Poskytovanie nekvalitných služieb kliniky

Opis situácie -

Pacient O., 46 rokov, prišiel na zubnú kliniku, aby pripravil ústnu dutinu na protézu. Klinika bola všeobecne známa, inzerovala poskytovanie množstva zdravotníckych služieb, vrátane inštalácie implantátov. Po zubnom vyšetrení a vyšetrení pacienta boli navrhnuté ortopedické štruktúry na báze implantátov. Záručná doba bola 1 rok.

Po 8 mesiacoch sa pacient znovu obrátil na tú istú zubnú kliniku s požiadavkou vrátiť peniaze za nekvalitné služby. Predtým sa pacient obrátil na inú zubnú kliniku, kde bol počas inštalácie implantátu nainštalovaný nesprávne zvolený typ ortopedickej štruktúry s poruchami.

Pacientovi bola ponúknutá reetetika, avšak súhlasila s ním len pod podmienkou vrátenia peňazí z kliniky, kde bola pôvodne vykonaná protéza. Vedúci tejto kliniky kategoricky namietal a ponúkol, aby sa ortopedická stavba prerobila bezplatne. V priebehu konania s klinikou pacient zistil, že zubný lekár, ktorý vykonal liečbu implantátom, nemal povolenie na tento typ činnosti. Licencia bola len pre činnosť "zubná chirurgia".

Chyba zubnej kliniky -

Žiadna licencia pre daný typ služby!

Výsledkom je

Pacientka sa obrátila na súd a vo vyhlásení uviedla, že bola poskytnutá nekvalitná lekárska služba neoprávnenou osobou. Súd zistil, že tvrdenia pacienta sú plne odôvodnené. Rozhodnutím súdu klinika uhradila pacientovi morálnu škodu vo výške 15 000 rubľov a zaplatila za výrobu a opätovnú inštaláciu nových ortopedických štruktúr v množstve 46 000 rubľov.

Súd zároveň súkromne rozhodol o registračnom orgáne o nezákonnosti poskytovania nelicencovaných služieb zubnou klinikou. Po administratívnom preskúmaní bola licencia stiahnutá z kliniky. Klinika prestala existovať.

Autor: zubár Kamensky K.V., 19 rokov skúseností.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár