Odlomte nástroj v kanáli zubu

Opis situácie -

Pacientka, 36-ročná, prišla na kliniku so sťažnosťami na bolesť v oblasti 12 zubov. Zubné a röntgenové vyšetrenie diagnostikovali gangrénovú buničinu 12 zubov. Počas liečby sa pacient správal nervózne, neustále sa pýtal zubára na vyhliadky na liečbu zubov, neochotne hovoril o mladom veku lekára.

V poslednom štádiu liečby, pri napĺňaní koreňového kanálika, pacient náhle vyhlásil, že tento postup bol veľmi bolestivý a že by tento zub neošetril u tohto lekára. Pacientka opustila zubnú kliniku bez toho, aby ukončila liečbu. O dva týždne neskôr sa pacient na klinike objavil s požiadavkou kompenzovať morálnu škodu, ktorá mu bola spôsobená, pretože zub stále bolí.

Pacient nepopieral, že pokračuje v liečbe na inej klinike, kde dostala endodontickú liečbu a zubnú výplň. Pacientka predstavila kontrolný röntgenový snímok 12 zubov, ktorý bol jasne viditeľný odtrhávací nástroj v kanáli 12 zubu. Pacient zároveň tvrdil, že tento nástroj bol počas liečby na tejto klinike prerušený.

Výsledkom je

Pacient priniesol prípad na súd, ktorý trval viac ako päť mesiacov. Počas štúdie sa víno kliniky nepreukázalo, pretože pacientka potvrdila, že bola liečená na inej klinike, kde sa pred liečbou neuskutočnilo diagnostické RTG vyšetrenie. V tejto situácii súd nebol schopný určiť, ktorá z kliník mala lekársku chybu - odtrhla nástroj v kanáli zubu a odmietla uspokojiť nárok na nedostatok dôkazov.

Pre stomatologickú kliniku bol tento proces úspešný, treba však poznamenať, že ak pacient zatajil fakt, že hľadá pomoc a liečbu na inej klinike, súd by ju uznal vinným na základe poskytnutých informácií a neschopnosti kliniky potvrdiť jej nevinu (bez röntgenovej kontroly).

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Zanechajte Svoj Komentár