Liečba pulpitis: cena, štádiá

V tomto článku uvádzame náklady na liečbu pulpitídy jedného zuba na rok 2019. Cenová analýza bola vykonaná na základe cenníka zubných kliník ekonomickej triedy a kliník priemernej cenovej kategórie. Pre liečbu pulpitis, cena bude v prvom rade závisieť od počtu koreňových kanálov v zube - 1-kanálová kazateľnica - 2500 rubľov, 2-kanálová kazateľnica - 3800 rubľov, trojkanálová kazateľnica - cena bude 5000 rubľov (cenové rozpätie bude +/- 500-1000 rubľov).

Zubná cysta: liečba, symptómy

Zubná cysta je tvorba na vrchole koreňa zubu, ktorá sa vytvára v dôsledku prítomnosti infekcie v koreňových kanáloch. Cysta je pevne pripojená k vrcholu koreňa zubu a je dutinou v kostnom tkanive zaobleného tvaru, ktorá je lemovaná vo vnútri vláknitou membránou a vo vnútri je naplnená hnisom (obr. 1).

Pulpitída: príznaky a liečba, odstránenie nervu v zube

Termín "pulpitis" sa nazýva zápal nervu v zube. Názov ochorenia sa skladá zo slova "buničina" (tzv. Neurovaskulárny zväzok vo vnútri zubu) a koncovka *, ktorá sa používa v medicíne na indikáciu zápalu. Hlavnými príčinami pulpitídy sú: po prvé, nie je včas vyliečený zubný kaz (v dôsledku toho infekcia z roztrúsenej dutiny preniká do zubnej drene) a po druhé, keď lekár úplne neodstránil tkanivo postihnuté zubným kazom počas liečby zubného kazu ,

Akútna a chronická apikálna periodontitída

Podľa klasifikácie Lukomski, apikálna periodontitída môže byť rozdelená do dvoch hlavných foriem, ktoré sa navzájom líšia v závažnosti symptómov: akútna periodontitída a chronická periodontitída. Ťažká bolesť a edém sú charakteristické pre akútnu formu ochorenia av prípade chronických symptómov sú pomalé alebo môžu chýbať úplne.

Ošetrenie koreňových kanálikov: ich mechanické spracovanie a plnenie

Podľa oficiálnych štatistík sa v 60-70% prípadov vyplnenie koreňových kanálikov pri liečbe pulpitídy a parodontitídy vykonáva zle, čo vedie k rozvoju zápalových komplikácií a následnej extrakcii zubov. Hlavné chyby zubných lekárov počas napĺňania kanálov - Nesprávne meranie dĺžky koreňových kanálikov - koreňové kanáliky v zube musia byť vyplnené presne až po vrchol koreňa zubov.