Depilačný vosk doma

Depilácia voskom doma je pomerne jednoduchý postup, ktorý vyžaduje v podstate len správnu voľbu voskových značiek alebo voskových pásikov. Bude to vynikajúca voľba pre odstraňovanie nežiaducich chĺpkov po dlhú dobu, pokiaľ, samozrejme, nemáte problémy s zarastenými chlpmi alebo zápalom vlasových folikulov.

Domov Shugaring: Recipe

Shugaring nie je nič viac ako epilácia s viskóznou pastou z cukru. To je dôvod, prečo je táto metóda často nazývaná termín "odstránenie chĺpkov". Shugaring doma sa najčastejšie vykonáva s domácimi cestovinami, ale v salónoch sa na tieto účely používajú hotové pasty, ktoré si môžete kúpiť v lekárňach alebo kozmetických predajniach.

Depilačný krém: recenzie

Existujú dve najjednoduchšie a najbolestnejšie metódy odstraňovania nežiaducich chĺpkov doma - krém na holenie a depiláciu. Obe tieto spôsoby depilácie sú veľmi podobné - odstraňujú chĺpky z tela bez toho, aby ovplyvňovali vlasové folikuly v hĺbke kože. Prvá metóda zastriháva chlpy čepeľou a druhá metóda odstraňuje chĺpky s leptavými chemikáliami, ktoré rozpúšťajú vlasový driek.

Elektrolýza: recenzie, fotografie

Elektrolýza je kozmetický postup na odstránenie nežiaducich chĺpkov elektrickým prúdom. Väčšina žien hovorí, že je veľmi účinná, ale zároveň najbolestnejšia procedúra na odstránenie chĺpkov (v porovnaní s laserom alebo foto-epiláciou). Elektrolýza: foto Ako funguje elektrolýza - počas elektrolýzy je tenká ihlová elektróda pripevnená ku koreňu každého jednotlivého chĺpka, po ktorom je na elektródu aplikovaný výboj elektrického prúdu.

Fotoepilácia: recenzie, ceny

Fotoepilácia je spôsob odstraňovania nežiaducich chĺpkov vysokofrekvenčnými svetelnými impulzmi s vysokou intenzitou. Zariadenia, ktoré sa používajú na foto-epiláciu, sa nazývajú skratka „IPL“, ktorá sa prekladá ako „intenzívne pulzné svetlo“. Napriek tomu, že IPL systémy (ako lasery) používajú pulzné svetlo - nie sú nakoniec lasery.

Elos epilácia: recenzia, cena

Technika epilácie E.L.O.S. sa používa v zahraničí 10 rokov, postupne získava popularitu. V Rusku sa táto metóda objavila relatívne nedávno. Elos je pokročilá metóda foto-epilácie pomocou IPL zariadení, ktorá má množstvo jedinečných výhod. Musím povedať, že jedným z hlavných problémov epilácie vo všeobecnosti je obtiažnosť odstraňovania svetlých a sivých vlasov.

Fotoepilator: recenzie, cena

Posledným úspechom v oblasti odstraňovania nežiaducich chĺpkov po dlhú dobu je vydávanie IPL zariadení pre domáce použitie. Ak je to jednoduchšie, potom zariadenie IPL je domáce fotoepilator. Skratka "IPL" (intenzívne pulzné svetlo) znamená - intenzívne pulzné svetlo.

Laserové odstránenie chĺpkov: recenzie

Laserové odstránenie chĺpkov je lekársky postup na odstránenie nežiaducich chĺpkov laserom, ktorý vytvára intenzívny pulzný lúč svetla. Svetlo prechádza cez kožu a pôsobí priamo na vlasový folikul, ohrieva a ničí. Laserové odstránenie chĺpkov sa aktívne používa od polovice deväťdesiatych rokov po schválení tejto metódy FDA (najväčšia organizácia, ktorá dohliada na kvalitu liekov a liečebných metód v Spojených štátoch).

Zarastené vlasy po epilácii: ako sa zbaviť

Zarastené chlpy sa líšia od normálnych chĺpkov v tom, že rastú pod kožou bez toho, aby prenikli na jej povrch (obr. 1). Najčastejšie sa táto situácia vyskytuje po odstránení nežiaducich chĺpkov, aspoň po holení. A nie všetky metódy depilácie vedú k zarasteným vlasom. Spravidla sa zarastené chĺpky objavujú až po odstránení chĺpkov voskovou alebo cukrovou pastou (shugaring) alebo po použití mechanických epilátorov, ktoré vytiahnu chĺpky spolu s koreňom.

Voskovanie doma

Voskovanie je tradičný spôsob odstraňovania nežiaducich vlasov, ktorý sa používal v starovekom Egypte. Pomocou tejto metódy sa vlasy vytiahnu z kože spolu s koreňom, ale vlasové folikuly zostanú nedotknuté v hĺbke kože a sú schopné nového rastu vlasov. Existuje niekoľko techník odstraňovania vosku.