyhy bude cena za 1 zub v Moskve a Petrohrade asi 14 000 rubľov (v klinikách ekonomickej triedy na rok 2019). Približne rovnakú cenu určujeme v niektorých platených oddeleniach verejných zubných kliník. Na klinikách priemernej cenovej kategórie bude priemerná cena prvej porcelánovej dyhy asi 16 000 rubľov.

Porcelán patrí do živej keramiky a je to úplne prvý materiál, z ktorého sa vyrábajú keramické dyhy. Podľa svojich optických vlastností je porcelán čo najbližšie k skutočnej zubnej sklovine, čo vám umožňuje urobiť z nej najkrajšie a realistické dýhy (obrázok 6-8). Nevýhodou tohto materiálu je však jeho pevnosť.

Pri výrobe porcelánových dýh metódou vrstvenia a spekania porcelánovej hmoty - ich pevnosť v ohybe je iba 55-70 MPa. Ak sa spôsob lisovania porcelánu použije za podmienok zvýšenej teploty a tlaku, potom bude pevnosť dýh asi 150 MPa. To nie je zlé, ale výrazne nižšie ako pevnosť dýh vyrobených z oxidu zirkoničitého a sklárskej keramiky E.max (24stoma.ru).

Porcelánové dyhy: video pacientov pred a po

2. Dýhy z keramickej keramiky z E.max -

Dýhy najvyššej kvality je možné získať zo sklenenej keramiky E.max v porovnaní so všetkými ostatnými materiálmi (porcelán, zirkón, kompozit). Tento materiál kombinuje vynikajúcu estetiku porcelánových faziet a vysokú pevnosť zirkónových dýh.

Na výrobu dýh sú k dispozícii 2 typy sklenenej keramiky E.max. Prvou možnosťou je materiál E.max PRESS. Používa sa na výrobu štandardných dýh s hrúbkou 0,6-0,7 mm, ako aj takzvaných "tenkých dýh" s hrúbkou 0,3-0,4 mm. Dýhy z E.max PRESS sú vyrábané vstrekovaním za podmienok vysokej teploty a tlaku, čo im dáva pevnosť 400 MPa.

Druhá verzia materiálu - E.max CAD. Používa sa na výrobu faziet, ktoré nie sú tenšie ako 0,6 - 0,7 mm - pomocou frézovacej metódy na stroji so softvérovým riadením (CAD / CAM technológia). Dýhy tohto materiálu majú pevnosť 370 MPa a mimochodom, v estetike sú o niečo horšie ako dýhy z lisovaného E.max. Okrem toho za cenu strácajú aj lisovanú keramiku Technológia CAD / CAM vyžaduje veľmi drahé vybavenie.

Náklady na dýhy z E.max budú -

  • zo sklenenej keramiky E.max PRESS - od 21 000 rub.
  • zo sklenenej keramiky E.max CAD - od 26 000 rub.

Montáž hotových dýh z E.max: video

3. Dyhy zirkónových zubov: cena 2019

V klinikách priemernej cenovej kategórie sa cena prvej dýhy zirkónia zvyčajne pohybuje od 30 000 rubľov (avšak niektoré kliniky často majú propagačné akcie a cena môže klesnúť o 20-30%). V klinikách ekonomickej triedy, cena môže začať od 20.000 rubľov, ale v tomto prípade, dyhy sú s najväčšou pravdepodobnosťou nie sú vyrobené z vysoko kvalitných priehľadných blokov oxidu zirkoničitého, ale z oveľa lacnejších nepriehľadných blokov mliečne bielej farby.

Výsledkom je, že dýhy z takýchto (tzv. "Surových", "mäkkých") oxidov zirkoničitých budú zbavené prirodzenej translucencie zubnej skloviny a budú vyzerať ako lacné korunky z kovovej keramiky. Ak chcete získať vysoko kvalitné zirkónové dyhy - musia byť vyrobené z blokov oxidu zirkoničitého od nasledovných výrobcov: najlepšie je Katana® UTML (Japonsko), alebo možnosť je trochu jednoduchšie - Katana materiály® STML (Japonsko) alebo Prettau® Anterior (Nemecko).

Zirkónium dyhy: Video pred a po

Okamžite hovoríme, že vo videu nižšie uvidíte štandardnú kvalitu dýh zirkónia. Ak sa pozriete na hotovú prácu, takzvané "telo" dýh (v strede 1/3, rovnako ako v tretej, najbližšie k ďasnu) je príliš masívne a úplne nepriehľadné. Vďaka tomu sú tieto dýhy viac ako lacná kovová keramika.

Výrobný proces dýh zirkónia sa vykonáva pomocou CAD / CAM technológie. Ide o modernú technológiu trojrozmerného frézovania dýh a koruniek z blokov oxidu zirkoničitého - na stroji s programovaným ovládaním. Táto technológia sa osvedčila najmä na výrobu koruniek na implantátoch, ako aj mostov na žuvacích zuboch, ale pri použití protetiky predných zubov je veľmi ťažké dosiahnuť dobrú estetiku so zirkóniom.

