Variť: domáca liečba

Furuncle je hnisavý kožný absces, ktorý sa vyskytuje vo vnútri infikovaného vlasového folikulu a zvyčajne prebieha s tvorbou veľkého množstva hnisu a čiastočnej nekrózy tkanív obklopujúcich folikul. Častejšie sa vary vyskytujú v mladom veku od 12 do 40 rokov. Var na tvári sa tvorí oveľa častejšie ako na iných častiach tela (podľa štatistík sa približne 65% všetkých varov tvorí na tvári).

Ako zaobchádzať s varom doma

Var je absces kože spôsobené infekciou jedného z vlasových folikulov nachádzajúcich sa hlboko v koži. Po niekoľkých dňoch dochádza k prvému vývoju zápalu - nekróze vlasového folikulu a čiastočne obklopujúcich tkanív a postupne sa v tomto mieste nachádza dutina naplnená hnismi (t.

Frontitis - Symptómy a liečba

Frontalitída je zápal čelných dutín. Čelné dutiny sú jedným zo štyroch párov nosových dutín (stále sú čeľustné, etmoidné a sfenoidné dutiny). Čelné dutiny sa nachádzajú v prednej kosti bezprostredne nad očami (obr. 1). Doplnkové dutiny (vrátane čelných dutín) sú dutiny, ktoré sú naplnené vzduchom a sú z vnútornej strany lemované sliznicou.

Etmoiditída: Symptómy a liečba

Etmoiditída je zápal etmoidálneho sínusu (etmoidálny sínus). Zápal etmoidálneho sínusu sa často nazýva generický termín „sinusitída“, čo by sa malo chápať ako zápal ktoréhokoľvek zo štyroch párov dutín. Parazálne dutiny (okrem etmoidu) zahŕňajú aj čeľustné dutiny - ich zápal sa nazýva „antritída“, predné dutiny - ich zápal sa nazýva frontálny sinus, ich zápal sa nazýva sfenoiditída.

Spenoiditída: príznaky a liečba

Sfenoiditída je zápal senoidných sinusov, ktoré sú jedným zo štyroch párov nosových dutín. Izolovaná spenoiditída je extrémne zriedkavá (1-2% všetkých prípadov akútnej a chronickej sinusitídy). Najčastejšie sa spenoiditída vyskytuje ako dôsledok zápalu v susedných etmoidných sinusoch, ktorý sa nazýva "etmoiditída".