Scar & Scar Masti, Laserové odstránenie

Jazva je tvorba kože, ku ktorej dochádza v dôsledku regenerácie tkaniva v mieste povrchu rany. Jazvy sa často vytvárajú po traumatickom poškodení tkaniva, chirurgických rezoch (napríklad jazva po cisárskom reze). Môžu byť tiež spôsobené zápalovými kožnými ochoreniami, ako sú jazvy po kiahňach, ovčích kiahňach alebo akné.

Krém na strie pre tehotné ženy: ktorý z nich je lepší

Strie sa vyskytujú ako dôsledok zrútenia kolagénu a elastínových vlákien v dermálnej vrstve kože. Práve na týchto vláknach závisí elasticita a elasticita našej pokožky, ale vďaka predĺženému rozťahovaniu nemôžu odolať zaťaženiu, čo vedie k vzniku medzier v dermis. Povrchová vrstva kože (epidermis) zostáva neporušená.

Ako odstrániť strie po pôrode

Растяжки на теле (медицинское название - стрии) - это длинные узкие полоски, бороздки или линии, которые появляются на поверхности кожи. Чаще всего их можно увидеть у женщин после родов, однако, они не редко встречаются и на спине у подростков. Nie sú vôbec nebezpečné; časom sa zvyčajne stáva menej nápadným.

Keloid jazva: foto, liečba

Keloidná jazva je výsledkom prerastania jazvového tkaniva. Vyzerá to ako pevný, hladký, tvrdý, viazaný rast, často - rôzne odtiene červenej. Mnohí to mylne nazývajú termín "koloidná jazva", čo je gramaticky nesprávne meno. Keloidy (keloidy) sa môžu začať tvoriť hneď po poranení alebo o niekoľko mesiacov neskôr.

Dermatiks: cena, recenzie

Dermatics je silikónový gél, ktorý môže zlepšiť vzhľad nezrelých jaziev, znížiť jazvy po operácii, popáleniny a iné zranenia. Dermatici používajú a odporúčajú plastickí chirurgovia, dermatológovia na účinnú liečbu a redukciu jaziev a jaziev. Klinické štúdie ukázali, že Dermatiks upokojuje, vyhladzuje a splošťuje jazvy, pričom znižuje svrbenie, bolesť a nepohodlie, ktoré sa môžu vyskytnúť počas hojenia.

Kontraktubeks: cena, recenzie, inštrukcie

Kontraktubex je aktuálny prípravok od firmy Merz Farma (Nemecko), určený na liečbu jaziev a jaziev rôzneho pôvodu. Táto droga je oveľa lacnejšia ako mnohé iné drogy v tejto skupine, ktorá ju priťahuje. V tomto článku predstavíme podrobnú analýzu zloženia lieku, ako aj prehľady pacientov a dermatológov.

Fermencol gel: návod na použitie, recenzie

Fermencol je prípravok založený na komplexe proteolytických enzýmov (kolagenolytických proteáz) získaných z morských a sladkovodných organizmov. Fermencol ničí patologický kolagén, ktorý sa nadmerne tvorí, čo je základom hypertrofických a keloidných jaziev. Indikácie na použitie - s hypertrofickými a keloidnými jazvami (obr. 1).