4. Ultratenké dyhy bez otáčania zubov: cena

Všetky vyššie uvedené klasické dýhy sú inštalované na zuboch až po čiastočnom brúsení emailovej vrstvy z prednej plochy zubov. Existujú však ultra tenké dyhy s hrúbkou 0,2-0,3 mm, ktoré nevyžadujú prípravu zubov a môžu sa jednoducho prilepiť na predný povrch zubov. Takéto dyhy sa zvyčajne nazývajú luministery (synonymá - ultraniers, tenké dyhy).

Náklady budú okolo 30 000 rubľov - pre hotové svietidlá zo štandardizovaných zostáv. Príkladom takýchto svietidiel sú luminiscenčné zariadenia® DUO (USA). Ak hovoríme o individuálne vyrobených svetelných zdrojoch založených na pacientových zuboch, potom cena bude približne 60 000 rubľov na jednotku (bez nákladov na dopravu z Európy alebo USA). Luminátory sú príkladmi takýchto svetiel.® Cerinate (USA).

Nezabudnite, že Lumineers sú len patentovanou ochrannou známkou spoločnosti DenMat (USA) av skutočnosti to nie je nič viac ako tenké dýhy. Takéto tenké dyhy s hrúbkou 0,3 až 0,4 mm môžu byť vyrobené z extrudovaného keramického materiálu E.max (pozri vyššie) a ich estetika nebude nižšia ako u pôvodných Lumineerov.® Cerinate, a náklady budú od 21 000 rubľov (pre 1 jednotku).

Lumineers porovnanie® a tenké dyhy E.max -

Video 1 - Original Lumineers® CERINATE,
video 2 - tenké dýhy E.max (bez otáčania zubov).

Ak sa pozriete pozorne na tieto 2 videá, môžete ľahko vidieť, že pôvodné svetelné zdroje robia zuby objemné a neprirodzené - na rozdiel od tenkých dýh E.max.

Koľko sú kompozitné dyhy -

Kompozitné dýhy sú vyrobené z bežného kompozitného výplňového materiálu vytvrdzovaného svetlom. Pre kompozitné dyhy je priemerná cena okolo 7 000 - 9 000 rubľov na jednotku. V platených oddeleniach verejných zubných kliník, ako aj na klinikách ekonomickej triedy - cena kompozitnej dýhy začína od 4500 rubľov.

Dýhy vyrobené z kompozitných výplňových materiálov majú mnoho nevýhod: krátku životnosť, nízku úroveň estetiky, vysoké riziko odštiepenia výplňového materiálu na rezných plochách rezákov, absorpciu farbív (čo vedie k strate lesku, zmena farby - stmavnutie dyhy). Okrem toho vyžadujú pravidelné profesionálne leštenie od zubára - raz za 3-4 mesiace.

Dá sa povedať, že v niektorých prípadoch je možné z kompozitu získať vysoko estetické dyhy, ktorých životnosť (s výhradou pravidelného profesionálneho leštenia) bude asi 4-5 rokov. Ale bohužiaľ existuje len veľmi málo zubárov, ktorí sú dokonale zruční v umeleckej reštaurovanie zubov ...

Aké naozaj kvalitné kompozitné dyhy môžu vyzerať (pred a po fotografiách, recenzie pacientov) - môžete sa pozrieť na vyššie uvedený odkaz. Ale vo väčšine prípadov, v typickej zubnej súkromnej klinike, je nepravdepodobné, že by ste získali kvalitné dýhy z kompozitného výplňového materiálu. Koniec koncov, robiť obyčajné plnenie je len remeslo, a robiť dokonalú dyhu na prednom zube je už umenie.

Ako budú tieto dyhy vyzerať za 3-5 rokov -

Hollywood Veneers: Cena

Z tohto odkazu môžete vidieť, ako vyzerajú tzv. Hollywoodske dýhy. Tento prehľad vám odpovie na veľmi dôležitú otázku - aký druh keramiky sa najlepšie vyrába (porcelán, oxid zirkoničitý, sklokeramická keramika z E.maxu)? Aký druh keramiky na výrobu dýh a koruniek keramiky vám umožní dosiahnuť dokonalú estetiku, ktorú tak často vidíme v postavách amerických thrillerov?

Náklady na hollywoodske dýhy začína od 20 000 do 30 000 rubľov za 1 jednotku (na klinikách segmentu priemerných cien). Na inštaláciu 6 vysoko kvalitných keramických dýh na 6 predných zubov jednej z čeľustí je možné uložiť približne 110 000 rubľov. Dúfame, že náš článok bol pre vás užitočný!

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Pozrite si video: New INSTANT SMILE Press On Veneers Demo & Review. How do they look? (Apríl 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár