Liečba kazu doma

Ošetrenie zubného kazu doma môže byť vykonané "môže", ale nie je potrebné. Referenčné knihy tradičnej medicíny, v rôznych internetových publikáciách a na internetových stránkach publikujú veľké množstvo článkov o liečbe a prevencii zubného kazu s pomocou rôznych rastlín a produktov, ako sú sóda a vodka.

Tieto metódy liečby spravidla vydávajú ľudia, ktorí majú nielen zdravotnú výchovu, ale aj zdravý rozum. Tu máte výber najbežnejších receptov na tému - liečba zubného kazu doma ...

Liečba ľudových prostriedkov zubného kazu -

Nižšie sme zozbierali najzaujímavejšie recepty. Neodporúčame ho však opakovať (nie je to bezpečné).

Recept №1: liečba kazu s prasničkou

"Pre prevenciu vzniku zubného kazu je vhodné použiť tento nástroj ako trávový prášok z prasličky s medom. Ak používate tento nástroj 3 mesiace v roku, môžete úplne zabudnúť na kazy. Liečba kazu s ľudovými liekmi zahŕňa liečbu zubného kazu, ale len v prípade, že zub nie je hlboko poškodený ".

V komentári k:

 • Zubný kaz je ochorenie, ktoré je spôsobené kariogénnymi mikroorganizmami ústnej dutiny, ktoré sa živia zvyškami potravy (najmä sacharidmi) a produkujú organické kyseliny. Práve tieto kyseliny vedú k zubnému kazu.

  Hoci má med protizápalový účinok na telo, ale vzhľadom na to, že obsahuje obrovské množstvo ľahko stráviteľných cukrov (sacharidov), ktoré sú potravou pre kariogénne baktérie, trvalé denné používanie medu môže viesť len k zvýšeniu rýchlosti zubného kazu. Med nemôže zabíjať kariogénne baktérie (streptokoky, aktinomycety, laktobacily), ale sacharidy v jeho zložení sú vynikajúcim živným médiom pre takéto mikróby.

  Prečítajte si viac o príčinách kazu - môžete v článku:
  → "Príčiny kazu"

 • Treba poznamenať, že zubné tkanivá postihnuté zubným kazom sú hojne obývané kariogénnymi mikroorganizmami. Tradičné ošetrenie zubného kazu je založené na úplnom odstránení postihnutých tkanív a mikróbov, ktoré sa usadili v rozpadajúcich sa tkanivách zubov. tj Vykonáva sa kompletná dezinfekcia poranenia. Ak necháte aspoň niekoľko drobných mikroorganizmov, kaz bude pokračovať.

  Dezinfikovať takúto vadu bez vŕtania a odstraňovanie tkanív postihnutých kazom je dnes možné len s pomocou ozónu. Preto, ak sa objaví kazivá škvrna, a to najmä vada zubu, potom nie je možné ju zastaviť s oplachovaním, medom alebo bylinkami, pretože tieto látky nie sú schopné dezinfikovať kazy poškodené zubným kazom. Ani tie najsilnejšie moderné antibiotiká to nie sú schopné.

Recept číslo 2: ošetrenie kazu s vodkou a chrenom

"Môžete opláchnuť ústnu dutinu tinktúrou zo strúhaného koreňa chrenu - 50 g plodov feniklu - 20 g lístkov mäty - 20 g. To všetko treba naliať do litra vodky a trvať tri mesiace. Opláchnite ústa týmto nástrojom 3-5 krát denne."

V komentári k:

 • V prvom rade sme napísali o niečo vyššie, že je možné zastaviť kaz, ktorý vznikol len odstránením všetkých infikovaných mykotických tkanív z postihnutého zuba a jeho následného naplnenia. Tento nástroj je v podstate ľahkým antiseptikom, ktorý môžete jednoducho dezinfikovať rukami.
 • Po druhé, časté každodenné používanie alkoholových roztokov na oplach ústnej dutiny povedie k skleróze a riedeniu ústnej sliznice, jej suchosti, prasklín, erózii a dokonca vredov. Okrem toho sa alkohol veľmi rýchlo vstrebáva do úst a vstupuje do krvi. Otrava po každom opláchnutí je zaručená.

reklama

Recept číslo 3: ošetrenie zubného kazu práškovým mliekom

"Ak vám povie, že máte pri návšteve zubára zubný kaz, najlepšie je nahradiť zubnú pastu alebo zubný prášok práškovým mliekom. Pri použití práškového mlieka na čistenie zubov zmizne krvácanie ďasien a zmizne zlý dych, rovnako ako zubný kameň. "

V komentári k:
Zastavenie tvorby zubného kameňa môže prispieť len k dobrej ústnej hygiene, pri ktorej sa zuby čistia zakaždým po jedle, zubná niť sa pravidelne používa na čistenie medzizubných priestorov a medzi hlavnými jedlami nie je žiadne občerstvenie. Pripomeňme, že zubný kameň je tvorený z mäkkého plaku, ktorý ste nevyčistili v čase zubami - mineralizáciou (impregnácia vápenatými soľami).

Zubná kefka mechanicky odstraňuje plaky, t.j. zametaním. Veľkú úlohu pri odstraňovaní plakov hrá aj zubná pasta, ktorá má určitú abrazivitu vďaka obsahu abrazívnych zložiek. Nízke abrazívne pasty zle čistia povrch zubov od plakov, činidlá s vysokou abrazivitou (napríklad zubný prášok) dokonale čistia zuby (na poškriabanie), ale spôsobujú zvýšené odieranie skloviny.

Suché mlieko -

 • Po prvé, nemá abrazivitu, preto nemôže odstrániť mäkký povlak a tým zabrániť tvorbe zubného kameňa. Ale tvrdý zubný kameň je tvorený z mäkkého plaku, ak nie je včas odstránený.
 • Po druhé - mliečny prášok prispeje len k rastu mäkkého mikrobiálneho plaku. Je to spôsobené obsahom suchého mlieka veľkého množstva ľahko stráviteľných sacharidov, ktoré živia kariogénne mikroorganizmy a ktoré potrebujú na reprodukciu.

  A čím viac bude mäkký plak a zubný kameň - tým väčšie bude krvácanie ďasien a tým väčšie budú ložiská zubného kazu. Preto je tento nástroj nielen neefektívny, ale je mimoriadne škodlivý.

Zhrnutie:

Bohužiaľ, neexistujú žiadne ľudové prostriedky na liečbu zubného kazu. Skutočnosť, že naši dedkovia a pradedovia mali silnejšie zuby, bola absolútne pravdivá, ale to nebolo spôsobené prostriedkami, ktoré používajú, ale stravovacími návykmi, ako aj ukazovateľmi všeobecného zdravia, imunity.

V dnešnom svete je kultúra potravín úplne iná: na rozdiel od našich predkov jeme väčšinou mäkké, vysoko kulinársky spracované potraviny, ktoré sa ľahko lepia na naše zuby. Tvrdé potraviny naopak spôsobujú prirodzené čistenie skloviny. Okrem toho, naša strava má veľa sacharidov - múka, sladká. Konkrétne, kariogénne baktérie sa živia sacharidmi. Ak máte občerstvenie na čokoládové tyčinky, buchty, hranolky a hneď po tom, čo si nevyčistite zuby, potom je to len jeden z dôvodov vzniku zubného kazu.

Okrem toho sa ukazovatele imunity za posledné desaťročia (storočia) ľudí dramaticky zmenili. Čím nižšia je imunita, tým vyššia je v ústnej dutine koncentrácia kariogénnych mikroorganizmov v porovnaní s nekariogénnou mikroflórou. Riziko vzniku zubného kazu v tomto prípade bude preto vyššie.

Ľudové prostriedky na prevenciu zubného kazu -

Ak neexistujú žiadne ľudové prostriedky na liečbu, potom takéto prostriedky existujú na prevenciu. Uviedli sme ich v našom článku:
→ "Všetko o prevencii zubného kazu"

Zhrňujem len to, že najlepším prostriedkom prevencie je hygiena ústnej dutiny po každom jedle a nedostatok občerstvenia medzi hlavnými jedlami, ako aj použitie zubnej nite na čistenie stomatologických priestorov z potravinového odpadu. Ak sa nebudete riadiť týmito pravidlami, potom budete mať zubný kaz tak ako tak a žiadne bylinky vám nepomôžu.

Homeopatia: kaz

V súčasnosti sa homeopatia stala rovnakou záležitosťou ako konvenčná medicína s liečivami. To je to, čo robí homeopatov rozšíriť zoznam chorôb pre liečbu a prevenciu ich veľmi drahé lieky. V súčasnosti sú aktívne publikované články, v ktorých títo „lekári“ naliehajú na pacientov, aby opustili tradičnú liečbu rakoviny vrátane chemoterapie a chirurgickej liečby a prešli na homeopatické lieky. Tie isté články sa objavujú nielen pri liečbe onkológie, ale aj pri rýchlosti.

Všimol som si, že homeopatia sa nepovažuje za smerovanie medicíny vo väčšine krajín sveta, ale je považovaná za charlatanry. Medzi tieto krajiny patria Spojené štáty, Francúzsko, Spojené kráľovstvo a ďalšie krajiny a homeopatické lieky nie sú právne predpísané ani liečebné. Používanie takýchto liekov je odsúdené WHO (Svetovou zdravotníckou organizáciou), ako aj národnými zdravotníckymi orgánmi vo väčšine krajín.

Veľkým problémom pri používaní takýchto liekov je, že príjem takýchto liekov vedie k oneskoreniu u pacientov, ktorí dostávajú vysoko kvalitnú tradičnú liekovú terapiu. Ako výsledok, pacient, oneskorenie liečby - dostane komplikácie jeho choroby, rovnako ako postup choroby do štádia, keď je príliš neskoro liečiť.

Je potrebné poznamenať, že moja povrchná analýza používania homeopatických liečiv pre stomatológiu ukázala, že väčšina homeopatov stále otvorene uznáva potrebu tradičnej liečby zubného kazu a zameriava sa iba na jeho prevenciu, zvyšuje imunitu v ľudskom tele. Takže tu môžem pokojne vydýchnuť.

Je skutočne nevyhnutné zvýšiť imunitu, ale treba povedať nasledovné: bez ohľadu na imunitu, kariogénne mikroorganizmy budú vždy prítomné v ústnej dutine. Nie sú nám cudzie mikróby. Toto je naša normálna mikroflóra, ktorej niektorí zástupcovia majú také zlé vlastnosti. S týmto môžete bojovať len s dvomi vecami - ústnou hygienou a správnou výživou (ako aj včasnou liečbou už vzniknutého kazu). Toto sú jediné a najefektívnejšie prostriedky.

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Pozrite si video: Neviditeľné strojčeky na zuby a akcelerovaná liečba krivých zubov - TV Markíza (November 2019).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár